Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Ε9 με τακτοποίηση Νόμου Μπιρμπίλη

Ε9 με τακτοποίηση Νόμου Μπιρμπίλη 17 Αυγ 2015 15:50 #1

  • dimopoulos (dimo)
  • Το Άβαταρ του/της dimopoulos (dimo)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 41
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
Είμαι ιδιοκτήτης καταστήματος με 80τμ ισόγειο και 80τμ υπόγεια αποθήκη. Με το Νόμο Μπιρμπίλη έκανα αλλαγή χρήσης σε 7 τμ του υπογείου από αποθήκη σε χώρο κύριας χρήσης.
Είχα δει τις οδηγίες του Ε9 που έλεγαν ότι στη δική μου περίπτωση δεν χρειάζεται να γραφτεί κάπου στο Ε9 οποιαδήποτε αλλαγή εκτός και αν προκύψει ανάγκη εγγραφής από άλλη αιτία (πχ μεταβίβαση).
Δυστυχώς δεν είδα ότι πέρσι άλλαξε και έπρεπε να δηλωθούν τα πάντα ως έχουν ώστε να βγει σωστά ο ΕΝΦΙΑ και δεν πέρασα κάποια αλλαγή στο Ε9.
Τώρα τι να κάνω; Να υποβάλω ως τις 26/8 Ε9 του 2015 που να γράφω τα σωστά μέτρα με την τακτοποίηση ή πρέπει να κάνω τροποποιητική Ε9 του 2014; Ένας στην εφορία μου είπε ότι δεν πειράζει και να τα γράψω σωστά από δω και πέρα αλλά δεν είναι βέβαιος...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ε9 με τακτοποίηση Νόμου Μπιρμπίλη 18 Αυγ 2015 04:57 #2

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
dimopoulos (dimo) έγραψε:
Είμαι ιδιοκτήτης καταστήματος με 80τμ ισόγειο και 80τμ υπόγεια αποθήκη. Με το Νόμο Μπιρμπίλη έκανα αλλαγή χρήσης σε 7 τμ του υπογείου από αποθήκη σε χώρο κύριας χρήσης.
Είχα δει τις οδηγίες του Ε9 που έλεγαν ότι στη δική μου περίπτωση δεν χρειάζεται να γραφτεί κάπου στο Ε9 οποιαδήποτε αλλαγή εκτός και αν προκύψει ανάγκη εγγραφής από άλλη αιτία (πχ μεταβίβαση).
Δυστυχώς δεν είδα ότι πέρσι άλλαξε και έπρεπε να δηλωθούν τα πάντα ως έχουν ώστε να βγει σωστά ο ΕΝΦΙΑ και δεν πέρασα κάποια αλλαγή στο Ε9.
Τώρα τι να κάνω; Να υποβάλω ως τις 26/8 Ε9 του 2015 που να γράφω τα σωστά μέτρα με την τακτοποίηση ή πρέπει να κάνω τροποποιητική Ε9 του 2014; Ένας στην εφορία μου είπε ότι δεν πειράζει και να τα γράψω σωστά από δω και πέρα αλλά δεν είναι βέβαιος...
Ας μην είναι βέβαιος.
Γράψ' τα σωστά από δω και πέρα.
Σιγά μην τρέχεις για τροποποιητική.
Σιγά μη σε βρουν ποτέ ότι αντί για το 2014 το δήλωσες το 2015.
Μην ψάχνεις για τόσο μικρούς ψύλλους σε αυτά τα άχυρα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ε9 με τακτοποίηση Νόμου Μπιρμπίλη 18 Αυγ 2015 14:36 #3

  • dimopoulos (dimo)
  • Το Άβαταρ του/της dimopoulos (dimo)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 41
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
Μόλις ανακάλυψα ότι το Ελληνικό κράτος προχώρησε στην εφεύρεση του πιστοποιητικου ΕΝΦΙΑ για την τελευταία 5ετία!

Ετσι που το έχουν κάνει συμφέρει να το χαρίσω στο κράτος το ακίνητο...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.053 δευτερόλεπτα