Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.

ΘΕΜΑ: ΑΡΝΗΣΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ !!!

ΑΡΝΗΣΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ !!! 30 Νοε 2015 20:09 #28

  • kathrine
  • Το Άβαταρ του/της kathrine
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1270
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 527
  • Κάρμα: 77
Χρήματα έξω δε θα έπρεπε να θεωρούνται τα χρήματα εντός της ΕΕ, γιατί η ελευθερία διακίνησης κεφαλαίων και η αρχή του ανταγωνισμού που είναι η πεμπτουσία της ΕΕ, επιτρέπουν την εύρεση εντός της ΕΕ της συμφερότερης για τον καταθέτη τράπεζας, όπως ο έμπορας προμηθεύεται από τη Βουλγαρία για παράδειγμα τα φθηνότερα προϊόντα χωρίς δασμούς...Εξάλλου η ΕΕ δημιουργήθηκε για να ευνοήσει την ελεύθερη διακίνηση προϊόντων και υπηρεσιών και χωρίς αυτά η συμμετοχή μας στην ΕΕ δεν έχει νόημα...
Οι καιροί ου μενετοί...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

ΑΡΝΗΣΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ !!! 01 Δεκ 2015 00:14 #29

  • Chabo (chabo)
  • Το Άβαταρ του/της Chabo (chabo)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 14
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
  • Κάρμα: 0
Για όλους του προλαλήσαντες που είναι άχαρτοι άμπαλοι και πικρόχολοι σας ενημερώνω για την περεταίρω εξέλεξη του θέματος .
Μετά τις κινήσεις μου και την ανάρτηση που έγινε στο capital.gr (σελ. κ.Στούπα) πήγα σήμερα στα στα Ιωάννινα για άλλη δουλειά και παρεπιπτόντος πέρασα από τα κεντρικά της τράπεζας όπου με υποδέχτηκαν ευγενώς και καλοπροαίρετα και μου απέδωσαν τραπεζική επιταγή και συγνώμη για την (παρεξήγηση). ;)
Το θέμα έληξε ... :)
Στους πικρόχολους ξύδι, στον ηλίθιο που μου απέδωσε απληστία του εύχομαι να μείνει για πάντα βλάκας!!! :P
Τελευταία διόρθωση: 01 Δεκ 2015 01:55 από Chabo (chabo).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pro27 (pro27)

ΑΡΝΗΣΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ !!! 01 Δεκ 2015 01:08 #30

  • ΣΤΕΛΙΟS (stelios t.)
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΕΛΙΟS (stelios t.)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 64
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 24
  • Κάρμα: 3 (1)
τελοs καλο,ολα καλα........οι χαρακτηρισμοι,ομωs δεν χρειαζονται......μονοs σου ζητησεs,να ακουσειs tis αποψειs των μελων του forum,δεν σε αναγκασε καποιοs,να γραψειs εδώ το θεμα σου...σωστα?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΣΤΑΜΑΤΗΣ, γιώργης (yorgi), Kakabouras, ag_ps (agps)

ΑΡΝΗΣΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ !!! 01 Δεκ 2015 14:17 #31

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
Chabo (chabo) έγραψε:
Μέχρι σήμερα στην Ελλάδα κανένας δεν έχασε ούτε 0,01 e απο καταθετικό λογαριασμό (τονίζω το καταθετικό)
Αντιθέτως ξέρω αρκετούς που τα έβαλαν σε κρυψώνες και όταν πήγαν δεν τα βρήκαν..ξέρω κι άλλους που τα βγάλαν έξω χωρίς να τα δηλώσουν και τώρα ανησυχούν σφόδρα...
@ @ Επειδή το φόρουμ τα αγαπάμε γιατί ανταλάσουμε χρήσιμες απόψεις , καλό θα είναι αν δεν κατέχουμε κάτι να μην λέμε εξυπνάδες...

Ναι σωστά. Φυσικά απ' όσο ξέρω και στην Κύπρο μέχρι το 2012 κανένας δεν είχε χάσει 0.01 e... Ίσως να κάνω και λάθος ...
Στην κατάσταση που είναι οι ελληνικές τράπεζες εδώ και 5 χρόνια, ούτε 10 χιλιαρικα δεν θα άφηνα εκεί μέσα και ας μου διναν και 5%.
Στην τελική το αν θα τα χάσεις ή όχι δεν είναι το μονο πρόβλημα.
Βέβαια όλα θέμα επιλογων ειναι, αλλά μετά θα μας φταίει η κυβέρνηση, οι πτωχευμένες τράπεζες, ο Ντράγκι, ο Βαρουφάκης και ο κακός δαίμονας. Ο καθένας ξέρει που βάζει τα λεφτά του και τίποτα σε αυτή τη ζωή δεν είναι zero risk.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΑΡΝΗΣΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ !!! 01 Δεκ 2015 15:14 #32

  • George (geo821)
  • Το Άβαταρ του/της George (geo821)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 963
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 19
Chabo (chabo) έγραψε:
Για όλους του προλαλήσαντες που είναι άχαρτοι άμπαλοι και πικρόχολοι σας ενημερώνω για την περεταίρω εξέλεξη του θέματος .
Μετά τις κινήσεις μου και την ανάρτηση που έγινε στο capital.gr (σελ. κ.Στούπα) πήγα σήμερα στα στα Ιωάννινα για άλλη δουλειά και παρεπιπτόντος πέρασα από τα κεντρικά της τράπεζας όπου με υποδέχτηκαν ευγενώς και καλοπροαίρετα και μου απέδωσαν τραπεζική επιταγή και συγνώμη για την (παρεξήγηση). ;)
Το θέμα έληξε ... :)
Στους πικρόχολους ξύδι, στον ηλίθιο που μου απέδωσε απληστία του εύχομαι να μείνει για πάντα βλάκας!!! :P

Προφανώς και το θέμα θα έληγε κάπως έτσι. Απλώς λίγο σου δυσκόλεψαν τη ζωή μήπως και καταφέρουν να κρατήσουν τα 300 χιλιαρικα... Δύσκολες εποχές για τις ελληνικές τράπεζες να βρίσκουν κορόιδα των 300 χιλιαδων.
Τελευταία διόρθωση: 01 Δεκ 2015 15:15 από George (geo821).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi), ag_ps (agps)

ΑΡΝΗΣΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ !!! 01 Δεκ 2015 16:42 #33

  • Nozomi
  • Το Άβαταρ του/της Nozomi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 281
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 112
  • Κάρμα: 13
Ο... βλάκας εξυπνοπούλι μου έχει παρκάρει τα λεφτουδάκια του έξω, σε Τράπεζα ΑΑΑ που είναι λίίίγο δύσκολο να αρνηθεί να του τα αποδώσει στην πρώτη ευκαιρία, προτίμησε την ασφάλεια απ' τα κέρδη, οπότε αντί να βρίζεις όσους κάθισαν και ασχολήθηκαν με την περιπέτειά σου, θα σε συμβούλευα να μάθεις κάτι απ το πάθημά σου.

Κλασσική συμπεριφορά κουτοπόνηρου στόκου, αντί να κοιτάξει που έφταιξε αυτός, τα βάζει με αυτούς που του λένε κατάμουτρα τι λάθος έκανε.
Την στιγμή μάλιστα που ο ίδιος μπήκε κι ζήτησε την γνώμη τους. Πιασ' το αυγό κι κούρευτο δλδ.

Υ.Γ
Το ότι είμαστε άχαρτοι κι άμπαλοι, από που το συμπέρανες ; Γνωρίζεις το χαρτοφυλάκιό μας ; ; ;
Τελευταία διόρθωση: 01 Δεκ 2015 17:11 από Nozomi.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

ΑΡΝΗΣΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ !!! 01 Δεκ 2015 16:43 #34

  • coltakias
  • Το Άβαταρ του/της coltakias
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 163
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: 0
Κοροιδο εισαι οταν δεν ξερεις τους κανονες του παιχνιδιου και παιζεις...απο το 2012 και μετα ολοι αναγκαστηκαν να διαβασουν τα χαρτια που υπεγραφαν οταν ανοιγαν ενα τραπεζικο λογαριασμο...απο εκει και περα καθενας αναλαμβανει το ρισκο του για αλλον ειναι μεγαλο για αλλον ειναι μικρο και για αλλον αυτο που εσυ βλεπεις παγιδα για αυτον ειναι ευκαιρια...το θεμα ειναι οτι η προθεσμιακη καταθεση ηταν για το πολυ κοσμο στο μυαλο του ενα ασφαλες χαρτι..απλα πηγαινες εκει που εβρισκες προνομιακη μεταχειριση(μεγαλυτερο επιτοκιο αλλες παροχες κτλ) πλεον εχουν κανει τον καταθετη επενδυτη με το ετσι θελω και το κυριοτερο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

ΑΡΝΗΣΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ !!! 01 Δεκ 2015 20:30 #35

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2977
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1368
  • Κάρμα: 147
Chabo (chabo) έγραψε:
Μετά τις κινήσεις μου και την ανάρτηση που έγινε στο capital.gr (σελ. κ.Στούπα) πήγα σήμερα στα στα Ιωάννινα για άλλη δουλειά και παρεπιπτόντος πέρασα από τα κεντρικά της τράπεζας όπου με υποδέχτηκαν ευγενώς και καλοπροαίρετα και μου απέδωσαν τραπεζική επιταγή και συγνώμη για την (παρεξήγηση). ;)
Το θέμα έληξε ... :)

Δεν σου έδωσαν καμιά εξήγηση για την περίεργη συμπεριφορά τους;
Δεν ρώτησες, γιατί άλλαξαν στάση;
Τι πιστεύεις οτι φοβήθηκαν;
Τον Στούπα;

Μακάρι να'ναι έτσι κ ότι προβλήματα, με τις τράπεζες έχουμε, να τα γράφουμε στο capital.gr κ να λύνονται.. :cheer:

Tsig, τον Στούπα φοβούνται οι τραπεζίτες, όχι εσενα!! :lol:
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΑΡΝΗΣΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ !!! 11 Δεκ 2015 00:55 #36

  • Chabo (chabo)
  • Το Άβαταρ του/της Chabo (chabo)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 14
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
  • Κάρμα: 0
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Chabo (chabo) έγραψε:
Μετά τις κινήσεις μου και την ανάρτηση που έγινε στο capital.gr (σελ. κ.Στούπα) πήγα σήμερα στα στα Ιωάννινα για άλλη δουλειά και παρεπιπτόντος πέρασα από τα κεντρικά της τράπεζας όπου με υποδέχτηκαν ευγενώς και καλοπροαίρετα και μου απέδωσαν τραπεζική επιταγή και συγνώμη για την (παρεξήγηση). ;)
Το θέμα έληξε ... :)

Δεν σου έδωσαν καμιά εξήγηση για την περίεργη συμπεριφορά τους;
Δεν ρώτησες, γιατί άλλαξαν στάση;
Τι πιστεύεις οτι φοβήθηκαν;
Τον Στούπα;

Μακάρι να'ναι έτσι κ ότι προβλήματα, με τις τράπεζες έχουμε, να τα γράφουμε στο capital.gr κ να λύνονται.. :cheer:

Tsig, τον Στούπα φοβούνται οι τραπεζίτες, όχι εσενα!! :lol:

Πιστεύω ότι φοβήθηκαν την καταγγελία μου στον κ. εισαγγελέα και το δημοσίευμα του κ. Στούπα στο capita.gr, γιατί είδα πάνω στο γραφείο του γενικού, εκτυπωμένα τα δύο αυτά έγγραφα. Επίσης σίγουρα θα υπολόγισαν περαιτέρω τυχόν κίνησή μου με ασφαλιστικά μέτρα και την δυσφήμιση που θα ξεσήκωνε το θέμα δημιουργώντας πανικό στους καταθέτες σε χρόνο που πάνε για ΑΜΚ :woohoo:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos), Kakabouras
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα