Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ?

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 05 Ιουλ 2012 20:06 #100

  • john45 (jlian)
  • Το Άβαταρ του/της john45 (jlian)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 464
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 143
  • Κάρμα: -18 (21)
Το ρούβλι και κατ προέκταση η ισοτιμία eur/rub εξαρτάται από διάφορους παράγοντες, παρότι θεωρούνται σχετιζόμενα νομίσματα. Από τις τιμές των πετρελαιοειδών, που είναι η κινητήρια δύναμη της Ρωσικής οικονομίας, μέχρι το τελευταίο σκάνδαλο στην Δούμα ή πως θα ξυπνήσει το πρωί ο Πούτιν. Έτσι ενώ μπορεί να πας για τα υψηλά επιτόκια και να βρεθείς προσγειωμένος ανώμαλα λόγω αλλαγής ισοτιμίας. Κοίτα αυτά που σου έγραψαν παραπάνω άλλοι και ο makper για προθεσμιακές σε νομίσματα σοβαρών χωρών.

finance.yahoo.com/echarts?s=EURRUB%3DX+I...off;source=undefined;
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Τελευταία διόρθωση: 05 Ιουλ 2012 20:37 από john45 (jlian).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 05 Ιουλ 2012 23:37 #101

  • TZIMHΣ
  • Το Άβαταρ του/της TZIMHΣ
Παιδιά, ο συγκεκριμένος που ανέφερα τα είχε Γερμανία δύο χρόνια, ουσιαστικά απλά για να του τα φυλάνε όπως έλεγε...
Σύμφωνα με το σκεπτικό του έχασε 600.000 * 7% = 42.000 * 2χρόνια = 84.000 και αν αφαιρέσεις και το φόρο κοντά στα 75.000!!!
Δεν είναι και μικρό το ποσό!!! Αλλοι θέλουν μια ζωή για να το μαζέψουν... :)

Αν θέλετε τη γνώμη μου πάντως, εγώ ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν θα τα έβγαζα έξω με τέτοια επιτόκια που κυκλοφορούν ;)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 05 Ιουλ 2012 23:41 #102

  • john45 (jlian)
  • Το Άβαταρ του/της john45 (jlian)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 464
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 143
  • Κάρμα: -18 (21)
Δεν έχασε τίποτα. Απλά δεν έβγαλε τα 75 χιλ που λέει, και αυτό το λέει εκ των υστέρων, επειδή εξελίσσεται το καλό σενάριο (για την ώρα). Στο κακό σενάριο δεν θα έλεγε τσιμουδιά. Υπάρχουν και μπανανίες ανά την υφήλιο, πχ Σεϊχέλες, που δίνουν >10% επιτόκια και μάλιστα είναι πιο υψηλά στην λίστα αξιολόγησης από την Ελλάδα. Μπορεί να τα πάει εκεί και να βγάζει ένα κάρο λεφτά από τόκους. Απλά να παρακαλάει μην του κάτσει η στραβή...
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 06 Ιουλ 2012 00:12 #103

  • brand-DEU
  • Το Άβαταρ του/της brand-DEU
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 56
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
  • Κάρμα: 2 (3)
TZIMHΣ έγραψε:
Παιδιά, ο συγκεκριμένος που ανέφερα τα είχε Γερμανία δύο χρόνια, ουσιαστικά απλά για να του τα φυλάνε όπως έλεγε...
Σύμφωνα με το σκεπτικό του έχασε 600.000 * 7% = 42.000 * 2χρόνια = 84.000 και αν αφαιρέσεις και το φόρο κοντά στα 75.000!!!
Δεν είναι και μικρό το ποσό!!! Αλλοι θέλουν μια ζωή για να το μαζέψουν... :)

Αν θέλετε τη γνώμη μου πάντως, εγώ ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν θα τα έβγαζα έξω με τέτοια επιτόκια που κυκλοφορούν ;)

Τζίμη για να χάσεις κάτι, πρέπει πρώτα να το έχεις... Και ο συγκεκριμένος δεν είχε τίποτα από τα 75.000......
Αυτά τα επιτόκια των 6%,7%,8% και βάλε θα έπρεπε να σε φοβίζουν και όχι να λειτουργούν σαν κράκτης.
Και μην ξεχνάς, μπορεί για την ώρα να φαίνεται ότι αποφεύγουμε σαν χώρα το μοιραίο, αλλά εγώ σου λέω ΚΡΑΤΑ μικρό καλάθι, τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμα....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 06 Ιουλ 2012 00:38 #104

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
John Lianis έγραψε:
Δεν έχασε τίποτα. Απλά δεν έβγαλε τα 75 χιλ που λέει, και αυτό το λέει εκ των υστέρων, επειδή εξελίσσεται το καλό σενάριο (για την ώρα). Στο κακό σενάριο δεν θα έλεγε τσιμουδιά. Υπάρχουν και μπανανίες ανά την υφήλιο, πχ Σεϊχέλες, που δίνουν >10% επιτόκια και μάλιστα είναι πιο υψηλά στην λίστα αξιολόγησης από την Ελλάδα. Μπορεί να τα πάει εκεί και να βγάζει ένα κάρο λεφτά από τόκους. Απλά να παρακαλάει μην του κάτσει η στραβή...

Καλά και δεν χαίρεσαι; Βασικά έχεις και γαμό τις ιδέες... είναι καιρός να αξιοποίησεις τους κόπους μιας ζωής...Μετακίνησε 200.000ευρώ στις Σεϋχέλλες κλείδωσέ τα και θα έχεις 19.000ευρώ για ξόδεμα! Mετά απο 12 μήνες ΞΑΝΑ 19.000 ευρώ για ξόδεμα!
Και άντε χαλάρωσε στις Σεϋχέλλες και άσε τα κορίτσια να στο στραγγίζουν όλη μέρα :cheer: Και άσε τους άλλους εδώ να παλεύουν με τον δέικτη downjones, την Standard & Poor's To ΔΝΤ και όλους τους τρελαμμένους. Πήγαινε όσο είναι καιρός γιατι φεύγουν τα τρένα!
Άσε που μιλάνε και Αγγλικά οπότε μπορείς να λες και ότι θες χωρίς να σε ξέρει κανείς B)

Κίνδυνος για αυτές τις χώρες δεν υπάρχει γιατί παράγουν περισσότερα απ όσα καταναλώνουν. Αλλα και αν υπάρξει, κλείσε το laptop κάνε check out & cash out και άστες να ψάχνονται για παρθενοραφές! :laugh: :laugh:
Τελευταία διόρθωση: 06 Ιουλ 2012 01:11 από Optimus (optimus).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 06 Ιουλ 2012 11:57 #105

  • xristos g
  • Το Άβαταρ του/της xristos g
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 925
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 176
  • Κάρμα: 1 (-184)
TZIMHΣ έγραψε:
Παιδιά, ο συγκεκριμένος που ανέφερα τα είχε Γερμανία δύο χρόνια, ουσιαστικά απλά για να του τα φυλάνε όπως έλεγε...
Σύμφωνα με το σκεπτικό του έχασε 600.000 * 7% = 42.000 * 2χρόνια = 84.000 και αν αφαιρέσεις και το φόρο κοντά στα 75.000!!!
Δεν είναι και μικρό το ποσό!!! Αλλοι θέλουν μια ζωή για να το μαζέψουν... :)

Αν θέλετε τη γνώμη μου πάντως, εγώ ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν θα τα έβγαζα έξω με τέτοια επιτόκια που κυκλοφορούν ;)

φιλε κοίτα μην μείνεις με τα επιτόκια στο χέρι στο τέλος :laugh: :laugh: :laugh:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 06 Ιουλ 2012 12:44 #106

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Εγω περιμενω να μου δωσουν κινιτρα για να τα φερω πισω.Δεν φοβαμαι μην γινη κατι στην Ελλαδα πια.Αν γινη εδω θα γινη παντου.Εξ αλλου ακομα και Γερμανικες τραπεζες εχουν τεραστια ελειματα .Οσο για τις Ελβετικες αστα καλητερα.Εγω θελω κινιτρα και επιτοκια καλα.Φτανει η εκμεταλευση του φοβου απο τους επιτηδειους
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 06 Ιουλ 2012 13:44 #107

  • xristos g
  • Το Άβαταρ του/της xristos g
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 925
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 176
  • Κάρμα: 1 (-184)
προσοχή συχνάζουν τραπεζοπαπαγαλοι που λιγουρεύονται τα λεφτά μας η περίοδος αυτή είναι μακράν η πιο κρίσιμη για τ χώρα δεν αξίζει κανένα επιτόκιο τον κίνδυνο :woohoo:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 06 Ιουλ 2012 13:57 #108

  • bikos
  • Το Άβαταρ του/της bikos
Ξαναδιάβασε αυτά που έγραψες:

"Δεν φοβαμαι μην γινη κατι στην Ελλαδα πια. Αν γινη εδω θα γινη παντου." και

"Φτανει η εκμεταλευση του φοβου απο τους επιτηδειους"

και πες μου που υπάρχει η αντίφαση. Όταν θα το καταλάβεις διόρθωσε το...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα