Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΕΥΡΟ ΣΕ ΘΥΡΙΔΑ,ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΧΡΕΩΚΟΠΙΑ ΧΩΡΑΣ?

ΕΥΡΟ ΣΕ ΘΥΡΙΔΑ,ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΧΡΕΩΚΟΠΙΑ ΧΩΡΑΣ? 29 Οκτ 2011 18:57 #1

  • GIORGOS (NTELPIERO)
  • Το Άβαταρ του/της GIORGOS (NTELPIERO)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
γεια σε ολους,θα ηθελα παρακαλω εαν ξερει κανενας,σε περιπτωση που εχω σε θυριδα π.χ 10000 χιλιαδες ευρο,και γινεται χρεωκοπια και γυριζει η ελλαδα στην δραχμη,οταν βγαλω εγω τα ευρο απο την θυριδα ποσα χρηματα θα εχω?θα εχω δηλαδη μετα 3.475.000 εκκατομυρια δραχμες η θα φαω και εγω την υποτιμηση που θα γινει στην δραχμη?θα μπορω να τα χρησιμοποιησω στην ελλαδα η θα εχω προβλημα?ευχαριστω πολυ!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΥΡΟ ΣΕ ΘΥΡΙΔΑ,ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΧΡΕΩΚΟΠΙΑ ΧΩΡΑΣ? 29 Οκτ 2011 19:08 #2

  • pane
  • Το Άβαταρ του/της pane
GIORGOS έγραψε:
γεια σε ολους,θα ηθελα παρακαλω εαν ξερει κανενας,σε περιπτωση που εχω σε θυριδα π.χ 10000 χιλιαδες ευρο,και γινεται χρεωκοπια και γυριζει η ελλαδα στην δραχμη,οταν βγαλω εγω τα ευρο απο την θυριδα ποσα χρηματα θα εχω?θα εχω δηλαδη μετα 3.475.000 εκκατομυρια δραχμες η θα φαω και εγω την υποτιμηση που θα γινει στην δραχμη?θα μπορω να τα χρησιμοποιησω στην ελλαδα η θα εχω προβλημα?ευχαριστω πολυ!!


εσυ εχεις την εντύπωση οτι αν θα γινει χρεοκοπία θα σου ανοίξουν την θυρίδα να πάρεις τα λεφτα ???? ξεχασε τα ..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΥΡΟ ΣΕ ΘΥΡΙΔΑ,ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΧΡΕΩΚΟΠΙΑ ΧΩΡΑΣ? 29 Οκτ 2011 19:13 #3

  • GIORGOS (NTELPIERO)
  • Το Άβαταρ του/της GIORGOS (NTELPIERO)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
φιλε μου απο οτιι ξερω την θυριδα δεν μπορει να στην πηραξει κανενας γιατι δεν ξερουν και τι εχει μεσα,εχεις μονο εσυ κλειδι,γιαυτο το λογο δεν περνεις αποζημειωσει σε περιπτωση που γινει παραβιασει θυριδας σε ριφιφι,για αυτο ειμαι σχεδον σιγουρο,εγω ρωταω για πως θα ειναι μετα?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΥΡΟ ΣΕ ΘΥΡΙΔΑ,ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΧΡΕΩΚΟΠΙΑ ΧΩΡΑΣ? 29 Οκτ 2011 19:18 #4

  • pane
  • Το Άβαταρ του/της pane
GIORGOS έγραψε:
φιλε μου απο οτιι ξερω την θυριδα δεν μπορει να στην πηραξει κανενας γιατι δεν ξερουν και τι εχει μεσα,εχεις μονο εσυ κλειδι,γιαυτο το λογο δεν περνεις αποζημειωσει σε περιπτωση που γινει παραβιασει θυριδας σε ριφιφι,για αυτο ειμαι σχεδον σιγουρο,εγω ρωταω για πως θα ειναι μετα?



φιλε μου οπως τα λες ειναι αλλα σε νορμάλ συνθήκες
Σε περιπτωση χρεωκοπιας ομως σημαίνει πολεμος και τα συρτάρια θα πάρουνε τραπεζικο στελεχος ειμαι ξερω τη σου λέω
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΥΡΟ ΣΕ ΘΥΡΙΔΑ,ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΧΡΕΩΚΟΠΙΑ ΧΩΡΑΣ? 29 Οκτ 2011 19:30 #5

  • GIORGOS (NTELPIERO)
  • Το Άβαταρ του/της GIORGOS (NTELPIERO)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
μπορει να ειναι πολεμος εχεις δικιο αλλα δεν θα μπει κανενας σε τραπεζα γιατι θα ειναι καπαρωμενες ολες,αυτο ειναι σιγουρι γιατι θα γινει λεηλατησει,μπορεις να μου απαντησεις στο αλλο θεμα που ρωταω?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΥΡΟ ΣΕ ΘΥΡΙΔΑ,ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΧΡΕΩΚΟΠΙΑ ΧΩΡΑΣ? 29 Οκτ 2011 19:35 #6

  • pane
  • Το Άβαταρ του/της pane
GIORGOS έγραψε:
μπορει να ειναι πολεμος εχεις δικιο αλλα δεν θα μπει κανενας σε τραπεζα γιατι θα ειναι καπαρωμενες ολες,αυτο ειναι σιγουρι γιατι θα γινει λεηλατησει,μπορεις να μου απαντησεις στο αλλο θεμα που ρωταω?



αν θα παμε σε εθνικο νομισμα εσυ θα παρεις την αναλογη ισοτιμία που θα διαμορφωθεί τοτε
ολοι που θα εχουν ευρω θα ειναι πολυ κερδισμένοι
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΥΡΟ ΣΕ ΘΥΡΙΔΑ,ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΧΡΕΩΚΟΠΙΑ ΧΩΡΑΣ? 29 Οκτ 2011 19:47 #7

  • GIORGOS (NTELPIERO)
  • Το Άβαταρ του/της GIORGOS (NTELPIERO)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
ευχαριστω φιλε μου με εχει φαει η μανα μου εχει 6000 χιλιαδες οικονομιες και φοβατε,ξερεις τωρα πως ειναι οι μαναδες?λγα αλλα σκεφτονται πως τα εχουν βγαλει!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΥΡΟ ΣΕ ΘΥΡΙΔΑ,ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΧΡΕΩΚΟΠΙΑ ΧΩΡΑΣ? 29 Οκτ 2011 21:09 #8

  • Nomader
  • Το Άβαταρ του/της Nomader
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 376
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 19
  • Κάρμα: 0 (-1)
GIORGOS έγραψε:
ευχαριστω φιλε μου με εχει φαει η μανα μου εχει 6000 χιλιαδες οικονομιες και φοβατε,ξερεις τωρα πως ειναι οι μαναδες?λγα αλλα σκεφτονται πως τα εχουν βγαλει!!

σε περίπτωση χρεοκοπίας (και διακράτησης καταθέσεων) οι τράπεζες θα είναι τα πρώτα κτίρια που θα κινδυνεύσουν να καούν.. Δε μπορεί κανείς να προστατέυσει όλα αυτά τα υποκαταστήματα των τραπεζών σε περίπτωση που μαζευτούν έξω από κάθε ένα 500-1000 εξαγριωμένοι καταθέτες.. οπότε προσοχή δε σε αποζημειώνει κανείς για το περιεχόμενο.
Τελευταία διόρθωση: 29 Οκτ 2011 21:12 από Nomader.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΕΥΡΟ ΣΕ ΘΥΡΙΔΑ,ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΧΡΕΩΚΟΠΙΑ ΧΩΡΑΣ? 29 Οκτ 2011 22:13 #9

  • pane
  • Το Άβαταρ του/της pane
σε περίπτωση χρεοκοπίας (και διακράτησης καταθέσεων) οι τράπεζες θα είναι τα πρώτα κτίρια που θα κινδυνεύσουν να καούν.. Δε μπορεί κανείς να προστατέυσει όλα αυτά τα υποκαταστήματα των τραπεζών σε περίπτωση που μαζευτούν έξω από κάθε ένα 500-1000 εξαγριωμένοι καταθέτες.. οπότε προσοχή δε σε αποζημειώνει κανείς για το περιεχόμενο.



θα σας πω κάτι δεν νομιζω να φτασουμε εκει ομως δεν το αποκλείω σε μια τετοια περιπτωση η κατασταση θα ειναι ανεξελεκτη
εννοείτε πως εξαγριωμένο πλίθος θα κάψει της τραπεζες
οι τραπεζες βεβαια ειναι προετοιμασμένες για τετοιο ενδεχόμενο θα γνωρίζουν για την χρεωκοπία μερικες ωρες πριν
οι πρωτες κινήσεις μπλοκαρουν το e-banking αδειαζουν χρηματοκιβώτια και θυρίδες
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα