Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 08 Μαρ 2018 18:36 #271

  • γιώργης (yorgi)
  • Το Άβαταρ του/της γιώργης (yorgi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1470
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 643
Σαράντα χρόνια προπηλακισμοί
www.kathimerini.gr/952448/article/politi...xronia-prophlakismoi
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 09 Μαρ 2018 00:13 #272

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
γιώργης (yorgi) έγραψε:
Σαράντα χρόνια προπηλακισμοί

Ποια σαράντα ρε Γιώργη?
Ντρέπεσαι να πεις δυο χιλιάδες?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 09 Μαρ 2018 12:10 #273

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13131
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1249
  • Κάρμα: -29 (-1)
γιώργης (yorgi) έγραψε:
Σαράντα χρόνια προπηλακισμοί

Ποιοι αρχίζουν τις έριδες, τους καυγάδες, τις προκλήσεις;
Πάντα οι ίδιοι, οι άθεοι αντίχριστοι.
Κάθε δράση φέρνει αντίδραση.
Δε μπορούν να κάθονται ήσυχα στις στοές τους, να επιτελούν τις σφαγές των βρεφών τους τις νύχτες με Πανσέληνο, να πίνουν το φρέσκο ζεστό αίμα ψέλνοντας στίχους από τη Σολομωνική, να υπογράφουν συμβόλαια πώλησης της αθάνατης κι αιώνιας Ψυχής τους σε δαιμόνια, κτλ, χωρίς να προκαλούν δημόσια όσους πιστεύουν στον Ιησού Χριστό;
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 09 Μαρ 2018 12:15 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 09 Μαρ 2018 14:14 #274

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Ποιοι αρχίζουν τις έριδες, τους καυγάδες, τις προκλήσεις;
Πάντα οι ίδιοι, οι άθεοι αντίχριστοι.
Κάθε δράση φέρνει αντίδραση.
Δε μπορούν να κάθονται ήσυχα στις στοές τους, να επιτελούν τις σφαγές των βρεφών τους τις νύχτες με Πανσέληνο, να πίνουν το φρέσκο ζεστό αίμα ψέλνοντας στίχους από τη Σολομωνική, να υπογράφουν συμβόλαια πώλησης της αθάνατης κι αιώνιας Ψυχής τους σε δαιμόνια, κτλ, χωρίς να προκαλούν δημόσια όσους πιστεύουν στον Ιησού Χριστό

Καλά, πλάκα κάνεις?
Αυτοί οι διάφοροι που σπάνε τα σινεμά ή τα θέατρα όταν παίζουν έργα που δεν τους αρέσουν (π.χ. Καζαντζάκης), τι είναι, άθεοι και αντίχριστοι είναι?

Από τις ειδήσεις;
"Επεισόδια στην Ιερά Οδό για την παράσταση «Corpus Christi»
Ένταση σημειώθηκε την Πέμπτη έξω από το θέατρο «Χυτήριο», στην Ιερά Οδό, όπου περίπου 300 μέλη θρησκευτικών οργανώσεων συγκεντρώθηκαν το απόγευμα για να διαμαρτυρηθούν για την παράσταση «Corpus Christi»."






ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 09 Μαρ 2018 15:11 #275

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13131
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1249
  • Κάρμα: -29 (-1)
soto51 έγραψε:
Αυτοί οι διάφοροι που σπάνε τα σινεμά ή τα θέατρα...

Πρόσεχε τι έγραψα φίλε μου, αυτοί αντιδρούν, έχουν προσβληθεί κατάφωρα, γίνονται περίγελος, είναι θύματα.
Δεν άρχισαν αυτοί τη διένεξη.
Άλλοι την άρχισαν, επίτηδες, εσκεμμένα.

Την άρχισαν εκείνοι που αρέσκονται να δημιουργούν θεατρικά έργα/κινηματογραφικές ταινίες/μυθιστορήματα/καλλιτεχνικά δρώμενα/κτλ, όπου κεντρικό θέμα είναι η Παρθένος Μαρία να κάνει πρωκτικό σεξ με τον Ιωσήφ και να πιπώνει γείτονες, ο Χριστός να κάνει σαδο-μαζοχιστικό σεξ με τη Μαρία Μαγδαληνή, τα παιδιά του Χριστού να γίνονται Ρωμαίοι στρατιώτες, τα αδέρφια του Χριστού να είναι gay, κτλ.

Αν δεν υπήρχαν αναίτιες προκλήσεις στο Χριστιανικό θρησκευτικό αίσθημα, δε θα υπήρχαν κι αντιδράσεις, έτσι δεν είναι;
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 09 Μαρ 2018 15:20 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": aceman

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 09 Μαρ 2018 15:25 #276

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Πρόσεχε τι έγραψα φίλε μου, αυτοί αντιδρούν, έχουν προσβληθεί κατάφωρα, γίνονται περίγελος, είναι θύματα.
Δεν άρχισαν αυτοί τη διένεξη.
Άλλοι την άρχισαν, επίτηδες, εσκεμμένα.

Μα για ποια διέναξη, και για ποια προσβολή μιλάς?
Ποιος προσέβαλε τη Λουκά π.χ. (αυτό το όνομα ξέρω, αυτό λέω) και αισθάνθηκε (αυτή η κυρία) την ανάγκη να πάει να σπάσει το σινεμά (π.χ.) που παίζει το "Ο χριστός ξανασταυρώνεται"?
Την έβαλε κάποιος μέσα με το ζόρι να δει το έργο?
Αν δεν της αρέσει, δεν πάει να το δει.
Το να πάει και να σπάζει τις βιτρίνες του σινεμά, είναι "απάντηση σε πρόκληση και προσβολή"? Κατά ποία λογική? Ποια πρόκληση και ποια προσβολή?

Και λες "είναι θύματα". Θύμα (η Λουκά και οι όμοιοι της) ποιανού είναι? Και τι βλάβη υπέστη, ώστε να θεωρηθεί "θύμα"?

Στο περίγελως, θα συμφωνήσω. Αλλά γίνονται μ΄αυτά που κάνουν, όχι με αυτά που ΔΕΝ κάνουν.

"Διένεξη"? :S
Ζήτησε κάποιος κάτι απ' τη Λουκά (και τους ομοίους της) ώστε να υπάρχει θέμα "διένεξης"?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 09 Μαρ 2018 15:34 #277

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Την άρχισαν εκείνοι που αρέσκονται να δημιουργούν θεατρικά έργα/κινηματογραφικές ταινίες/μυθιστορήματα/καλλιτεχνικά δρώμενα/κτλ, όπου κεντρικό θέμα είναι η Παρθένος Μαρία να κάνει πρωκτικό σεξ με τον Ιωσήφ και να πιπώνει γείτονες, ο Χριστός να κάνει σαδο-μαζοχιστικό σεξ με τη Μαρία Μαγδαληνή, τα παιδιά του Χριστού να γίνονται Ρωμαίοι στρατιώτες, τα αδέρφια του Χριστού να είναι gay, κτλ.

Αν δεν υπήρχαν αναίτιες προκλήσεις στο Χριστιανικό θρησκευτικό αίσθημα, δε θα υπήρχαν κι αντιδράσεις, έτσι δεν είναι;

Ο καθένας μπορεί να πιστέυει ή να μην πιστεύει, ότι θέλει.
Έτσι εσύ μπορείς να πιστεύεις στην παρθένο μαρία (που τεκνοποίησε χωρίς σεξ),
εγώ μπορώ να μην το πιστεύω,
και κάποιος άλλος να πιστεύει άλλα πράματα.
Μιλάμε για "ΠΙΣΤΗ", δηλαδή ΙΔΕΕΣ, όχι για πράξεις. Και στις ιδέες δεν υπάρχουν (και δεν πρέπει να υπάρχουν) όρια.

Στις πράξεις, υπάρχουν όρια (που τα βάζουν οι νόμοι).
Έτσι λοιπόν, όπως εγώ δεν μπορώ (και δεν πρέπει) να έρθω και να σπάω τις τζαμαρίες του μέρους που εσύ πας και προσεύχεσαι στην παρθένο σου, έτσι κι εσύ δεν μπορείς να πας να σπας τις τζαμαρίες στο μέρος όπου εγώ (και άλλοι σαν και μένα) μαζευόμαστε για να δούμε ένα έργο που το θεωρούμε "τέχνη".
Είναι το ίδιο με το μουσουλμάνο: Επειδή είναι μουσουλμάνος, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να μπει στο σπίτι μου και να με τιμωρήσει επειδή τρώω χοιρινό. Ή πίνω οινόπνευμα.

Έτσι δεν είναι?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Τελευταία διόρθωση: 09 Μαρ 2018 15:42 από soto51.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 09 Μαρ 2018 21:38 #278

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13131
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1249
  • Κάρμα: -29 (-1)
soto51 έγραψε:
Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ή να μην πιστεύει, ότι θέλει.
Επειδή είναι μουσουλμάνος, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να μπει στο σπίτι μου και να με τιμωρήσει επειδή τρώω χοιρινό. Ή πίνω οινόπνευμα.


Συμφωνώ, με έπεισες φίλε μου.
Πρέπει να υπάρχει κάποιος Νόμος του Κράτους, πάντως, αντιρατσιστικός ή άλλος, που να απαγορεύει και να τιμωρεί την εσκεμμένη χλεύη, θαρρώ.
Κι όσο αφορά τους Ορθόδοξους Χριστιανούς, δεν εφαρμόζεται.
Παντού αλλού εφαρμόζεται!

Δηλαδή, θα μπορούσα εγώ να ανεβάσω ένα θεατρικό "καλλιτεχνικό" έργο που να παρουσιάζει τους gay σαν επικίνδυνους διπολικούς σχιζοφρενείς, αντικοινωνικούς, ανήθικους, κτλ;
Δε θα υπήρχε αντίδραση από ΜΚΟ, ΣΥΡΙΖΑ, ΟΗΕ, Ελληνική Δικαιοσύνη, Εισαγγελείς, για καλλιέργεια κοινωνικού μίσους;
Ναι, σίγουρα θα υπήρχε, θα μου έκλειναν το θέατρο, θα πλήρωνα παχυλές αποζημιώσεις, και ίσως με έβαζαν φυλακή.

Από την άλλη, οποιοσδήποτε παρουσιάσει αυθαίρετα, "καλλιτεχνικά", την Παρθένο Μαρία σαν μοιχό, τον Χριστό ως βίαιο σχιζοφρενή, τους μαθητές του Ιησού ως περιφερόμενους παιδόφιλους, κτλ, γίνεται ανεκτός κι αποδεκτός από τις Κρατικές Αρχές.

Δε διαβλέπεις κάποια εσκεμμένη αδικία σε όλο αυτό, δύο μέτρα και δύο σταθμά;

Η κατά τα άλλα γραφική κυρία Λουκά, έχει κανένα συμφέρον να κλείσει το ένα ή το άλλο θέατρο/κινηματογράφο/κτλ;
Ας ανεβάζουν όσα έργα του Αισχύλου, του Σαίξπηρ ή του Αριστοφάνη θέλουν, με 5 παραστάσεις τη μέρα, αν μπορούν.
Οι πιστοί Χριστιανοί ζητούν, απλά, να σταματήσουν να ανεβάζουν βλάσφημα, περιπαικτικά, προσβλητικά, διχαστικά έργα μίσους, και να εφαρμοστεί η υπάρχουσα Νομοθεσία του Κράτους όταν το κάνουν.
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 09 Μαρ 2018 21:57 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 10 Μαρ 2018 04:20 #279

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
θα μπορούσα εγώ να ανεβάσω ένα θεατρικό "καλλιτεχνικό" έργο που να παρουσιάζει τους gay σαν επικίνδυνους διπολικούς σχιζοφρενείς, αντικοινωνικούς, ανήθικους, κτλ;
Με το να αποδίδεις σε μια ομάδα ατόμων (gay) χαρακτηριστικά σαν αυτά, χαρακτηρίζεσαι ρατσιστής. Διότι "Όλοι οι άνθρωποι είναι ίσοι", επομένως ο gay δεν μπορεί να χαρακτηρίζεται εκ προϊμίου εγκληματίας ή ανήθικος μόνο και μόνο επειδή είναι gay (και το δηλώνει). Ιδεολογίες που έκαναν τέτοιους χαρακτηρισμούς για τους gay (και άλλες μειονότητες: εβραίους, γύφτους, κλπ, τα ξέρεις), και έκαναν και άλλα, πολύ χειρότερα από "χαρακτηρισμούς", ταξινομήθηκαν ως ρατσιστικές, και καταδικάστηκαν από την ανθρωπότητα και ιστορικά πλέον.


Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Δε θα υπήρχε αντίδραση από ΜΚΟ, ΣΥΡΙΖΑ, ΟΗΕ, Ελληνική Δικαιοσύνη, Εισαγγελείς, για καλλιέργεια κοινωνικού μίσους; Ναι, σίγουρα θα υπήρχε, θα μου έκλειναν το θέατρο, θα πλήρωνα παχυλές αποζημιώσεις, και ίσως με έβαζαν φυλακή.
Και ορθώς θα έκαναν, γιατί αν έκανες τέτοια θα παρανομούσες.


Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Από την άλλη, οποιοσδήποτε παρουσιάσει αυθαίρετα, "καλλιτεχνικά", την Παρθένο Μαρία σαν μοιχό, τον Χριστό ως βίαιο σχιζοφρενή, τους μαθητές του Ιησού ως περιφερόμενους παιδόφιλους, κτλ, γίνεται ανεκτός κι αποδεκτός από τις Κρατικές Αρχές.
Κοίτα, αν κάποιος θίγεται που τον χαρακτηρίζω παιδόφιλο, με καταγγέλλει για συκοφαντία, δικάζομαι και καταδικάζομαι. Αν κάποιος θίγεται που τον χαρακτηρίζω σχιζοφρενή, το ίδιο. Αν αυτός έχει πεθάνει, έρχονται οι κληρονόμοι του και το κάνουν, και το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο. Θα με καταδικάσουν και θα μου πάρουν την αποζημίωση.

Αν εσύ αυθαίρετα παρουσιάσεις την άποψη ότι "τα μαύρα σύννεφα είναι επικίνδυνα, γιατί μπορεί να σας σκοτώσουν με τον κεραυνό τους", και εγώ λατρεύω τα μαύρα σύννεφα, μπορώ να σε πάω στο δικαστήριο, να υποστηρίξω ότι αυτό που διαδίδεις είναι ψευδές και συκοφαντικό, και να ζητήσω από το δικαστήριο να σε καταδικάσει για συκοφαντική δυσφήμιση. Το δικαστήριο θα κρίνει αν η κατηγορία που σου αποδίδω έχει βάση, όχι εγώ.
Το ίδιο και με τα ποντίκια, αν εγώ τα λατρεύω και εσύ τα κατηγορήσεις ότι μεταφέρουν την πανώλη. Ή θα έρθουν τα ποντίκια να σε πάνε στο δικαστήριο, ή θα σε πάω εγώ (υποστηρίζοντας ότι κάτι μου θίγεις), πάντως να σου πάρω τη ντουντούκα ή το πανώ με τα οποία κραυγάζεις για τα ποντίκια, την πανώλη, ή τα σύννεφα και να στη σπάσω επειδή εγώ λατρεύω αυτά τα πράματα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ. Δεν έχω το δικαίωμα, δεν μου το δίνει κανένας νόμος, αντίθετα κάποιοι νόμοι μου το στερούν (φθορά ξένης ιδιοκτησίας).
Μπορώ να σου φέρω ένα σωρό τέτοια παραδείγματα. Ας σου κάνουν μήνυση οι θιγόμενοι. Τα δικαστήρια θα αποφασίσουν, όχι ο όχλος της κυρίας Λουκά.

Ε, στην ίδια κατηγορία εμπίπτει και το θεατρικό ή κινηματογραφικό έργο που θίγει (κατ' εσέ) τα αντικείμενα (τις έννοιες) της λατρείας σου. Αφού δεν μπορούν να έρθουν οι ίδιοι οι θιγόμενοι να καταγγείλουν τους υβριστές/συκοφάντες τους, ας αναλάβουν οι θιγόμενοι (πιστοί) να πάνε τους υβριστές στο δικαστήριο. Γιατί δεν το κάνουν? Γιατί αντί γι' αυτό τραμπουκίζουν σπάζοντας αντικείμενα?


Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Δε διαβλέπεις κάποια εσκεμμένη αδικία σε όλο αυτό, δύο μέτρα και δύο σταθμά;
Σου είπα τι βλέπω, κι αν υπάρχει αδικία αυτή υπάρχει σ΄ αυτούς που βιαιοπραγούν, όχι στους άλλους που πάνε θέατρο.


Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Η κατά τα άλλα γραφική κυρία Λουκά, έχει κανένα συμφέρον να κλείσει το ένα ή το άλλο θέατρο/κινηματογράφο/κτλ;
Δε νομίζω ότι έχει συμφέρον. Αν θες την προσωπική μου γνώμη, λόξα έχει. Τουλάχιστον έτσι ξεκίνησε. Συν τω χρόνω γλυκάθηκε από τη δημοσιότητα (που της προσέφεραν τα ΜΜΕ εκμεταλευόμενα τη γραφικότητα της) και τώρα πια δε χάνει ευκαιρία να μην εμφανιστεί όπου θα γίνει ντόρος περί το άτομο της.


Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Ας ανεβάζουν όσα έργα του Αισχύλου, του Σαίξπηρ ή του Αριστοφάνη θέλουν, με 5 παραστάσεις τη μέρα, αν μπορούν.
Μπα?
Εσύ θα τους πεις τι θα ανεβάζουν? Ως τι? Ως λογοκριτής?
Μόνο αυτά επιτρέπεις?


Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Οι πιστοί Χριστιανοί ζητούν, απλά, να σταματήσουν να ανεβάζουν βλάσφημα, περιπαικτικά, προσβλητικά, διχαστικά έργα μίσους, και να εφαρμοστεί η υπάρχουσα Νομοθεσία του Κράτους όταν το κάνουν.
Εκτός απ' το "διχαστικά" όλα τα άλλα τα δέχομαι. Αλλά δεν βλέπω ποιος θίγεται από τα έργα αυτά. Κατά την ίδια λογική που αν εγώ δηλώσω ότι ο Harry Potter είναι πούστης, δεν θίγω κανέναν, γιατί ο Harry Potter είναι φανταστικό πρόσωπο.

Και να σου κάνω μια ερώτηση:
Αφού ο θεός είναι "παντογνώστης", "μεγαλοδύναμος" και όλα αυτά, γιατί δεν κάνει κάτι για να σταματήσουν αυτοί οι (πλανεμένοι) άνθρωποι (σαν τον Καζαντζάκη π.χ.) να διαδίδουν συκοφαντίες για το άτομο του?
Ε?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Τελευταία διόρθωση: 10 Μαρ 2018 04:24 από soto51.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα