Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Τραπεζες στα Σκοπια

Τραπεζες στα Σκοπια 14 Φεβ 2014 04:33 #1

Γεια σας παιδια ειμαι απο κοζανη και λογω του οτι ειμαι αρκετα κοντα στα σκοπια σκεφτομουν τι επιτοκια μπορει να εχουν εκει οι τραπεζες.Σε επισκεψεις μου εκει,συνηθως στα μπιτολα η αλλιως και μοναστηρι,εχω δει στον πεζοδρομο τους την Stopanska Banka(www.stbbt.com.mk/).Kαι βεβαια δεν ειναι ασφαλες να καταθεσεις σε χωρα εκτος Ε.Ε και δη τα σκοπια,ομως απο την αλλη σκεφτηκα οτι λογω της πολυ μεγαλης φτωχειας εκει μπορει οι τραπεζες να δινουν και πολυ μεγαλα επιτοκια για να παρουν στα χερια τους χρημα.Το αλλο καλο ειναι οτι το 60-70% εκει ξερουν μετρια Ελληνικα οποτε ειναι πολυ ευκολο να συνεννοηθεις.Αν γνωριζει καποιος ας με ενημερωσει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τραπεζες στα Σκοπια 14 Φεβ 2014 11:54 #2

  • Vladimiros
  • Το Άβαταρ του/της Vladimiros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 195
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 65
  • Κάρμα: 3
Giorgos έγραψε:
Γεια σας παιδια ειμαι απο κοζανη και λογω του οτι ειμαι αρκετα κοντα στα σκοπια σκεφτομουν τι επιτοκια μπορει να εχουν εκει οι τραπεζες.Σε επισκεψεις μου εκει,συνηθως στα μπιτολα η αλλιως και μοναστηρι,εχω δει στον πεζοδρομο τους την Stopanska Banka(www.stbbt.com.mk/).Kαι βεβαια δεν ειναι ασφαλες να καταθεσεις σε χωρα εκτος Ε.Ε και δη τα σκοπια,ομως απο την αλλη σκεφτηκα οτι λογω της πολυ μεγαλης φτωχειας εκει μπορει οι τραπεζες να δινουν και πολυ μεγαλα επιτοκια για να παρουν στα χερια τους χρημα.Το αλλο καλο ειναι οτι το 60-70% εκει ξερουν μετρια Ελληνικα οποτε ειναι πολυ ευκολο να συνεννοηθεις.Αν γνωριζει καποιος ας με ενημερωσει.

Μήπως να πήγαινες καλύτερα στο τουρκοκυπριακό κρατίδιο της βόρειας Κύπρου να αφήσεις εκεί τα λεφτά σου;
Αυτοί θα δίνουν ακόμα καλύτερο επιτόκιο, και επίσης ψιλομιλάνε ελληνικά.
Και που ξέρεις... Μπορεί να μπουν και στην ΕΕ μια μέρα.
Κοίτα πόσες έχει:

• Fortress Bank
• Cyprus Vakiflar Bank
• Cyprus Turkish Cooperative Central Bank
• Kibris Iktisat Bankasi
• Turkish Bank
• Limassol Turkish Cooperative Bank
• Asbank
• Artam Bank
• Creditwest Bank
• Denizbank Ltd.
• Near East Bank
• Sekerbank (Kibris)
• Akfinans Bank
• Yesilada Bank
• Universal Bank (TRNC)
• Kibris Continental Bank
• Viyabank
• Ziraat Bankası [14]
• Halk Bankası [15]
• HSBC Bank [16]
• Türkiye Is Bankasi [17]
• Oyak Bank [18]
• Garanti Bankasi [19]
• Türk Ekonomi Bankası [20]
• Development Bank of the TRNC
• Cyprus Commercial Bank
• Yasa Bank
• Tilmo Bank
• Asia Bank
• Industrial Bank of Kibris
• Erbank
• Rumeli Bank
• Central Bank of the Turkish Republic of Northern Cyprus
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τραπεζες στα Σκοπια 14 Φεβ 2014 19:01 #3

  • JMT
  • Το Άβαταρ του/της JMT
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 380
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 155

  • Κάρμα: 10 (-2)
Ενημερώσου πρωτα για το νόμο και τις επιπτώσεις για εξαγωγή συν/τος.Μετα ενημερώσου τι ποσό επιτρέπουν να επιστρέψεις ανα έτος.Κάθε χώρα έχει δικούς της περιορισμούς (βλέπε Αλβανία).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τραπεζες στα Σκοπια 14 Φεβ 2014 20:22 #4

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
Xωρίς να θέλω να το παίξω ουτε πατριώτης ουτε Ελληνάρας αδερφέ έλεος ειπαμε όχι και στα Σποπια καλά σου λέει ο αδερφός έχει και τα κατεχόμενα . Εκτος του οτι εχω παει για την δουλεια μου ουκ ολιγες φορες και η οικονομια τους ειναι κατεστραμενη και οι διαφορές τους με τους αλβανους καθημερινές και το οτι δεν εχουν διαλυθεί ειναι χάρη στην επιβολή των Αμερικανών αν δεν τους χρειάζοταν θα ηταν τώρα 3 κομμάτια . Μην πω 4 .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τραπεζες στα Σκοπια 14 Φεβ 2014 21:09 #5

  • waverunner (gk8719)
  • Το Άβαταρ του/της waverunner (gk8719)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 587
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 65
  • Κάρμα: 3 (-28)
Giorgos έγραψε:
Γεια σας παιδια ειμαι απο κοζανη και λογω του οτι ειμαι αρκετα κοντα στα σκοπια σκεφτομουν τι επιτοκια μπορει να εχουν εκει οι τραπεζες.Σε επισκεψεις μου εκει,συνηθως στα μπιτολα η αλλιως και μοναστηρι,εχω δει στον πεζοδρομο τους την Stopanska Banka(www.stbbt.com.mk/).Kαι βεβαια δεν ειναι ασφαλες να καταθεσεις σε χωρα εκτος Ε.Ε και δη τα σκοπια,ομως απο την αλλη σκεφτηκα οτι λογω της πολυ μεγαλης φτωχειας εκει μπορει οι τραπεζες να δινουν και πολυ μεγαλα επιτοκια για να παρουν στα χερια τους χρημα.Το αλλο καλο ειναι οτι το 60-70% εκει ξερουν μετρια Ελληνικα οποτε ειναι πολυ ευκολο να συνεννοηθεις.Αν γνωριζει καποιος ας με ενημερωσει.

«Αλήθεια που κάνουν σεξ οι Μπαγκλαντέζοι, οι Πακιστανοί και οι υπόλοιποι εργάτες γης που βρίσκονται για αρκετούς μήνες στα φραουλοχώραφα της Μανωλάδας και των γύρων περιοχών»; Η απάντηση έρχεται από τους ίδιους: «Υπάρχουν σπίτια , τα,,,,
περισσότερα μέσα στα χωράφια, που έχουν γυναίκες και με 20 ευρώ πάμε»! To θέμα ήρθε στη δημοσιότητα από μια επιστολή που δημοσιεύθηκε στη lifo και σήμερα το ..........gr δημοσίευσε ένα αναλυτικό ρεπορτάζ.Όπως γράφει το site, Σύμφωνα με τους ίδιους οι γυναίκες κατάγονται κυρίως από τη Βουλγαρία :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

φιλαρακο , ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ , δαγκωτο,
«Περί την δεκάτην λοιπόν ώραν της πρωίας, άφηγείται ο Θεοδώρητος, τα εν λόγω ανθρωπόμορφα τέρατα (ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ), άτινα, ως λέγεται, εύρίσκοντο εν Ζιρνόω άπό 2-3 ημερών φιλοξενούμενα ύπό του ούραγγοταγκομόρφου και διαβοήτου Ζίρνοβαλη φωτογράφου Ιβχν Τοδώρωφ, όστις και δίκην ’Ιούδα ώδήγησε τους κακούργους εις την έκκλησίαν ένοπλος και αύτός, με ξίφη παλλόμενα είσήλασαν εις αύτήν, και άφού έταξαν φρουρούς εν τε τφ νάρθηκι έπί των θυρών ήρξαντο, ως λύκοι αιμοχαρείς εν μέσω ποιμνίου, άναζητούντες τα θύματα αύτών, άτινα και άνευρόντες και δέσαντες διά σχοινιών, άπήγαγον της ’Εκκλησίας, μήτε την ιερότητα αύτης μήτε τον άγρυπνον δικαιοκρίτην σεβασθέντες μηδέ φοβηθέντες, ύπερακοντίσαντες δε εν τη άθεοφοβία και τη θηριωδία και αύτους τους αίμοβορωτέρους είδωλολάτρας.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τραπεζες στα Σκοπια 15 Φεβ 2014 00:31 #6

  • Αλέξανδρος (detari)
  • Το Άβαταρ του/της Αλέξανδρος  (detari)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 119
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0 (-15)
Πολύ καλό WR ,εύγε !!
Τελευταία διόρθωση: 15 Φεβ 2014 00:32 από Αλέξανδρος (detari).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τραπεζες στα Σκοπια 16 Φεβ 2014 00:34 #7

  • george123
  • Το Άβαταρ του/της george123
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 385
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 66
  • Κάρμα: -8 (-1)
θα λιωσουμε στο γελιο :laugh: :laugh: :laugh:

ΣΚΟΠΙΑ,
ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Κατεχόμενα,

για

αλβανια παιζει καμια καλη προθεσμιακη?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα