Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ?

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 06 Ιουλ 2012 15:21 #109

  • var
  • Το Άβαταρ του/της var
Καλημέρα

Απλά να ενημερωσω το forum ότι η Proton μείωσε τα επιτόκια του Proton Best 3 σε 4,9% του Proton Best 6 σε 4,5% του Proton Best 9 σε 4,2% και του Proton Best 12 σε 4%.Αυτό μου το είπαν σήμερα στο καταστημα Γλυφάδας και ότι ισχυεί απο την Δευτέρα.

Επίσης πήγα χθες σε FBB Γλυφάδας γιατί έληξε το Mega Profit με 6.5.Μου είπαν ότι δεν μπορώ να κάνω το ίδιο και μου έδωσε για τρίμηνο 5,5%.

Καμιά ιδέα για € 45,000 για τρίμηνη η εξάμηνη προθεσμιακή?

Δηλαδή πλέον εχουν <<σταθεροποιηθεί>> τα πράγματα στην Ελλάδα και οι τράπεζες μειώνουν τα επιτόκια?

Τι λέτε γι αυτό?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 06 Ιουλ 2012 15:47 #110

  • bikos
  • Το Άβαταρ του/της bikos
Μείωσε και τα επιτόκια η ΕΚΤ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 06 Ιουλ 2012 16:36 #111

  • Dinos (airdinos)
  • Το Άβαταρ του/της Dinos (airdinos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 120
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 11
  • Κάρμα: 0 (1)
var έγραψε:
Καλημέρα

Απλά να ενημερωσω το forum ότι η Proton μείωσε τα επιτόκια του Proton Best 3 σε 4,9% του Proton Best 6 σε 4,5% του Proton Best 9 σε 4,2% και του Proton Best 12 σε 4%.Αυτό μου το είπαν σήμερα στο καταστημα Γλυφάδας και ότι ισχυεί απο την Δευτέρα.

Επίσης πήγα χθες σε FBB Γλυφάδας γιατί έληξε το Mega Profit με 6.5.Μου είπαν ότι δεν μπορώ να κάνω το ίδιο και μου έδωσε για τρίμηνο 5,5%.

Καμιά ιδέα για € 45,000 για τρίμηνη η εξάμηνη προθεσμιακή?

Δηλαδή πλέον εχουν <<σταθεροποιηθεί>> τα πράγματα στην Ελλάδα και οι τράπεζες μειώνουν τα επιτόκια?

Τι λέτε γι αυτό?


Έχουν <<σταθεροποιηθεί>> τα πράγματα στην Ελλάδα.... Καλό, σαν ανέκδοτο ακούγεται.
Θα βγουν νέες προσφορές.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 06 Ιουλ 2012 16:40 #112

  • var
  • Το Άβαταρ του/της var
Κι εγώ αυτό λέω.
Μην τρελαθούμε τελείως
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 06 Ιουλ 2012 17:35 #113

  • aaatoel
  • Το Άβαταρ του/της aaatoel
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 86
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 8
  • Κάρμα: -1 (1)
Σίγουρα δεν έχει σταθεροποιηθεί τίποτα, αλλά όντως οι μειώσεις των επιτοκίων είναι θετικό σημάδι.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 06 Ιουλ 2012 22:09 #114

  • v
  • Το Άβαταρ του/της v
ξεχαστε τα μεγαλα επιτοκια.χαμενοι οσοι τσμπησαν 3μηνα-6μηνα.στην ανανεωση θα βρουν πολυ χαμηλοτερα απο 6,5-6.και η προβανκ μειωσε τα επιτοκια της στα επιπεδα του 5-5,5.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 07 Ιουλ 2012 02:37 #115

  • trader13
  • Το Άβαταρ του/της trader13
ναι, δύο είναι οι λόγοι που θα μειώνονται τα επιτόκια.

1ον μειώθηκε στο 0,75% στην ΕΚΤ (από 1% που ήταν), αρα έχουμε κλιμακωτή μείωση εκεί κάπου στο 20% (κάντε το 6,5% μειον 20% να δειτε οτι πηγε στο 5,2%)

2ον παίζει να γίνεται νέα χειραγωγηση επιτοκίων (συμφωνία κυριών το λένε οι τραπεζίτες) ώστε να μην ανεβάζουν τα επιτοκια μεταξύ τους. Έχει ξαναγίνει απόπειρα και το 2008 και το 2009 με κάποια αποτελεσμάτα (απο 5-6% πέσανε στο 3.5% μεσα σε 2 εβδομάδες).


Απ την άλλη, ο Ιουλιος (κυρίως στο 2ο μισό του) είναι παραδοσιακός μήνας αυξησης επιτοκίων (λόγω μισθοδοσίας - ανάγκη ρευστου). Θα δούμε πως θα πάει, αλλα εγω περιμένω καποιες προσφορές στο 5.5-6 τις επόμενες 2 εβδομάδες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 07 Ιουλ 2012 03:11 #116

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Στην FBbank πηρα κανονικα σημερα το προγραμμα Mega profit με μεσο επιτοκιο 6μηνου στο 6,5%. ¨Εχει παρει παραταση το προγραμμα μεχρι 31.7.12
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 07 Ιουλ 2012 03:13 #117

  • Jack2
  • Το Άβαταρ του/της Jack2
Σε μια χωρα οπου η χρεωκοπια χρυπησε και χτυπα την πορτα, εχουμε επιτοκια το πολυ 7% (κι αυτο για μεγαλα ποσα >200.000).
Και τωρα εχουν ξεκινησει και πεφτουν...
Αρα οι τραπεζες εχουν καποιο ρευστο.
Για να καταλαβετε που πανε τα δανεια της Τροικας...κι εμεις ξεπληρωνουμε!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα