Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε

Να κανεις εσυ ενα και δυο και πεντακοσια βηματα πισω.Ο κοσμος σημερα παει μπροστα! 19 Δεκ 2018 00:50 #1387

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Tsig εγραψε
. gus (gus326) έγραψε:


Μ'αυτα και μ'αυτα μείναμε τρεις κι ο κούκος στο forum να βοσκάμε. Άραγε γιατι tsig?
Υπάρχει κάποια ερμηνεία / πρόταση φίλε gus;

Αυτο αποδεικνυει οτι..……...η πλειοψηφια απο το “ακροατηριο” maestro ……..δηλαδη οι αναγνωστες του forum ειναι……..Δημοσιοι Υπαλληλοι οι οποιοι ελαβαν αυτην την εβδομαδα την Εορταστικη τους Αδεια ενω ……

Των Ενστολων Δημοσιων Υπαλληλων οι Εορταστικες Αδειες εχουν “ξεκινησει” πριν απο τρεις (3) εβδομαδες η πρωτη περιοδος Ε.Α (20 ημερες Εορταστικη Αδεια......) με τον “κακο” τον ΣΥ.ΡΙΖ.Α -ΑΝ.ΕΛ.

Την κανανε “τσιου” μολονοτι ο “κακος” ΣΥ.ΡΙΖ.Α οπως τα κομματοσκυλα Ενστολοι Προεδροι Ε.Δ -Σ.Α αναφερουν τους περιεκοψαν 40%.
(παραμυθαρα αφου βλεπω τα Εκκαθαριστικα τους).
Μεταφερω τα οσα αναφερουν στα βοθροκαναλα και sites αν και εχω προσωπικη αποψη λογω πολλων φιλων μου……..!

Μια υποθεση δ.ω.ρ.ο για τα Χριστουγεννα θα κανω προταση στο forum αν και εγω αποφευγω σαν τον εξω απο εδω το λιβανι να μετακινουμε Χριστουγεννα και Πασχα.


Κανω ομως μια σκεψη.
Αντι να τρεχουμε στα χιονοδρομικα “να μας τον πιασουν” τον π@πο γιατι ενα 5 -νθημερο ρε παιδια δεν θα κοστισει “χαλαρα” απο €1.000 και πανω……

Google-αρω και γραφω ryanair …..ανοιγει το site και παταω Athenes με προορισμο την Jordan Aqaba Jordan οπου σημερα ηρθε φιλαρακι και βλεπω κατι “τιμουλες” που αλληθωρίζω.

“Πανακριβες” ……..μολις απο €8 + €6 την χειραποσκευή ……...παω για ενα πενθήμερο μου κοστιζουν ολα εισιτηρια +ξενοδοχειο (αστερι) …….μολις €160 κανω τα μπανια μου και “φτιάχνομαι” για εξοδο που ολα ειναι παμφθηνα.
Επιπροσθέτως σταματαω να ακουω “αρναουτογλου” τα κομματοσκυλα της πρασινης αναπτυξης οπως και τον “γιαννη καλλιανο” απο την Ενωση Κεντρωων του μπαρμπα Βασιλη …….στην ακροδεξιά σέχτα της Νου -Δου που μας τα εχουν κανει “κουδουνια” για το τι καιρο θα κανει Χριστουγεννα.
“Μετεωρολογικη βομβα” ρε παιδι μου ειτε θα βρεξει ειτε θα χιονισει στην Μακρακωμη τον Δεκεμβρη μηνα……...αφου εχω “συγκινηθει” και πηρα και “κρανος” απο τις μακακιες βομβες ταχα που μας λενε τα κομματοσκυλα.
Αρχη μου εχω να αποφευγω τις μετακινησεις τις γιορτες συν δεν εχω χρονο ελευθερο ειδαλλως την ειχα κανει “τσιου” αν και περιμενω φιλαρακι να ερθει απο την πατριδα του Προεδρου Trump Νew Yorker που εφυγε το 2011 απο Ελλαδα και πηρε την Αμερικανικη υπηκοοτητα.



Τελος στο Οικονομικο scenery σημερα θα ψηφιστει και ο Προυπολογισμος του Κρατους ενω η “αντιπολιτευση” της ακροδεξιας σεχτα Νου -Δου εχουν παθει ε.γ.κ.ε.φ.α.λ.ι.κ.α και αντισταμινικα “χαπια” απο την ψηφιση Ακυρωση δια Νομου της Μη περικοπης των Συνταξεων.
Τα Εγκεφαλικα τα καρδιακα και οι δραμαμινες με τα αντισταμινικα χαπια για την ακροδεξια σεχτα Νου -Δου του Κουλη και της Μαρέβα Γκραμπόφσκι offshore Paradise Paper την Eternia Capital Management.
Αντε……...αγιες μερες μην “αρχισουμε” αχλαδω που παριστανεις την madam special origin λες και οι α.ξ.ι.ο.π.ρ.ε.π.ε.σ.τ.α.τ.ε.ς Κυριες φιλες μου με το “καπα” Κεφαλαιο που εχω στην “υποαναπτυκτη” Bangkok -και Phuket δεν ειναι special origin και μαλιστα λιαν “ατες” αλλα δεν εχουν το ψωνιο που εχετε οι ψωναρες “ελληνιδες”.
Λαμογια καρα ψωναρες!


Προσθεστε οτι διοριζονται :

Πρωτον 18.000 υπαλληλους στον Δημοσιο Τομεα και Εκπαιδευτικοί.

Δευτερον 3,500 υπαλλήλους του Προγράµµατος «Βοήθεια στο Σπίτι» οπου δια Ν.ο.μ.ο.υ θα απαγορεύεται για μια δεκαετια η μεταθεση τους απο τα κομματοσκυλα της οποιας Συγκυβερνησης ενω επιπροσθέτως οι 4,500 διορισμοι “θεσουλες” δημοσιου θα γινουν αμεσα εντος του τρεχοντος ετους 2019.

Τον σχετικο Νομο περι Ακυρωσης Μειωσεων των Συνταξεων αναρτηση στο Επισημο site της Βουλης το αναρτησα στο τμημα του Αφορολογητου που εχω ανοιξει και κανετε τα “κουνελια” λες και πατεραδες -μαναδες δεν εχετε…...αν δεν ειστε ηδη Συνταξιουχοι……..!
(στα παλια μου τα παπουτσια αναγκη δεν σας εχω αλλα η αληθεια να …...λεγεται).

EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 19 Δεκ 2018 00:51 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 19 Δεκ 2018 05:09 #1388

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
Μήπως να κάναμε ενα poll ώστε να δουμε πόσοι είμαστε ΔΥ ΙΥ επιχειρηματίες. Ενδιαφέρον θα είχε πιστεύω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Να κανεις εσυ ενα και δυο και πεντακοσια βηματα πισω.Ο κοσμος σημερα παει μπροστα! 19 Δεκ 2018 09:52 #1389

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
PARIS33 έγραψε:
Αυτο αποδεικνυει οτι..……...η πλειοψηφια απο το “ακροατηριο” maestro ……..δηλαδη οι αναγνωστες του forum ειναι……..Δημοσιοι Υπαλληλοι οι οποιοι ελαβαν αυτην την εβδομαδα την Εορταστικη τους Αδεια ενω ……

Να τον ... χαιρόμαστε ... :sick:
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οχι αλλο ''καρβουνο'' ! 20 Δεκ 2018 00:00 #1390

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
www.liberal.gr/arthro/233472/apopsi/d-ka...basiliki-thanou.html

Τόσα προσόντα και ικανότητες διαθέτει τέλος πάντων αυτή η κυρία, που δεν της έφθασαν οι υψηλότατες θέσεις που κατέλαβε, αλλά έπρεπε απαξάπαντως να εξασφαλιστεί ως τα 75 χρόνια της σε (καλοπληρωμένη) Ανεξάρτητη Αρχή; Τι στο καλό, μέλι έχουν οι υπηρεσίες της και δεν μπορεί να τις αποχωριστεί ο Αλέξης ούτε μια μέρα;
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 20 Δεκ 2018 00:02 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Σκεψεις -Καθημερινοτητα -Προβληματισμοι 20 Δεκ 2018 00:44 #1391

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Προσθεστε απλα οτι στην Jordan η visa ειναι δωρεαν..........μια χαρα προορισμος μεσα στον Χειμωνα για "χαλαρωμα".
Gus(326) .........
Δεν εχεις "πιασει" την νοοτροπια των Κρατικων (δημοσιων) Ενστολων Υπαλλληλων

Οι μεγαλες αγαπες ορισμενων μελων του forum για τους δημοσιους υπαλληλους ……..δεν κρυβονται γιατι φαινεται τα ιδια θα εκαναν και αυτοι στον Κρατικο Τομεα.
Να πας να το πεις αυτο στον Ιδιωτικο τομεα οτι “λογω εορτων” την κανω “τσιου” για 20 ημερες 16-18 ε.ρ.γ.α.σ.ι.μ.ε.ς ημερες να δουμε τι θα σου πουν.
Προσθεστε Κανονικη Αδεια,Γονικη Αδεια,Ονομαστικη Αδεια,Εορταστικη Αδεια, κατι “τρελλες” εικοσιτετραωρες σ.υ.ν.ε.χ.ο.μ.ε.ν.ε.ς Αδειες, Αναρρωτικες Αδειες real και “μαιμου” ,Εθνικες εορτες ,Θρησκευτικες εορτες …….α ναι και οι “ολιγοωρες” απο τις 07:00 μεχρι οποτε μου γουσταρει και αφαιρεστε τις απο τις 360 ημερες που εχει ο χρονος…….να δειτε ποτε εργαζονται.

Προτασεις

Οι Εθνικες και θρησκευτικες Εορτες να λογιζονται και να αφαιρουνται απο την Κανονικη Αδεια του Κρατικου (δημοσιου) και Ενστολου Υπαλληλου.
Οπως και οι Αδειες μητροτητας να ανερχονται στις δυο (2) εβδομαδες ενω τα Νοσηλεια μονο η πρωτη ημερα να παρεχονται δωρεαν και τις υπολοιπες ημερες αφενος να αφαιρουνται απο τον Συνταξιμο χρονο συν τα Εξοδα να τα αναλαμβανουν οι ιδιες.
Η Αμερικη για αυτο εφτιαξε Κρατος και τα ιδια εφαρμοζει γιατι ειναι ενα κραμα λαων και θρησκειων επομενως δεν μπορει ο καθε μακακας να επικαλείται τα “θεια” του και να “ριχνουν καντηλια” αυτοι που τους πληρώνουν τους χαραμοφαηδες.


Το “κλαρινο” βγεικε με τον ντιλιβερα οχι τοσο που ηρθε στα χερια με τον προισταμενο του αλλα το οτι οι ιδιοι ε.π.ι.π.λ.ε.ο.ν θα ζητανε και ενυπογραφως να μην ασφαλιζονται.
Συν οτι σκηνοθετουν προσληψη και απολυση απο αλλο τομεα εργασιας για να εισπράξουν αερα πατερα επιδοματα ανεργιας.
Αδικο δεν εχουν το ξεκαθαριζω!
Τα επομενα χρονια αυτο θα μας “απασχολησει” και επισημως γιατι ανεπισημως εφαρμοζετε ειτε με μισο ενσημο αντι ολοκληρου ειτε “συμβατικου” ωραριου.

Εγω οπου τα εχω πει για τις Αδειες Απουσιας των Κρατικων (δημοσιων) και Ενστολων υπαλληλων στο Εξωτερικο γελανε με αυτα τα ρεζιλικια οπως 15 και 20 ημερες Εορταστικη Αδεια τα Χριστουγεννα και Πασχα και το “menu” των Αδειων στον Κρατικο τομεα.

Αμα υπηρχε συμπραξη Ιδιωτικου με Κρατικο τομεα και την γραφειοκρατικη εργασια τυην αναλαμβαναν servers και οχι “αοριστου χρονου” Κρατικοι (δημοσιοι) Ενστολοι υπαλληλοι αμφιβαλλω αμα γινοταν αυτο τι αισχος που βλεπουμε α.π.α.ν.τ.ε.ς.
Θα γινουν ειτε το θελετε ειτε οχι διοτι η αποπομπη των Ιερεων απο την Μισθοδοσια του Κρατικου Τομεα …….αυτο μας δειχνει.
Οι Europeans δεν θα μας δινουν χρηματα να συντηρουμε την διογκωμενη αργομισθια του Κρατικου τομεα.

EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Σκεψεις -Καθημερινοτητα -Προβληματισμοι 20 Δεκ 2018 16:56 #1392

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
PARIS33 έγραψε:

Οι μεγαλες αγαπες ορισμενων μελων του forum για τους δημοσιους υπαλληλους ……..δεν κρυβονται γιατι φαινεται τα ιδια θα εκαναν και αυτοι στον Κρατικο Τομεα.

Αυτό το άτιμο το καθρεφτάκι....... :whistle:
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Σκεψεις -Καθημερινοτητα -Προβληματισμοι 21 Δεκ 2018 00:26 #1393

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Κοψε "ταχυτητα" τρακαρεις καθημερινα με τον εαυτο σου ντιλιβερη.
Εσας αλλα σας "τσουζουν" ......!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Σκεψεις -Καθημερινοτητα -Προβληματισμοι 21 Δεκ 2018 11:29 #1394

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Όχι άλλα troll του Ταγίπ. Χορτάσαμε σπέκουλα, ψευτιά, διαστρέβλωση και μαύρη προπαγάνδα.

Και μιλάς εσύ για ... τράκους;;;;; :laugh: :laugh: :laugh:
Και για ότι σε ... "τσούζει" ... τάλκ......
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 21 Δεκ 2018 11:30 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Σκεψεις -Καθημερινοτητα -Προβληματισμοι 22 Δεκ 2018 22:33 #1395

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Σαν την δικη σου ακροδεξια σεχτα που ολο σπεκουλα και .......συνωμοσιες βλεπετε στο forum.
Προσθεστε και την ανατιαμερικανικη προπαγανδα σας + κατα των μεταναστων που υπαρχει ο αντιρατσιστικος Νομος ......και τον "Νομο Κατσελη" που ειχατε μαθει τα δανεια σας να τα πληρωνουν αλλοι.
Παλι "τρακαρες" τον εαυτο σου ως συνηθως αλλωστε!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 23 Δεκ 2018 07:02 από Ο Τσιγκούνης (T$ig).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.374 δευτερόλεπτα