Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, κριτικές. Επιτόκια Βουλγαρίας

ΘΕΜΑ: Προτάσεις τραπεζών και τραπεζικών προϊόντων στην Βουλγαρία

Προτάσεις τραπεζών και τραπεζικών προϊόντων στην Βουλγαρία 23 Δεκ 2014 20:38 #100

  • Bασίλης (vasilis1976)
  • Το Άβαταρ του/της Bασίλης (vasilis1976)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 163
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 51
  • Κάρμα: 1 (10)
Yannisko έγραψε:
Έχει κανείς να ανεβάσει το συμβόλαιο του ΙQ να δούμε γενικά τι λέει
αλλά και συγκεκριμένα για το 0.60 και 1.20 πρόσθετο επιτόκιο του IQ SMART ACCOUNT?
** Interest bonus – additional annual interest rate based on minimum daily balance for 12-month period

Να δούμε πως ενοεί το minimum daily balance?

το αρχικό στα βουλγάρικα

Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: IQ.doc
Μέγεθος αρχείου: 57 KB


η μετάφραση του google

Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: https___translate.googleusercontent_2014-12-23.pdf
Μέγεθος αρχείου: 125 KB
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προτάσεις τραπεζών και τραπεζικών προϊόντων στην Βουλγαρία 23 Δεκ 2014 21:58 #101

  • Yannisko
  • Το Άβαταρ του/της Yannisko
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 34
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 14
  • Κάρμα: 2
Κανείς για να κάνει καλή μετάφραση στο συμβόλαιο του φίλου από Βουλγαρικά?
Για το 0.60 και 1.20 πρόσθετο επιτόκιο του IQ SMART ACCOUNT
** Interest bonus – additional annual interest rate based on minimum daily balance for 12-month period η απάντηση της τράπεζας:

In case you open the IQ Smart account as an individual citizen (physical person), the amount in the account will accrue an annual interest rate of 3.00%. The accumulated interest will be paid by the bank to you 12 months after the moment of opening the account. Additionally, at the end of that 12 month period you will receive a one-time interest bonus based on the smallest amount been kept in the account throughout the said period. The rate of the interest bonus depends on the smallest amount that has been recorded in the account during the 12 month period – if the amount is under BGN 20 000 (EUR 10 000) the bonus will be 0.60% and if the amount is above BGN 20 000 (EUR 10 000) the bonus will be 1.20% of it. There is no requirement for you to keep a certain minimum amount in the account. In case you order a money transfer to the account after the moment of its opening, the interest bonus will be calculated based on the amount that was available in the account prior to the moment of the transfer.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προτάσεις τραπεζών και τραπεζικών προϊόντων στην Βουλγαρία 24 Δεκ 2014 00:12 #102

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
Kαι στα βουλγαρικα γραφει το ίδιο εαν δεν πειράξετε τα χρηματα θα παρετε 0,6% εαν τα χρηματα ειναι -9999 ευρώ και 1,2 εαν ειναι 10.001 και πανω . Θα πληρωθει στο τέλος του έτους 3% σίγουρα και το μπονους ανάλογα με το ποσό που έχετε στον λογαριασμό οπως γράψαμε παραπάνω . Βαση του αρχικού ποσού πάντα . Εκει θα υπολογιστεί το 0,6 ή το 1,2 bonus . Aρα το 3% το έχετε σίγουρα .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Yannisko

Προτάσεις τραπεζών και τραπεζικών προϊόντων στην Βουλγαρία 24 Δεκ 2014 22:15 #103

  • kostas bg (kostas.bg)
  • Το Άβαταρ του/της kostas bg (kostas.bg)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 552
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 208
  • Κάρμα: 23 (1)
Σήμερα στη Πειραιώς του Burgas η διευθύντρια με έβαλε να υπογράψω υποχρεωτικά σε πια χώρα θα πηγαίνει ο φόρος 10% των τόκων GR η BG εγώ ζήτησα στην BG λόγο που έχω βουλγαρική άδεια παραμονής Οι καταθέτες με ελληνικά ταξιδιώτικα έγγραφα δεν μπορούν να ζητήσουν να φορολογούνται στην BG αυτά μου είπε Θέλω να ρωτήσω αν σας έχουν βάλει να υπογράψετε (υποχρεωτικά) παρόμοια δήλωση στην Βουλγαρία?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προτάσεις τραπεζών και τραπεζικών προϊόντων στην Βουλγαρία 24 Δεκ 2014 22:37 #104

  • alexandros (alexandros1973)
  • Το Άβαταρ του/της alexandros (alexandros1973)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 180
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 68
  • Κάρμα: 3
kostas bg έγραψε:
Σήμερα στη Πειραιώς του Burgas η διευθύντρια με έβαλε να υπογράψω υποχρεωτικά σε πια χώρα θα πηγαίνει ο φόρος 10% των τόκων GR η BG εγώ ζήτησα στην BG λόγο που έχω βουλγαρική άδεια παραμονής Οι καταθέτες με ελληνικά ταξιδιώτικα έγγραφα δεν μπορούν να ζητήσουν να φορολογούνται στην BG αυτά μου είπε Θέλω να ρωτήσω αν σας έχουν βάλει να υπογράψετε (υποχρεωτικά) παρόμοια δήλωση στην Βουλγαρία?

φιλε κωστα τουλαχιστον στην FIBANK οχι δεν ζηταν κατι τετοιο
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προτάσεις τραπεζών και τραπεζικών προϊόντων στην Βουλγαρία 24 Δεκ 2014 22:53 #105

  • kostas bg (kostas.bg)
  • Το Άβαταρ του/της kostas bg (kostas.bg)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 552
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 208
  • Κάρμα: 23 (1)
Μήπως η ελληνικών συμφερόντων Πειραιώς μας φακελώνει ?Κάτι δεν μου αρέσει σε αυτό το θέμα Για αυτό ρωτώ αν έχει συμβεί και σε άλλους
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προτάσεις τραπεζών και τραπεζικών προϊόντων στην Βουλγαρία 25 Δεκ 2014 12:02 #106

  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • Το Άβαταρ του/της miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 804
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 297
  • Κάρμα: 50 (6)
kostas bg έγραψε:
Μήπως η ελληνικών συμφερόντων Πειραιώς μας φακελώνει ?Κάτι δεν μου αρέσει σε αυτό το θέμα Για αυτό ρωτώ αν έχει συμβεί και σε άλλους

Καλά Χριστούγεννα
Ναι στην τράπεζα Πειραιώς Βουλγαρίας συμβαίνει σε όλους τους Ελληνες.
Είναι θετικό γιατί ο καταθέτης δεν πληρώνει φόρο 10% υπερ Βουλγαρικού Δημοσίου αλλά αποδίδει μόνο το 15% στην Ελληνική εφορία.
Οι άλλες (πχ Investbank, Fibank κλπ) κρατάνε 10% υπερ Βουλγαρικού Δημοσίου και μετά εδώ καλά ξεμπερδέματα αν μπορέσει να πείσει να του το αφαιρέσουν στην Ελλαδα
«Ενισχύστε τις Ελβετικές καταθέσεις των Ελλήνων»
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προτάσεις τραπεζών και τραπεζικών προϊόντων στην Βουλγαρία 26 Δεκ 2014 13:45 #107

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
Kαλά Χριστούγεννα σε όλους από εμένα και τα κορίτσια παρακάτω ..... :) :) :)

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": alexandros (alexandros1973), Yannisko

Προτάσεις τραπεζών και τραπεζικών προϊόντων στην Βουλγαρία 28 Δεκ 2014 23:53 #108

  • kostas bg (kostas.bg)
  • Το Άβαταρ του/της kostas bg (kostas.bg)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 552
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 208
  • Κάρμα: 23 (1)
DSC02086.JPG


BURGAS τωρα
Τελευταία διόρθωση: 28 Δεκ 2014 23:56 από kostas bg (kostas.bg).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΣΤΑΜΑΤΗΣ, JMT, alexandros (alexandros1973)
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα