Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Kτεο

Kτεο 21 Σεπ 2015 01:30 #10

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
Οποιος δεν πληρώνει ΚΤΕΟ δυσκολεύεται και να πουλήσει γιατι τα παραδίδει στον επόμενο μαζί με το service. Επίσης τα πρόστιμα δημιουργούν πρόβλημα όταν πάει κάποιος να περάσει ΚΤΕΟ γιατι φαίνονται ηλεκτρονικά.
Τελευταία διόρθωση: 21 Σεπ 2015 01:30 από Optimus (optimus).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Kτεο 21 Σεπ 2015 20:13 #11

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
Eχω πουλήσει/αγορασει πάνω από 20 αυτοκίνητα. Ποτε δεν πέρασα ΚΤΕΟ και από το 1990 δε με έχουν γράψει ποτε. Σιγά μην δώσω χρήματα στους ασχετους να μου ελέγξουν αυτοκίνητα π.χ. Cls - M Clk κλπ. Πάω βέβαια στην ώρα τους στην αντιπροσωπεία και κάνα τα πάντα με τα γνήσια ανταλλακτικά και αναλώσιμα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Kτεο 21 Σεπ 2015 20:42 #12

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
Aπο περιέργεια πάρε ένα τηλέφωνο σε μία απο τις ιδιωτικές εταιρείες κτεο και πες έχω τον αριθμο κυκλοφορίας ταδε και έχασα αρκετά κτεο, πόσο κάνει μαζί με τα πρόστιμα(γιατι εχασες τις ημερομηνιες) να περάσω τώρα. ή ρώτα αν γίνεται να περάσεις ΚΤΕΟ χωρίς πρόστιμα, νομίζω δεν γινεται. Μόλις σου πουνε απλα κλείσε το τηλέφωνο.
Γιατι αν χάσεις 1-2 ΚΤΕΟ μετά πέφτει πρόστιμο. Εσένα θα έχει μαζευτεί κανα ποσό.
Τελευταία διόρθωση: 21 Σεπ 2015 20:47 από Optimus (optimus).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Kτεο 22 Σεπ 2015 00:41 #13

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
Optimus (optimus) έγραψε:
Aπο περιέργεια πάρε ένα τηλέφωνο σε μία απο τις ιδιωτικές εταιρείες κτεο και πες έχω τον αριθμο κυκλοφορίας ταδε και έχασα αρκετά κτεο, πόσο κάνει μαζί με τα πρόστιμα(γιατι εχασες τις ημερομηνιες) να περάσω τώρα. ή ρώτα αν γίνεται να περάσεις ΚΤΕΟ χωρίς πρόστιμα, νομίζω δεν γινεται. Μόλις σου πουνε απλα κλείσε το τηλέφωνο.
Γιατι αν χάσεις 1-2 ΚΤΕΟ μετά πέφτει πρόστιμο. Εσένα θα έχει μαζευτεί κανα ποσό.

Έχω ήδη πάρει τηλέφωνο και μάλιστα πληρώνω μόνο το 45ρι που έτσι και αλλιώς θα πληρωνα και το πρόστιμο στο μισό. Τα παλιά ΚΤΕΟ τα κερδίζω...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Kτεο 22 Σεπ 2015 01:07 #14

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1366
  • Κάρμα: 146
gus (gus326) έγραψε:
Eχω πουλήσει/αγορασει πάνω από 20 αυτοκίνητα. Ποτε δεν πέρασα ΚΤΕΟ και από το 1990 δε με έχουν γράψει ποτε. Σιγά μην δώσω χρήματα στους ασχετους να μου ελέγξουν αυτοκίνητα π.χ. Cls - M Clk κλπ. Πάω βέβαια στην ώρα τους στην αντιπροσωπεία και κάνα τα πάντα με τα γνήσια ανταλλακτικά και αναλώσιμα.

Διάβασε ένα παράδειγμα..

Ο πατέρας μου πάει το αμάξι στο ίδιο ΙΚΤΕΟ απο το 2008..
Κάθε φορά ελέγχω τις μετρήσεις τους..
Τα αμορτισέρ, σε κάθε μέτρηση, έχαναν λίγο απο την απόδοσή τους..
Το 2012 είχαν φτάσει στο 70%..

Όμως, στον έλεγχο του 2014, στο ίδιο ΚΤΕΟ, με τα ίδια μηχανήματα κ με τους ίδιους ελεγκτές, τα αμορτισέρ...ξανάνιωσαν κ μετρήθηκαν στο 85%!!!

Τους έστειλα mail κ τους ρωτούσα πως το κατάφεραν αυτό..
Δεν μου απάντησαν..

Βέβαια, υπάρχει κ το αμορτισερόμετρο για αυτές τις δουλειές, αλλα θα περίμενα, τουλάχιστον, να μην γράφουν ότι τους κατέβει..
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Kτεο 22 Σεπ 2015 03:47 #15

  • Ψαχνόμενος (ant)
  • Το Άβαταρ του/της Ψαχνόμενος (ant)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 203
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 36
  • Κάρμα: 3 (-3)
Οπως ειπατε, ανακοινωσαν οτι θα ψαχνουν ηλεκτρονικα, ποιοι δεν εχουν κανει ΚΤΕΟ στο οχημα τους και θα πεσουν προστιμα.
Θα κανουν όμως ελεγχο και για την Καρτα ελεγχου καυσαεριων ΚΕΚ; Γιατι αυτη ειναι καθε χρονο και επρεπε να την εχω κανει τον Απρίλιο. Πρεπει να παω να την κανω ή να περιμενω τον Απρίλιο που ερχεται οπότε θα εχω διετια και θα παω κατευθειαν για ΚΤΕΟ;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Kτεο 22 Σεπ 2015 04:12 #16

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
Xρεωμένος καταθέτης! (ant) έγραψε:
Οπως ειπατε, ανακοινωσαν οτι θα ψαχνουν ηλεκτρονικα, ποιοι δεν εχουν κανει ΚΤΕΟ στο οχημα τους και θα πεσουν προστιμα.
Θα κανουν όμως ελεγχο και για την Καρτα ελεγχου καυσαεριων ΚΕΚ; Γιατι αυτη ειναι καθε χρονο και επρεπε να την εχω κανει τον Απρίλιο. Πρεπει να παω να την κανω ή να περιμενω τον Απρίλιο που ερχεται οπότε θα εχω διετια και θα παω κατευθειαν για ΚΤΕΟ;


που το ακουσες οτι θα γινει ηλεκτρονικο ψαξιμο για να πεσουν τα προστιμα ρε φιλε? εγω εψαξα τα παντα,ρωτησα παντου και ολοι ειπαν οχι.μονο αν σε σταματησουν στο δρομο για ελεγχο και σου ζητησουν το κτεο τοτε τρως το προστιμο..εμενα προσωπικα εχουν να με σταματησουν για ελεγχο 20 χρονια..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Kτεο 22 Σεπ 2015 09:44 #17

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
Άντε ρμε το μπ...λο τους. Μου χρωστάνε από το 12 και το 13για νσ δίνουν συντάξεις 1500 σε πρώην κηφήνες. Όπου μπορώ θα στρίβω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Kτεο 22 Σεπ 2015 10:11 #18

  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • Το Άβαταρ του/της miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 804
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 297
  • Κάρμα: 50 (6)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Το 2012 είχαν φτάσει στο 70%..

Όμως, στον έλεγχο του 2014, στο ίδιο ΚΤΕΟ, με τα ίδια μηχανήματα κ με τους ίδιους ελεγκτές, τα αμορτισέρ...ξανάνιωσαν κ μετρήθηκαν στο 85%!!!

Τους έστειλα mail κ τους ρωτούσα πως το κατάφεραν αυτό..
Δεν μου απάντησαν..

Βέβαια, υπάρχει κ το αμορτισερόμετρο για αυτές τις δουλειές, αλλα θα περίμενα, τουλάχιστον, να μην γράφουν ότι τους κατέβει..

Γιαυτό στα «σοβαρά» κτεο ζητάνε και τα χαρτία του προηγούμενου ελεγχου για να μην γραψουν καμια μαλακία μέσα :laugh:
«Ενισχύστε τις Ελβετικές καταθέσεις των Ελλήνων»
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα