Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: USD

USD 02 Νοε 2016 17:44 #55

  • some are ass (antwnis)
  • Το Άβαταρ του/της some are ass (antwnis)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 103
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 21
  • Κάρμα: 1
Επειδη κανενας δεν μπορει να ειναι σιγουρος,επαναφερω αυτο το θεμα γιατι θα ηθελα να ακουσω γνωμες για το πως πιστευετε οτι θα κινηθει η ισοτιμια μετα τις εκλογες στις ΗΠΑ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

USD 14 Νοε 2016 10:37 #56

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
1,0779 σήμερα το πρωί. Για να δουμε τι θα γίνει μέχρι τα Χριστούγεννα. Το αστείο ειναι οτι πονταριζα στη μαντάμ για να τα κονομησω και μου βγήκε ο τρελος. :laugh:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

USD 14 Νοε 2016 19:41 #57

  • vlass
  • Το Άβαταρ του/της vlass
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 242
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 60
  • Κάρμα: 4
gus (gus326) έγραψε:
1,0779 σήμερα το πρωί. Για να δουμε τι θα γίνει μέχρι τα Χριστούγεννα. Το αστείο ειναι οτι πονταριζα στη μαντάμ για να τα κονομησω και μου βγήκε ο τρελος. :laugh:

Και που είσαι ακόμα φίλε μου πολλοί λένε για 1,05 μέχρι τέλος του χρόνου αλλά είναι υπεραισιόδοξοι.Εκτίμηση μου είναι ότι μέχρι τέλος του χρόνου θα δούμε το 1,06.Σήμερα όλοι αγοράζουν σαν τρελοί δολλ.Έχει προεξοφληθεί η άνοδος του επιτοκίου από 0,5% σε 0,75% και το 2017 εκτιμάται οτι θα υπάρξουν άλλες 2 ή 3 αυξήσεις από 0,25% η κάθε μια.Άρα στο τέλος του 2017 θα έχουμε το επιτόκιο του δολλ στο 1,25-1,5%. :)
Όσα αναγράφονται είναι προσωπική εκτίμηση και δεν προτρέπω κανένα για αγορά ή πώληση συναλλάγματος.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maria (mb361)

USD 14 Νοε 2016 20:16 #58

  • some are ass (antwnis)
  • Το Άβαταρ του/της some are ass (antwnis)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 103
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 21
  • Κάρμα: 1
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

USD 14 Νοε 2016 23:45 #59

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
vlass έγραψε:
gus (gus326) έγραψε:
1,0779 σήμερα το πρωί. Για να δουμε τι θα γίνει μέχρι τα Χριστούγεννα. Το αστείο ειναι οτι πονταριζα στη μαντάμ για να τα κονομησω και μου βγήκε ο τρελος. :laugh:

Και που είσαι ακόμα φίλε μου πολλοί λένε για 1,05 μέχρι τέλος του χρόνου αλλά είναι υπεραισιόδοξοι.Εκτίμηση μου είναι ότι μέχρι τέλος του χρόνου θα δούμε το 1,06.Σήμερα όλοι αγοράζουν σαν τρελοί δολλ.Έχει προεξοφληθεί η άνοδος του επιτοκίου από 0,5% σε 0,75% και το 2017 εκτιμάται οτι θα υπάρξουν άλλες 2 ή 3 αυξήσεις από 0,25% η κάθε μια.Άρα στο τέλος του 2017 θα έχουμε το επιτόκιο του δολλ στο 1,25-1,5%. :)
Όσα αναγράφονται είναι προσωπική εκτίμηση και δεν προτρέπω κανένα για αγορά ή πώληση συναλλάγματος.

www.kedr.gr/el/υπηρεσίες/προθεσμιακές-καταθέσεις/ειδικη-προταση
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

USD 16 Νοε 2016 17:45 #60

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
vlass έγραψε:
gus (gus326) έγραψε:
1,0779 σήμερα το πρωί. Για να δουμε τι θα γίνει μέχρι τα Χριστούγεννα. Το αστείο ειναι οτι πονταριζα στη μαντάμ για να τα κονομησω και μου βγήκε ο τρελος. :laugh:

Και που είσαι ακόμα φίλε μου πολλοί λένε για 1,05 μέχρι τέλος του χρόνου αλλά είναι υπεραισιόδοξοι.Εκτίμηση μου είναι ότι μέχρι τέλος του χρόνου θα δούμε το 1,06.Σήμερα όλοι αγοράζουν σαν τρελοί δολλ.Έχει προεξοφληθεί η άνοδος του επιτοκίου από 0,5% σε 0,75% και το 2017 εκτιμάται οτι θα υπάρξουν άλλες 2 ή 3 αυξήσεις από 0,25% η κάθε μια.Άρα στο τέλος του 2017 θα έχουμε το επιτόκιο του δολλ στο 1,25-1,5%. :)
Όσα αναγράφονται είναι προσωπική εκτίμηση και δεν προτρέπω κανένα για αγορά ή πώληση συναλλάγματος.

Το δευτερο δεκαδικό στο 1,06 το πιάσαμε ήδη. Εγώ πιστεύω ότι θε τρέξει πιο γρήγορα εν οψει FED και Ιταλίας.

Τα θέματα που προβληματίζουν είναι δύο:

1. Πότε βγαίνεις. Είχα μπεί παλιά στο 1,38 και βγήκα στο 1,1. Τώρα πάλι μπήκα στο 1,14 (περίμενα τις εκλογές και επαληθεύτηκα) και σκέπτομαι την τιμή εξόδου. Συνδυαστικά μιλάμε για ένα κέρδος πάνω από 40% που δεν το βλέπεις ούτε με κιάλια στις πιο πολλές επενδύσεις/τζόγους. Συμπέρασμα; Με μελέτη και αρκετή τύχη μπορείς να έχεις σημαντικά κέρδη. Περίπου 400Κ στο 1Μ είναι λογαριασμός ακόμη και 40Κ στις 100Κ.
2. Αφου βγεις τι κάνεις; EURO μπα μακριά, CHF (ενα μέρος σίγουρα), GBP (αργότερα, πιστεύω θα πέσει ακόμη αλλά κάποια στιγμή θα φύγει...), GOLD (που λέει και ο Sotos σίγουρα ένα μεγάλο μέρος) προιόντα ψυχαγωγίας (π.χ. φουσκωτό, citytours σίγουρα!!!) αν και τελευταία τρώγομαι και για ένα μικρό διαμέρισμα σε μεγάλη πόλη του εξωτερικού ενόψει σπουδών παιδιών και εργασίας.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

USD 16 Νοε 2016 18:00 #61

  • Isidoros
  • Το Άβαταρ του/της Isidoros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 201
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 35
  • Κάρμα: 3
Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με την αγορά/πώληση συναλλάγματος.
Θέλω να ρωτήσω ποιος είναι ο πιο συμφέρων ή λιγότερο δαπανηρός τρόπος, μέσο ή υπηρεσία για τέτοιες συναλλαγές;
Ευχαριστώ.
Τελευταία διόρθωση: 16 Νοε 2016 18:00 από Isidoros.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

USD 16 Νοε 2016 21:38 #62

  • lkast
  • Το Άβαταρ του/της lkast
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 206
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 36
  • Κάρμα: 4
Τα ιδια σκεφτομαστε. Μακρυα απο προθεσμιακες δολλαριου με 1,5% που προτεινουν οι τραπεζες. Πουλα στο 1,06 που ειναι σουπερ. Εγω ΘΑ εβαζαστο gbp γιατι θα ειναι το καυτο προιον απο εδω και περα, ιδιαιτερα εαν τα γυρισουν, και δεν βγουν τελικα "τελειως" απο την ΕΕ.

Τα υπολοιπα με τη σειρα που αναγραφονται- προιοντα ψυχαγωγιας, γαιτι η ζωη ειναι μικρη, μετα σπιτι (εγω θα επαιρνα ενα φιλετακι σε καμια Κρητη ή Χαλκιδικη. Τελος γκολντι γιατι ο Τραμπ ειναι εγγυηση
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

USD 16 Νοε 2016 23:22 #63

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
lkast έγραψε:
Τα ιδια σκεφτομαστε. Μακρυα απο προθεσμιακες δολλαριου με 1,5% που προτεινουν οι τραπεζες. Πουλα στο 1,06 που ειναι σουπερ. Εγω ΘΑ εβαζαστο gbp γιατι θα ειναι το καυτο προιον απο εδω και περα, ιδιαιτερα εαν τα γυρισουν, και δεν βγουν τελικα "τελειως" απο την ΕΕ.

Τα υπολοιπα με τη σειρα που αναγραφονται- προιοντα ψυχαγωγιας, γαιτι η ζωη ειναι μικρη, μετα σπιτι (εγω θα επαιρνα ενα φιλετακι σε καμια Κρητη ή Χαλκιδικη. Τελος γκολντι γιατι ο Τραμπ ειναι εγγυηση

Σωστός! Σπίτι μαλλον έξω όμως και βέβαια σε τράπεζα ούτε απέξω. Όσο για το 1,06 ειμαι λίγο πλεονέκτης με αγορά στο 1,40 παρα εχω περιθώριο να περιμένω ισοτιμία. Τα 6 λεπτά θα πανε στο φουσκωτό.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα