Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 11 Μαρ 2018 07:42 #289

  • Δημήτρης (amstrad79)
  • Το Άβαταρ του/της Δημήτρης (amstrad79)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 55
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 23
  • Κάρμα: -3
Το να μην γυριζετε την πλατη στο ιερο, δεν ειναι κινηση η οποια μπορει να μετρησει σε κατι. Ολοι με το περα δωθε του γυριζουν την πλατη καποια στιγμη. Δεν νομιζω οτι θα επρεπε να σας απασχολει. Ειναι μια λεπτομερεια που αδικα σας απασχολει.
Εγω σαν αθεϊστης-αθρησκος κλπ κλπ, σεβομαι τους πιστους οσο με σεβονται και εκεινοι. Δεν υπαρχει λογος να γινομαστε κοροϊδα επειδη πολλοι απο αυτους ειναι καφροι και κοροϊδευουν την μειονοτητα των αθεϊστων. Μιλαω για αθεϊστες απο γνωση, οχι τους δηθεν αθεϊστες πουεπειδη το λεει το κομμα δηλωνουν αθρησκεια αλλα κατα βαθος πιστευουν.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 11 Μαρ 2018 08:15 #290

  • Υπήκοος (Υπηκοος)
  • Το Άβαταρ του/της Υπήκοος (Υπηκοος)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Μακρυα απο τραπεζες, τουλαχιστον 50 ν. μιλια.
  • Δημοσιεύσεις: 132
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 64
  • Κάρμα: 3 (9)
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:


Το οτι χρησιμοποιούν ως νόμισμα το ευρώ, δε δίνει στον Τσίπρα το δικαίωμα να κατάσχει όλα τους τα ακίνητα, όλη τους την κινητή περιουσία, όλα τους τα κειμήλια, να τα πουλήσει, και με τα έσοδα να αναδιανείμει μέρισμα στα ταξικά του αδέρφια και στους κομματικούς αφισοκολλητές.
Απλά δεν του ανήκουν!

...

Ωπα! Τι θα πει απλα δεν του ανηκουν? Δεν ανηκω εις τας ταξεις του Συριζα, ανηκω εις τας ταξεις της Πατριδος μου, της Ελλαδος αλλα εδω δεν το πιανω, Δηλαδη πως δεν του ανηκουν? Ηλεκτρικο ρευμα απο που περνουν στη χερσονησο, απο τον ουρανο? Ποιο Λιμενικο τους προστατευει με πλωτες περιπολιες? Το δικο τους? Με ποιανου Στρατου το Σινουκ επεσαν στα τελη του ενενηντα εκει κοντα κατα τη μεταβαση τους και χαθηκαν καποιοι κληρικοι και τα παιδια μας που υπηρετουν. Ποιος τα πληρωνει ολα αυτα? Σιγουρα εγω αυτο το ξερω, ισως και εσυ.
Αρα ουτε "του" ανηκουν, ουτε "τους" ανηκουν, ΜΑΣ ανηκουν.
Και σε τελικη αναλυση αυτο το "δεν του ανηκουν" υπονοει σαφως και κατ αντιδιαστολη οτι το δικο μου σπιτι "του ανηκει" αλλωστε με τον ενφια (που θα καταργουσε) πληρωνω νοικι στο ιδιο μου το σπιτι. Απο που κι ως που εγω που δουλεψα σαν το σκυλι εφτασα κοντα 60 και κανοντας επι δεκαετιες το σκ@τ@ μου παξιμαδι εβαλα πεντε δεκαρες στη μπαντα και μεταβιβασα σπιτι να περασω τα γηρατια μου, ειναι "δικο του" και μπορει να μου κοτσαρει οτι χαρατσι θελει και το Αγιον Ορος που οσοι το χρησιμοποιουν/κατοικουν δεν το πληρωσαν με τον ιδρωτα τους θα μεινει αφορολογητο. Μη ξεχνας (συμβαινει συχνα αυτο) οτι οποιος απολαμβανει κρατικες παροχες αλλα δεν πληρωνει ουσιαστικα μετακυλιζει το κοστος σε αλλους εν προκειμενω σιγουρα σε μενα, ισως και σε σενα. Οπως λενε στη Νεα Υορκη "There is no such thing as a free lunch".
Θες να πληρωνεις εσυ για τον Αθω, πληρωνε. Εγω δεν θελω αλλιως ειναι δικος μου, ουτε των παπαδων ουτε του εκαστοτε κυβερνητη μας.
Βασικες αρχες οικονομιας.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΔΩ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΟΥ"
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Δημήτρης (amstrad79)

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 11 Μαρ 2018 08:39 #291

  • Υπήκοος (Υπηκοος)
  • Το Άβαταρ του/της Υπήκοος (Υπηκοος)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Μακρυα απο τραπεζες, τουλαχιστον 50 ν. μιλια.
  • Δημοσιεύσεις: 132
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 64
  • Κάρμα: 3 (9)
Δημήτρης (amstrad79) έγραψε:
Το να μην γυριζετε την πλατη στο ιερο, δεν ειναι κινηση η οποια μπορει να μετρησει σε κατι. Ολοι με το περα δωθε του γυριζουν την πλατη καποια στιγμη. Δεν νομιζω οτι θα επρεπε να σας απασχολει. Ειναι μια λεπτομερεια που αδικα σας απασχολει.
Εγω σαν αθεϊστης-αθρησκος κλπ κλπ, σεβομαι τους πιστους οσο με σεβονται και εκεινοι. Δεν υπαρχει λογος να γινομαστε κοροϊδα επειδη πολλοι απο αυτους ειναι καφροι και κοροϊδευουν την μειονοτητα των αθεϊστων. Μιλαω για αθεϊστες απο γνωση, οχι τους δηθεν αθεϊστες πουεπειδη το λεει το κομμα δηλωνουν αθρησκεια αλλα κατα βαθος πιστευουν.

Ενταξει δεν μπορω να ορκιστω οτι δεν γυρισα στιγμιαια τη πλατη μου πχ για να χαιρετησω καποιον. Αλλα μπορω να ορκιστω οτι ποτε ως ενηλικας (αθεος) δεν βγηκα απο εκκλησια γυρνωντας τη πλατη στο ιερο. Ειναι συμβολικο μεν αλλα δειχνει εμπρακτα τον σεβασμο μου στους αλλιως σκεπτομενος επειδη ειμαι προσκεκλημμενος στον χωρο τους. Ειμαι της παλιας σχολης και ισως λιγο τυπολατρης -πχ στεκομαι ευθυτενως προσοχη στο ακουσμα του Εθνικου Υμνου -ακομα και αν ειναι στη τιβι σπιτι μου- αλλα αυτο δεν εβλαψε ποτε κανεναν.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΔΩ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΟΥ"
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Δημήτρης (amstrad79)

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 11 Μαρ 2018 09:45 #292

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Υπήκοος (Υπηκοος) έγραψε:
Που κολλαει το αοριστως? Σοβαρα? Κολλαει στο οτι οταν βαζει βενζινη στο καρο του πληρωνει τρελλους φορους (και ΦουΠουΑ) που δεκαπλασιαζουν τη τιμη της, κολλαει στο οτι το απλο φαγακι το ψωμακι βρε παιδι μου εχει ΦΠΑ (ενω σε πολλες πολιτειες των -δηθεν "κακων"- ΗΠΑ ΔΕΝ εχει), κολλαει στο οτι η ΔΕΗ του βαζει τελη επι τελων (και πανω σε αυτα ΦΠΑ φορος στον φορο δηλαδη) κολλαει στο οτι πληρωνει ΥΚΩ για να εχει φτηνο ρευμα ο ζαπλουτος επιχειρηματιας στα τουριστικα νησια κλπ κλπ. Ολα πρεπει να τα λεω, τι στο καλο σε αλλη χωρα ζεις?

Άσε μεγάλε μας τα' παν κι άλλοι.
Ότι πληρώνουν (και εκεί όπου δεν μπορούν να τους ... αποφύγουν) ΕΜΜΕΣΟΥΣ φόρους και μέσω αυτών ... εξαντλούν :woohoo: την φορολογική τους υποχρέωση αφήνοντας φυσικά τα υπόλοιπα κορόιδα να πληρώνουν τόσο αυτά που τόσο γλαφυρά περιγράφεις όσο και τους άμεσους φόρους (μέχρι και 45%) και το ... λουρί της μάνας...
Και μετά με ρωτάς σε ποια χώρα ζω;;;
Στην χώρα που πληρώνω και άμεσους και έμμεσους φόρους ζω παλικάρι μου, που κάποιοι ... σφυρίζουν αδιάφορα.
Σου θυμίζει κάτι αυτό ή έχεις και άλλες ... απορίες;;;
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 11 Μαρ 2018 09:49 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 11 Μαρ 2018 10:16 #293

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Δημήτρης (amstrad79) έγραψε:
Εγω σαν αθεϊστης-αθρησκος κλπ κλπ, σεβομαι τους πιστους οσο με σεβονται και εκεινοι.

Πολύ σωστά αγαπητέ, γιατί ούτως ή άλλως δεν έχει σημασία το τι δηλώνει ο καθένας, αλλά το πως συμπεριφέρεται (για να το πω γενικά) στους γύρω του.
Γιατί π.χ. και η ΚΚΚ από φανατικούς (κατά δήλωση) "Χριστιανούς" αποτελούνταν (και αποτελείται).
Και το ISIS την "υπεράσπιση" κάποιας θρησκείας επικαλείται για να ... "εξωραΐσει" τις απεχθείς πράξεις του.
Τι σχέση όμως έχουν οι παραπάνω, με τα πραγματικά διδάγματα του Χριστιανισμού ή οποιασδήποτε άλλης θρησκείας που επικεντρώνεται σε βασικές πανανθρώπινες αξίες, όπως π.χ. τον σεβασμό στην ζωή, την δικαιοσύνη, την εντιμότητα κ.λπ.;;;
Φυσικά καμία.
Άρα τι σημασία έχει η ... δήλωση ή η ταμπέλα;;;
Φυσικά καμία.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Υπήκοος (Υπηκοος), Δημήτρης (amstrad79)

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 11 Μαρ 2018 12:29 #294

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13066
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1246
  • Κάρμα: -29 (-1)
Υπήκοος (Υπηκοος) έγραψε:
Αποριες λοιπον:
1) Ως αθεο, θα με ακουσει ο θεος?
2) Αν ναι, θα τους γιατρεψει?
3) Αν μπορει να το κανει θα ριξει οντως τις ασθενειες σε μενα τον αφιλοκερδως αιτουντα την γιατρια των αλλων? Σαν παναγαθος δεν θα επρεπε να εκτιμησει την αιτουμενη θυσια μου και να την παραλειψει?


1) Όχι, γιατί υπάρχουν όροι και προϋποθέσεις, τα έγραψα, πρέπει να τηρούνται οι 10 Εντολές, κι εσύ δεν τηρείς την πρώτη και τη δεύτερη.
2) Αν προσευχόσουν ορθά, συνετά, θεάρεστα, θα τους γιάτρευε, αν ήταν καλό και για την Ψυχή τους.
3) Οι υποσχέσεις και τα συμβόλαια τηρούνται, ο Θεός είναι αξιόπιστος, αν ζήτησες θεάρεστα και ταπεινά αρρώστιες θα τις λάβεις-και πολλοί που επιθυμείς θα απαλλαχθούν από αυτές. Ο Άγιος Παϊσιος ο Αγιορείτης ήταν εκλεκτός του Θεού, φωτισμένος, προικισμένος με άπειρα πνευματικά χαρίσματα, αναμάρτητος, αλλά ζητούσε συνεχώς στις προσευχές του να πάρει ο Θεός τους καρκίνους από πολλούς καρκινοπαθείς και να τους μεταφέρει στο σώμα του-στο τέλος της ζωής του έκανε τη χάρη, βασανίστηκε πολύ και πέθανε από μεταστατικούς επιθετικούς καρκίνους, ούτε μία στιγμή δε μετάνιωσε για το αίτημα του-πάντα ήταν χαρούμενος κι ευτυχισμένος που εισακούσθηκε η έκκληση του.
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 11 Μαρ 2018 12:40 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αθεϊσμός στο Ισλάμ; 11 Μαρ 2018 14:51 #295

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13066
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1246
  • Κάρμα: -29 (-1)
Στις Μουσουλμανικές Χώρες, οι Άθεοι αντιμετωπίζονται ως ψυχιατρικά ασθενείς για εγκλεισμό σε νοσοκομεία, εκδιώκονται από παντού, δεν έχουν δικαίωμα λόγου.
Παράδειγμα από την Αίγυπτο, σε τηλεοπτική εκπομπή:



twitter.com/MEMRIReports/status/969489616880525313
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 11 Μαρ 2018 14:54 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 11 Μαρ 2018 15:09 #296

  • Υπήκοος (Υπηκοος)
  • Το Άβαταρ του/της Υπήκοος (Υπηκοος)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Μακρυα απο τραπεζες, τουλαχιστον 50 ν. μιλια.
  • Δημοσιεύσεις: 132
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 64
  • Κάρμα: 3 (9)
batista έγραψε:
Άσε μεγάλε μας τα' παν κι άλλοι.
Ότι πληρώνουν (και εκεί όπου δεν μπορούν να τους ... αποφύγουν) ΕΜΜΕΣΟΥΣ φόρους και μέσω αυτών ... εξαντλούν :woohoo: την φορολογική τους υποχρέωση αφήνοντας φυσικά τα υπόλοιπα κορόιδα να πληρώνουν τόσο αυτά που τόσο γλαφυρά περιγράφεις όσο και τους άμεσους φόρους (μέχρι και 45%) και το ... λουρί της μάνας...
Και μετά με ρωτάς σε ποια χώρα ζω;;;
Στην χώρα που πληρώνω και άμεσους και έμμεσους φόρους ζω παλικάρι μου, που κάποιοι ... σφυρίζουν αδιάφορα.
Σου θυμίζει κάτι αυτό ή έχεις και άλλες ... απορίες;;;


Καλημερα!

Το κακο με τις ιντερνετικες συζητησεις ειναι οτι δεν με ξερεις ουτε και γω εσενα και συχνα μπορει να λεμε τα ιδια και χωρια να καταλαβαινομαστε. Ας συστηθω λοιπον:

Περασα δυσκολα παιδικα χρονια με τον πατερα μου να αγωνιζεται να ειναι ενταξει στις υποχρεωσεις του (ηταν εργατικος και τιμιος αλλα δυστυχως ματαιδοξος και δημιουργησε πολλες τετοιες). Οι κλητηρες και οι μπατσουληδες μπαινοβγαιναν σπιτι μας πιο συχνα κι απ το σοϊ μας. Τεσπα μη σε ζαλιζω με τη γκρινια μου, μεγαλωσα ετσι και αυτο μου διαμορφωσε χαρακτηρα τυπου: "Δεκα εχω? 4 ξοδευω τα αλλα στη μπαντα ή σε αυγατισμα. 20 εχω? 5 ξοδευω τα αλλα χωρια , 40 εχω? παλι 5 ξοδευω (γιατι δεν χρειαζομαι τιποτα αλλο και δεν θα δημιουργησω αναγκες εκει που δεν υπαρχουν) τα αλλα παλι στη μπαντα. Πιστεψε με οταν το κανεις αυτο απο τα 13σου (απο τοτε δουλευω εστω και με μερικη καλοκαιρινη απασχοληση γιατι συνεχισα και σχολειο/σπουδες) και εισαι 60 παρα ενα, ξαφνικα ανακαλυπτεις οτι εχεις συγκεντρωσει ενα καλο κομποδεμα. Και επειδη το να εχεις/κατεχεις δεν αρκει να κρατησει τους Δικαστικους Επιμελητες μακρυα, πρεπει να πληρωνεις κιολας, πληρωνα και πληρωνω ολες μου τις υποχρεωσεις πολυ πριν την ημερομηνια ληξης και εις το συνολο τους, "αρζάν κοντάν" που λεγανε και στη Πολη. Σημερα Κυριακη δεν χρωστω ουτε σεντ πουθενα και γενικως δεν χρωστω ποτε για πανω απο μια μερα και αυτο μονο στις καρτες μου το 24ωρο που μεσολαβει απο την εκδοση του λογαριασμου μεχρι τη πληρωμη του που εκτελω αμεσως, οχι στη διορια. Θα μπορουσες να πεις οτι πιο μανιακος κατα των χρεων, δεν γινεται.
Τωρα που εχεις μια -εστω μικρη- ιδεα για μενα παμε για τη φορολογια: Τουλαχιστον για τους ιδιους λογους που δεν χρωστω δηλαδη για τις ενδεχομενες συνεπειες αλλα και επειδη ειναι ανηθικο εκτος απο παρανομο, δεν αποκρυπτω ουτε απεκρυψα ποτε τιποτα. Νταξ δεν ειμαι αγιος και ξερω τη πραγματικη ζωη και πως λειτουργει, ειπαμε δουλευω απο νιανιαρο. Αλλα συστηματικα, ή/και με στησιμο ειδικων μηχανοραφιων για φοροαπαλλαγη/φοροκλοπη/αποφυγη κλπ δεν εχω κανει ποτε. Επιπροσθετα δεν εχω παρει πισω απο τον κρατικο κορβανα σχεδον τιποτα. Μεχρι και βιβλιαριο υγειας εβγαλα για πρωτη φορα στα πενηντα επειδη τυχαινει να εχω γερη υγεια, τα ελαχιστα φαρμακα που επαιρνα τα πληρωνα απ τη τσεπη μου.
Και εδω ερχομαστε στην ουσια. Ο Μπαταχτσης δεν ειμαι εγω αυτο το καθορισαμε. Ομως εχω απενατι μου ενα κρατος το οποιο στη καλυτερη των περιπτωσεων συμπεριφερεται σαν ζαβολιαρικο παιδακι που χανει σε επιτραπεζιο. Τα παραδειγματα απειρα: Χρωστας στη ΔΟΥ? Ληστρικος τοκος, τρελλες προσαυξησεις και τετοια. Σου χρωστα η ΔΟΥ? Οταν και αν στα δωσει μετα απο χρονια στα δινει ατοκα. Δεν πληρωσες τα τελη κυκλοφοριας μεχρι 31/12 μολις οι δεικτες δειξουν μεσανυχτα σε κλασμα του δευτερολπετου χρωστας τα διπλα(!!). Θες την αδεια κυκλοφοριας ενα μηνα το χρονο? Πληρωνεις δυο(!) μηνες. Πεφτουν οι αντικειμενικες? Θα μαγειρεψουν λεει τους συντελεστες ωστε να παρουν παλι το ιδιο ποσο ενφια, βλεπεις τοσα τους λειπουν, τοσα σου περνουν με το ετσι θελω.
Δεν εχουμε λοιπον κρατος αλλα ενα ζαβολιαρικο κ@λ@παιδο. Και μπροστα σε τετοιο παιδι τι κανεις? Το μαλωνεις. Και επειδη δεν μπορω -δυστυχως- να μαλωσω το κρατος (ως εχει περιτρανα αποδειχθει, οι εκλογες δεν επαρκουν γιατι και κει το κρατος κανει αλλου τυπου -πελατειακες- ζαβολιες), μπορω να φοροαποφυγω με μετρο και να μπαλαντζαρω τη κατασταση στο λιγο δικαιοτερο. Τριχες δηλαδη, παλι μεσα με τα τσαρουχια με βαζει το ζαβολιαρικο αλλα εχω τη χαρα να μπορω να απαντησω. Και, ναι δεν ειναι σωστο αλλα υπο τις ανωτερω συνθηκες ειναι δικαιολογισμο ειδικα που στη περιπτωση μου οπως προειπα μονο πληρωνω στον κορβανα, δεν εισπρατω ουτε -επι της ουσιας- εισεπραξα απ αυτον. Και ετσι οπως παμε και στα 67 μου οταν φτασω για συνταξη μαλλον θα παρω εκεινο που ξερεις.
Καλη Κυριακη!
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΔΩ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΟΥ"
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), batista, γιώργης (yorgi)

Αθεϊσμός στο Ισλάμ; 11 Μαρ 2018 15:15 #297

  • Υπήκοος (Υπηκοος)
  • Το Άβαταρ του/της Υπήκοος (Υπηκοος)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Μακρυα απο τραπεζες, τουλαχιστον 50 ν. μιλια.
  • Δημοσιεύσεις: 132
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 64
  • Κάρμα: 3 (9)
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Στις Μουσουλμανικές Χώρες, οι Άθεοι αντιμετωπίζονται ως ψυχιατρικά ασθενείς για εγκλεισμό σε νοσοκομεία, εκδιώκονται από παντού, δεν έχουν δικαίωμα λόγου.
Παράδειγμα από την Αίγυπτο, σε τηλεοπτική εκπομπή:



twitter.com/MEMRIReports/status/969489616880525313

Δηλαδη επειδη ντε και καλα οι αθεοι δεν σε βρισκουν συμφωνη, πρεπει να γινουμε μουσουλμανοι ή να τους εχουμε ως παραδειγμα για τους διωγμους που εξασκουν?

Μα και τους (μη αθεους) χριστιανους -και οχι μονο τους αθεους- τους πετανε απο ταρατσες πενταοροφων κτιριων. Οι αθεοι τουλαχιστον δεν κανουν τετοια πραγματα, την ησυχια τους θελουν.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΔΩ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΟΥ"
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi), Δημήτρης (amstrad79)
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα