Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Kτεο

Kτεο 22 Σεπ 2015 14:53 #19

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1366
  • Κάρμα: 146
miou (ΜΑΝΘΟΣ) έγραψε:

Γιαυτό στα «σοβαρά» κτεο ζητάνε και τα χαρτία του προηγούμενου ελεγχου για να μην γραψουν καμια μαλακία μέσα :laugh:

Μα, τους τα έδωσα!!
Η γραμματέας είπε πως δεν τα θέλουν...

Το καλύυερο όμως ήταν, οτι ένα μήνα πριν είχε κάνει λεπτομερή ευθυγράμμιση..
Στο ΚΤΕΟ του βρήκαν απόκκλιση 4%!!!
Ώπα ρε φιλε!!
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Kτεο 22 Σεπ 2015 22:50 #20

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
miou (ΜΑΝΘΟΣ) έγραψε:

Γιαυτό στα «σοβαρά» κτεο ζητάνε και τα χαρτία του προηγούμενου ελεγχου για να μην γραψουν καμια μαλακία μέσα :laugh:

Μα, τους τα έδωσα!!
Η γραμματέας είπε πως δεν τα θέλουν...

Το καλύυερο όμως ήταν, οτι ένα μήνα πριν είχε κάνει λεπτομερή ευθυγράμμιση..
Στο ΚΤΕΟ του βρήκαν απόκκλιση 4%!!!
Ώπα ρε φιλε!!
Ευθυγράμμιση λέγεται και δεν υπάρχει λεπτομερή ή όχι μια είναι. Αν πας και βρεις σε λακούβες ή δεν ξέρω τι κάνεις χαλάει πάλι και σε ένα μήνα. Αν είναι τρακαρισμένο, ακόμα χειρότερα.
Τελευταία διόρθωση: 22 Σεπ 2015 22:52 από Optimus (optimus).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Kτεο 22 Σεπ 2015 23:02 #21

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1366
  • Κάρμα: 146
Optimus (optimus) έγραψε:
Ευθυγράμμιση λέγεται και δεν υπάρχει λεπτομερή ή όχι μια είναι. Αν πας και βρεις σε λακούβες ή δεν ξέρω τι κάνεις χαλάει πάλι και σε ένα μήνα. Αν είναι τρακαρισμένο, ακόμα χειρότερα.

Εννοώ πως το παλικάρι που έκανε την ευθυγράμμιση, το ανέβασε 3 φορές το αμάξι στον πάγκο κ 3 φορές το έκανε βόλτα στο δρόμο να δει πως συμπεριφέρεται το τιμόνι..
Ποτέ δεν έχει τρακάρει το αμάξι..

Μάλιστα, μετά την ευθυγράμμιση κ μέχρι το ΚΤΕΟ, το αμάξι παρέμεινε ακινητοποιημένο, γιατί ο πατέρας μου είχε κάνει εγχείρηση καταρράκτη!!

Γι'αυτό γράφω πως στα ΚΤΕΟ παίζονται περίεργα πράγματα...
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Kτεο 23 Σεπ 2015 20:08 #22

  • GSAKKI
  • Το Άβαταρ του/της GSAKKI
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 456
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 162
  • Κάρμα: 32
αν δεν περασεις κτεο τον οκτωβρη το προστιμο ταχυδρομειται σπιτι η μονο αν σε σταματησουν για ελεγχο??? :(
Τελευταία διόρθωση: 23 Σεπ 2015 20:13 από GSAKKI.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Kτεο 23 Σεπ 2015 22:28 #23

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
GSAKKI έγραψε:
αν δεν περασεις κτεο τον οκτωβρη το προστιμο ταχυδρομειται σπιτι η μονο αν σε σταματησουν για ελεγχο??? :(
Είναι μικρό το ποσο για να διακινδυνεύσεις πρόστιμο. Αν έχεις ήδη πρόστιμο πήγαινε πλήρωσε το άμεσα όσο ακόμα ισχύει το 50% έκπωσης δεν θα ισχύει για πολύ.
Φαίνονται ηλεκτρονικά πόσοι δεν περάσατε ΚΤΕΟ δεν θα την γλυτώσετε, αλλάζει ο τρόπος εισπραξης του προστίμου, δεν ξέρετε τι θα κάνουν, φιλικη συμβουλή, κλείστε τις υποχρεώσεις σας και περάστε ΚΤΕΟ.
Εγω προσωπικά βγάζω και καρτα καυσαερίων. σιγα ποσο κάνει 5 ευρώ;
Τελευταία διόρθωση: 23 Σεπ 2015 22:30 από Optimus (optimus).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GSAKKI

Kτεο 23 Σεπ 2015 22:39 #24

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
Τώρα πλέον θα τα περασω και γω. 80,5 σύνολο τόσα χρονια που κέρδισα θα πάω να αγορασω 2-3 σαπακια επαγγελματικά και θα περνάω τα άντερα μου σε έξοδα. Κόλπα αυτοί κόλπα και γω. Κέρδη από την πάρτη μου δυσκολα θα ξαναδούν.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Kτεο 23 Σεπ 2015 23:24 #25

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
Optimus (optimus) έγραψε:
GSAKKI έγραψε:
αν δεν περασεις κτεο τον οκτωβρη το προστιμο ταχυδρομειται σπιτι η μονο αν σε σταματησουν για ελεγχο??? :(
Είναι μικρό το ποσο για να διακινδυνεύσεις πρόστιμο. Αν έχεις ήδη πρόστιμο πήγαινε πλήρωσε το άμεσα όσο ακόμα ισχύει το 50% έκπωσης δεν θα ισχύει για πολύ.
Φαίνονται ηλεκτρονικά πόσοι δεν περάσατε ΚΤΕΟ δεν θα την γλυτώσετε, αλλάζει ο τρόπος εισπραξης του προστίμου, δεν ξέρετε τι θα κάνουν, φιλικη συμβουλή, κλείστε τις υποχρεώσεις σας και περάστε ΚΤΕΟ.
Εγω προσωπικά βγάζω και καρτα καυσαερίων. σιγα ποσο κάνει 5 ευρώ;


αν αυτοι καταφερουν να ελεγξουν δυομιση εκατομμυρια αυτοκινητα που δεν εχουν περασει κτεο με το διαλυμενο δημοσιο και χωρις υπαλληλους εγω θα γινω πρωθυπουργος τσιπρας μη σου πω και λεβεντης..παλια ελεγαν μερσεντες εχει και η κουτση μαρια τωρα λενε οτι πρωθυπουργος γινεται και η κουτση μαρια..

ρε σαινια μην πληρωνετε τιποτα!!! σας εκφοβιζουν και σας τρομοκρατουν...καθε μηνα βγαζουν και απο κατι να πληρωνουμε..το επομενο διμηνο ερχεται τσουναμι φορων παρτε το αποφαση! δεν θα σταματησει αυτο ποτε παρτε το χαμπαρι μεχρι να σας εξαθλιωσουν και να μην εχετε να φατε.μονο τον αερα δεν εχουν φορολογησει ακομα.σταματηστε να πληρωνετε οσο ειναι καιρος να σωσετε οτι μπορει να σωθει.μην περιμενετε βοηθεια απο κανεναν και ειδικα απο αυτα τα λαμογια που υπογραφουν φορους,μειωσεις μισθων και συνταξεων και αυξησεις μονο φορολογιας.. θα χτυπατε το κεφαλι σας μετα.μονο για τον κωλο τους ενδιαφερονται και τις καρεκλες τους και οι αλλοι ας ψοφησουν.ελπιζω να το καταλαβετε αυτο πριν γινεται ενα με το χωμα.αυτα το ολιγα..αν και τσαμπα φωναζω,..οπως ειπε και καποιος αλλος απο εδω μην φωναζουμε και πολυ μην σας ξυπνησουμε γιατι κοιμαται ο κοσμος ακομη..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Kτεο 23 Σεπ 2015 23:30 #26

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
είναι πάρα πολύ εύκολο να βρεθεί ποιος πλήρωσε και ποιός δεν πλήρωσε. Την δουλειά δεν χρειάζεται να την κάνει καν άνθρωπος μπορεί να την κάνει και υπολογιστής. Τι δεν θα μπορέσουν να ταχυδρομήσουν τα μπιλέτια ή να σας τα βάλουν πάνω στα εκκαθαριστικά;
Οτι νομίζετε παιδιά...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Kτεο 23 Σεπ 2015 23:42 #27

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
Optimus (optimus) έγραψε:
είναι πάρα πολύ εύκολο να βρεθεί ποιος πλήρωσε και ποιός δεν πλήρωσε. Την δουλειά δεν χρειάζεται να την κάνει καν άνθρωπος μπορεί να την κάνει και υπολογιστής. Τι δεν θα μπορέσουν να ταχυδρομήσουν τα μπιλέτια ή να σας τα βάλουν πάνω στα εκκαθαριστικά;
Οτι νομίζετε παιδιά...

και αυτο ναι.εχω φιλο στο υπουργειο οικονομικων και μου ειπε οτι δεν εχουν καν λεφτα να βαλουν στα μηχανηματα τους ηλεκτρονικο γραμματοσημο γιατι ετσι στελνονται τωρα τα γραμματα και δεν εχουν να αγορασουν ουτε μελανι και φακελους για αποστολες..μιλαμε για πληρη διαλυση..κοιτα ο καθενας κανει οτι θελει.σεβαστα ολα. προσωπικα δεν θελω να με ξεζουμισουν πριν της ωρας μου.γιατι αυτο θα γινει ετσι και αλλιως καποια στιγμη. τωρα ο καθενας πραττει συμφωνα με τη λογικη του και το μελλον που πιστευει οτι θα ερθει. σκεφτειτε οτι το προστιμο και το κτεο που βαζουν τωρα ισοδυναμει με μια συνταξη μηνιαια στη βουλγαρια(γιατι για βουλγαρια προοριζομαστε.διαβαστε το μνημονιο το λεει στη παραγραφο για την οικονομικη συγκλιση).αν αυτοι θελουν ενα μισθο ή μια συνταξη μηνος για ενα παλιαμαξο ε δεν θα τους περασει.ο νοων νοειτο..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα