Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Προθεσμιακη Κατάθεση SOS

Προθεσμιακη Κατάθεση SOS 11 Απρ 2013 11:45 #19

  • hellmaster
  • Το Άβαταρ του/της hellmaster
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 13
  • Κάρμα: 0
τα εχω βαλει ηδη στην γενικη....τι γνωμη εχετε για την γενικη? οταν τα ειχα βαλει πριν ενα μηνα ειχε το καλυτερο επιτοκιο...τα εχω για 6 μηνες...αξιζει τωρα να τα σηκωσω για να τα βαλω σε αλλη με παραπανω ? θα εχω ποινη?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προθεσμιακη Κατάθεση SOS 11 Απρ 2013 15:49 #20

  • δημητρης (tang)
  • Το Άβαταρ του/της δημητρης (tang)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 45
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 21
  • Κάρμα: 0 (3)
miliotis έγραψε:
ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΣΤΗΝ FBbank ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΕΒΑΛΑ 185000(σε δυο ονοματα)ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΜΕ 5.20 .ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ
και εγώ εκεί τα είχα αλλά,ύστερα από το δουλεμα που μου έχουν κανει τα πήρα και έφυγα...πρόσεχετε...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προθεσμιακη Κατάθεση SOS 11 Απρ 2013 15:55 #21

hellmaster έγραψε:
η γενικη ειδα εχει τα καλυτερα επιτοκια παντως...

περιπου τι παιζει δηλαδη? θελω να κλεισω 120 για 12 μηνες,,
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προθεσμιακη Κατάθεση SOS 11 Απρ 2013 16:07 #22

  • miliotis
  • Το Άβαταρ του/της miliotis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
ΦΙΛΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΟΥΝ.ΕΜΕΙΣ ΔΙΑΛΕΓΟΥΜΕ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΕΠΙΤΟΚΙΟ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΔΟΣΗ.ΟΥΤΟΣ Η ΑΛΛΩΣ
ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΟΥ (80000) ΚΑΛΥΠΤΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΚΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ.ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ΟΣΩΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΠΙΘΗΜΟΥΝ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ .ΑΛΟΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ Η ΣΕ ΘΗΡΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΟΥΡΕΥΕΙΣ 5%ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΣΟΥ (ΤΟΚΟΙ) ΧΩΡΙΑ ΟΙ ΚΗΝΔΗΝΟΙ.ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΚΟΥΡΕΥΟΥΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΜΙΣΘΟΥΣ -ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ -ΦΟΡΟΥΣ-ΟΜΟΛΟΓΑ-ΧΑΡΑΤΣΙΑ.ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΑΣΤΑ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΗΞΟΥΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΤΟΤΕ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΕΠΙΤΟΚΙΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΣΟΥ ΝΑ ΣΠΑΣ ΜΙΑ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προθεσμιακη Κατάθεση SOS 11 Απρ 2013 16:12 #23

  • hellmaster
  • Το Άβαταρ του/της hellmaster
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 13
  • Κάρμα: 0
4.20,τοτε δεν βρηκα κατι καλυτερο...τωρα οπως ειπαν μερικοι εχει η fbbank δεν ξερω ομως αμα ισχυει και περι τινος προκειται..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προθεσμιακη Κατάθεση SOS 11 Απρ 2013 16:13 #24

  • hellmaster
  • Το Άβαταρ του/της hellmaster
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 13
  • Κάρμα: 0
τι παιχτηκε δηλαδη με την fbbank φιλε?
Τελευταία διόρθωση: 11 Απρ 2013 16:15 από hellmaster.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προθεσμιακη Κατάθεση SOS 11 Απρ 2013 16:16 #25

  • δημητρης (tang)
  • Το Άβαταρ του/της δημητρης (tang)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 45
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 21
  • Κάρμα: 0 (3)
Με λίγα λόγια,έχω πάρει ΚΑΙ στεγαστικό και ενώ έχει εγκριθεί η εκταμίευση της τελευταίας δόσης,ξαφνικά με ενημέρωσε το καταστημα,ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να μου δώσουν τα χρήματα,μέχρι να γίνει ανακεφαλαιοποιηση...Μου πρότειναν να ΔΩΣΩ μέρος των χρημάτων ,που είχα κλειστά,ΩΣ ενεχυρο,και ΟΤΑΝ μου δοθεί η δόση,να ξανά μπουν στην προθεσμίακη...σε ερώτηση μου ποτε θα μου δώσουν τα χρήματα της δόσης μου απάντησαν αόριστα περί Μάιο...Τα Χρήματα που ΕΙΧΑ κλειστά,ήταν περισσότερα από την δόση...περιμένω εγγράφως την επίσημη απάντηση της τράπεζας...απλώς απαράδεκτο...σε έρευνα σε άλλες τράπεζες μέσω γνωστών και φίλων όταν τους το είπα γελαγανε....εγώ όμως όχι...οπότε προσέχετε....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προθεσμιακη Κατάθεση SOS 11 Απρ 2013 17:24 #26

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
Έχουν δικαίωμα να καθυστερήσουν την δόση γιατί τα χρήματα είναι δικά τους. Και η ΕΕ καθυστέρησε το καλοκαίρι να μας δώσει την προσυμφωνημένη δόση τι σημαίνει;

Εμείς θέλουμε απο τις τράπεζες να μας δίνουν τα δικά μας λεφτά στην ώρα τους και ολόκληρα. Και απ ότι φαίνεται, καρφί δεν τους κέγεται αν θα μπορέσουμε να πάρουμε τα χρήματά μας πίσω

hellmaster έγραψε:
τα εχω βαλει ηδη στην γενικη....τι γνωμη εχετε για την γενικη? οταν τα ειχα βαλει πριν ενα μηνα ειχε το καλυτερο επιτοκιο...τα εχω για 6 μηνες...αξιζει τωρα να τα σηκωσω για να τα βαλω σε αλλη με παραπανω ? θα εχω ποινη?

Για να σπάσεις προθεσμιακή που τρέχει έχεις "πρόστιμο". Όσο περισσότερο πλησιάζει προς την λήξη της τόσο μικραίνει.

Τώρα τα έβαλες, άστα και ότι γίνει. Έτσι πάει με τις προθεσμιακές. Τα σπας μόνο σε περίπτωση κινδύνου.
Τελευταία διόρθωση: 11 Απρ 2013 17:35 από Optimus (optimus).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα