Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: καταθέσεις και ανεργία

καταθέσεις και ανεργία 28 Δεκ 2010 16:11 #1

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
αν καποιος εμενε ανεργος αυριο το πρωι ποιο ποσο πιστευετε οτι πρεπει να εχει ως καταθεσεις στην τραπεζα για να ζει αξιοπρεπως για 5 χρονια αποκλειστικα και μονο απο αυτα ; εχοντας οικογενεια με ενα ανηλικο παιδι , μηδεν υποχρεωσεις σε δανεια και εχοντας να αντιμετωπισει μονο το κοστος της καθημερινοτητας (λογαριασμοι , καυσιμα , καλαθι νοικοκυρας κτλ) με βαση το κοστος ζωης σημερα ;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καταθέσεις και ανεργία 28 Δεκ 2010 18:21 #2

  • ΧΧΧ
  • Το Άβαταρ του/της ΧΧΧ
Κατ ελαχιστο 60.000ευρω...
ΧΧΧ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καταθέσεις και ανεργία 28 Δεκ 2010 21:59 #3

  • MPAMPHS O FLOY
  • Το Άβαταρ του/της MPAMPHS O FLOY
www.inews.gr/42/elkeka-pano-apo-2000-to-...mias-oikogeneias.htm περιπου 120.000 για να εισαι αξιοπρεπως τροφη ,φροντιστηρια,ρουχα,εξοδα αυτοκινητου(τελη ,ασφαλειες,βενζινες κλπ)δεκο,κινητα,στριπτηζαδικα,ποτα κ.λ.π
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καταθέσεις και ανεργία 29 Δεκ 2010 13:18 #4

  • XXX
  • Το Άβαταρ του/της XXX
O Eλληνας ειναι πραγματικα της υπερβολης...οταν καποιος μενει ανεργος για 5χρονια ειναι υποχρεωμενος να κοψει στριπτιτζαδικα,ποτα κινητα και αγορα περριτων ρουχων. Ο Ελληνας ειναι υπερκαταναλωτικος θα πρεπει να συνετιστουμε σα λαος να κοιταμε και λιγο το μελλον μας και να παραγουμε και κατι σα χωρα...οι ρουμανοι κατασκευασαν διαβαζα υπερηχητικο αεροσκαφος..εμεις ουτε σωβρακο....Ο λογος του Χριστου δε μιλαγε για ολα αυτα που θεωρουμε σημερα σαν <<αναγκες>>. Ας μαθουμε επιτελους να ζουμε απλα, να απαιτησουμε η τροφη μας να ειναι αγνη και να σταματησουμε αυτη την αλογιστη αναπτυξη...Προστατεψτε το περιβαλλον τον αερα που αναπνεουμε και θα αναπνεουν τα παιδια μας και απαιτηστε ενα συστημα υγειας και παιδειας ανταξιο αλλων ανεπτυγμενων χωρων....Λυπαμαι πολυ για τη νοοτροπια και τη κατασταση της ελλαδας...Δεν ηταν προσωπικο για σενα φιλε μου απλα εβγαλα τον πονο μου...Μας εχει αποβλακωσει η τηλεοραση και τα αθλια προτυπα που μας πασαρουν....αυτα
Χρονια πολλα με υγεια
ΧΧΧ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καταθέσεις και ανεργία 29 Δεκ 2010 22:44 #5

  • MPAMPIS O FLOU
  • Το Άβαταρ του/της MPAMPIS O FLOU
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΞΕΧΩΡΙΖΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΣΑΝ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥΣ ...ΖΟΜΠΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ,Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΑΔΕΡΦΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΑΒΑΝΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΣΕΠΕΣ. ΖΟΡΜΠΑΣ ΠΡΟΤΥΠΟ..Α ΚΑΙ Η ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καταθέσεις και ανεργία 30 Δεκ 2010 16:12 #6

  • XXX
  • Το Άβαταρ του/της XXX
otan εχεις οικογενεια και παιδι η διασκεδαση παει στην ακρη....Ο δυσκολος δρομος ειναι ο δρομος της ευθυνης....ο αλλος ειναι ο πιο ευκολος...Οποιος θεληματικα διαλεγει τον πρωτο προκοβει....Βεβαια ο καθενας κανει τις επιλογες του και ειναι σεβαστες....
Να εισαι παντα καλα φιλε...
Καλη χρονια με υγεια
ΧΧΧ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καταθέσεις και ανεργία 30 Δεκ 2010 18:56 #7

  • cartmangr
  • Το Άβαταρ του/της cartmangr
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Κάρμα: 0
Συμφωνώ με τον ΧΧΧ. Η διασκέδαση στην άκρη, από τότε που γεννήθηκε ο γιος. Ζήτημα να βγήκαμε 10 φορές με τη γυναίκα τα τελευταία 2 χρόνια δηλαδή. Όσο για το αρχικό θέμα της συζήτησης, ανεργία και καταθέσεις, πιστεύω ότι παίζουν πολλά ρόλο. Δεν μπορείς να πεις ένα νούμερο ξερό. Εξαρτάται απ' την περιοχή που μένεις επαρχία ή μεγάλη πόλη, αν έχεις ενοίκιο ή όχι, παιδιά και τι ηλικία είναι. Πάντως γενικώς όπως λένε και στο χωριό μου, πολλά έχεις πολλά τρως, λίγα έχεις λίγα τρως. Προσαρμόζεσαι αναγκαστικά, αν δεν το κάνεις συνειδητά.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καταθέσεις και ανεργία 31 Δεκ 2010 12:46 #8

  • ΓΑΠ
  • Το Άβαταρ του/της ΓΑΠ
μάγκες.. είμαι ο ΓΑΠ... κάτι άκουσα για διασκεδάσεις και γιόκες....
λοιπόν εσείς εδώ είστε γιάφκα τρομοκρατών... διασκεδάζετε, τεκνοποιείτε..... ΦΟΡΟ ΠΛΗΡΩΣΑΤΕ;

ΕΠΙΒΑΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΦΟΡΟ στα BLOGS... και τεκμήριο BLOGGER 100.000/έτος

εσύ φιλαράκι που γράφεις εδώ έχεις κομπιούτορα, που πά να πει σκληρό δίσκο, cpu, μνήμες, οθόνη.... μη μιλήσω για σύνδεση στο ιντερνέτι.... μη σου πω ότι έχεις και χρόνο για να γράφεις... καις και ρεύμα..... και κάθεσαι κάπου (άρα καρέκλα, τραπέζι)... θα μαι υπερβολικός αν μαντέψω ότι πίνεις και καφεδάκι, εεεεε????.....(κούπα, βραστήρας νερού, ίσως ζάχαρη, γαλατάκι, μη σκεφτώ φραπεδοαναδευτήρα)....

για αυτοαπασχολούενος μου φαίνεσαι εσύ.... κοπρίτη που τόσα χρόνια ξεζούμιζες τους δημοσίους υπαλλήλους που σε επισκέπτονταν......

λοιπόν.... ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ θα ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ, ΘΑ ΣΑΣ ΠΙΩ ΤΟ ΑΙΜΑ ΡΕ ΑΛΗΤΕΣ... εσείς φταίτε, ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΤΕ, θα φέρω τον κινέζο, να στήσει εδώ την νέα foxcon με σιδεριές στα παράθυρα για να μην αυτοκτονείτε (όχι και αυτό το δικαίωμα θα σας το στερήσω) να σας πω εγώ πώς φιάχνετε το αι-φόνι που τρέχατε να μου αγοράσετε (mac θα έχω μόνο εγώ στο γραφείο μου, τι σκατά ΓΑΠ είμαι)

αντε βρε.... καλή χρονιά και καλή ανεργία
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καταθέσεις και ανεργία 31 Δεκ 2010 14:57 #9

  • XXX
  • Το Άβαταρ του/της XXX
Δεν ηταν και πολυ κατανοητος ο λογος σου...αν απευθυνθηκες σε μενα θα ηθελα μια αναλυση τι εννοεις...
Φιλοι μου ειναι πραγματικα πολυ σοβαρο θεμα που ανοιχτηκε....Ειναι ευαισθητο ζητημα και εχει και προεκτασεις για το πως τελικα εμαθε να ζει ο ελληνας....Πανω απ της δυματοτητες του δε μπορει πλεον να ζει....μας εχει παρει η κατηφορα...μαζευτειτε και οργανωθητε να διεκδικησετε την ελλαδα που θα ονειρευομασταν και τελικα μας πληγωσε....Τουλαχιστον για τα παιδια σας....Η γενια μας εχει ηδη καταστραφει και οπου να ναι ξεκιναμε το νεο μεταναστευτικο...
Να με συγχωρειτε οσους στενοχωρησα...
Ο Θεος να μας δινει υγεια και να μας δινει δυναμη το 2011..
ΧΧΧ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα