Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Ασχολείται κανείς με το bitcoin;

Ασχολείται κανείς με το bitcoin; 17 Ιαν 2018 13:52 #289

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
Ετσι είναι. Εγώ αγόρασα τον 7/15 έτσι για πλάκα στα 250$ περίπου αν θυμάμαι καλά. Τα είχα ξεχάσει και κάποια στιγμή βλέπω ότι είχε φθάσει 5000$ οπότε ξεφορτώθηκα τα μισά. Τέλος του 17 είχε φθάσει 17.000 οποτε έδιωξα και τα άλλα κρατησα μονο 5 κομμάτια για πλάκα. Τώρα τι έκανα με τα 10000€ που μου κόστισαν τα 50 αρχικά κομμάτια. Τα 25 πρώτα έγιναν 125Κ οπότε έβαλα τα 25Κ στην άκρη και τα άλλα έγιναν είδος πολυτελείας και ψυχικής υγείας (υπάρχει και αυτή η πλευρά και ας με ψέγει καποιος). Τα υπόλοιπα 20 ήτοι 340Κ είμαι στα σκαριά για αγορά ακινήτου στο εξωτερικό. Τώρα τα υπόλοιπα 5 ότι και να γίνουν πολύ που με νοιάζουν. Το ίδιο βεβαια έχω κάνει και με λοιπές φουσκες (γιατί τετοιες είναι του διαολου πραματα που λεει και ο Sotos51) Π.χ. πριν 3-4 μηνες αγορασα clearcoins στα 0,01 και τώρα ειναι 0,02 (100%). Αλλη προσεγγιση είναι η αγορά ψόφιων μετοχών (π.χ. Αττικής στα 0,035) και ελπίζοντας ότι σε κάποια χρόνια θα διορθώσει. Οι κανόνες επιτυχίας σε αυτές τις κινήσεις είναι ότι παιζουμε (κυριολεκτικά) το ανθυποπερισσευμα και ΔΕΝ ειμαστε πλεονέκτες (και ξεχασιάρηδες). Αυτά και καλά παιχνίδια.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Ασχολείται κανείς με το bitcoin; 17 Ιαν 2018 15:33 #290

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
gus (gus326) έγραψε:
Ετσι είναι. Εγώ αγόρασα τον 7/15 έτσι για πλάκα στα 250$ περίπου αν θυμάμαι καλά. Τα είχα ξεχάσει και κάποια στιγμή βλέπω ότι είχε φθάσει 5000$ οπότε ξεφορτώθηκα τα μισά. Τέλος του 17 είχε φθάσει 17.000 οποτε έδιωξα και τα άλλα κρατησα μονο 5 κομμάτια για πλάκα. Τώρα τι έκανα με τα 10000€ που μου κόστισαν τα 50 αρχικά κομμάτια. Τα 25 πρώτα έγιναν 125Κ οπότε έβαλα τα 25Κ στην άκρη και τα άλλα έγιναν είδος πολυτελείας και ψυχικής υγείας (υπάρχει και αυτή η πλευρά και ας με ψέγει καποιος). Τα υπόλοιπα 20 ήτοι 340Κ είμαι στα σκαριά για αγορά ακινήτου στο εξωτερικό. Τώρα τα υπόλοιπα 5 ότι και να γίνουν πολύ που με νοιάζουν. Το ίδιο βεβαια έχω κάνει και με λοιπές φουσκες (γιατί τετοιες είναι του διαολου πραματα που λεει και ο Sotos51) Π.χ. πριν 3-4 μηνες αγορασα clearcoins στα 0,01 και τώρα ειναι 0,02 (100%). Αλλη προσεγγιση είναι η αγορά ψόφιων μετοχών (π.χ. Αττικής στα 0,035) και ελπίζοντας ότι σε κάποια χρόνια θα διορθώσει. Οι κανόνες επιτυχίας σε αυτές τις κινήσεις είναι ότι παιζουμε (κυριολεκτικά) το ανθυποπερισσευμα και ΔΕΝ ειμαστε πλεονέκτες (και ξεχασιάρηδες). Αυτά και καλά παιχνίδια.

+1
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ασχολείται κανείς με το bitcoin; 17 Ιαν 2018 15:36 #291

  • TEV
  • Το Άβαταρ του/της TEV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1401
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 330
  • Κάρμα: 41
gus (gus326) έγραψε:
(υπάρχει και αυτή η πλευρά και ας με ψέγει καποιος).

Κάποιος ΔΥ, για παράδειγμα;
Που θέλει κι αυτός μερίδιο γιατί το... δικαιούται;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ασχολείται κανείς με το bitcoin; 17 Ιαν 2018 16:37 #292

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
soto51 έγραψε:
+1

Thx προφανή δεν ειναι όσα γράφω; Απλά η μελέτη δίνει δύναμη.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ασχολείται κανείς με το bitcoin; 17 Ιαν 2018 16:38 #293

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
TEV έγραψε:
Κάποιος ΔΥ, για παράδειγμα;
Που θέλει κι αυτός μερίδιο γιατί το... δικαιούται;

Ένας απο τοτς λίγους που φτάσαμε εδώ οτι θέλαν μερίδιο απο ξένη πίτα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ασχολείται κανείς με το bitcoin; 17 Ιαν 2018 17:02 #294

  • Thanasis (atsi)
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis (atsi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 390
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 164
  • Κάρμα: 12
gus (gus326) έγραψε:
Ετσι είναι. Εγώ αγόρασα τον 7/15 έτσι για πλάκα στα 250$ περίπου αν θυμάμαι καλά. Τα είχα ξεχάσει και κάποια στιγμή βλέπω ότι είχε φθάσει 5000$ οπότε ξεφορτώθηκα τα μισά. Τέλος του 17 είχε φθάσει 17.000 οποτε έδιωξα και τα άλλα κρατησα μονο 5 κομμάτια για πλάκα. Τώρα τι έκανα με τα 10000€ που μου κόστισαν τα 50 αρχικά κομμάτια. Τα 25 πρώτα έγιναν 125Κ οπότε έβαλα τα 25Κ στην άκρη και τα άλλα έγιναν είδος πολυτελείας και ψυχικής υγείας (υπάρχει και αυτή η πλευρά και ας με ψέγει καποιος). Τα υπόλοιπα 20 ήτοι 340Κ είμαι στα σκαριά για αγορά ακινήτου στο εξωτερικό. Τώρα τα υπόλοιπα 5 ότι και να γίνουν πολύ που με νοιάζουν. Το ίδιο βεβαια έχω κάνει και με λοιπές φουσκες (γιατί τετοιες είναι του διαολου πραματα που λεει και ο Sotos51) Π.χ. πριν 3-4 μηνες αγορασα clearcoins στα 0,01 και τώρα ειναι 0,02 (100%). Αλλη προσεγγιση είναι η αγορά ψόφιων μετοχών (π.χ. Αττικής στα 0,035) και ελπίζοντας ότι σε κάποια χρόνια θα διορθώσει. Οι κανόνες επιτυχίας σε αυτές τις κινήσεις είναι ότι παιζουμε (κυριολεκτικά) το ανθυποπερισσευμα και ΔΕΝ ειμαστε πλεονέκτες (και ξεχασιάρηδες). Αυτά και καλά παιχνίδια.

Συγχαρητήρια! εκπληκτική απόδοση!
Lagom
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gus (gus326)

Ασχολείται κανείς με το bitcoin; 18 Ιαν 2018 02:35 #295

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
ermakos έγραψε:
Οτι φουσκώνει κάποια στιγμή θα ξεφουσκώσει. Εφτασε πιστεύω στο μέγιστο. Οποιος πρόλαβε να πουλήσει έκανε λεφτα.

Μην εισαι τοσο βεβαιος... Θα ξαναγυρίσει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Μαζικές κλοπές bitcoin 26 Ιαν 2018 22:49 #296

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13113
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1248
  • Κάρμα: -29 (-1)
Συνεχίζονται οι κλοπές κρυπτονομισμάτων από χάκερ...


www.capital.gr/agores/3269377/xaker-ekle...ktirio-coincheck-upd
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ασχολείται κανείς με το bitcoin; 28 Ιαν 2018 10:05 #297

Σάββατο, 27-Ιαν-2018 11:15
Εκατομμύρια PC μολυσμένα από mining malware

www.capital.gr/technology/3269460/ekatom...a-apo-mining-malware

Η υψηλή δημοφιλία των κρυπτονομισμάτων και οι μεγάλες αποδόσεις των τελευταίων μηνών, έχουν οδηγήσει αρκετούς κυβερνοεγκληματίες στη δημιουργία malware με στόχο να εκμεταλλευτούν την επεξεργαστική ισχύ των υπολογιστών που μολύνουν για δικό τους όφελος.
..............
Για να μεταδώσουν το malware, οι hackers δημιούργησαν ένα εκτελέσιμο αρχείο .EXE και του έδωσαν ονομασίες που να παρεπέμπουν σε file-sharing download, όπως "File4org," "RapidFiles" και "Dropmefiles". Όταν ο χρήστης παραπλανούνταν, κατέβαζε και έτρεχε το αρχείο, το malware εγκαθιστούσε σιωπηλά ένα utility που κάνει mining στο κρυπτονόμισμα Monero και χρησιμοποιούσε κατελάχιστο το 80% από την ισχύ του επεξεργαστή τού συστήματος.

Οι ερευνητές ανακάλυψαν πως στον κώδικα υπάρχουν παραπομπές στην δημοφιλή υπηρεσία NiceHash, ένα online marketplace όπου πωλείται και αγοράζεται επεξεργαστική ισχύς για την εξόρυξη κρυπτονομισμάτων. Εκεί οι hackers πωλούσαν την επεξεργαστική ισχύ των υπολογιστών που είχαν μολύνει και εισέπρατταν την προμήθειά τους.

Εκτός των άλλων malware, είναι αρκετά και τα κρούσματα από mining εκδοχές τους τελευταίους μήνες, οπότε η ύπαρξη μιας ικανής και ενημερωμένης σουίτας ασφαλείας, είναι απαραίτητη για να έχετε τα αρχεία σας και τον υπολογιστή σας προστατευμένο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), γιώργης (yorgi)
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα