Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: kedr 'h fbbank

Απ: Σιγουριά στην fbbank! 17 Απρ 2012 16:25 #19

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
MAIK έγραψε:
Τελικα πρεπει να σαι πολυ τυχερος για να μη χασεις τα λεφτα σου στη τραπεζα

Σωστό.
Γι' αυτό υπάρχουν και άλλοι τρόποι διατήρησης.


FourCoinsSideA_2012-04-17.jpg



FourCoinsSideB_2012-04-17.jpg
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Σιγουριά στην fbbank! 17 Απρ 2012 16:29 #20

  • Αλέξανδρος (BUBA)
  • Το Άβαταρ του/της Αλέξανδρος (BUBA)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 33
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 5
  • Κάρμα: 0 (1)
Τα καλά προγράμματα της FBB είναι μόνο για ΝΕΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ όπως π.χ. το 6,5% με τα τρια δίμηνα.
Μετά το εξάμηνο θα πρέπει αντε φτου και απο την αρχη να ψάξεται πάλι το χώρο για νεό προιον γιατί η FBB δεν θα σου δώσει παλι 6,5% ούτε καν 5,9% (το άλλο προγραμμα το 12 μηνο) . Δεν είμαι υπερ της Kedr απλά αναφέρω και αυτη την παράμετρο.
Στα Pus της FBB η δυνατότητα διακοπής στο τέλος κάθε διμήνου για το 6μηνο 6,5% ή στο τέλος καθε μήνα για το 12μηνο 5,9% χωρίς να χαθούν οι τόκοι που έχουν αποδωθεί.
Στα Pus της Kedr η κεφαλαιοοποίοηση των μηνιαίων τόκοων που μπάινουν μέσα στο κεφάλαιο

Από αξιοπιστία που είναι και το μέγα δίλημα απο ότι κατάλαβα ο καθένας λέιε τα δικά του.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: kedr 'h fbbank 17 Απρ 2012 17:21 #21

  • Πετρος
  • Το Άβαταρ του/της Πετρος
Επειδη πιγα προσφατα Μοσχα και ξεκινησα με τις καλυτερες διαθεσεις εχω να σας πω τα εξεις.Ενας καφες εχει 6 Ευρω ,1 μπουκαλακι νερο 10 ευρω,σε φαστ φουντ δεν τρως με λιγοτερο απο 20-25 Ευρω το ατομο.Ο κοσμος στους δρομους κακοντιμενος και μαλλον κατειφης.Οι αστυνομικοι τους παντου και μαλλον το 80-90%κατω απο το τι μεση ταξη αν αυτη υπαρχει.Πολυ μεγαλα μαγαζια με ακριβες μαρκες και τιμες πιο πολυ πιο ακριβες απο Ευρωπη ΑΛΛΑ αδεια απο πελατες.Δεν ενοιοσα καλυτερα και ασφαλεστερα απο την Ελλαδα.Δυστυχως απογοητευτηκα.Οσο για την fbb μαλλον ειναι πολυ ασφαλεστερη απο οτι η Ρωσικο Ουκρανεζικες τραπεζες.Εγω πιο εμπιστοσυνη εχω στους Ελληνες Εβραιους απο τους Ρωσους ΜΑΦΙΟΖΟΥΣ.Και πραγματικα νομιζω οτι τα ελενχω καλυτερα αν εχω τα χρηματα μου κοντα μου.Τωρα αν εσεις επμιστευεστε τα φαξ και τα e banking της Ουκρανιορωσιας περισοτερο ειναι επιλογη σας.Εξ αλλου ουτε ακροδεξιες πεποιθησεις εχω ουτε ρατσιστικες για να μου φταινε οι αλλοι πιο πολυ απο τους ΕΛΛΗΝΕΣ που με κυβερνησαν επι 10ετιες.Εν παση περιπτωση ,επειδη το εψαξα αρκετα,η FBB εχει και παραρτημα στην Γερμανια για οσους δεν το ξερουν.Και εκει δεν παιζουν.Οποτε θες τα στελνεις και εκει ανα πασα στιγμη.Εγω προτιμω την FBB για τους λογους που προανεφερα.Εσεις καντε οτι νομιζετε.Καλη τυχη.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: kedr 'h fbbank 17 Απρ 2012 17:36 #22

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Ρε παιδιά,

Τι ψάχνεστε με διάφορες "εξωτικές" τράπεζες σε απίθανα μέρη?
Το σκεπτικό είναι πολύ απλό:
Εξαιρούνται οι χώρες ΕΕ γιατί κάποια στιγμή θα ομογενοποιηθεί η τραπεζική νομοθεσία τους (προς το χειρότερο των καταναλωτών, φυσικά).
Η Αγγλία έχει το νομισματικό της ρίσκο.
Οι ΗΠΑ είναι ΕΝΤΕΛΩΣ unfriendly σε ξένους καταθέτες (ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ πως να χειριστούν ξένους καταθέτες: όχι ότι δεν τους θέλουν). Και η νομοθεσία τους δεν είναι καθόλου foreign customer oriented. Π.χ. αν δεν έχεις Social Security Number δε σου δίνουν (δε μπορούν: Δε το επιτρέπει το software τους) web banking.
Ρωσίες, Ουκρανίες, Καζακστάν, τι συζητάμε τώρα? Άμα είναι έτσι, να συζητάμε και για Βιετνάμ, North Korea, Turkmenistan, Borneo, κλπ.

Ποιές χώρες έχουν ΤΡΑΠΕΖΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ?
Ποιές χώρες έχουν ιστορικά αμετακίνητο νομισματικό και τραπεζικό καθεστώς?
Τρείς:

Ελβετία,
Λιχτενστάϊν
και Μονακό.

Τι τα ψάχνετε τα υπόλοιπα?
Να πάμε και στην Αίγυπτο?
Και στη Λιβύη?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: kedr 'h fbbank 18 Απρ 2012 01:37 #23

  • Skroutz
  • Το Άβαταρ του/της Skroutz
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 40
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 7
  • Κάρμα: 0
Πέτρο πόσο εύκολο είναι να στείλεις τα χρήματά σου στο υποκατάστημα της FBBank στη Γερμανία; Σε περίπτωση που η FBBank στην Ελλάδα έχει πρόβλημα, είσαι εξασφαλισμένος επειδή έχεις τα χρήματά σου σε υποκατάστημά της στο εξωτερικό;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: kedr 'h fbbank 18 Απρ 2012 02:20 #24

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Βασικά θα πρέπει όλοι μας να προσέξουμε ο πανικός που επικρατεί να μη μας κάνει να λέμε ανοησίες. Κάθε τί που λέμε πρέπει να το διασταυρώνουμε. Από που προκύπτει ότι η fbb έχει υποκατάστημα στη Γερμανία? ένας σοβαρός άνθρωπος για να λάβει απάντηση συγκεκριμένη θα πάει στη σελίδα της τράπεζας. Εκει λοιπόν αναφέρονται όλα τα υποκαταστήματά της στην Ελλάδα. Δεν αναφέρεται ότι έχει στο εξωτερικό. βέβαια μέτοχος της Fbb είναι και η αγροτική τράπεζα η οποία (αγροτική τράπεζα)α αναφέρεται ότι: "Η Αγροτική Τράπεζα της Ελλάδος συγκαταλέγεται ανάμεσα στις 5 μεγαλύτερες ελληνικές εμπορικές τράπεζες. Βασικός μέτοχος της Αγροτικής Τράπεζας είναι το ελληνικό Δημόσιο με ποσοστό 77%. Η Τράπεζα διαθέτει 476 καταστήματα στην Ελλάδα και 1 στη Γερμανία.
υ.γ. γι' αυτό πάμε κατά διαβόλυ σ' αυτή τη χώρα, ή πιό σωστά και γι' αυτό. ακούει κάπιος μία ανοησία ή δεν καταλαβαίνει καλά κάτι και το μεταδίδει στον άλλο. Μετά από αυτό καταλαβαίνω πως δεν έχουμε σωτηρία καθώς σε ώρες πανικού θα διαλύσουμε το σύμπαν ... μόνοι μας
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Σιγουριά στην fbbank! 18 Απρ 2012 02:46 #25

  • Σονια
  • Το Άβαταρ του/της Σονια
Cross έγραψε:
Στο δευτερους και χωρις κανενα ενδοιασμο και μαλιστα ενοιγμα με διαβατηριο στην κεντρική και σε ρουβλια.

21 χρονια τραπεζα με ισχυρη παρουσια στην Ρωσσία και ιδιαιτερα σε Σιβηρία μεριά.

Ακομα να καταλαβουμε οτι η λεξη λαμογιο ειναι ελληνικής πρελευσεως?

Καμμία και πουθενά στηριξη & εμπιστοσυνη σε οτιδηποτε εντος συνορων.

Απο εκει και περα τα δικα σας χρηματα ειναι. Απλα πλεον επρεπε να εχουμε γνωση.


Σ'αυτο το site εμαθα οτι το ποσο που σου καλυπτουν οι ρωσσικες (σαν ΤΕΚΕ ας πουμε) ειναι πολυ χαμηλο.
Για ποια καταθεση σε ρουβλια μιλαμε λοιπον;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Σιγουριά στην fbbank! 18 Απρ 2012 02:49 #26

  • Σονια
  • Το Άβαταρ του/της Σονια
Γκρρρρρ...εκανα λαθος στην παραθεση.
Η ερωτηση μου απευθυνεται στον 'D'
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: kedr 'h fbbank 18 Απρ 2012 15:12 #27

  • Skroutz
  • Το Άβαταρ του/της Skroutz
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 40
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 7
  • Κάρμα: 0
Ανώνυμος έγραψε:
Βασικά θα πρέπει όλοι μας να προσέξουμε ο πανικός που επικρατεί να μη μας κάνει να λέμε ανοησίες. Κάθε τί που λέμε πρέπει να το διασταυρώνουμε. Από που προκύπτει ότι η fbb έχει υποκατάστημα στη Γερμανία? ένας σοβαρός άνθρωπος για να λάβει απάντηση συγκεκριμένη θα πάει στη σελίδα της τράπεζας. Εκει λοιπόν αναφέρονται όλα τα υποκαταστήματά της στην Ελλάδα. Δεν αναφέρεται ότι έχει στο εξωτερικό. βέβαια μέτοχος της Fbb είναι και η αγροτική τράπεζα η οποία (αγροτική τράπεζα)α αναφέρεται ότι: "Η Αγροτική Τράπεζα της Ελλάδος συγκαταλέγεται ανάμεσα στις 5 μεγαλύτερες ελληνικές εμπορικές τράπεζες. Βασικός μέτοχος της Αγροτικής Τράπεζας είναι το ελληνικό Δημόσιο με ποσοστό 77%. Η Τράπεζα διαθέτει 476 καταστήματα στην Ελλάδα και 1 στη Γερμανία.
υ.γ. γι' αυτό πάμε κατά διαβόλυ σ' αυτή τη χώρα, ή πιό σωστά και γι' αυτό. ακούει κάπιος μία ανοησία ή δεν καταλαβαίνει καλά κάτι και το μεταδίδει στον άλλο. Μετά από αυτό καταλαβαίνω πως δεν έχουμε σωτηρία καθώς σε ώρες πανικού θα διαλύσουμε το σύμπαν ... μόνοι μας
Σωστός φίλε. Κι εγώ είχα δει τα υποκαταστήματα που έχει στο site της δηλωμένα η FBBank και δεν έλεγε ότι είχε κάποιο στη Γερμανία.
Είπα μήπως δεν είχε ενημερωθεί ακόμα το site... Κατά τον ίδιο τρόπο και η Πανελλήνια έχει υποκατάστημα στη Γερμανία, εφόσον η Deutsche Bank είναι μέτοχος της Πανελλήνιας.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα