Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.

ΘΕΜΑ: KEDR BANK of GREECE Απολαυστε..χάλια

KEDR BANK of GREECE Απολαυστε..χάλια 27 Φεβ 2013 01:46 #1

  • Nick (guider)
  • Το Άβαταρ του/της Nick (guider)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Φιλοι συμφορουμιτες γεια σας
Εχει καποιο καιρο που σας διαβαζω, απο τοτε που..αρχισα να ανησυχω για τα οικονομικα μου..
Ασφαλως, αν οχι ολοι, οι περισσοτεροι εδω γνωριζετε την παραπανω τραπεζα και τα υψηλα επιτοκια των προθεσμιακων της καταθεσεων σε Ρωσσικο νομισμα.
Απο αυτο λοιπον εντυπωσιασμενος και εγω, αποφασισα να ανοιξω τον περασμενο Οκτωβριο λογαριασμο στην KEDR Ελλαδος που εχει εδρα την Αθηνα μεταβαινοντας εκει απο αρκετα χιλιομετρα μακρυα.
Ξοδεψα περιπου τρεις ωρες για ολα τα διαδικαστικα, ανοιγμα λογαριασμων (Ευρω και Ρουβλια), ληψη κωδικων για internet Bankink και ολα τα απαραιτητα. Ενημερωσα δε την υπαλληλο μετα απο ερωτηση της, για το αρκετα μεγαλο ποσο (μερικες εκατονταδες χιλιαδες Ευρω) που επροκειτο να καταθεσω στην Τραπεζα τους.
Εφυγα τελικα πισω στην πολη μου, σιγουρος οτι εκανα τα δεοντα και συμφωνα με τις υποδειξεις της υπαλληλου της Τραπεζας.
Αμεσως ομως μετα την επιστροφη μου αρχιζει και η ταλαιπωρια μου.
Η πρωτη μου αποπειρα να μπω στους λογαριασμους μου στεφεται με αποτυχια, δεδομενου οτι το "μηχανακι" γεννησης κωδικων ηταν..χαλασμενο και το μονο που εβγαζε ηταν..παυλες.
Τις επομενες μερες μετα απο επικοινωνια τηλεφωνικη με την τραπεζα ελαβα e-mail με εντυπα τα οποια επρεπε να υπογραψω, να επικυρωσω στα ΚΕΠ και να στειλω πισω, πραγμα που εκανα, ωστε τελικα να μου στειλουν καινουρια γεννητρια πραγμα που εγινε.
"Πρωτη φορα μας συνεβη" ειπε ο αρμοδιος..Τελος καλο, ολα καλα σκεφτηκα, ομως..λογαριαζα χωρις τον ξενοδοχο..
Αφου περιμενα αρκετο καιρο, παρακολουθωντας καθημερινα τις τιμες αγορας συναλλαγματος, διαλεξα την καταληλλη στιγμη που το Ευρω ειχε ανοδο, ωστε να αγορασω ρουβλια σε καλη (χαμηλη) τιμη.
Εσπασα λοιπον προωρα την προθεσμιακη καταθεση που ειχα σε καποια Ελληνικη τραπεζα (που οπως ανεφερα ανερχοταν σε μερικες εκατονταδες χιλιαδες Ευρω), πληρωσα την "ρητρα" η οπως αλλοιως λεγεται το "προστιμο", που ηταν οχι ευκαταφρονητο και εστειλα εμβασμα ηλεκτρονικα το ποσο αυτο στην Kedr Bank.
Την επομενη μερα, χαρουμενος, που το Ευρω ειχε ανεβει λιγο ακομα, μου τηλεφωνησαν απο την Kedr οτι πηραν το εμβασμα μου, αλλα μου ειπαν για ενα "μικρο" προβλημα που υπηρχε που γι αυτο δεν ηταν δυνατον να μπουν τα χρηματα στον λογαριασμο μου.
Επρεπε, παρ ολο που το ποσον αυτο ηταν εμβασμα απο αλλη τραπεζα, να το δικαιολογησω φορολογικα.
Σκαναριισα λοιπον και εστειλα τα εκκαθαριστικα της εφοριας προηγουμενων ετων οπου αναφεροταν στους κωδικους αριστερα οτι τα χρηματικα ποσα που ηθελα να καταθεσω ηταν δηλωμενα.
Με ρωτησαν απο που ειναι αυτα τα εσοδα και απαντησα απο πωλησεις ακινητων, που ηταν και η αληθεια.
Μου ειπαν οτι τα εκκαθαριστικα της Εφοριας δεν ηταν αρκετα και ηθελαν και τα αντοιστιχα Ε1. Τους τα στελνω και αυτα, ενω με αυτα ολα οι μερες περνουσαν.
Αφου εστειλα και τα Ε1 μου τηλεφωνουν και μου λενε οτι αυτα δεν φτανουν αλλα θελουν και τα συμβολαια μεταβιβασης των ακινητων.
Αρχισα λοιπον να ψαχνω για να τα συγκεντρωσω και φυσικα περασαν δεκα μερες απο τοτε και ξερετε που πηγε το Ευρω σημερα μετα τα αποτελεσματα των Ιταλικων εκλογων.
Και μετα απο ολα αυτα ερωτω:
Γιατι ουτε η υπαλληλος ουτε αλλος κανεις δεν με ενημερωσε εξ αρχης για τα δικαιολογητικα που επρεπε να εχω για να δεχτουν την καταθεση μου, εφ οσον ειχαν ενημερωθει για το ποσο που επροκειτο να καταθεσω? Θα τα ειχα συγκεντρωσει και θα ειχε τελειωσει η διδικασια στον σωστο χρονο.
Γιατι τα επισημα εκκαθαριστικα της Εφοριας και τα Ε1 που δικαιολογουν την νομιμοτητα του κεφαλαιου δεν τους ειναι αρκετα?
Γιατι και με ποιο δικαιωμα πρεπει εγω, για να τους δωσω τα λεφτουδακια μου, να τους εξηγησω προσαπτοντας δικαιολογητικα απο που ακριβως τα πηρα, ποιος μου τα εδωσε, που, πως, ποσο, ποιο και ολα τα προσωπικα στοιχεια? Αυτο το εκανα στην Εφορια καταθετοντας ολα τα συμβολαια. Αυτοι τι ειναι, παραρτημα της Εφοριας? Και αν ναι, γιατι δεν τα ζητανε απο τη ιδια την Εφορια?
Αν επροκειτο για εσοδα του 2012 η του 2013 που δεν υπηρχαν ακομα Ε1 και εκκαθαριστικα της Εφοριας θα το καταλαβαινα, εδω ομως προκειται για προηγουμενα ετη..
Μετα απο ολα αυτα λοιπον, πηρα τα χρηματα μου πισω, αφου υπεστην ολην αυτην την ψυχικη και οικονομικη ζημια, και εκει που πηγε τωρα το Ευρω, ουτε λογος για αγορα συναλλαγματος..
Αυτο λοιπον ειναι το service της Ελληνικης Kedr Bank, προφανως οι ανθρωποι αυτοι δεν θελουν η δεν χρειαζονται πελατες και μετα απο ολα αυτα δεν πιστευω οτι αργοτερα δεν θα μου δημιουργουσαν και αλλα προβληματα καθε ειδους.
Ευχαριστω για την φιλοξενια.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

KEDR BANK of GREECE Απολαυστε..χάλια 27 Φεβ 2013 02:42 #2

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Φίλε μου, τι να σου πω... ειλικρινά σε αυτήν τη τράπεζα δεν θα πέρναγα ούτε απέξω. Εσύ ήθελες να καταθέσεις και κάποιο σεβαστό ποσό.... τι να σου πω τώρα :cheer:
Τη συμπεριφορά που έχει το ρούβλι, την έχεις μελετήσει καλά; Ότι εξαρτάται από τις τιμές μιας αγοράς που αποκαλείται "ενέργεια", το έχεις δει; Είναι ότι πιο τζογαδόρικο και κερδοσκοπικό υπάρχει στα χρηματιστήρια. Άσε που μπορεί να ξυπνήσει στραβά ο Πούτιν κανένα πρωί και να τραβήξει καμιά υποτίμηση. Τέλος πάντων, και όλα αυτά να απουσίαζαν, ότι σε αντιμετώπισαν a priori σαν κάτοχο μαύρου χρήματος είναι αρκετό για να μην τους τα ακουμπήσεις.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 27 Φεβ 2013 11:59 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

KEDR BANK of GREECE Απολαυστε..χάλια 27 Φεβ 2013 03:07 #3

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
Η λύση της KEDR και των ρώσικων ρουβλιών είναι μία απο τις καμια 7-8 εξόδους διαφυγής που παίζαν αρκετά πριν 4 χρόνια.

Δεν φταίει η τράπεζα όμως φίλε μου. Τις τράπεζες του εξωτερικού που εδρέουν εδώ τις έχουν περάσει κόσκινο, επιτηδες, για να κάνουν σαμποτάζ. Όφειλαν να σε ενημερώσουν πρώτα και να σε ελέγξουν πριν δεχτούν τα χρήματά σου. Κακός σχεδιασμός, τίποτα παραπάνω.
Τελευταία διόρθωση: 27 Φεβ 2013 03:22 από Optimus (optimus).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

KEDR BANK of GREECE Απολαυστε..χάλια 27 Φεβ 2013 07:13 #4

  • POTHEN (ESXES)
  • Το Άβαταρ του/της POTHEN (ESXES)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • οποιος με προκαλεσει 1 θα το πληρωσει 10
  • Δημοσιεύσεις: 93
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 20
  • Κάρμα: 0 (-2)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ NICK

THN KEDR THN ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ
ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 2012 ΑΛΛΑΞΕ ΤΡΟΠΑΡΙ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΚΟΛΟΧΑΡΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΣΕΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΕΥΘΗΝΤΗ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ
ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΙΜΩΓΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ
ΜΑΛΟΝ ΤΟ ΣΤΡΙΜΩΓΜΑ ΣΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΟΝ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΗΞΕΡΑ ΤΟΝ ΔΙΕΥΘΗΝΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟ ΡΩΣΙΑ ΑΠΟ ΕΥΡΩ ΣΕ ΡΟΥΒΛΙΑ
ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡΑΚΙ ΝΟΜΙΖΕ ΘΑ ΜΕ ΧΑΖΕΨΕΙ

ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΑΝ Η ΙΣΟΤΙΜΙΑ ΠΕΣΕΙ 8.5% ΚΑΤΩ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΕΥΡΩ
ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΕΡΔΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΤΟΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΚΕΙ ΑΝ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΧΑΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΧΕΡΙ


ΠΑΝΤΟΣ ΣΑΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΑΝΟΙΞΕ ΕΔΩ ΚΑΙ 6+ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΕΜΕΙΝΕ
ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΛΑ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΕΠΙΤΟΚΙΑ ΑΠΟ 5% ΕΩΣ 7% ΑΠΟ ΤΗΝ KEDR ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΒΕΛΗΝΕΚΕΣ ΤΗΣ PROTON BANK ΣΤΗΝ ΠΡΟ ΚΡΙΣΗΣ ΕΠΟΧΗ
ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΡΩΣΙΑ ΟΠΟΤΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΤΡΑΠΕΖΑ

ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΛΕΦΤΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΙΣΟΤΙΜΙΕΣ ΚΟΙΤΑ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΟΛΑΡΙΟ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΠΑΡΑΠΕΡΑ (ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΒΕΒΑΙΑ)
Τελευταία διόρθωση: 27 Φεβ 2013 07:16 από POTHEN (ESXES).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

KEDR BANK of GREECE Απολαυστε..χάλια 27 Φεβ 2013 23:22 #5

  • Nick (guider)
  • Το Άβαταρ του/της Nick (guider)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας και τα σχολια σας.
Ειναι γεγονος οτι στην κατασταση που ειναι σημερα η Ελλαδα μας, οι επενδυτικες δυνατοτητες ειναι απο ελαχιστες εως ανυπαρκτες, τα δε ρισκα τεραστια. Γι αυτο, συνιστωσες της επιλογης μου ηταν απο την μια μερια οι ψηλοτερης αρκετα αποδοσης προθεσμιακες καταθεσεις της συγκεκριμενης τραπεζας και απο την αλλη μερια οι γενικωτεροι κλυδωνισμοιτου ευρω. Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα δηλαδη..
Σιγουρα, οσον αφορα τις τραπεζιτικες καταθεσεις και τις αποδοσεις τους, εκει που ειναι οι υψηλοτερες εκει ειναι και τα μεγαλυτερα ρισκα. Αν δεν με ενδιεφεραν οι αποδοσεις των τοκων ηξερα σιγουρα που να τα "χωσω" ωστε να ειναι απλα ασφαλη.
Δεν θα σχολιασω τα υπερ και τα κατα της τοποθετησης κεφαλαιου στην Τραπεζα αυτη ουτε την οικονομικη κατασταση την χωρας που ανηκει (τυχαινει λογω συγγενων στην εν λογω χωρα να πιστευω οτι την γνωριζω σχετικα) γιατι θα ημουν εκτος θεματος.
Απλα με το thread αυτο ηθελα να βγαλω την οργη απο μεσα μου και να μαθει ο κοσμος το κακο service αυτης της Τραπεζας που και στην Ρωσσια απο οτι ακουω ειναι χαρακτηριστικο ολων των Τραπεζων. Φυσικα μετα απο αυτην την συμπεριφορα με εχασαν απο πελατη.
Το δεδομενο οτι οι ξενες τραπεζες στην Ελληνικη επικρατεια ειναι στην "μαυρη λιστα" δεν το ηξερα, υποψιαζομουν ομως οτι για διαφορους λογους το "pressing" απο την μερια της Τραπεζας της Ελλαδος θα ειναι εντονο.
Ευχαριστω για την φιλοξενια.
Τελευταία διόρθωση: 27 Φεβ 2013 23:27 από Nick (guider).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

KEDR BANK of GREECE Απολαυστε..χάλια 28 Φεβ 2013 00:39 #6

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
Απο δική μου εμπειρία θέλω να πω πως πάντα οι ξένες τράπεζες ηταν αυστηρές ειτε αφορά καταθέσεις ειτε αφορά αναλήψεις ποσών και ζητούσαν ένα κάρο δικαιολογητικά . Μιλάω για την εμπειρια μου με την HSBC στην Ελλάδα μιλάω πάντα . Για την ρωσική τράπεζα δεν γνωρίζω την πρακτική της , παντως οι τράπεζες με ξένη έδρα ηταν πάντα πολύ απαιτητικές . Στην δική σου βέβαια περιπτωση νομίζω έδειξαν ερασιτεχνισμό . Τωρα το να πας παλι να κανεις κατάθεση σε ρούβλι νομίζω οτι το ρίσκο σου θα ήταν μεγάλο , οσο και αν αναφέρεις την κατα την γνώμη σου πίεση στο ευρώ . Τα νομίσματα ειναι ευμετάβλητα ποτέβεβαια ενα μεγαλο νομισμα δεν κανει ελευθερη πτώση αλλα ειναι ευμεταβλητο βλεπε ευρω δολλαριο ελβετικο φραγκο τα λεγομενα αποταμιευτικα νομισματα . Αν θες να παρακολουθεις την πορεια ενος νομισματος ειναι αρκετα δυσκο και σε καταθεση του υψους που θελησες να κανεις ειδικα προθεσμιακη νομιζω οτι γλυτωσες τελικα . Το ευρω κατα την γνωμη μου θα κανει κυκλο στο +- 0,10 μεχρι να παρθουν αποφασεις για το πια πολιτικη θα εχουν στην Ευρωπη . Αρα η αποδωση σου η θα ηταν πολλαπλασια επικερδης η τελικα χαμενη κατα το ιδιο ποσοστο. Οπως ειπες και ακποιος αλλος φιλος εδω νομισματα εμπορικα οπως το ρουβλι ειναι δυσκολο να μαντεψεις τι πορεια θα εχει . Εαν πχ θελει το κρεμλινο να πουλησει φτηνη ενεργεια θα παιξει η ισοτιμια . Δεν ειναι τυχαιο επεισης οτι ολα τα deal στην Ρωσια γινονταιο ακομα σε δολλαρια . Και οι αποταμιευσεις . Επισης παρε παραδειγμα τους μεγαλους ολιγαρχες που ειτε υδρυουν δικη τους τραπεζα ειτε καταθετουν σε τραπεζες της ευρωπης . Δεν ειναι τυχαιο το οτι δεν πιστευουν στο δικο τους συστημα .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

KEDR BANK of GREECE Απολαυστε..χάλια 01 Μαρ 2013 11:31 #7

  • Nick (guider)
  • Το Άβαταρ του/της Nick (guider)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Σταματη σε ευχαριστω για τα σχολια.
Οπως ειπαν και τα αλλα παιδια, η αυστηροτητα και απαιτητικοτητα (σε γραφειοκρατικο επιπεδο) φαινεται οτι ειναι χαρακτηριστικο και λογικο θα ελεγα των ξενων τραπεζων στην Ελλαδα και ισως γενικωτερα των ξενων Τραπεζων σε ενα κρατος. Ομως η εγκαιρη πληροφορηση εκ μερους της Τραπεζας θα βοηθουσε στην αποφυγη τετοιων καταστασεων.
Οσον αφορταα τα λεγομενα σου, ευρω η δολλαριο κατα προτιμηση, συμφωνω, σιγουρα στο ρουβλι ειναι χοντροτερος ο τζογος.
Ομως, εντελως "μεταξυ μας", δεν υπαρχουν (πια !! ) στην οικογενεια αλλα εσοδα και αυτο το κεφαλαιο "κατι" πρεπει να δωσει, ομως η κατασταση που ειναι τα επιτοκια σε ευρω (και δολλαριο) και η πτωτικη πορεια τους τελευταια (των επιτοκιων), ωθουν ολο και περισσοτερο σε τοποθετησεις σε ψηλου ρισκου νομισματα, εκει φυσικα που βρισκονται και τα υψηλοτερα επιτοκια.
Μακαρι να βγουμε απο την κριση συντομα, πραγμα που δεν το βλεπω, αλλα μεχρι τοτε πρεπει να βρουμε καποιο τροπο να επιβιωσουμε..
Τελευταία διόρθωση: 02 Μαρ 2013 02:01 από Nick (guider).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

KEDR BANK of GREECE Απολαυστε..χάλια 01 Μαρ 2013 16:27 #8

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Nick έγραψε:
ευρω και δολλαριο και η πτωτικη πορεια τους
Nick,

"Πτωτική πορεία" τους σε σχέση με τι ?
Τέλος πάντων. Αν θέλεις απαντάς.

Μιλώντας για ρούβλια, να το διάγραμμα της πορείας του (σε σχέση με το ευρώ) τα τελευταία 8 χρόνια.


Rubli.jpg



Είναι προφανές ότι από το 2010 και μετά υπάρχει μια τάση "εξομάλυνσης" της ισοτιμίας του απέναντι στο ευρώ.
Ίσως το πράμα πάει για πάντρεμα, αν μόνο έτσι μπορούν (τα δυο μαζί) να υποσκελίσουν την παγκοσμιότητα του δολλαρίου.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

KEDR BANK of GREECE Απολαυστε..χάλια 01 Μαρ 2013 19:15 #9

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Σωτήρη, απο ποιά πλατφόρμα ειναι τα διαγράμματα;
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα