Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Καρτοκινητη

Καρτοκινητη 01 Ιαν 2019 00:08 #109

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Δεν τα λες καθολου καλα φιλε μου ενω επιπροσθέτως αμα βαλω μεσα στην συζητηση για την καρτοκινητη και τον Gus που απο το bitcoin παμε στοιχημα …….τρια πουλακια καθονταν.

Εγραψες
. 3ον αν μια εταιρεια ειναι της προκοπης, τι να την κανει την εγγυηση της τραπεζας; Λες τα ομολογα της Microsoft να εχουν εγγυητη τη Lehman Brothers απο πισω;

Απαντηση
Τα Εταιρικα Ομολογα …...οι Τραπεζες που φερουν και την ευθυνη οπως και δινουν την εγγύηση τα εκδιδουν και δεν παει η …….ιδια η εταιρεια στο τυπογραφειο και λεει τύπωσε μου “τοσα” αριθμο Ομολογων “χαρτιων” οσο και $ δις καλυψης.
Τωρα αν η Τραπεζα αυτη ειναι γιγαντας σαν την Mitsubishi Bank ,Hitachi Bank κλπ αυτο ειναι προσθετο στοιχειο πλήρους εμπιστοσύνης του καθε επενδυτη.

Εγραψες
. 2ον η Τραπεζα που λες, ενδεχεται να σκασει μαζι με τα διαμαντια εταιρειες που λες κι εσυ. Διαβαζεις τους ισολογισμους των εταιρειων για να ξερεις οτι ειναι διαμαντια; Αντιλαμβανεσαι τι διαφθορα υπαρχει εκει περα;

Απαντηση
Γιατι εδω στην Ελλαδα ειχαμε ποτε “καλους” προυπολογισμους?
Με δανεικα διαχρονικα χρηματα κουναγαμε τον πωπο μας και τωρα μας φταινε “ολοι”.
Οσο για διαφθορα …….στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλανε…...για σχοινι.
Δηλαδη στο εξωτερικο ειναι τα κολοπαιδα και “εμεις” που βαρεσαμε κανοναρα και κοιτανε τα λαμογια Φεσσας,Μυτιληναιος και “σια” οι λερες να κοψουν συνταξεις και μισθους μονο ιδιωτικου τομεα και με Εγγυητικες επιστολες να “δανειζονται” στο ονομα ΠΑ.ΣΟ.Κ -ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ειμαστε τα καλοπαιδα?
Αυτες οι λερες τα λαμογια που χρωστανε σε οποιον μιλαει Ελληνικα και Αγγλικα περιμεναν με τον Νομο Βρουτση Ν.Δ (κατρουγκαλου) να κοπουν περιπου €1,2 δις απο συνταξεις συν αλλα €2,5 δις απο μισθους εργαζομενων ιδιωτικου τομεα και με Εγγυητικες επιστολες αναλαμβανουν Κρατικα εργα εκατομμυριων και “δανειζονται” αναντάμ παπαντάμ ΠΑ.ΣΟ.Κ -ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Α.Ε.

Κοιτα απο το 2012 επι Σαμαρα -Βενιζελου κουρεα της Σεβιλλης ειχανε βγει “τσαρκα” στην αγορα οσοι ειχαν ρευστοτητα και αγοραζαν ξενοδοχεια ,σπιτια κλπ και τους πλακωσαν οι Φοροι ακινητων και την πατησαν.
Αυτα εβλεπα και την “εκανα” απο Ελλαδα (οριστικα και αμετακλητα) αλλα δυστυχως (ευχομαι να μην επαληθευτει) για τον φορο ακινητων τα ιδια “σκοτωμενα” ακινητα λογω χρεων θα υπαρξουν στην Thailand -αρα τα επομενα χρονια.
Τελος ο κοινος νους λεει εξαρταται ποιος σου εγγυάται γιατι εαν ειναι να μου “εγγυηθεί” σε “χαρτια” ενα χρεοκοπημενο State σαν την Ελλαδα …...φεξε μου και γλίστρησα.
Εαν ομως μου εγγυαται Τραπεζα κολοσσος σαν την Mitsubishi Bank κλπ τοτε τα πραγματα αλλαζουν προς το πολυ καλυτερο.
Την Lehman Brothers τι την αναφερες?
Οταν στην Αμερικη εδιναν “αερα πατερα” Στεγαστικα δανεια στον καθε European -African μεταναστη με 6 χρονια παραμονης λογικο δεν ειναι να γινοταν το “μπαμ”?

Ωραια περναγαν το payroll μισθοδοσια τους πρωτα στην Τραπεζα που χρωσταγαν και λοιπον ηταν “εγγυηση” αυτο οτι τα δανεια τους θα αποπληρωθουν?
Στην Ελλαδα εχουμε τον Νομο Κατσελη του καθε αλεκοτσαμη που δεν πληρωνε το Στεγαστικο του Δανειο και οι “τραπεζες” περνανε το κοστος στα επιτοκια δανειων επιχειρησεων μεχρι και τις τιμες στο ραφι στα super market και για αυτο βλεπουμε εδω οι τιμες να πετανε και στο εξωτερικο με πολλαπλασιους μισθους να μενουν ειτε στασιμες ειτε να μειωνονται λογω υγιους ανταγωνισμου.
Προτασεις τους εχουμε κανει για μεταβιβαση χρεων στα παιδια τους να δειτε πως θα μειωθούν τα “κοκκινα” δανεια.
Ολα αυτα τα λαμογια τζαμπατζηδες βασιστηκαν στο εξης:
Οταν χρωσταω πχ €150,000 -€200,000 και χαμηλοτερα τοτε το προβλημα το εχω εγω που πηρα το δανειο.
Οταν ομως το δανειο μου επειδη “δεν πληρωνω” εχει ανέλθει στα €800,000 τοτε το “κλαρινο” το “αναλαμβανουν” αλλοι!


Δηλαδη bail in κουρεμα καταθεσεων ειτε bail out το κολπο "ανακεφαλιοποιηση" και μου πληρωνουν αλλοι το σπιτι μου!
Οσο για την προστασια πρωτης κατοικιας του Νομου Κατσελη ειναι κουραφεξαλα τι πρωτη κατοικια ρε λαμογια αφου το ακινητο ανηκει με υ.π.ο.θ.η.κ.η στην Τραπεζα χορηγο του Στεγαστικου δανειου των τζαμπατζηδων!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 01 Ιαν 2019 00:15 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καρτοκινητη 01 Ιαν 2019 07:55 #110

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
Καλή χρόνια σε όλους. Άσχετο αλλά μη μαλώνεις.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καρτοκινητη 01 Ιαν 2019 22:59 #111

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
Να τον χαιρομαστε !

www.tanea.gr/2018/12/31/politics/itan-zo...gkainiase-o-tsipras/

Mετά το μετρό χωρίς συρμούς που εγκαινίασε ο Πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας στη Θεσσαλονίκη, αποκαλύπτονται τώρα και τα ψεύτικα εκδοτήρια που ζωγράφισαν οι διοργανωτές της φιέστας για να κοροϊδέψουν τον κόσμο.
Συνημμένα:
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 01 Ιαν 2019 23:07 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Καρτοκινητη 02 Ιαν 2019 04:16 #112

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
giorgos (georgios1978) έγραψε:
Με εχει απασχολησει και εμενα αυτο το θεμα, αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να υποστηριξεις το Χαμογελο του Παιδιου ή την Κιβωτο Του Κοσμου στελνοντας SMS, Π.Χ. για Κιβωτο του Κοσμου στελνεις μηνυμα στο 19828 2,48€/sms (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) από όλα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας. ( www.kivotostoukosmou.org/el/ipostirikse-mas ).
Εναλλακτικα, μπορεις να στειλεις sms για να συμμετασχεις σε διαγωνισμους που διεξαγουν διαφορες τηλεοπτικες εκπομπες ΠΧ Το Καλημερα Ελλαδα στον αντεννα. Καλυτερη λυση δεν εχω βρει.

Με τον Ταηλανδ-αρα δεν νομιζω οτι αξιζει να ασχολουμαστε, αλλα αν καποιος βρει καποιον Πακιστανο-Τηλεπικοινωνιακο συμβουλο, ας το ποσταρει εδω! Το ιδιο ισχυει και για Αστυνομικο, στρατιωτικο που να ειναι διατεθημενος να παραχωρησει την vpn συνδεση του.


αυτο που λες γιωργο για μηνυματα σε 5ψηφια νουμερα δεν συνηθιζω να το κανω....εχω φιλους που το εκαναν και μετα μπηκε το νουμερο τους σε καποια βαση δεδομενων και τους τρελαναν στις ενοχλησεις με διαφημιστικα μηνυματα στο κινητο τους και μαλιστα σε καποια τους χρεωναν κιολας!
οσοι στελνουν σε 5ψηφια νουμερα μηνυματα την εχουν πατησει!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Καρτοκινητη 02 Ιαν 2019 07:11 #113

  • CV
  • Το Άβαταρ του/της CV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1015
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 764
  • Κάρμα: 9
gus (gus326) έγραψε:
Καλή χρόνια σε όλους. Άσχετο αλλά μη μαλώνεις.

Καλη χρονια.
Θα ανοιξω νεο θρεντ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καρτοκινητη 02 Ιαν 2019 10:06 #114

  • giorgos (georgios1978)
  • Το Άβαταρ του/της giorgos (georgios1978)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 92
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 42
  • Κάρμα: 3
sonik έγραψε:

αυτο που λες γιωργο για μηνυματα σε 5ψηφια νουμερα δεν συνηθιζω να το κανω....εχω φιλους που το εκαναν και μετα μπηκε το νουμερο τους σε καποια βαση δεδομενων και τους τρελαναν στις ενοχλησεις με διαφημιστικα μηνυματα στο κινητο τους και μαλιστα σε καποια τους χρεωναν κιολας!
οσοι στελνουν σε 5ψηφια νουμερα μηνυματα την εχουν πατησει!!

Παιζει ρολο σε ποιον στελνεις sms. Οι γονεις μου κανουν ελαχιστη χρηση στο κινητο και στελνουν sms στο χαμογελο του παιδιου εδω και χρονια χωρις κανενα απολυτως προβλημα, φανταζομαι το ιδιο ισχυει και για την Κιβωτο Του Κοσμου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καρτοκινητη 02 Ιαν 2019 23:39 #115

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
giorgos (georgios1978) έγραψε:
Παιζει ρολο σε ποιον στελνεις sms. Οι γονεις μου κανουν ελαχιστη χρηση στο κινητο και στελνουν sms στο χαμογελο του παιδιου εδω και χρονια χωρις κανενα απολυτως προβλημα, φανταζομαι το ιδιο ισχυει και για την Κιβωτο Του Κοσμου.


χωρις να φανει σκληρο αυτο που θα πω δεν θα εστελνα ποτε εκει sms.χρονια και χρονια διαβαζω για δωρεες και χορηγιες στους ιδιους και στους ιδιους απο ζαμπλουτους μεχρι απλους πολιτες .αυτες οι περιπτωσεις δομων με τοσες δωρεες και υποστηριξη εχουν γινει πλουσιοι.για να μην αναφερω οτι αυτοι που διαχειριζονται αυτες τις δομες και που βρισκονται στις καιριες θεσεις καρπωνονται μερος των δωρεων αυτων για να ζουν οι ιδιοι πλουσιοπαροχα.

τι γινεται ομως με περιπτωσεις απλων πολιτων οπως ο γειτονας μου απεναντι που δεν εχει ρευμα ζωντας στο σκοταδι και χωρις θερμανση και κανεις δεν τον βοηθαει?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), γιώργης (yorgi)

Καρτοκινητη 02 Ιαν 2019 23:46 #116

  • giorgos (georgios1978)
  • Το Άβαταρ του/της giorgos (georgios1978)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 92
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 42
  • Κάρμα: 3
sonik έγραψε:

χωρις να φανει σκληρο αυτο που θα πω δεν θα εστελνα ποτε εκει sms.χρονια και χρονια διαβαζω για δωρεες και χορηγιες στους ιδιους και στους ιδιους απο ζαμπλουτους μεχρι απλους πολιτες .αυτες οι περιπτωσεις δομων με τοσες δωρεες και υποστηριξη εχουν γινει πλουσιοι.για να μην αναφερω οτι αυτοι που διαχειριζονται αυτες τις δομες και που βρισκονται στις καιριες θεσεις καρπωνονται μερος των δωρεων αυτων για να ζουν οι ιδιοι πλουσιοπαροχα.

τι γινεται ομως με περιπτωσεις απλων πολιτων οπως ο γειτονας μου απεναντι που δεν εχει ρευμα ζωντας στο σκοταδι και χωρις θερμανση και κανεις δεν τον βοηθαει?

Παρεθεσα καποιες επιλογες, απο εκει και περα εσυ αποφασιζεις.
Εγω προσωπικα την εμπιστευομαι την Κιβωτο του Κοσμου και πιστευω οτι γινεται εργο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καρτοκινητη 03 Ιαν 2019 00:59 #117

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Sonic εγραψε
. giorgos (georgios1978) έγραψε:
Παιζει ρολο σε ποιον στελνεις sms. Οι γονεις μου κανουν ελαχιστη χρηση στο κινητο και στελνουν sms στο χαμογελο του παιδιου εδω και χρονια χωρις κανενα απολυτως προβλημα, φανταζομαι το ιδιο ισχυει και για την Κιβωτο Του Κοσμου.


χωρις να φανει σκληρο αυτο που θα πω δεν θα εστελνα ποτε εκει sms.χρονια και χρονια διαβαζω για δωρεες και χορηγιες στους ιδιους και στους ιδιους απο ζαμπλουτους μεχρι απλους πολιτες .αυτες οι περιπτωσεις δομων με τοσες δωρεες και υποστηριξη εχουν γινει πλουσιοι.για να μην αναφερω οτι αυτοι που διαχειριζονται αυτες τις δομες και που βρισκονται στις καιριες θεσεις καρπωνονται μερος των δωρεων αυτων για να ζουν οι ιδιοι πλουσιοπαροχα.

τι γινεται ομως με περιπτωσεις απλων πολιτων οπως ο γειτονας μου απεναντι που δεν εχει ρευμα ζωντας στο σκοταδι και χωρις θερμανση και κανεις δεν τον βοηθαει?

Απαντηση
Προτασεις τους εχουμε κανει οπου οι Δημοι να αναλαμβανουν να πληρωνουν στην βιομηχανικη τιμη του ρευματος συν να τους αφαιρουνται οι Φοροι και τα Παγια της ΔΕΗ.
Δεν το κανουν ρε παιδια τα μουνο και μας σπανε τα "καρυδια" τα φιλελε λιβανιστηρια της ακροδεξιας σεχτας Νου -Δου οτι η ΔΕΗ εκλεισε τους Αγγελοπουλεους στην Χαλυβουργικη.
Το οτι χρωστανε οι Αγγελοπουλοι αλλα €400,000,000 στις "τραπεζες" αυτο το "ξεχασανε".

Η διαχρονικη διαφθορα του Κρατους με τον επιχειρηματικο κοσμο ομοιαζει το Κρατος να μην ειναι συγχρονο Ευρωπαικο αλλα με Εγκληματικη Οργανωση.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα