Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.

ΘΕΜΑ: Αντιμετώπιση σε τράπεζα

Αντιμετώπιση σε τράπεζα 05 Νοε 2015 15:30 #19

  • FLYER
  • Το Άβαταρ του/της FLYER
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 60
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 12
  • Κάρμα: 0
ολες οι διαδικασιες στις τραπεζες ειναι πλεον πολυ τυπικες , ζητουν πολλα χαρτια κτλ και δεν υπαρχουν αγαπητηλικια
οποτε προτεινω στην φαση που δεν μιλανε καλα απευθειας να τους το κοβουμε
μου εχει τυχει πολλες φορες ο υπαλληλος να μιλαει σαν τα λεφτα της τραπεζας να ειναι δικα του ή να μην θελουν να ασχοληθουν να εξυπηρετησουν

εχω στειλει μειλ στα κεντρικα τησ Αλφα αλλα ουδεμια απαντηση

ειδαλλως μπορει να παιξει το παρακάτω : :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Αντιμετώπιση σε τράπεζα 05 Νοε 2015 23:07 #20

  • Loukas
  • Το Άβαταρ του/της Loukas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 262
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 78
  • Κάρμα: 4 (-13)
Ο τύπος κόμπλαρε προφανώς επειδή ήξερες πέντε πράγματα παραπάνω από το μέσο πελάτη ή σκέφτηκε ότι είσαι από κάποια άλλη τράπεζα.
Γράψτον εκεί που δεν πιάνει το μελάνι και πάνε αλλού (μιας και δεν είχες το εκκαθαριστικό).
Το μόνο χοντρό που θεωρώ ότι έκανε είναι ότι σημείωσε πάνω στην επιταγή και μπορεί να μην στη δεχτούν.
Καλά για το Διευθ Μαλακ τι περίμενες? να πάρει το μέρος σου?

Αν έχεις όρεξη και τύχη (να ασχοληθούν μαζί σου) πας τραπεζικό μεσολαβητή, τραβούν τα βίντεο και βλέπουν τι παίζει.

Το καλύτερο για σένα και το χειρότερο γι'αυτον ειναι να πάρεις τα χρήματά σου ΟΛΑ απο την τράπεζά του.
Α! και να μην τα ξαναβάλεις σε καμία τράπεζα!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιμετώπιση σε τράπεζα 05 Νοε 2015 23:09 #21

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
Μεσα σε ολα τα στραβα των 4 συστημικων, να πω και μια καλη κουβεντα για την KEDR και τις υπαλληλους της (μαζι και τον Διευθυντη) :

Αψογοι.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 05 Νοε 2015 23:12 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιμετώπιση σε τράπεζα 14 Νοε 2015 16:18 #22

  • PetrosKa
  • Το Άβαταρ του/της PetrosKa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
kathrine έγραψε:
Με τον τραπεζικό μεσολαβητή ίσως...Αν θεωρείς ότι είναι προβληματική η πολιτική της τράπεζας κατέθεσε απευθείας το έντυπο παραπόνων στον ΤΜ, χωρίς τη διαδικασία της προαπαιτούμενης αναφοράς στην τράπεζα...

www.hobis.gr/

Το σκέφτηκα, αλλά όντως δεν είχα πάει το εκκαθαριστικό 2015. Το θέμα είναι η συμπεριφορά του, η οποία δεν ξέρω εάν ελέγχτεται από τον ΤΜ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιμετώπιση σε τράπεζα 14 Νοε 2015 16:20 #23

  • PetrosKa
  • Το Άβαταρ του/της PetrosKa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
soto51 έγραψε:
Τα λες πολύ ωραία, κύριε PetrosKa, αλλά έχεις μόνο ένα ποστ. Αυτό.
Ξαναμπές λοιπόν και πες:
1) Πόσα λεφτά είναι η επιταγή.
2) Ποιά ήταν η τράπεζα.
3) Σε ποια περιοχή είναι το υποκατάστημα (δεν χρειάζεται ακρίβεια - δε σου ζητάμε να τους καρφώσεις εδώ).

Άμα τα κάνεις αυτά, θα σου πω κι εγώ τι θα έκανα στη θέση σου.

Τα χρήματα ήταν 1500 ευρώ στην nbg στα γιάνεννα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιμετώπιση σε τράπεζα 14 Νοε 2015 16:27 #24

  • PetrosKa
  • Το Άβαταρ του/της PetrosKa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
PetrosKa έγραψε:
Συνεχίζεται με τον ακόλουθο διάλογο με υπάλληλο (όχι ταμείο) γύρω στα 38-40 χρονών, εγώ είμαι 35:
- Γεια σας, εξυπηρετείτε επιταγές;(εγώ)
- Ναι. Πες μου. (υπάλληλος)
- Θα ήθελα να καταθέσω την επιταγή αυτή.
- Έλα φίλε. (απλώνει το χέρι για την επιταγή).
-

Είμαι 39 ετών.
Οι περιπτώσεις που κάποιοι, άγνωστοί μου, μου μίλησαν στον ενικό, μετά τα 18 μου, χοντρικά, ήταν οι εξής..

1) Στο στρατό.
2) Παππάδες σε εκκλησίες(όχι όλοι)..
3) Ηλικιωμένοι κάτοικοι ορεινών χωριών, στην Ελλάδα, όπου πηγαίνω συχνά εκδρομές.
4) Στη λαϊκή, όταν ψωνίζω λαχανικά...

Δεν ξέρω, ειλικρινά, τι θα έκανα στην περίπτωσή σου..
Είμαι ευγενής μέχρι αηδίας..
Όμως, αν ο άλλος δεν με σεβαστεί, όπως τον σέβομαι εγώ, φορτώνω αγρίως κ δεν καταλαβαίνω τίποτε..

Θα σε συμβούλευα να πας σε άλλο υποκατάστημα να εξυπηρετηθείς.
Αλλιώς, μίλα με τα κεντρικά της τράπεζας, ανέφερε το περιστατικό, το όνομα του υπαλλήλου κ του διευθυντή...
Όρεξη να'χεις...
ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:
Η αλήθεια είναι οτι μεχρι πριν απο καιρό συμπεριφέροταν στην πλειοψηφία τους λες και ειχαν πιάσει τον παπα απο τα @. Μεγάλο μέρος της ευθήνης για την ολη σημερινή κατάσταση ειναι και σε αυτούς . Πολλοί απο αυτούς συμπεριφέροταν λες και ηταν ο Λατσης ο Κωστόπουλος ή ο διοικητής της ΤτΕ. Για μπάτσες . Γενικό το κακό ειδικά στις κρατικές τράπεζες και δη στην Εθνική . Αν τις συγκρίνετε με τις τράπεζες του εξωτερικού ειναι σαν την μέρα μεσα στην νύχτα . Το θέμα ειναι γενικότερο . Ξερουν οπτι ειναι με το ένα πόδι στο πεζοδρόμιο και την ανεργια και διασώζονται καθημερινά με τα δικά σας και τα δικά μου λεφτά και συνεχίζουν κάποιοι το ίδιο τροπάριο. Δεν υπάρχει δυστυχώς για ορισμένους ανθρώπους σωτηρία γενικά παρολα οσα περασε η πατρίδα μας . Τωρα επι του αντικειμένου. Δεν θα καταφέρεις τιποτα φίλε μου γιατι τυπικά τους καλύπτει ο κανονισμος περι του εκαθαριστικού . Πηγαινες το εκαθαριστικό σπαταλας καποιες ώρες και παιρνεις τα χρηματά σου . Στο λογαριασμο φυσικά .
ermakos έγραψε:
Απλά στέλνεις ένα mail στα κεντρικά της τράπεζας και τους κάνεις ρόμπα και πας την επιταγή σε άλλη τράπεζα (ειδικά τώρα που θελουν να μαζεψουν λεφτα)!
Loukas έγραψε:
Ο τύπος κόμπλαρε προφανώς επειδή ήξερες πέντε πράγματα παραπάνω από το μέσο πελάτη ή σκέφτηκε ότι είσαι από κάποια άλλη τράπεζα.
Γράψτον εκεί που δεν πιάνει το μελάνι και πάνε αλλού (μιας και δεν είχες το εκκαθαριστικό).
Το μόνο χοντρό που θεωρώ ότι έκανε είναι ότι σημείωσε πάνω στην επιταγή και μπορεί να μην στη δεχτούν.
Καλά για το Διευθ Μαλακ τι περίμενες? να πάρει το μέρος σου?

Αν έχεις όρεξη και τύχη (να ασχοληθούν μαζί σου) πας τραπεζικό μεσολαβητή, τραβούν τα βίντεο και βλέπουν τι παίζει.

Το καλύτερο για σένα και το χειρότερο γι'αυτον ειναι να πάρεις τα χρήματά σου ΟΛΑ απο την τράπεζά του.
Α! και να μην τα ξαναβάλεις σε καμία τράπεζα!

Την επιταγή την κατέθεσα σε άλλο υποκατάστημα. Τα χρήματα τα έβγαλα σε μεγάλο ποσοστό εκτός Ελλάδας. Γι'αυτό εξάλλου άργησα να απαντήσω στο φορουμ. Ο στόχος μου είναι ούτε 1 ευρώ σε ελληνική τράπεζα πλέον. Εκεί που σκέφτομαι ότι υπάρχουν άνθρωποι στο ελλάς ακόμη, τότε αντιλαμβάνομαι ότι το 90% είναι πήθικοι.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιμετώπιση σε τράπεζα 14 Νοε 2015 19:05 #25

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2977
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1368
  • Κάρμα: 147
PetrosKa έγραψε:
Τα χρήματα τα έβγαλα σε μεγάλο ποσοστό εκτός Ελλάδας. Γι'αυτό εξάλλου άργησα να απαντήσω στο φορουμ. Ο στόχος μου είναι ούτε 1 ευρώ σε ελληνική τράπεζα πλέον.

Τα χρήματα της επιταγής, τα έβγαλες εκτός Ελλάδος;
1500€;
Άξιζε ο κόπος ρε Πέτρο;
Και στο πορτοφόλι σου να τα είχες...δεν θα έπιαναν χώρο...
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιμετώπιση σε τράπεζα 14 Νοε 2015 21:15 #26

  • GSAKKI
  • Το Άβαταρ του/της GSAKKI
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 456
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 162
  • Κάρμα: 32
maria (mb361) έγραψε:
Μεσα σε ολα τα στραβα των 4 συστημικων, να πω και μια καλη κουβεντα για την KEDR και τις υπαλληλους της (μαζι και τον Διευθυντη) :

Αψογοι.


εκτος απο μια αναγωγη ελληνιδα -η τελευταια που ηρθε .. :(

οι ρωσιδες οντως πολυ εξυπηρετικες B)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maria (mb361)

Αντιμετώπιση σε τράπεζα 15 Νοε 2015 08:41 #27

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
PetrosKa έγραψε:
soto51 έγραψε:
Τα λες πολύ ωραία, κύριε PetrosKa, αλλά έχεις μόνο ένα ποστ. Αυτό.
Ξαναμπές λοιπόν και πες:
1) Πόσα λεφτά είναι η επιταγή.
2) Ποιά ήταν η τράπεζα.
3) Σε ποια περιοχή είναι το υποκατάστημα (δεν χρειάζεται ακρίβεια - δε σου ζητάμε να τους καρφώσεις εδώ).

Άμα τα κάνεις αυτά, θα σου πω κι εγώ τι θα έκανα στη θέση σου.

Τα χρήματα ήταν 1500 ευρώ στην nbg στα γιάνεννα.

Εν τάξει, αλλά μετά από 11 μέρες έχεις πάρει τις απαντήσεις σου, και έχει λύσει και το πρόβλημα.

Εγώ πάντως έχω φτάσει μέχρι να σηκώσω 50εκ. δρχ (€147.000 περίπου, αλλά το 2000, που είχαν άλλη αξία), να κλείσω όλους τους λογαριασμούς, να τους χέσω, και να τους κάνω και αναφορά στη διοίκηση τους. Alpha.
Όχι για ενικό (σ' αυτά ήταν καλοί - και δε με πειράζει, του μιλάω κι εγώ έτσι άμα θέλει), αλλά για απαράδεκτη τραπεζική πολιτική (του καταστήματος μόνο).
Το θέμα είναι μέχρι πόσο μακριά είσαι αποφασιμένος να το πας.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα