Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Προθεσμιακή Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου

Προθεσμιακή Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου 16 Ιαν 2011 16:21 #1

Απλή ενημέρωση (το'χω περάσει και στο αντίστοιχο πεδίο των ανεπισήμων επιτοκίων).
Το Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο, ΜΟΝΟ το υποκατάστημα ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ δίνει επιτόκιο 5% για ΤΡΙΜΗΝΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ, με minimum ποσό τις 5.000 (για καινούρια κεφάλαια).
Η προσφορά τους λήγει στο τέλος τού Φλεβάρη.

Έχουν στείλει και διαφημιστικό φυλλάδιο στους Χαλανδραίους (βλ. συνημμένο)

Καθόλου κακό κατ'εμέ, εγώ τους τ'ακούμπησα;) !
Συνημμένα:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ansel

Απ: Ανεπίσημες προθεσμιακές 16 Ιαν 2011 19:43 #2

  • αλεκος
  • Το Άβαταρ του/της αλεκος
εχω λαβει και εγω επιστολη με 5% επιτοκιο τριμηνο λογω ανακαινησης υποκαταστηματος στην περιοχη που διαμενω
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προθεσμιακή Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου 17 Ιαν 2011 16:17 #3

  • tev
  • Το Άβαταρ του/της tev
XΙσχύει και για κατάστημα στη Θεσσαλονικη.

1. Πολύ καλή προσφορά, σίγουρα ταράζει τα νερά.

2. Αυτό σημαίνει οτι θα ακολουθήσουν κι άλλοι;

3. Για ποιο λογο μπορει να μην διαφημιζεται και να προσφέρεται σε ελάχιστα καταστήματα;

4. Ποια ειναι η δεύτερη ανάγνωση; Τι μπορεί να σημαίνει η άνοδος των επιτοκίων, τη στιγμή που οι τράπεζες έκαναν λογο για προσπάθεια περιορισμού τους; Απλώς, θέλουν να αυξήσουν τις καταθέσεις (τη στιγμή που κάθε μήνα παρατηρείται σημαντική πτώση) ή ξέρουν κάτι παραπάνω από εμάς για την ελληνική οικονομία;

5. Είμαστε σε κατάσταση που θα πρέπει να μας ενδιαφέρουν τα επιτόκια ή κυρίως η προστασία του κεφαλαίου;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προθεσμιακή Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου 17 Ιαν 2011 16:35 #4

  • επιθετικός
  • Το Άβαταρ του/της επιθετικός
Ωραία τα ερωτήματα πουθέτεις.Οι αναλυτές για τα επιτόκια προς το τέλος του έτους έχουν εκφράσει άποψη πως θα ανέβουν το τελευταίο τρίμηνο όχι όμως για τώρα.Κάτι άλλο είναι πως ίσως να άρχισαν να σκέφτονται πιο ανταγωνιστικά στο ΤΤ και να αρχίζουν να αντιλαμβάνονται πως μόνο έτσι μπορεί να επιβιώσουν στην αγορά.Μια πιο πονηρή και βρώμικη σκέψη είναι πως το κράτος θέλει να μαζέψει καταθέσεις από τα σεντούκια του κόσμου και μετά να πτωχεύσει ή απλά να διατηρήσουν καταθέσεις εντός χώρας αντί να βγαίνουν σε Κύπρο Βουλγαρία και αλλού.Αφού το κάνουν μερικά καταστήματα του ΤΤ αυτό με το επιτόκιο ,είμαι σχεδόν βέβαιος πως θα ακολουθήσουν και άλλα,καθώς όπου μαθευτεί αυτό το επιτόκιο θα ορμήξει ο λαός ,οπότε θα θέλουν και άλλα υποκαταστήματα να δείξουν την απήχηση και τους τζίρους τους.Πάντως αφού ΤΤ και Τ-bank είναι κάτω από την ίδια στέγη και η δεύτερη ήδη κινείται σε επιτόκια γύρω από το 5%, αυτό σημαίνει πως αυτό τους επιτρέπεται από την ΤΤ άρα επικροτεί αυτή την επιθετική στρατηγική οπότε τώρα άρχισε να την υιοθετεί και η ίδια. Έθεσα διάφορες παραμέτρους στην συζήτηση απλά και μόνο για προβληματισμό,προσωπικές απόψεις εκφράζω.Πάντως αν και στην περιοχή μου δώσουν τέτοιο επιτόκιο ίσως να βάλω και γω κάποια χρήματα γιατί είναι δελεαστικό !
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προθεσμιακή Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου 17 Ιαν 2011 22:29 #5

  • επιθετικός
  • Το Άβαταρ του/της επιθετικός
Ίσως στην τελική να προορίζουν τΟ ΤΤ για πώληση οπότε κοιτάζουν να μαζέψουν γρήγορα κεφάλαια για να γίνει πιο ελκυστική η τράπεζα στους υποψήφιους αγοραστές.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προθεσμιακή Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου 18 Ιαν 2011 00:20 #6

επιθετικός έγραψε:
Πάντως αν και στην περιοχή μου δώσουν τέτοιο επιτόκιο ίσως να βάλω και γω κάποια χρήματα γιατί είναι δελεαστικό !

Μα ούτε κι εγώ μένω στο Χαλάνδρι, πήρα το λεωφορείο και πήγα για κατάθεση!B)

Α, και 2 πραγματάκια που μ'έκαναν να γελάσω λίγο όση ώρα ήμουν εκεί :
1) Η σκέψη πως τα φράγκα που έβαλα προθεσμιακή τα ανέλαβα απ'την Τ-Bank (so much for "νέα κεφάλαια")!:laugh:
2) Η υπάλληλος στο ταμείο, όταν είδε την επιταγή, είπε: "ΤΙ-ΜΠΑΝΚ; Τί είν' τούτο;"
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προθεσμιακή Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου 18 Ιαν 2011 02:14 #7

  • Κώστας1 (koter)
  • Το Άβαταρ του/της Κώστας1 (koter)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Νυν και αεί
  • Δημοσιεύσεις: 205
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
  • Κάρμα: 0 (9)
Μάριος Αντωνίου έγραψε:
2) Η υπάλληλος στο ταμείο, όταν είδε την επιταγή, είπε: "ΤΙ-ΜΠΑΝΚ; Τί είν' τούτο;"
Απ' αυτό καταλαβαίνουμε πόσο αετοί είναι οι υπάλληλοι του ΤΤ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προθεσμιακή Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου 18 Ιαν 2011 13:50 #8

  • επιθετικός
  • Το Άβαταρ του/της επιθετικός
φίλε tev σε ποιο κατάστημα της θεσσαλονίκης ισχύει αυτό το επιτόκιο γιατί με ενδιαφέρει να πάω.Γνωστός μου πάντως που ρώτησε σε υποκατάστημα στην Καστοριά του ΄μίλησαν μόνο για άϋλους τίτλους του δημοσίου με 5% και πρέπει να είσαι πελάτης να έχεις σατ και κάτι τέτοια,οπότε σίγουρα είναι επιλεγμένα τα υποκαταστήματα που κάνουν την προσφορά και δεν αφορά όλους.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προθεσμιακή Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου 18 Ιαν 2011 15:07 #9

  • tev
  • Το Άβαταρ του/της tev
Ισχύει στο κατάστημα Χαριλάου και σε άλλα 2-3 που έχουν ανακαινιστεί πρόσφατα, για προσέλκυση πελατείας (όπως ανέφεραν). Επίσης, είπαν ότι δεν έχει καμια σχέση με ομόλογα δημοσίου κλπ., ειναι καθαρος προθεσμιακός...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα