Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: WINBANK DIRECT και αθλιότητες

Απ: winbankdirect 11 Φεβ 2011 11:31 #10

  • Ο Τσιγκούνης (T$ig)
  • Το Άβαταρ του/της Ο Τσιγκούνης  (T$ig)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
  • Δημοσιεύσεις: 1241
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 740
  • Κάρμα: 110 (74)
Καλημέρα φίλε Αντώνη,
Προσωπικά είχα ανοίξει το winbankdirect με το 5% και μετά δεν το ξαναχρησιμοποίησα. Πρόσφατα όταν ξαναέβαλα κάποια χρήματα, μου τα έκλεισαν αυτόματα σε προθεσμιακή που δεν ήθελα και έπρεπε να κάνω αρκετά τηλέφωνα και να πάω από το κατάστημα για να ακυρώσω την προθεσμιακή.
Επίσης φίλος άνοιξε πρόσφατα τον λογαριασμό για να πάρει τα 50 ευρώ δώρο και δεν του τα έχουν βάλει και τον έχουν εδώ και 2 βδομάδες στην αναμονή!!!
Γνῶθι σαὐτόν
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: winbankdirect 11 Φεβ 2011 12:58 #11

  • Nikiforos (Thodoros)
  • Το Άβαταρ του/της Nikiforos (Thodoros)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 50
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 9
  • Κάρμα: 0 (3)
antonios έγραψε:
καλημερα σκεφτομαι να ανοιξω στην πειραιως εναν λογαριασμο winbankdirect.εχει κανενας τον συγκεκριμενο λογαριασμο και αν ναι ειστε ευχαριστημενοι?φιλε tsig αν εχεις αποψη και εσυ θα σε παρακαλουσα να την αναφερεις.καλημεαρα σε ολους

Χρησιμοποιώ την winbank direct εδώ και καιρό και μόνο θετικά πράγματα μπορώ να πω για την υπηρεσία.

Ωστόσο χρειάζεται μια μικρή προσοχή όταν κάνεις μια προθεσμιακή που δεν σκοπεύεις να επαναλαμβάνεται: Αφού ξεκινήσει η προθεσμιακή και έχουν αφαιρεθεί τα χρήματα από τον λογαριασμό του winbank direct να απενεργοποιήσεις το λογαριασμό ώστε όταν λήξει η τρέχουσα προθεσμιακή να μην ανανεωθεί αυτόματα το απόγευμα της μέρας που θα ανοίξουν (πιθανόν ο φίλος tsig να είχε πρόβλημα λόγω αυτού του γεγονότος).

Κατά τα άλλα προσωπικά μου αρέσει που είναι ξεκάθαρα όλα (επιτόκια, κανόνες κλπ) και δεν χρειάζεται να πηγαίνεις στην τράπεζα για παζάρια, υπογραφές κλπ παρά τα κάνεις όλα από τον υπολογιστή σου.
Το μόνο που θα ήθελα παραπάνω είναι η δυνατότητα να μπορείς να σπάσεις την προθεσμιακή μέσω web (υπηρεσία που από ότι αναφέρουν στα χαρακτηριστικά του προϊόντος σκοπεύουν να την υλοποιήσουν κάποια στιγμή στο μέλλον).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: winbankdirect 11 Φεβ 2011 16:20 #12

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Ο Τσιγκούνης έγραψε:
Καλημέρα φίλε Αντώνη,
Προσωπικά είχα ανοίξει το winbankdirect με το 5% και μετά δεν το ξαναχρησιμοποίησα. Πρόσφατα όταν ξαναέβαλα κάποια χρήματα, μου τα έκλεισαν αυτόματα σε προθεσμιακή που δεν ήθελα και έπρεπε να κάνω αρκετά τηλέφωνα και να πάω από το κατάστημα για να ακυρώσω την προθεσμιακή.
Επίσης φίλος άνοιξε πρόσφατα τον λογαριασμό για να πάρει τα 50 ευρώ δώρο και δεν του τα έχουν βάλει και τον έχουν εδώ και 2 βδομάδες στην αναμονή!!!

Ωπα ωπα ωπα τι ακουω???Τι παιζει με τα 50 ευρω?Υπαρχει τετοιο δωρο?
Εξηγησε σε παρακαλω τι συμβαινει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: winbankdirect 11 Φεβ 2011 16:36 #13

  • Ο Τσιγκούνης (T$ig)
  • Το Άβαταρ του/της Ο Τσιγκούνης  (T$ig)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
  • Δημοσιεύσεις: 1241
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 740
  • Κάρμα: 110 (74)
Υπήρχε μια προσφορά, αν άνοιγες λογαριασμό winbankdirect και δεν ήσουν πελάτης της Πειραιώς και έβαζες 3001 ευρώ κατάθεση, διαφήμιζαν ότι θα σου έδιναν κάρτα ηλεκτρονική για αγορές από το internet με 50 ευρώ μέσα.
winbnk-direct2.jpg
Γνῶθι σαὐτόν
Τελευταία διόρθωση: 11 Φεβ 2011 16:43 από Ο Τσιγκούνης (T$ig).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: winbankdirect 12 Φεβ 2011 12:31 #14

  • Sovereign (aithalidis)
  • Το Άβαταρ του/της Sovereign (aithalidis)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 30
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0 (4)
Γνώμη μου είναι να μην παρασυρόμαστε από διαφημίσεις του τύπου άνοιξε λογαριασμό στην τράπεζα και θα σου δώσω ένα πενηντάρικο για επιβράβευση. Ο Σάλλας ποντάρει στην τζογαδόρικη φύση του Έλληνα καταθέτη. Αν ήταν σοβαρή η τράπεζα θα σου έδινε καλύτερο επιτόκιο χωρίς κληρώσεις,λαχνούς και ΛΟΤΤΟ...Μακρία από τέτοιες πρακτικές και συμπεριφορές. Υπάρχουν και άλλες τράπεζες...ευτυχώς για εμάς
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: winbankdirect 12 Φεβ 2011 16:27 #15

  • ΙΩΑΝΝΑ
  • Το Άβαταρ του/της ΙΩΑΝΝΑ
Οταν ανοιξεις τον λογαριασμό μέσω winbankdirect και αφού επισκεφτείς το κατάστημα για την απαραίτητη χαρτούρα ενεργοποιείται στον λογαριασμό σου μια κάρτα για συναλλαγές μέσω Internet φορτισμένη με 5ο ευρω. Δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Ουτε περίμενα κάποιο χρονικό διάστημα για να φορτιστεί η κάρτα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: winbankdirect 12 Φεβ 2011 16:27 #16

  • ΙΩΑΝΝΑ
  • Το Άβαταρ του/της ΙΩΑΝΝΑ
ΔΙΟΡΘΩΣΗ::: 50 ΕΥΡΩ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: WINBANK DIRECT και αθλιότητες 22 Φεβ 2011 14:25 #17

  • makis
  • Το Άβαταρ του/της makis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 45
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 7
  • Κάρμα: 0 (2)
Να σας αναφέρω τι έγινε στην περίπτωσή μου και να ζητήσω την συμβουλή σας.
Έκανα κι εγώ τον λογαριασμό winbankdirect περιμένοντας τα 50 ευρώ. Αφού περνούσαν οι ημέρες και δεν είχα απάντηση από τα τηλέφωνά μου έκανα γραπτά την διαμαρτυρία μου.
Τελικά απαντάνε ότι δεν δικαιούμαι τα 50 ευρώ επειδή δεν άνοιξα προθεσμιακή κατάθεση παρά απλό λογαριασμό. Και για να με πείσουν λένε ότι το έλεγαν καθαρά στην πρώτη σελίδα και επισυνάπτουν το παρακάτω όπου φαίνεται ότι απομένουν 200 λογαριασμοί και αναφέρεται ο όρος της προθεσμιακής.

winbnk-direct-fake.jpg


Όμως σε αναζήτηση με google βρήκα την σελίδα webcache.googleusercontent.com/search?q=...source=www.google.gr με ημερομηνία μεταγενέστερη της αίτησής μου όπου φαίνεται μάλιστα ότι απομένουν 120 λογαριασμοί και δεν αναφέρεται ο όρος της προθεσμιακής κατάθεσης:


17-1-2011.jpg


Δηλαδή για να μην δώσουν τα 50 ευρώ παρουσιάζουν μια κατασκευασμένη σελίδα που μάλλον αναρτήθηκε προς το τέλος της προσφοράς τους και σίγουρα όχι όταν απέμεναν 200 λογαριασμοί και σίγουρα μετά την αίτησή μου.
Πρόκειται να στείλω παράπονο στον τραπεζικό μεσολαβητή αλλά νομίζω ότι πρέπει να πάω και παραπέρα γιατί αισθάνομαι ότι υπάρχει προσπάθεια εξαπάτησης από πλευρά της τράπεζας.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: WINBANK DIRECT και αθλιότητες 22 Φεβ 2011 15:14 #18

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Φίλε μου, είμαι αυτός που ξεκίνησα το θέμα. Η περίπτωσή μου είναι διαφορετική τη δική σου οαλλά τελικά μετά από μεγάλη επιμονή , 3 ερωτήματα και 2 τηλέφωνα δικαιώθηκα μετά από περίπου 20 μέρες συνολικά. Σε εμένα δεν είχαν δώσει κάρτα με 50 ευρώ γιατί ήμουον ήδη πελάτης. Τους είπα βέβαια ότι η διαφήμιση ήταν παραπλανητική (αυτό τον όρο χρησιμοποίηση} γιατί ανέφερε "οι 500 πρώτοι", άρα όχι απαραίτητα πελάτες. Αυτό το διευκρίνιζε πολύ μετά και σε πολύ ψιλά γράμματα. Τους το ανέφερα ως ερώτημα προς την υπηρεσία τους και λέγοντάς τους ότι θα απευθυνώ στον τραπεζικό διαμεσολαβητή. Παράλληλα του είπα ότι είχα σε cache τη σελίδα όπως ήταν όταν έκανα την αίτηση. Μετά όλα τα παραπαών που είπα μου έδωσαν την κάρτα στέλνοντάς μου μήνυμα ότι πράγματι διαπίστωσαν ότι έτσι όπως ήταν η διαφήμιση δημιουργούσε παρεξηγήσεις. Δυό πράγματα συμβαίνουν: ή μας δουλεύουν , ή η υπηρεσία ή ό υπάλληλος που ασχολήθηκε με την συγκεκριμένη διαφήμιση δεν ήξερε καλά ελληνικά. Όταν λες " οι 500 πρώτοι", δε σημαίνει ότι εννοεςίς "μη πελάτες", αλλά αναφέρεσαι γενικά. Το τί μπορείς να εννοεςί εσύ είναι άλλο πράγμα... πάντως και χωρίς ίχνος εγωϊσμού, αν εμείς θέλουμε τόσο χρόνο και κόπο για να πετύχουμε το αυτονόητο, καταλαβαίνω πώς αντιμετωπίζουν χιλιάδες κόσμο που δε γνωρίζει τα σχετικά....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα