Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: kedr 'h fbbank

Απ: Σιγουριά στην fbbank! 18 Απρ 2012 20:54 #28

  • D
  • Το Άβαταρ του/της D
Γεια σου Σονια.

Μεχρι 16.000 ευρω σε καλυπτει η Ρωσία αν πτωχευσει (εδω γελαμε).

Το Τεκε σε καλυπτει μεχρι 16 ευρω.

Η επιλογη ειναι fbb ή Κεδρ. Η προσωπική μου αποψη ειναι Κεδρ και μαλιστα εξω.

Σε Ρουβλια γιατι το ευρω δεν το βλεπω καλα. Δυστηχως και εγω όλες μου τις μικρες οικονομιες σε ευρω τις εχω (Κυπρο)
Σονια έγραψε:
Cross έγραψε:
Στο δευτερους και χωρις κανενα ενδοιασμο και μαλιστα ενοιγμα με διαβατηριο στην κεντρική και σε ρουβλια.

21 χρονια τραπεζα με ισχυρη παρουσια στην Ρωσσία και ιδιαιτερα σε Σιβηρία μεριά.

Ακομα να καταλαβουμε οτι η λεξη λαμογιο ειναι ελληνικής πρελευσεως?

Καμμία και πουθενά στηριξη & εμπιστοσυνη σε οτιδηποτε εντος συνορων.

Απο εκει και περα τα δικα σας χρηματα ειναι. Απλα πλεον επρεπε να εχουμε γνωση.


Σ'αυτο το site εμαθα οτι το ποσο που σου καλυπτουν οι ρωσσικες (σαν ΤΕΚΕ ας πουμε) ειναι πολυ χαμηλο.
Για ποια καταθεση σε ρουβλια μιλαμε λοιπον;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Σιγουριά στην fbbank! 20 Απρ 2012 03:58 #29

  • Αλέξανδρος (BUBA)
  • Το Άβαταρ του/της Αλέξανδρος (BUBA)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 33
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 5
  • Κάρμα: 0 (1)
Να αναφέρω ότι μετά από αρκετή σκεψη τελικά και προβληματισμό επέλεξα FBB και σήμερα άνοιξα λογαριασμό.
Δε θα αναλήσω το γιατί, και οι 2 επιλογές είναι πολύ δελεαστικές άλλωστε και η επιλογή μπορεί να έχει να κάνει και με προσωπικούς λόγους όπως π.χ. απόσταση από το κοντινότερο κατάστημα κ.τλ.

Πήρα το MEGA Profit το 6μηνο το οποίο τεχνικά είναι 3 2μηνα με κλιμακούμενο 6 - 6,5 και 7 άρα 6,5% μέσο για όλο το εξάμηνο.
Μιας που έχω και το συμφωνητικό στα χέρια μου πια, να αναφέρω ότι δεν υπάρχει τίποτα ιδιαίτερο κακό "κρυμμένο" στο προιόν.
- Δεν υπάρχει π.χ. ποινή πρόωρης ανάληψης στο συγκεκριμένο ενώ σε άλλους προθεσμιακούς της ΦΒΒ ναι υπάρχει.
- Στην περίπτωση της μερικής ανάληψης θα πρέπει το κεφάλαιο που παραμένει μέσα να είναι πάντα > 30,000

Τέλος όσον αφορά το ζήτημα ότι είναι μόνο για νέα κεφάλαια, εκεί όντος υπάρχει πρόβλημα δεν θα πάρω το 6,5 πάλι σε 6 μήνες αλλά ούτε και το άλλο το 5,9 12μηνο γιατί και εκείνο είναι για νέα κεφάλαια.
Αλλά ......είπε η υπάλληλος.....μετά το πέρας 3 μηνών από το κλείσιμο του λογαριασμού και την απόσυρση του ποσού από την FBB τα λεφτά λογίζονται ξανά ως νέα κεφάλαια. Κοινώς σου λένε πήγαινε τα για 3 μήνες καπου άλλού, φέρτα μετά πάλι σε μας και θα ξαναπάρεις το 6,5 ή το 5,9.
Αυτά
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Απ: Σιγουριά στην fbbank! 20 Απρ 2012 20:04 #30

  • Σονια
  • Το Άβαταρ του/της Σονια
D έγραψε:
Γεια σου Σονια.

Μεχρι 16.000 ευρω σε καλυπτει η Ρωσία αν πτωχευσει (εδω γελαμε).

Το Τεκε σε καλυπτει μεχρι 16 ευρω.

Η επιλογη ειναι fbb ή Κεδρ. Η προσωπική μου αποψη ειναι Κεδρ και μαλιστα εξω.

Σε Ρουβλια γιατι το ευρω δεν το βλεπω καλα. Δυστηχως και εγω όλες μου τις μικρες οικονομιες σε ευρω τις εχω (Κυπρο)


Φιλε D σ'ευχαριστω για την απαντηση.
Και εγω κατι τετοιο θυμομουν ,η Ρωσσια καλυπτει μεχρι 16.000- 17.000 ευρω.(πραγματικα γελαμε)
Και εγω για μικρες οικονομιες μιλαω αλλα μου διαφευγει το γιατι τελικα προτεινεις σε ρουβλια.Ως ποιο σταθερο νομισμα;
Σ'ενα πραγμα θα συμφωνησω ΑΠΟΛΥΤΩΣ μαζι σου.Το ευρω δεν το βλεπω καθολου μα καθολου καλα.
Η επιθεση ειναι οργανωμενη, θα γενικευθει και αν η Γερμανια δεν αλλαξει το βιολι της θα παρασυρει την Ευρωπη σε καταστροφη για τριτη και χαριστικη φορα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Σιγουριά στην fbbank! 20 Απρ 2012 21:52 #31

  • noway
  • Το Άβαταρ του/της noway
Σονια έγραψε:
D έγραψε:
Γεια σου Σονια.

Μεχρι 16.000 ευρω σε καλυπτει η Ρωσία αν πτωχευσει (εδω γελαμε).

Το Τεκε σε καλυπτει μεχρι 16 ευρω.

Η επιλογη ειναι fbb ή Κεδρ. Η προσωπική μου αποψη ειναι Κεδρ και μαλιστα εξω.

Σε Ρουβλια γιατι το ευρω δεν το βλεπω καλα. Δυστηχως και εγω όλες μου τις μικρες οικονομιες σε ευρω τις εχω (Κυπρο)


Φιλε D σ'ευχαριστω για την απαντηση.
Και εγω κατι τετοιο θυμομουν ,η Ρωσσια καλυπτει μεχρι 16.000- 17.000 ευρω.(πραγματικα γελαμε)
Και εγω για μικρες οικονομιες μιλαω αλλα μου διαφευγει το γιατι τελικα προτεινεις σε ρουβλια.Ως ποιο σταθερο νομισμα;
Σ'ενα πραγμα θα συμφωνησω ΑΠΟΛΥΤΩΣ μαζι σου.Το ευρω δεν το βλεπω καθολου μα καθολου καλα.
Η επιθεση ειναι οργανωμενη, θα γενικευθει και αν η Γερμανια δεν αλλαξει το βιολι της θα παρασυρει την Ευρωπη σε καταστροφη για τριτη και χαριστικη φορα.


εγω παλι γελαω οταν βλεπω τις ελληνικές τραπεζες που λενε οτι καλύπτουν το ποσό τον 100,000 !!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Σιγουριά στην fbbank! 21 Απρ 2012 02:11 #32

  • Σονια
  • Το Άβαταρ του/της Σονια
noway έγραψε:

εγω παλι γελαω οταν βλεπω τις ελληνικές τραπεζες που λενε οτι καλύπτουν το ποσό τον 100,000 !!!!!!



Σωστο και αυτο.
Τι να σου πω οτι δεν συμφωνω;Αφου συμφωνω.

Λεμε και καμμια μαλακια για να περασει η ωρα. :laugh:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Σιγουριά στην fbbank! 24 Απρ 2012 16:54 #33

  • Eπισκεπτης
  • Το Άβαταρ του/της Eπισκεπτης
Αλέξανδρος έγραψε:
Τέλος όσον αφορά το ζήτημα ότι είναι μόνο για νέα κεφάλαια, εκεί όντος υπάρχει πρόβλημα δεν θα πάρω το 6,5 πάλι σε 6 μήνες αλλά ούτε και το άλλο το 5,9 12μηνο γιατί και εκείνο είναι για νέα κεφάλαια.
Αλλά ......είπε η υπάλληλος.....μετά το πέρας 3 μηνών από το κλείσιμο του λογαριασμού και την απόσυρση του ποσού από την FBB τα λεφτά λογίζονται ξανά ως νέα κεφάλαια. Κοινώς σου λένε πήγαινε τα για 3 μήνες καπου άλλού, φέρτα μετά πάλι σε μας και θα ξαναπάρεις το 6,5 ή το 5,9.
Αυτά

Σιγα μη τους περιμενουμε 3 μηνες.
Με αυτο που κανουν απλα διωχνουν τους καταθετες τους.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Σιγουριά στην fbbank! 24 Απρ 2012 20:50 #34

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Πάντως αν η Ρωσία είχε εγγύηση καταθέσεων 100.000€ και όχι 17.000€ θα ήταν πάρα πολύ καλή λύση να στείλεις τα λεφτά σου εκεί.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: kedr 'h fbbank 25 Απρ 2012 02:36 #35

  • Μαρκος
  • Το Άβαταρ του/της Μαρκος
Εγω εχω 2 λογαριασμους .Εναν στην FBB kai εναν στην Ελληνικη.Καθε 3 η 6 μηνες παιρνω την επιοταγη και παω απο την μια στην αλλη.Ετσι παιρνω παντα το μεγαλητερο επιτοκιο σαν νε καταθεση.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα