Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών

Re:Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 22 Μαρ 2015 21:33 #28

  • ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer)
  • Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 221
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 28
  • Κάρμα: 2
τα αμοιβαια κεφαλαια με ξενο θεματοφύλακα καλύπτονται απο το εγχωριο τεκε..???
εάν όχι ...τι ισχυει...???

εάν θυμαμαι καλα τα αμοιβαια κεφαλαια καλυπτονται έως το ποσό των 30.000 ευρώ
Τελευταία διόρθωση: 22 Μαρ 2015 21:34 από ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 22 Μαρ 2015 22:41 #29

  • GSAKKI
  • Το Άβαταρ του/της GSAKKI
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 456
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 162
  • Κάρμα: 32
ξενα και τεκε δεν πανε μαζι! γιαυτο αλλλωστε τα βαζουμε..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 22 Μαρ 2015 22:52 #30

  • brand-DEU
  • Το Άβαταρ του/της brand-DEU
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 56
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
  • Κάρμα: 2 (3)
Κανένα α/κ δεν καλύπτεται από το ΤΕΚΕ.....!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 22 Μαρ 2015 22:57 #31

  • ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer)
  • Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 221
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 28
  • Κάρμα: 2
το ανεφερα και πιο πανω.....ποια η γνώμη σας για τα ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΜΕΓΑΣ 50/70/85 ????
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 22 Μαρ 2015 23:09 #32

  • brand-DEU
  • Το Άβαταρ του/της brand-DEU
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 56
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
  • Κάρμα: 2 (3)
Το συγκεκριμένο προιόν, σε υποχρεώνει να μείνεις "μέσα" στο α/κ (όποιο επιλέξεις, με όποιο ποσοστό) για 1 χρόνο. Αν "βγεις" νωρίτερα σου χρεώνει υψηλή προμήθεια εξαγοράς.....
Να τονίσω ότι η Πειραιώς έχει καταργήσει τις προμήθειες διάθεσης και εξαγοράς, στα α/κ.

Για να πάρεις λοιπόν το προνομιακό επιτόκιο στην προθεσμιακή κατάθεση, σε αναγκάζει να δεσμευτείς στο α/κ για 1 χρόνο αν δεν θες να σου χρεώσει προμήθεια εξαγοράς.

Προσωπικά εγώ προτίμησα να αγοράσω απευθείας α/κ, όχι μέσα από το ΜΕΓΑ και αντί προθεσμιακής, προτίμησα να τα έχω στο Win Direct...
Τελευταία διόρθωση: 22 Μαρ 2015 23:09 από brand-DEU.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer)

Re:Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 22 Μαρ 2015 23:24 #33

  • ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer)
  • Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 221
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 28
  • Κάρμα: 2
brand-DEU έγραψε:
Το συγκεκριμένο προιόν, σε υποχρεώνει να μείνεις "μέσα" στο α/κ (όποιο επιλέξεις, με όποιο ποσοστό) για 1 χρόνο. Αν "βγεις" νωρίτερα σου χρεώνει υψηλή προμήθεια εξαγοράς.....
Να τονίσω ότι η Πειραιώς έχει καταργήσει τις προμήθειες διάθεσης και εξαγοράς, στα α/κ.

Για να πάρεις λοιπόν το προνομιακό επιτόκιο στην προθεσμιακή κατάθεση, σε αναγκάζει να δεσμευτείς στο α/κ για 1 χρόνο αν δεν θες να σου χρεώσει προμήθεια εξαγοράς.

Προσωπικά εγώ προτίμησα να αγοράσω απευθείας α/κ, όχι μέσα από το ΜΕΓΑ και αντί προθεσμιακής, προτίμησα να τα έχω στο Win Direct...
δεν ειναι πλεονεκτημα οτι---->Οποιαδήποτε στιγμή μπορείτε να ρευστοποιήσετε μερίδια των αμοιβαίων κεφαλαίων σας. Δεν επηρεάζεται το επιτόκιο της προθεσμιακής κατάθεσης, ούτε χρειάζεται να την προεξοφλήσετε ταυτόχρονα. <
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 23 Μαρ 2015 00:05 #34

  • brand-DEU
  • Το Άβαταρ του/της brand-DEU
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 56
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
  • Κάρμα: 2 (3)
ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer) έγραψε:
brand-DEU έγραψε:
Το συγκεκριμένο προιόν, σε υποχρεώνει να μείνεις "μέσα" στο α/κ (όποιο επιλέξεις, με όποιο ποσοστό) για 1 χρόνο. Αν "βγεις" νωρίτερα σου χρεώνει υψηλή προμήθεια εξαγοράς.....
Να τονίσω ότι η Πειραιώς έχει καταργήσει τις προμήθειες διάθεσης και εξαγοράς, στα α/κ.

Για να πάρεις λοιπόν το προνομιακό επιτόκιο στην προθεσμιακή κατάθεση, σε αναγκάζει να δεσμευτείς στο α/κ για 1 χρόνο αν δεν θες να σου χρεώσει προμήθεια εξαγοράς.

Προσωπικά εγώ προτίμησα να αγοράσω απευθείας α/κ, όχι μέσα από το ΜΕΓΑ και αντί προθεσμιακής, προτίμησα να τα έχω στο Win Direct...
δεν ειναι πλεονεκτημα οτι---->Οποιαδήποτε στιγμή μπορείτε να ρευστοποιήσετε μερίδια των αμοιβαίων κεφαλαίων σας. Δεν επηρεάζεται το επιτόκιο της προθεσμιακής κατάθεσης, ούτε χρειάζεται να την προεξοφλήσετε ταυτόχρονα. <

Ναι δεν αντιλέγω σε αυτό που λες. ΌΜΩΣ αν μείνεις "μέσα" 1 χρόνο στο α/κ δεν θα σου χρεώσει προμήθεια εξαγοράς. Αν μείνεις λιγότερο από χρόνο στο α/κ θα σου χρεώσει υψηλότατη προμήθεια. Προχθές το πέταξα το έντυπο, θα σου έλεγα ακριβώς τις προμήθειες εξαγοράς για παραμονή λιγότερη από χρόνο στο α/κ. Αν θες πήγαινε σε κάποιο κατάστημα της Πειραιώς και διευκρίνησέ το.....!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 23 Μαρ 2015 00:15 #35

  • ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer)
  • Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 221
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 28
  • Κάρμα: 2
σε περίπτωση που ''κλεισει΄΄.... η τραπεζα το αμοιβαιο κεφαλαιο πχ της blackrock με θεματοφυλακα τραπεζα του Λουξεμβουργου, υπάρχει η δυνατοτητα ρευστοποιησης του απο την εκει τραπεζα και οχι απο την πειραιως που μου το διεθεσε..???
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Απ: Αμοιβαία Κεφάλαια Ξένων Εταιρειών 23 Μαρ 2015 01:10 #36

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1366
  • Κάρμα: 146
ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer) έγραψε:
σε περίπτωση που ''κλεισει΄΄.... η τραπεζα το αμοιβαιο κεφαλαιο πχ της blackrock με θεματοφυλακα τραπεζα του Λουξεμβουργου, υπάρχει η δυνατοτητα ρευστοποιησης του απο την εκει τραπεζα και οχι απο την πειραιως που μου το διεθεσε..???
Ενδιαφέρομαι κ εγώ για το ΜΕΓΑΣ,αλλά οι υπάλληλοι του καταστήματος της Πειραιώς που συνομίλησα ήταν άσχετοι κ δεν μου έδωσαν πληροφορίες.Για παράδειγμα,μπορεί ο θεματοφύλακας να είναι μια τράπεζα του Λουξεμβούργου ή της Ιρλανδίας.Στα μερίδια του α/κ όμως θα γράφει τ'όνομά μου,πόσα μερίδια έχω κ αν μπορώ να το εξαργυρώσω σε άλλη τράπεζα,εδώ ή έξω;Αυτά πρέπει να ρωτήσουμε...
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα