Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ?

ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 11 Οκτ 2012 23:36 #145

  • ANΩΝΥΜΟΣ
  • Το Άβαταρ του/της ANΩΝΥΜΟΣ
Παιδιά και 400% να πάνε τα επιτίκια ΔΕΝ ΞΑΝΑΦΕΡΝΩ τα χρήματά μου Ελλάδα.
Ας κερδίσει κάποιος αλλος και να τα χαίρετε.
Το πρόβλημα ειναι θα τα εχει on hands η θα εχουμε "οδηγίες" Προβόπουλου για
περιορισμό ανάληψης μετρητών.
Μην ξεχνάμε απο οικονομική η κρίση εχει μετατραπεί σε κρίση ρευστότητας.
ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΤΡΗΤΑ ΣΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ με αποτέλεσμα να δεσμέυονται
τα μετρητά των "ατρόμητων" καταθετών που εμειναν "πίσω".
Ας φέρει και τον Αλή Μπαμπά ο Σαχλαμαράς και ας ανακοινώσουν οτι θέλουν για τον
χρυσό που βρίσκετε στην Ελλάδα.
Απο Ανώνυμο ΝΟ
(το εχω ξαναγράψει τον Αράπη και αν τον πλένεις το σαπούνι σου χαλάς ειναι η Ελλάδα.
Σήμερα που εχουμε υπογράψει σαν χώρα για περικοπές-περιστολές κλπ-κλπ απο μια ματιά
σε κωδικούς λογαριασμών σε Υπουργεία που εριξα ξέρετε τι ειδα.
Υπάρχουν η δεν υπάρχουν υπερωρίες σε Δημοσιουπάλληλους και αυξήσεις επιδομάτων.
Δεν ειμαι 100% σίγουρος για τους ποιούς ΔΥ αφορά αλλά κατά 80% ειμαι πεπεισμένος
οτι αφορά του Υπουργείου Εθνικής ( :laugh: ) Αμυνας γιατί εδόθησαν 800 euros fake υπερωρίες
και αλλα 1600 euros στο ανθυγειινό τους = 2400 euros ανά υπάλληλο.

Λυπάμαι ειλικρινά που δεν μπορώ να γράψω τις πηγές γιατί τα κρατάνε 7 -σφράγιστα "κλειστά" αλλά
ΤΣΙΜΠΗΣΑΝ και αλλοι αυξηση στο ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΜΥΝΑΣ "κάποιοι" =23% αυξηση (ακούσατε τίποτα ? only Merkel conversations ...και ασε τα κορόιδα να το συζητάναι...).
Απλά τα πήραν απο Πανεπιστημιακούς και Λέκτορες οι αθεόφοβοι και τα ΕΔΩΣΑΝ ΣΕ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΜΥΝΑΣ.)

και το ΑΝΩΤΑΤΟ SOVIET ΤΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ενστόλων και μη continue... :) :) :)
To Αράπη και αν τον πλένεις το σαπούνι σου χαλάς....κυνηγάνε τους ανθρώπους που εκαναν το λογικό στην κρίση και εβγαλαν τα χρήματά
τους εξωτερικό (δεν εχει σημασία το Κράτος) και δεν κοιτάνε οτι το SOVIET .....συνεχίζετε αλλά Greece και δεν κοιτάνε τις "τρελλές" επιδοτήσεις που εχουν τσιμπήσει γιαγιάδες στην επαρχία απο 7 μέχρι και 15 millions euros.....

Oi υπάλληλοι Δημοσίου να το βουλώσουν γιατί τα προνόμια συνεχίζονται την Λοχαγίνα γειτόνισσά μου την βλέπω εδώ και 3 μήνες στο σπίτι γιατί εχει λίγο φουσκωμένη την κοιλία (για 2 χρόνια θα την πληρώνουμε στο 100% του μισθού της συν τσάμπα ΑΣΦΑΛΕΙΑ ενω δεν εργάζετε στον Στρατό που υπηρετει.
Απεναντίας μια αλλη κοπελίτσα που πιθανόν θα εργάζετε σε εργοστάσιο την βλέπω με "τσιταρισμένη" την κοιλιά (εγκυος) και ακόμα εργάζετε και ο καθημερινός ποδαρόδρομος να "γλυτώσει" το εισιτήριο συνεχίζετε.
Δεν συμφωνώ ουτε στην μια περίπτωση αλλά ουτε στην αλλη.
Μετά την παρέλευση 3 μήνου αναγκαστικά η εγκυμονούσα θα τίθετε ΕΚΤΟΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ -ΕΡΓΑΣΙΑΣ Σ ΚΑΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΤΗΣ ΘΑ ΑΝΕΡΧΕΤΕ ΣΤΟ 70% ΤΟΥ ΜΙΣΘΟΥ ΟΤΑΝ ΕΡΓΑΖΟΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΘΑ ΤΙΘΕΤΕ ΕΚΤΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟΥ ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΙΚΟΥ ΧΡΟΝΟΥ οπως γίνετε στην "υποανάπτυκτη" Σουηδία -Δανία και αλλού.

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 18 Οκτ 2012 20:59 #146

  • hercules (herc2k)
  • Το Άβαταρ του/της hercules (herc2k)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 25
  • Κάρμα: 0 (-1)
σε winbank direct μηνα και ολα οκ?? στην eurobank που ειμαι εχει δωρεαν μεταφορες , αρα καθε μηνα απλα κανω μεταφορα , τσεκαρω το ours καπως ετσι που γραφει για να ειναι τα εξοδα ολα απο την eurobank (αρα 0 ) και ειμαι ετοιμος??? ισχυει αυτο?
αν κανω μονο προθεσμειακη δεν χρειαζεται να στελνω καθε μηνα ενοειτε ετσι?


Εισερχόμενο έμβασμα από άλλη τράπεζα οταν λεει αυτο , εννοει απλη μεταφορα απο αλλη τραπεζα? με ebanking (iban)
επισης γραφει
Επιπλέον χαρακτηριστικά
Δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα
αρα ολα οκ τα στελνω δωρεαν??!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 18 Οκτ 2012 22:28 #147

  • Theban
  • Το Άβαταρ του/της Theban
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 6
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 0 (2)
@hercules

Εγώ έτσι το κάνω, στέλνοντας κάθε μήνα ένα έμβασμα με το internet banking της eurobank.

Προσοχή να στείλεις από λογαριασμό στον οποίο να είναι ενεργοποιημένες οι δωρεάν υπηρεσίες (είναι συνδεδεμένες με λογαριασμό και όχι με πελάτη)
Επίσης εγώ τα στέλνω με έξοδα "shared" κα δεν με έχει χρεώσει καμία από τις δύο.

Αν κάνεις προθεσμιακή όλο το ποσό, δεν σε ενδιαφέρει η παραπάνω διαδικασία. Επηρεάζει μόνο το επιτόκιο του τρεχούμενου (των "ανοιχτών" δηλαδή).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": hercules (herc2k)

ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 14 Δεκ 2012 21:50 #148

  • jack
  • Το Άβαταρ του/της jack
Καμμιά καλή πληροφορία για να κλείσει καλά η χρονιά?

Μέχρι στιγμής, προηγείται η FBB με 5,3% για 12μηνο
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 15 Δεκ 2012 00:10 #149

  • elli
  • Το Άβαταρ του/της elli
Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΔΙΝΕΙ 5,4% ΓΙΑ 45000, 6% ΓΙΑ 155000,Η ΜΙΛΛΕΝΙΟΥΜ 5,8% ΓΙΑ 160000, ΤΡΙΜΗΝΟ ΟΛΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 15 Δεκ 2012 03:16 #150

  • eleftheria (αγγέλα)
  • Το Άβαταρ του/της eleftheria (αγγέλα)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 68
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 7
  • Κάρμα: 0 (1)
Κατάθεση 10.000 ευρώ στην fbbank
Συνολικός τόκος: 10000*0.045= 450
εχτρα μπόνους: 0.045/12 *10.000=37,5
Σύνολο= 487,5 συνολικό επιτόκιο: 487,5/100= 4,875% που είναι το 5,3%???
Καλοπροαίρετα πάντα, δεν δουλεύω σε καμία τράπεζα
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 15 Δεκ 2012 04:22 #151

eleftheria έγραψε:
Κατάθεση 10.000 ευρώ στην fbbank
Συνολικός τόκος: 10000*0.045= 450
εχτρα μπόνους: 0.045/12 *10.000=37,5
Σύνολο= 487,5 συνολικό επιτόκιο: 487,5/100= 4,875% που είναι το 5,3%???
Καλοπροαίρετα πάντα, δεν δουλεύω σε καμία τράπεζα

Bonus δίνει τόκους ΔΥΟ μηνών, όχι ενός.
Και το ακριβές ετήσιο επιτόκιο (το αναγράφει και στο χαρτί που μου'δωσαν) είναι 5,31%.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΜΟΥ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ...ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? 15 Δεκ 2012 04:29 #152

  • Jack
  • Το Άβαταρ του/της Jack
@elli

thnx!


@eleftheria

Copy -Paste απο το site της FBB

Υψηλή Ετήσια Aπόδοση 5,3%*
Τα χρήματά σας διαθέσιμα κάθε μήνα, χωρίς καμία επιβάρυνση
Με μηνιαία καταβολή των τόκων
Bonus τους τόκους 2 μηνών στο τέλος του 12ου μήνα
Ελάχιστο ποσό κατάθεσης μόλις €10.000!


Σημ.:
* Η ετήσια απόδοση 5,3% προκύπτει συνυπολογίζοντας το μηνιαίο επιτόκιο 4,5% και την καταβολή Bonus, ίσο με τους τόκους 60 ημερών, στη λήξη του 12ου μήνα


Απλα ψαχνω κατι καλυτερο απο το 5,3% (που πρακτικα πρεπει να περιμενεις κι ενα χρονο για να το παρεις)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα