Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Διαμαρτυρία για κλείδωμα του θέματος για το "Σχέδιο Β'"

Διαμαρτυρία για κλείδωμα του θέματος για το "Σχέδιο Β'" 13 Απρ 2013 15:41 #10

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Εκεί Τάκης ήταν το θέμα. Δεν ήταν στο οτι ο Σωτήρης διαφωνεί με τις θέσεις του Αλαβάνου. Αυτό μπορώ να το δεχτώ απόλυτα. Ο Αλαβάνος είναι κόκκινο πανί ακόμα και μέσα στον Σύριζα. Το πρόβλημα μου ήταν οι απόψεις στιλ Καισάριου που ήρθαν εδώ μέσα, οτι όσοι δηλαδή υποστηρίζουν την έξοδο από το € είναι Δ.Υ παράσιτα που θέλουν να συνεχίσουν να δουλεύουν (άκου απαίτηση!) και να παίρνουν μισθό ακόμα και σε δραχμές ή τίποτα λαμόγια (σαν κι εμένα να συμπληρώσω) που έχουν το παραδάκι έξω και ονειρεύονται συνθήκες ζωής επιπέδου Μποτσουάνας, για να κάνουν πάρτι κερδοσκοπίας. Προτείνω λοιπόν να μην επιτρέπονται από εδώ και στο εξής πολιτικά θέματα ή θέματα που συμβάλουν στον κοινωνικό αυτοματισμό (η μια ομάδα εργαζομένων εναντίων της άλλης) για να σταματήσουν και οι έριδες. Έτσι κι αλλιώς αυτά τα δυο είναι πάνω κάτω η πηγή όλων των προστριβών εδώ μέσα.

-Να θυμίσω κάτι γελοιογραφίες που έβγαζαν κάποιοι με εμένα και τον john45 για τα ίδια θέματα, όταν υποστηρίζαμε τον Σύριζα και τους ΑΝΕΛ αντίστοιχα προεκλογικά, πιθανόν να προέρχονταν και από τους 2-3 συγκεκριμένους που άρχισαν ξανά στο θέμα που αναφέρω.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διαμαρτυρία για κλείδωμα του θέματος για το "Σχέδιο Β'" 13 Απρ 2013 19:53 #11

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
makper έγραψε:
Θέλω να διαμαρτυρηθώ για το κλείδωμα του θέματος που αφορά τον πολιτικό φορέα του Αλαβάνου. Τόσο πολύ σας πείραξε; Τόσο πολύ τον φοβάστε;
Χα-χα!
Λες ρε να φοβάμαι τον Αλαβάνο?
Δε φοβήθηκα τον Γιωργάκη, δεν φοβήθηκα το Βενιζέλο (αυτός κι αν είναι γκάνγκστερ), δε φοβήθηκα το Σαμαρά, δε φοβήθηκα την Παπαρήγα, δε φοβάμαι το Μιχαλολιάκο, τον Τσίπρα και τον Καμμένο, τον Αλαβάνο θα φοβηθώ?
Θα στειεύεσαι σίγουρα!
-
-
-Ο Τσιγκούνης έγραψε:
Το θέμα κλειδώθηκε καθώς υπήρχε αυτή η γνώμη, ότι έχει ολοκληρωθεί.

να ανοίξεις δεύτερο κύκλο συζητήσεων με το ίδιο θέμα εκθέτοντας τα επιχειρήματά σου.
Να με συμπαθάς αφεντικό, αλλά δεν υπάρχει «ολοκλήρωση θέματος».
Ένα θέμα σε ένα φόρουμ μπορεί να πάψει να κινείται, και μετά από 3 χρόνια κάποιος να θυμηθεί να προσθέσει κάτι. Αυτοί που έχουν ενεργοποιήσει τις «συνδρομές» τους (εγώ έτσι το δουλεύω το πράμα), θα ενημερωθούν.

Και το άνοιγμα άλλου νήματος με το ίδιο θέμα (subject) μόνο μειονεκτήματα έχει. 1) χάνεται η συνέχεια, 2) οι νέοι που μπαίνουν δεν μπορούν να βρούν τα παλιά, 3) πληθαίνουν χωρίς λόγο τα θέματα του φόρουμ.
Συγγνώμη και με το θάρρος δηλαδή, αλλά κοντεύω δεκαετία που ασχολούμαι με το είδος.
Ο λόγος κλειδώματος μπορεί να είναι ένας κυρίως, η δυνατότητα στον moderator να δουλέψει πάνω στο θέμα για λίγη ώρα χωρίς να του την πέφτουν – αυτό όμως είναι για μικρό χρονικό διάστημα, και δεύτερος (σπάνιος) μέχρι να ζητηθούν διευκρινίσεις ή πληροφορίες για πράματα που γράφτηκαν χωρίς παρεμβάσεις, που επίσης είναι για μικρό χρονικό διάστημα.
«Μόνιμο κλείδωμα» δεν υπάρχει. Αν υπάρξει, δεν λέγεται έτσι. Λέγεται «μετατροπή θέματος σε ιστορικό αρχείο».
Στην περίπτωση δηλαδή που αποφάσιζες ότι δεν πρέπει να ξαναγραφτεί τίποτα για τον Αλαβάνο, θα έκανες καλά να το κλείδωνες. Αλλά δε νομίζω ότι έχεις τέτοια πρόθεση, (π.χ. και για τον Καποδίστρια να ξεκίναγε κάποιος θέμα, γιατί να ταπωθεί κάποια στιγμή?), πόσο μάλλον για τον Αλαβάνο, που –ειδησεογραφικά- θα μας κουράζει επί μήνες.

makper έγραψε:
Μια πρωτοφανής λύσσα να απολυθούν όσο περισσότεροι γίνεται από το δημόσιο και να περικοπούν οι αποδοχές Δ.Υ και συνταξιούχων σε επίπεδο πείνας.
Καμία λύσσα. Βρες εσύ όποιον τρόπο θέλεις, τα 80-85 δις εξόδων του κρατικού προϋπολογισμού να γίνουν 40. Χωρία απολύσεις. Δεν θα έχω αντίρηση.

takis600 έγραψε:
Το φόρουμ είναι οικονομικού και όχι προεκλογικού περιεχομένου.
Διακινδυνεύω χάραξη πολιτικής (χωρίς να είμαι εντεταλμένος γι ‘ αυτό), αλλά δεν είναι σωστό. Κάθε φόρουμ έχει μια περιοχή που προσδιορίζεται ως «Γενική συζήτηση > Διάφορα > διάφορα», και εκεί μπορεί να αρχίσει κάποιος κουβέντα και για το ποιο ζαχαροπλαστείο κάνει το καλύτερο προφιτερόλ. Σ’ αρέσει το προφιτερόλ? Διαβάζεις και ίσως γράφεις. Δε σ’ αρέσει? Το αγνοείς. Αλλά είναι κακό (και αντιεμπορικό για το site) να λέει: «Θέματα για ζαχαροπλαστεία δεν τα επιτρέπω».

makper έγραψε:
εμφανίζονται δημοσιεύσεις από χρήστες οι οποίοι δεν μπορούν να αποδείξουν ούτε ποιοι είναι, ούτε με τι ασχολούνται, ούτε αν κάνουν κάτι παραγωγικό,
ή για εκτόνωση κόμπλεξ,
δεν πρόκειται να ανεχτώ από κανέναν.
θα απαντάω ανάλογα.
Τώρα στα πρώτα που λες, λες ανοησία.
Τα φόρουμ είναι ανώνυμα, δηλαδή κανείς δεν υποχρεούται να αποδείξει ποιος είναι. με τι ασχολείται, κλπ.
Για τα κόμπλεξ έχεις δίκιο: Οι λόγοι συμμετοχής είναι διάφοροι, και προφανώς η συμμετοχή ενός εκάστου κάποια ανάγκη του ικανοποιεί. Θέλεις να ονομάσεις την ικανοποίηση της ανάγκης «κόμπλεξ»? Ας το πούμε κι έτσι. Αλλά και εσύ, για να ικανοποιήσεις κόμπλεξ σου μπαίνεις και συμμετέχεις.

takis600 έγραψε:
είναι όλοι τους τόσο απεχθείς (οι πολιτικοί)
Ναι, και σε μένα. Με εξαιρέσεις πάντα (λίγες δυστυχώς). Να μία:

Kaili.jpg



makper έγραψε:
ο Σωτήρης διαφωνεί με τις θέσεις του Αλαβάνου.
Ποιές «θέσεις» ρε φίλε?
Διάβασε λίγο τι έγραψα!
Φούμαρα, αοριστίες, λέξεις ωραίες μεν κενές περιεχομένου δε, συνοθύλευμα εννοιών αφηρημένων χωρίς καμία πρακτική αξία, όταν τα προβλήματα είναι υπαρκτά, συγκεκριμένα και μετρήσιμα και ζητάνε άμεσες, πραγματικές, συγκεκριμένες και πρακτικές λύσεις!
Εγώ, διαφωνώ?
Αυτό κατάλαβες?
Πως να διαφωνήσω στην έννοια «κοινωνική δικαιοσύνη»?
Πως να διαφωνήσω στην έννοια «διαφάνεια»?
Πως να διαφωνήσω στην έννοια «συλλογικότητα»?
Τέτοια λέει ο δικός σου, χωρίς όμως να λέει ΤΙΠΟΤΑ, τελικά.
Πετάει ένα «έξοδος από την ευρωζώνη» (το οποίο τσάμπα είναι να το λες – και έχει τράβηξη στην εποχή μας), βάζει και το «δημοψήφισμα» μέσα (λες και τα πράϊτα που θα πάνε να ψηφίσουν καταλαβαίνουν τίποτα από οικονομία) και έγινε «παράγων της πολιτικής ζωής του τόπου».

Απάντησε μου πάλι ότι «δεν δικαιούμαι δια να ομιλώ», αφού στις εκλογές ψήφισα Τζήμερο.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Ο Τσιγκούνης (T$ig)

Διαμαρτυρία για κλείδωμα του θέματος για το "Σχέδιο Β'" 13 Απρ 2013 20:34 #12

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Μετέφερε τα ολα αυτά στο θέμα που ξαναανοιξε. Γραφεις που γραφεις πληθωρικά, μην γεμιζουμε και 2-3 τοπικ με τα ιδια
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διαμαρτυρία για κλείδωμα του θέματος για το "Σχέδιο Β'" 14 Απρ 2013 23:08 #13

  • XxSMIL3xX
  • Το Άβαταρ του/της XxSMIL3xX
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 266
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 0 (-28)
η ομαδα αληθειας της νεας δημοκρατιας εκανε και εδω την εμφανιση της??????

αποφασισαν καποιοι οτι ενα θεμα πρεπει να κλειδωθει???????


βρε μουρουτη και εδω χωθηκες???


ομαδα αληθειας
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διαμαρτυρία για κλείδωμα του θέματος για το "Σχέδιο Β'" 14 Απρ 2013 23:51 #14

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
Ο soto51 κάνει υποδείξεις για τα κλειδώματα των θεμάτων γιατί είναι moderator σε άλλη ιστοσελίδα. Ελπίζω να μην γίνει moderator και εδώ για θα δεινοπαθήσουμε B)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": soto51

Διαμαρτυρία για κλείδωμα του θέματος για το "Σχέδιο Β'" 15 Απρ 2013 01:07 #15

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Optimus έγραψε:
Ο soto51 κάνει υποδείξεις για τα κλειδώματα των θεμάτων γιατί είναι moderator σε άλλη ιστοσελίδα. Ελπίζω να μην γίνει moderator και εδώ για θα δεινοπαθήσουμε B)
Ναι, είμαι moderator σε άλλη ιστοσελίδα, το έχω πει.
Από το 2005 που ξεκίνησε η σελίδα.

Αλλά είσαι άσχετος.
Δεν ξέρεις (κι απ ότι φαίνεται) ούτε μπορείς να φαντασθείς πως δουλεύουν τα πράματα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διαμαρτυρία για κλείδωμα του θέματος για το "Σχέδιο Β'" 15 Απρ 2013 04:07 #16

  • IRENE (K_)
  • Το Άβαταρ του/της IRENE (K_)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 207
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 15
  • Κάρμα: 0
soto51 έγραψε:
Ναι, είμαι moderator σε άλλη ιστοσελίδα, το έχω πει..

Που ρε παιδιά,εγώ γιατί δε το ξέρω?
Σότο δε μιλάς? :laugh:
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διαμαρτυρία για κλείδωμα του θέματος για το "Σχέδιο Β'" 15 Απρ 2013 05:25 #17

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
IRENE έγραψε:
soto51 έγραψε:
Ναι, είμαι moderator σε άλλη ιστοσελίδα, το έχω πει..

Που ρε παιδιά,εγώ γιατί δε το ξέρω?
Σότο δε μιλάς? :laugh:
Κανείς δεν ξέρει που.
Αυτό δεν το έχω πει.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Τελευταία διόρθωση: 15 Απρ 2013 05:27 από soto51.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Διαμαρτυρία για κλείδωμα του θέματος για το "Σχέδιο Β'" 15 Απρ 2013 22:38 #18

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
05:25 τα ξημερώματα πόσταρε ο άνθρωπος! :cheer:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα