Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών

ΘΕΜΑ: Προταση για προθεσμιακη?

Προταση για προθεσμιακη? 09 Απρ 2015 06:27 #622

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Γιά ξαναδές το τώρα που το διόρθωσα.
Τι λέει;;; :)
E,
Κάπως καλύτερα.
Δεν το βλέπεις και μόνος σου?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προταση για προθεσμιακη? 09 Απρ 2015 06:32 #623

  • Johan (larry)
  • Το Άβαταρ του/της Johan (larry)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 545
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 46
  • Κάρμα: -6
Βημα-βημα βελτιωνεται το παιδι :)
τουσκ εισαι και φαινεσαι ρε
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προταση για προθεσμιακη? 09 Απρ 2015 10:18 #624

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2977
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1368
  • Κάρμα: 147
soto51 έγραψε:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Γιά ξαναδές το τώρα που το διόρθωσα.
Τι λέει;;; :)
E,
Κάπως καλύτερα.
Δεν το βλέπεις και μόνος σου?
Δεν έχω κ πολύ χρόνο να γράφω εδώ.
Γιαυτό δεν ασχολούμαι με την καλαισθησία κ την καλλιγραφία αυτών που γράφω.


Το θέμα είναι το τι γράφω κ όχι πως τα γράφω.Αν με αυτά που γράφω βοηθάω κάποιον να πάρει μια σωστή απόφαση.Ο larry μια χαρά με καταλαβαίνει, για παράδειγμα τώρα τελευταία ,αν κ του πήρε όπως λέει 1 ώρα να γράψει 2 post, ενώ εμένα μόνο μισή.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προταση για προθεσμιακη? 09 Απρ 2015 11:10 #625

  • Johan (larry)
  • Το Άβαταρ του/της Johan (larry)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 545
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 46
  • Κάρμα: -6
Kι εγω αν τα γραφα τσατρα πατρα μιση ωρα θα εκανα το πολυ.
Το θέμα είναι το τι γράφω κ όχι πως τα γράφω

Δεν ειναι ακριβως ετσι. Αν γραψεις οπως-οπως κατι σωστο κινδυνευει να εμφανιστει ως λαθος.
Πολλοι(πχ. Καμπος :P ) διαβαζουν λαθος κατι που ειναι σε αρτια εμφανιση, σκεψου να 'ναι κι οπως-οπως...
τουσκ εισαι και φαινεσαι ρε
Τελευταία διόρθωση: 09 Απρ 2015 11:11 από Johan (larry).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προταση για προθεσμιακη? 09 Απρ 2015 11:34 #626

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2977
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1368
  • Κάρμα: 147
Johan (larry) έγραψε:
Βημα-βημα βελτιωνεται το παιδι :)
Πάντως κ εσύ βελτιώνεσαι. :P


Μου απαντάς όλο κ σε λιγότερα. Το άγχος σου τώρα είναι αν θα καταρρεύσει μια τράπεζα, που θα βρεί το κράτος λεφτά να την στηρίξει;

Γιατί, τώρα απο που βρίσκει λεφτα για να στηρίξει τις συστημικές τράπεζες που έχουν καταρρεύσει εδώ κ χρόνια;

Απο τα κονδύλια της ΕΚΤ,όπως κάνει τα τελευταία χρόνια.

Και θα το κάνει, αλλιώς θα προκληθεί bank run κ δεν θα μείνει τίποτε όρθιο.

Σχετικά με τον έρανο που θα κάνεις για να μου προσθέσεις + στο κάρμα...

Έχεις μάθει οτι κερδίζουμε κάτι, αν συμπληρώσουμε κάποιο αριθμό με +?Αν ναι, τότε να γράψω γνωστούς μου στο forum κ να φτάσω το κάρμα στο 1000.

Ειλικρινά, πιστεύεις οτι το πρόβλημα κατανόησης στα γραφόμενα κάποιου προέρχεται απο τις παύλες,τα κόμματα κ τις παραγράφους;


Δηλ,αν τα έγραφα αλλιώς,έβαζα πολλές παραγράφους κλπ, θα καταλάβαινες άλλα;Είναι κ αυτό μια άποψη...Όπως σου έγραψα κ πριν έχω λίγο χρόνο για να γράφω, γιαυτό, αν δεις, δεν κάνω σχεδόν καμιά επεξεργασία αργότερα.

Κ κάτι τελευταίο..

Όταν πλακώνομαι με κάποιον στην προπόνηση, βάζουμε απο πριν κανόνες, για το που θα σταματήσω κ το που θα σταματήσει αυτός, ώστε να μην τραυματίσει σοβαρά ο ένας τον άλλον.

Στο τέλος δίνουμε τα χέρια κ πάει ο καθένας σπίτι του.
Με λίγα λόγια, αν μου επιτρέπεις, λέω να σταματήσω εδώ αυτό το θέμα, γιατί δεν έχω κάτι άλλο ουσιαστικό να πώ.Αν θες, το σταματας κ εσύ.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προταση για προθεσμιακη? 09 Απρ 2015 11:58 #627

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2977
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1368
  • Κάρμα: 147
Larry, Για να μην παρεξηγηθώ κ πάλι, εννοώ πως το να διαφωνείς με κάποιον δεν είναι κακό.

Ίσα-ίσα που βοηθάει κ τους δυο να μάθουν πράγματα, μέσω των ανταλλαγών κ αναφορών διαφορετικών απόψεων..

Κάποια στιγμή όμως, λες, ΟΚ, εδώ έχεις την άποψή σου που δεν την αλλάζεις κ τη δική μου που δεν την αλλάζω.

Με λίγα λόγια, ΔΕΝ προσπαθείς με το ζόρι να επιβάλεις στον άλλο τις απόψεις σου, ούτε να τον μειώσεις για ασήμαντα θέματα.

Γι'αυτό σου λέω πως δεν έχει νόημα η συνέχιση μιας κουβέντας που εσύ κ εγώ έχουμε μια άποψη κ δεν την αλλάζουμε.

Δεν ξέρω αν θέλεις το αντίθετο.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προταση για προθεσμιακη? 10 Απρ 2015 00:21 #628

  • Johan (larry)
  • Το Άβαταρ του/της Johan (larry)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 545
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 46
  • Κάρμα: -6
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Μου απαντάς όλο κ σε λιγότερα. Το άγχος σου τώρα είναι αν θα καταρρεύσει μια τράπεζα, που θα βρεί το κράτος λεφτά να την στηρίξει;

Γιατί, τώρα απο που βρίσκει λεφτα για να στηρίξει τις συστημικές τράπεζες που έχουν καταρρεύσει εδώ κ χρόνια;

Ειλικρινά, πιστεύεις οτι το πρόβλημα κατανόησης στα γραφόμενα κάποιου προέρχεται απο τις παύλες,τα κόμματα κ τις παραγράφους;

Δηλ,αν τα έγραφα αλλιώς,έβαζα πολλές παραγράφους κλπ, θα καταλάβαινες άλλα;Είναι κ αυτό μια άποψη...Όπως σου έγραψα κ πριν έχω λίγο χρόνο για να γράφω, γιαυτό, αν δεις, δεν κάνω σχεδόν καμιά επεξεργασία αργότερα.

Με λίγα λόγια, αν μου επιτρέπεις, λέω να σταματήσω εδώ αυτό το θέμα, γιατί δεν έχω κάτι άλλο ουσιαστικό να πώ.Αν θες, το σταματας κ εσύ.

Απανταω μονο εκει που χρηζει απαντησης. Ειναι το αγχος ολων.

Τις συστημικες τραπεζες τις καλυπτουν συνεχεια οι ευρωπαιοι.

Οταν γραφεις με στιξη εισαι πιο κατανοητος, ακομα και σε δυστροπους αναγνωστες. Σε ενδιαφερει να γινεσαι κατανοητος και να μη δινεις κακη εντυπωση, σωστα? Αρα ειναι προς το συμφερον σου να μη γραφεις τσατρα πατρα.Επισης να κανεις quoteς στο ακριβες κειμενο που απαντας.
Εχεις λιγο καιρο για να γραφεις λες, επισης καθε τοσο λες οτι τελος αυτο το θεμα για σενα, παρολ αυτα επανερχεσαι συνεχως και με φλυαρα κατεβατα με υποχρεωνεις να ξοδευω απο το χρονο μου για να σου απαντω.

Εγω δεν αρχισα τιποτα φιλε μου για να σταματησω. Βγηκαμε opfftopic με δικη σου ευθυνη, παρασυρθηκαμε σε μια αχρηση λογομαχια την οποια συντηρεις εδω και μερες. Οταν σταματησεις να μου απευθυνεις διαφορα που χρηζουν απαντησης τοτε θα σταματησω κι εγω να τα απαντω.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Κάποια στιγμή όμως, λες, ΟΚ, εδώ έχεις την άποψή σου που δεν την αλλάζεις κ τη δική μου που δεν την αλλάζω.
Με λίγα λόγια, ΔΕΝ προσπαθείς με το ζόρι να επιβάλεις στον άλλο τις απόψεις σου, ούτε να τον μειώσεις για ασήμαντα θέματα.
Γι'αυτό σου λέω πως δεν έχει νόημα η συνέχιση μιας κουβέντας που εσύ κ εγώ έχουμε μια άποψη κ δεν την αλλάζουμε.

Ακριβως φιλε, αν αυτα τα εφαρμοσεις θα εισαι τζιτζι, που λενε:)
τουσκ εισαι και φαινεσαι ρε
Τελευταία διόρθωση: 10 Απρ 2015 00:29 από Johan (larry).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προταση για προθεσμιακη? 10 Απρ 2015 00:27 #629

  • Johan (larry)
  • Το Άβαταρ του/της Johan (larry)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 545
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 46
  • Κάρμα: -6
Και για να περασουμε τωρα στο θεμα του θρεντ,

προσανατολιζομαι στη προθεσμιακη e-ανοδος της Εθνικης.
18μηνη με μεσο επιτοκιο 1,8% και μηνιαια καταβολη τοκου.
Ειναι το μεγαλυτερο επιτοκιο που μπορεις να βρεις σε συστημικη τραπεζα, επισης η 18μηνη δεσμευση ειναι θετικο δεδομενου οτι μετα απο εναμισυ χρονο τα επιτοκια ισως ειναι <1%.
Βεβαια γινεται μονο μεσω e-banking και προωρη εξοφληση επιτρεπεται χωρις ποινη αλλα μονο ολικη.

Γνωμες? :)
τουσκ εισαι και φαινεσαι ρε
Τελευταία διόρθωση: 10 Απρ 2015 00:30 από Johan (larry).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προταση για προθεσμιακη? 10 Απρ 2015 01:03 #630

  • kathrine
  • Το Άβαταρ του/της kathrine
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1270
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 527
  • Κάρμα: 77
Η KEDR σε καθεστώς χρεοκοπίας. Η αξιολόγηση αυτή δεν επηρεάζει καθόλου τις καταθέσεις στην KEDR, οι οποίες ανήκουν πια στην B&N Bank.

Fitch Ratings-Moscow-09 April 2015: Fitch Ratings has downgraded Russia-based JSC CB Kedr's Viability Rating (VR) to 'f' from 'b-' and removed it from RWN. The bank's other ratings, including its Long-term Issuer Default Ratings (IDRs) of 'B-''/Rating Watch Negative (RWN), were unaffected by this action.

At the same time, Fitch has withdrawn Kedr's ratings as the bank has chosen to stop participating in the rating process. Therefore, Fitch will no longer have sufficient information to maintain the ratings. Accordingly, Fitch will no longer provide ratings or analytical coverage for Kedr.

Fitch placed Kedr's ratings on RWN on 3 December 2014. The rating action reflected the risk that some of the bank's creditors may suffer losses and/or temporary loss of access to funds as a result of the rehabilitation measures initiated by the Central Bank of Russia (CBR) with respect to the group of banks headed by Bank Rost, including Kedr.

On 10 December 2014, CBR and the state Deposit Insurance Agency (DIA) chose B&N Bank as the new controlling shareholder for the group. On 17 December 2014, B&N Bank acquired a controlling stake in Kedr. However, Kedr was managed by DIA until 25 March 2015, when new managers were appointed by B&N Bank to Kedr's board and its management team.

KEY RATING DRIVERS - VR
The downgrade of the VR to 'f' reflects Fitch's view that the bank has failed, after its weak capital position led to regulatory forbearance. At end-February 2015, Kedr's total and core tier one regulatory capital ratios were 2.4% and 2.3%, respectively, significantly below the required minimums of 10% and 5%.

B&N Bank has informed Fitch that Kedr's capital will likely be replenished by end-1H15 as a result of the disposal of most problem and non-core assets. Management estimates that this could result in Kedr's total capital ratio increasing to 14%.

KEY RATING DRIVERS - IDRS AND NATIONAL RATING, SUPPORT RATING AND SUPPORT RATING FLOOR
Fitch has withdrawn Kedr's other ratings without resolving the Rating Watch or affirmation due to insufficient information to assess the other aspects of the bank's current and future credit profile besides capitalisation. Fitch believes it is likely that Kedr's credit profile will become more aligned with that of B&N Bank, which it does not rate.

Kedr has continued to service its obligations following the initiation of rehabilitation measures and has not defaulted. Kedr faced sizable deposit outflows in December 2014, but these were offset by a RUB3.9bn loan from B&N Bank, using funds provided by DIA.

The rating actions are as follows:

Long-term foreign and local currency IDRs: 'B-' on RWN; withdrawn
Short-term foreign currency IDR: 'B' on RWN; withdrawn
National Long-term Rating: 'BB-(rus)' on RWN; withdrawn
Viability Rating: downgraded to 'f' from 'b-'; off RWN; withdrawn
Support Rating: '5'; withdrawn
Support Rating Floor: 'No Floor'; withdrawn

Contact:

Primary Analyst
Roman Kornev
Director
+7 495 956 7016
Fitch Ratings CIS Limited
26 Valovaya Street
Moscow 115054

Secondary Analyst
Ruslan Bulatov
Associate Director
+7 495 956 9982

Committee Chairperson
James Watson
Managing Director
+7 495 956 6657

Media Relations: Elaine Bailey, London, Tel: +44 203 530 1153, Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ; Julia Belskaya von Tell, Moscow, Tel: +7 495 956 9908, Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. .

Additional information is available at www.fitchratings.com.

Applicable criteria, 'Global Bank Rating Criteria' dated 20 March 2015 are available at www.fitchratings.com.

Applicable Criteria and Related Research:
Global Bank Rating Criteria

Additional Disclosure
Solicitation Status
ALL FITCH CREDIT RATINGS ARE SUBJECT TO CERTAIN LIMITATIONS AND DISCLAIMERS. PLEASE READ THESE LIMITATIONS AND DISCLAIMERS BY FOLLOWING THIS LINK: FITCHRATINGS.COM/UNDERSTANDINGCREDITRATINGS. IN ADDITION, RATING DEFINITIONS AND THE TERMS OF USE OF SUCH RATINGS ARE AVAILABLE ON THE AGENCY'S PUBLIC WEBSITE 'WWW.FITCHRATINGS.COM'. PUBLISHED RATINGS, CRITERIA AND METHODOLOGIES ARE AVAILABLE FROM THIS SITE AT ALL TIMES. FITCH'S CODE OF CONDUCT, CONFIDENTIALITY, CONFLICTS OF INTEREST, AFFILIATE FIREWALL, COMPLIANCE AND OTHER RELEVANT POLICIES AND PROCEDURES ARE ALSO AVAILABLE FROM THE 'CODE OF CONDUCT' SECTION OF THIS SITE. FITCH MAY HAVE PROVIDED ANOTHER PERMISSIBLE SERVICE TO THE RATED ENTITY OR ITS RELATED THIRD PARTIES. DETAILS OF THIS SERVICE FOR RATINGS FOR WHICH THE LEAD ANALYST IS BASED IN AN EU-REGISTERED ENTITY CAN BE FOUND ON THE ENTITY SUMMARY PAGE FOR THIS ISSUER ON THE FITCH WEBSITE.
Οι καιροί ου μενετοί...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα