Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.

ΘΕΜΑ: ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 25 Αυγ 2012 18:00 #163

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
John,
Κι εγώ συμμεριζόμουν την αισιοδοξία σου για την Ελβετία μέχρι πρό τινος, αλλά τελευταία έχω αρχίσει να έχω κάποιους ενδοιασμούς.
Δεν τους στηρίζω κάπου, μόνο από διαίσθηση αν θες.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Τελευταία διόρθωση: 25 Αυγ 2012 18:00 από soto51.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 25 Αυγ 2012 18:34 #164

  • john45 (jlian)
  • Το Άβαταρ του/της john45 (jlian)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 464
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 143
  • Κάρμα: -18 (21)
Οι δυο μεγάλες τράπεζες, UBS & CS, έχουν ήδη καεί με τα CD που διαρρέουν συνεχώς. Πάντα κάποιος βαλτός θα πιάσει δουλειά στη μηχανογράφηση τους, και θα φύγει νύχτα με ένα CD με χιλιάδες ονόματα. Κάπου δεν στέκουν πια όλα αυτά και νομίζω ότι είναι παραμύθια, απλά οι διοικήσεις τους τα δίνουν οι ίδιες οικοιωθελώς.
Οι μικρές δεν ξέρω τι κάνουν, έχουν όμως μεγάλα έξοδα διατήρησης, ακόμα και απλών καταθετικών λογαριασμών.
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Τελευταία διόρθωση: 25 Αυγ 2012 18:35 από john45 (jlian).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 05 Νοε 2016 00:40 #165

  • Πειραιώτης
  • Το Άβαταρ του/της Πειραιώτης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0
Χαιρετώ.
Είναι η πρώτη φορά που είδα το σάιτ και έκανα εγγραφή.
Ηθελα να ρωτήσω το παρακάτω.
Εκεί στις εκλογες του 12,φοβισμένος από την αβεβαιότητα που υπήρχε,πήρα το αεροπλάνο και πήγα στη Γερμανία,όπου άνοιξα ένα λογαριασμό στη DB.Μου ΄δώσανε μαζί και έναν κωδικό,για να μπορώ να κάνω eBanking.Κάποια στιγμή,προσπάθησα να κάνω κάποια πληρωμή με μεταφορά ενός μικροποσού,μιάς και λόγω cc δεν μπορούσα με τις κάρτες μου,αλλά δεν τα κατάφερα.Εγραψα σε κάποια υπάλληλο εκεί,αλλά δεν κατάλαβα τίποτα από τον τρόπο που πρέπει να προχωρήσω για να μπορώ να μεταφέρω χρήματα εάν χρειαστεί.
Ξέρει κανείς πως γίνεται αυτό;
Αν θεωρείτε ότι είναι βαρετό για κάποιον που δεν βρίσκεται στη θέση μου να διαβάσει το τυχόν μήνυμα που θα στείλετε,ας μου στείλετε πμ.
Ευχαριστώ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 05 Νοε 2016 03:37 #166

  • kathrine
  • Το Άβαταρ του/της kathrine
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1270
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 527
  • Κάρμα: 77
Στα πρόθυρα της υποβάθμισης η Βρετανία...και η Deutsche Bank...!!

www.kathimerini.gr/881840/article/oikono...ova8mish-th-vretania


www.capital.gr/epixeiriseis/3167096/deut...s-apo-ton-oiko-fitch

Αναβάθμιση για τη Γαλλία..

www.bankwars.gr/%CE%93%CE%B1%CE%BB%CE%BB...utlook-%CF%84%CE%B7/
Οι καιροί ου μενετοί...
Τελευταία διόρθωση: 05 Νοε 2016 03:45 από kathrine.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 05 Νοε 2016 12:49 #167

  • Πειραιώτης
  • Το Άβαταρ του/της Πειραιώτης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0
Εχω υπ' όψιν μου ότι δεν πάει καλά,και γι' αυτό θέλω να μπορώ να τα πάρω ανά πάσαν στιγμήν.Γι' αυτό και η ερώτησις για το πως μπορώ να το κάνω χωρίς να πάω στη Φραγκφούρτη.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 05 Νοε 2016 13:11 #168

  • Thanasis (atsi)
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis (atsi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 390
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 164
  • Κάρμα: 12
Πειραιώτης έγραψε:
Εγραψα σε κάποια υπάλληλο εκεί,αλλά δεν κατάλαβα τίποτα από τον τρόπο που πρέπει να προχωρήσω για να μπορώ να μεταφέρω χρήματα εάν χρειαστεί.
Ξέρει κανείς πως γίνεται αυτό;
Αν θεωρείτε ότι είναι βαρετό για κάποιον που δεν βρίσκεται στη θέση μου να διαβάσει το τυχόν μήνυμα που θα στείλετε,ας μου στείλετε πμ.
Ευχαριστώ.

Ίσως θα μπορούσε να σε βοηθήσει κάποιος, αν έγραφες το μήνυμα με τις οδηγίες που σου στείλανε.
Lagom
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 06 Νοε 2016 14:54 #169

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
Πειραιώτης έγραψε:
Χαιρετώ.
Είναι η πρώτη φορά που είδα το σάιτ και έκανα εγγραφή.
Ηθελα να ρωτήσω το παρακάτω.
Εκεί στις εκλογες του 12,φοβισμένος από την αβεβαιότητα που υπήρχε,πήρα το αεροπλάνο και πήγα στη Γερμανία,όπου άνοιξα ένα λογαριασμό στη DB.Μου ΄δώσανε μαζί και έναν κωδικό,για να μπορώ να κάνω eBanking.Κάποια στιγμή,προσπάθησα να κάνω κάποια πληρωμή με μεταφορά ενός μικροποσού,μιάς και λόγω cc δεν μπορούσα με τις κάρτες μου,αλλά δεν τα κατάφερα.Εγραψα σε κάποια υπάλληλο εκεί,αλλά δεν κατάλαβα τίποτα από τον τρόπο που πρέπει να προχωρήσω για να μπορώ να μεταφέρω χρήματα εάν χρειαστεί.
Ξέρει κανείς πως γίνεται αυτό;
Αν θεωρείτε ότι είναι βαρετό για κάποιον που δεν βρίσκεται στη θέση μου να διαβάσει το τυχόν μήνυμα που θα στείλετε,ας μου στείλετε πμ.
Ευχαριστώ.

Προφανώς έχεις λογαριασμό χωρίς δυνατότητα εμβασματων και πληρωμών. Εθχα το ίδιο θέμα και απλά ζήτησα να μου ανοίξουν ένα λογαριασμό με τέτοιες δυνατότητες. Να ξέρεις όμως ορι έχει μηνιαίο fee.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 06 Νοε 2016 15:13 #170

  • Πειραιώτης
  • Το Άβαταρ του/της Πειραιώτης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0
gus (gus326) έγραψε:
Πειραιώτης έγραψε:
Χαιρετώ.
Είναι η πρώτη φορά που είδα το σάιτ και έκανα εγγραφή.
Ηθελα να ρωτήσω το παρακάτω.
Εκεί στις εκλογες του 12,φοβισμένος από την αβεβαιότητα που υπήρχε,πήρα το αεροπλάνο και πήγα στη Γερμανία,όπου άνοιξα ένα λογαριασμό στη DB.Μου ΄δώσανε μαζί και έναν κωδικό,για να μπορώ να κάνω eBanking.Κάποια στιγμή,προσπάθησα να κάνω κάποια πληρωμή με μεταφορά ενός μικροποσού,μιάς και λόγω cc δεν μπορούσα με τις κάρτες μου,αλλά δεν τα κατάφερα.Εγραψα σε κάποια υπάλληλο εκεί,αλλά δεν κατάλαβα τίποτα από τον τρόπο που πρέπει να προχωρήσω για να μπορώ να μεταφέρω χρήματα εάν χρειαστεί.
Ξέρει κανείς πως γίνεται αυτό;
Αν θεωρείτε ότι είναι βαρετό για κάποιον που δεν βρίσκεται στη θέση μου να διαβάσει το τυχόν μήνυμα που θα στείλετε,ας μου στείλετε πμ.
Ευχαριστώ.

Προφανώς έχεις λογαριασμό χωρίς δυνατότητα εμβασματων και πληρωμών. Εθχα το ίδιο θέμα και απλά ζήτησα να μου ανοίξουν ένα λογαριασμό με τέτοιες δυνατότητες. Να ξέρεις όμως ορι έχει μηνιαίο fee.
Αφού σε ευχαριστήσω,να σου πω ότι μου έχουν δώσει και έναν 5ψήφιο κωδικό ως PIN,αλλά και ένα άλλο χαρτί που έχει ένα πινακάκι,που γράφει πάνω db online Banking και έχει σε στήλες 6ψήφιους κωδικούς,με καπέλο σε κάθε στήλη τρία γράμματα. ΤΑΝ.
Μήπως βγάζεις άκρη τώρα;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 06 Νοε 2016 19:46 #171

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
Πειραιώτης έγραψε:
gus (gus326) έγραψε:
Πειραιώτης έγραψε:
Χαιρετώ.
Είναι η πρώτη φορά που είδα το σάιτ και έκανα εγγραφή.
Ηθελα να ρωτήσω το παρακάτω.
Εκεί στις εκλογες του 12,φοβισμένος από την αβεβαιότητα που υπήρχε,πήρα το αεροπλάνο και πήγα στη Γερμανία,όπου άνοιξα ένα λογαριασμό στη DB.Μου ΄δώσανε μαζί και έναν κωδικό,για να μπορώ να κάνω eBanking.Κάποια στιγμή,προσπάθησα να κάνω κάποια πληρωμή με μεταφορά ενός μικροποσού,μιάς και λόγω cc δεν μπορούσα με τις κάρτες μου,αλλά δεν τα κατάφερα.Εγραψα σε κάποια υπάλληλο εκεί,αλλά δεν κατάλαβα τίποτα από τον τρόπο που πρέπει να προχωρήσω για να μπορώ να μεταφέρω χρήματα εάν χρειαστεί.
Ξέρει κανείς πως γίνεται αυτό;
Αν θεωρείτε ότι είναι βαρετό για κάποιον που δεν βρίσκεται στη θέση μου να διαβάσει το τυχόν μήνυμα που θα στείλετε,ας μου στείλετε πμ.
Ευχαριστώ.

Προφανώς έχεις λογαριασμό χωρίς δυνατότητα εμβασματων και πληρωμών. Εθχα το ίδιο θέμα και απλά ζήτησα να μου ανοίξουν ένα λογαριασμό με τέτοιες δυνατότητες. Να ξέρεις όμως ορι έχει μηνιαίο fee.
Αφού σε ευχαριστήσω,να σου πω ότι μου έχουν δώσει και έναν 5ψήφιο κωδικό ως PIN,αλλά και ένα άλλο χαρτί που έχει ένα πινακάκι,που γράφει πάνω db online Banking και έχει σε στήλες 6ψήφιους κωδικούς,με καπέλο σε κάθε στήλη τρία γράμματα. ΤΑΝ.
Μήπως βγάζεις άκρη τώρα;

Και σε μένα τα ιδια είχαν δώσει. Ζήτησε να σου ανοίξουν λογαριασμό με δυνατότητα χρέωσης.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα