Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 07 Σεπ 2011 00:10 #28

  • SPYROS (SPYROS PAP)
  • Το Άβαταρ του/της SPYROS (SPYROS PAP)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0 (1)
Μακαρι Πετρο να πανε ολα καλα για ολο τον κοσμο, γιατι τρελλαθηκαμε ολο αυτο το χρονικο διαστημα. Εγω παντως αν η ισοτιμια εφτανε το 1.30, ειλικρινα σου μιλαω θα το γυριζα σε ευρω, ασχετα αν εχω χασουρα. Πολυ αγχος αυτου του ειδους τα δανεια, και δεν ειμαστε για τετοια...
Το θέμα είναι κλειδωμένο.

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 28 Σεπ 2011 23:57 #29

  • europen
  • Το Άβαταρ του/της europen
Paidia egw tha diafwnhsw mazi sas. Exw kai egw daneio se elvetiko fragko kai ontws exw provlima me to kefalaio!!! Alla se antithesh me esas pistevw oti den ftaine aparaithta oi trapezes kai kuriws oi upallhloi. Emeis ftaime pou den to psaksame. Egw eixa parei arxika daneio se eyrw kai parolou pou douleva mesa sth trapeza me peisane kai to allaksa se elvetiko (den eixame kapoia idiaiterh enhmerwsh)!!! Auto pou me ephrease na kanw thn metatroph htan h diafora pou tha eixa sthn dosh tote, kai pistevw oti oloi gia auto to allaksame. Kanenas upallhlos den tha eixe bonus (opws anaferthike, eidika gia thn metatroph) etsi wste na exei ofelos na mas peisei. Aplws kai autoi den eixan antilifthei th sovarothta tou thematos. Koitousame oloi mono to paron.
Oso gia tous upallhlous pou diwxnane ton kosmo otan tous zhtouse allagh apo eyrw se elvetiko, to mono sigouro einai oti den kserane pws tha kinhthei i sugkekrimenh isotimia. Tous apotrepane giati kapoioi kserane oti sto parelthon eixe sumvei kati antistoixo me daneia se yen. Kai emeis twra pou thn pathsame, duskola tha to proteiname se kapoion na kanei to idio meta apo 10-20 xronia, swsta?
Telos ean i isotimia kapote allaksei isws na min vgoume kai toso xamenoi, giati h dosh mas den nomizw oti einai pio megalh apo oti tha htan ean htan se ekt h euribor (vevaia eksartatai apo tin isotimia pou eixe parei o kathenas mas to daneio kai to spread) kai epishs thn trapeza den mporoume na thn kanoume tipota. Ean i isotimia apo 1,60 phgaine sto 2 tha elege kanenas apo emas oti den katalave ti eperne????? To mono pou mas zwsei einai na zoristei h elvetia me tis eksagwges gia na xasei thn aksia to nomisma tis!!!
Το θέμα είναι κλειδωμένο.

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 03 Οκτ 2011 01:15 #30

  • SPYROS (SPYROS PAP)
  • Το Άβαταρ του/της SPYROS (SPYROS PAP)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0 (1)
EYROPEN, και στο 2 να ειχε φτασει η ισοτιμια, εγω παλι θα το γυριζα σε ευρω. Και ειλικρινα σου μιλαω, οτι οι τραπεζες δεν ενημερωναν σωστα τον κοσμο, δηλαδη οτι αν πατωσει το ευρω, οτι το κεφαλαιο σου αυξανεται. Και δεν φταιμε μονο εμεις. Οι τραπεζες νομιζω οτι ειναι υποχρεωμενες να ενημερωνουν σωστα τον κοσμο για το καθε δανειο που δινεουν. Ειναι υποχρεωμενοι νομιζω. Εγω παντως αν ηξερα αυτο με το κεφαλαιο, δεν υπηρχε περιπτωση να βαλω την υπογραφη μου
Το θέμα είναι κλειδωμένο.

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 03 Οκτ 2011 09:44 #31

  • mples
  • Το Άβαταρ του/της mples
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 181
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 12
  • Κάρμα: 0 (9)
SPYROS έγραψε:
EYROPEN, και στο 2 να ειχε φτασει η ισοτιμια, εγω παλι θα το γυριζα σε ευρω. Και ειλικρινα σου μιλαω, οτι οι τραπεζες δεν ενημερωναν σωστα τον κοσμο, δηλαδη οτι αν πατωσει το ευρω, οτι το κεφαλαιο σου αυξανεται. Και δεν φταιμε μονο εμεις. Οι τραπεζες νομιζω οτι ειναι υποχρεωμενες να ενημερωνουν σωστα τον κοσμο για το καθε δανειο που δινεουν. Ειναι υποχρεωμενοι νομιζω. Εγω παντως αν ηξερα αυτο με το κεφαλαιο, δεν υπηρχε περιπτωση να βαλω την υπογραφη μου


υπογραφη και π........α δεν βαζουμε ετσι φιλε μου :woohoo:
Το θέμα είναι κλειδωμένο.

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 03 Οκτ 2011 13:57 #32

  • κωστας κλ.
  • Το Άβαταρ του/της κωστας κλ.
μια φιλη μου εχει παρομοιο προβλημα και κοιταξα τη συμφωνια που έκανε με την τράπεζα, στην οποία αναφέρεται σαφώς η δυνατότητα του προγράμματος συναλλαγματικής ισοτιμίας. Δυστυχώς οταν το ευρω ήταν 1,60 δεν την ενεργοποίησε και τωρα τρεχει. Δυστυχως δεν διαβασε καν το συμβόλαιό της. Τωρα το θεμα ειναι αλλο. Αν την ενεργοποιησεις καποια στιγμη τωρα και ας πουμε οτι βγαινουμε απο το ευρω, κλειδωνει η ισοιμια για το νεο νομισμα που θα εκδοθει?
Το θέμα είναι κλειδωμένο.

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 03 Οκτ 2011 14:17 #33

  • SPYROS (SPYROS PAP)
  • Το Άβαταρ του/της SPYROS (SPYROS PAP)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0 (1)
Αυτο που ξερω Κωστα απο την τραπεζα οπου πριν απο λιγες μερες ρωτησα, ειναι οτι αυτοι που εχουν δανεια σε ελβετικο, αν αυριο γυρισουμε στην δραχμη, το κεφαλαιο που θα χρωσταμε στην τραπεζα θα ειναι το διπλασιο
Το θέμα είναι κλειδωμένο.

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 03 Οκτ 2011 14:25 #34

  • κωστα κλ.
  • Το Άβαταρ του/της κωστα κλ.
πραγματικα δεν ξερω τι να πω. απο τη μια λυπαμαι τους ανθρωπους που τη πατησαν με αυτον τον τροπο. Απο την αλλη αυτο που ειπα και στη φιλη μου, μα καλα δεν ξερουν τι υπογραφουν? τουλαχιστον αν υπαρχει μια κατοχυρωση σε περιπτωση αλλαγης νομισματος κατι θα ηταν και αυτό. Μαλιστα για τη μειωση της δοσης στο μισο, αν η δοση δεν καλυπτει τους τοκους, το περισσευον τοκιζεται κανονικα και προστιθεται στο αληκτο κεφαλαιο στο τελος του προγραμματος μειωσης της δοσης στο μISο. Πραγματικα δηλαδη οι τραπεζες δεν θα xασουν ποτε ουτε ευρώ ( ή δραχμη).
Το θέμα είναι κλειδωμένο.

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 04 Οκτ 2011 01:37 #35

  • SPYROS (SPYROS PAP)
  • Το Άβαταρ του/της SPYROS (SPYROS PAP)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0 (1)
Κωστα οχι, δεν ξεραμε τι υπογραφαμε και οντως δεν διαβασαμε την συμβαση, ετσι οπως θα επρεπε τουλαχιστον. Και να ξερεις οτι ο μονος που μπορει να καταλαβει τι ακριβως γραφει μια συμβαση, ειναι καποιος ειδικος. Εμας ας πουμε στην συμβαση μας υπαρχει παρανομος και καταχρηστικος ορος της τραπεζας. Αυτο νομιζεις οτι το ξερει και μπορει να το καταλαβει ο κοσμος; Οχι φυσικα. Εμεις ειχαμε εμπιστοσυνη σ΄αυτους (τρομαρα μας). Βλεπεις, δεν ειχαμε αλλα παρε δωσε με τις τραπεζες με δανεια. Το πρωτο μας δανειο ηταν αυτο, και δεν ξεραμε τι ρολο βαρανε. Απλα αυτο που λεω τωρα στον κοσμο, ειναι οτι οποιοδηποτε δανειο θελησουνε να παρουνε απο οποιαδηποτε τραπεζα, την συμβαση πριν την υπογραψουν, οπωσδηποτε να την δει πρωτα δικηγορος, για να μην πιαστουν κοροιδα σαν κι εμας.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.

Re: Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 23 Νοε 2011 22:17 #36

  • pacoaris
  • Το Άβαταρ του/της pacoaris
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
χαιρετω τους ομοιοπαθεις.
εχω και εγω δανειο στην eurobank απο το 2008 69.000 ευρω και εαν αποπληρωσω σημερα πρεπει να πληρωσω 67.000.
αντι για προσημειωση στο σπιτι εχω καταθεσει 80.000 ευρω για εγγυηση τα οποια ειναι σε προθεσμιακη καταθεση τα οποια μοθ τα τοκιζουν με τοκο 1,8% ενω ο κανονικος τοκος σε μια αναλογη καταθεση ειναι πανω απο 4,5% .ποσο παρανομο ειναι αυτο και το μπορω να κανω???μπορει καποιος να με βοηθησει???ευχαριστω!!
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα