Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: FBBANK και επιτόκιο 6,5%??????????

Απ: FBBANK και επιτόκιο 6,5%?????????? 25 Νοε 2011 23:15 #10

  • δημητρης (tang)
  • Το Άβαταρ του/της δημητρης (tang)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 45
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 21
  • Κάρμα: 0 (3)
παιδια ειμαι πελατης της τραπεζας εδω και ενα χρονο.εχω προθεσμιακη με επιτοκο 6 εδω και τρεις μηνες.επισης εχω παρει και στεγαστικο δανειο απο την ιδια τραπεζα οταν αλλες μου λεγαν @@κιες ...γενικα ειμαι ικανοποιημενος...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: FBBANK και επιτόκιο 6,5%?????????? 26 Νοε 2011 05:56 #11

  • Κώστας1 (koter)
  • Το Άβαταρ του/της Κώστας1 (koter)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Νυν και αεί
  • Δημοσιεύσεις: 205
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
  • Κάρμα: 0 (9)
Elwing έγραψε:
Πρσοφάτως έκανα ανάληψη μετρητών, 30,000 ευρώ σε μία μέρα, αιτιολογώντας το λόγ της ανάληψης πχ. Θα πάω στο Θιβέτ να γίνω ερημήτης... και δε μου παρακράτησαν τίποτα.
Μάλλον έπεσε ραδιο αρβύλα κατά της τράπεζας.
bmwdakias έγραψε:
theoskoul new έγραψε:
Ακουστε και μια περιεργη χρεωση της FBBank
Αν εχεις μετρητα σε λογαριασμο,η απο προθεσμιακη και πας να τα παρεις οχι με τραπεζικη επιταγη αλλα cash εκτος το
οτι χρειαζονται 2 μερες προειδοποιηση(λογικο, και αναγογα το ποσο π.χ σε μενα 20000 ευρω) τοτε σου χρεωνουν και 40 ευρω
εξοδα χρηματαποστολης λενε !!!!!!!!
Φτασαμε δηλαδη να μας χρεωνουν και την συνναλαγη μετρητων !!!!!!!!!!!!
Παρακαλω οι φιλοι του σαιτ και πελατες της τραπεζας αυτης αν μπορουν να το επιβεβαιωσουν και να το προσεξουν σε μελλοντικες
συναλλαγες τους
Αραγε εφαρμοζεται και απο αλλες τραπεζες?????
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ .
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ.
Παιδιά δεν είναι ράδιο αρβύλα όπως λέτε, για δέστε εδώ στο ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΒΑΣΙΚΩΝ ΤΡΑΠΕΖΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ στην πρώτη σελίδα του link στην 9η σειρά του 3ου πίνακα ΕΠΙΤΑΓΕΣ / ΜΕΤΡΗΤΑ.

Οσο για τον αν το εφαρμόζουν και άλλες τράπεζες, νομίζω πως κάποιες ναι το εφαρμόζουν ίσως με άλλο όριο και άλλο παρακρατηθέν ποσό.
Με μια έρευνα στα αντίστοιχα τιμολόγια άλλων τραπεζών ίσως να μάθουμε.
Τελευταία διόρθωση: 26 Νοε 2011 05:57 από Κώστας1 (koter).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: FBBANK και επιτόκιο 6,5%?????????? 26 Νοε 2011 11:46 #12

  • gibson
  • Το Άβαταρ του/της gibson
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 38
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0 (-1)
Το τιμολόγιο βασικών τραπεζικών εργασιών της FBBank,αναφέρει ότι υπάρχει επιβάρυνση 40 ευρώ για αναλήψεις μετρητών άνω των 30.000 και όχι από τις 20.000,όπως επιθυμεί να κάνει το συγκεκριμένο πρόσωπο.Ευχαριστώ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: FBBANK και επιτόκιο 6,5%?????????? 26 Νοε 2011 13:10 #13

  • theoskoul new
  • Το Άβαταρ του/της theoskoul new
Kωστα1
Σε ευχαριστω για την επιβεβαιωση
Σε αυτο το σαιτ βλεπουμε ωφελιμα πραγματα και θεματα
Καποιοι βεβαια (π.χ. ο bmwdakias και ο elwing) βιαζονται να χαρακτηρισουν το καθε τι ραδιο αρβυλα χωρις να το ψαξουν
Εγω παντως βλεποντας .διαβαζοντας και κρινοντας εμαθα (gibson ευχαριστω) οτι δεν θα κανω αναληψεις μετρητων πανω απο 29.999 ευρω
ωστε να μην χρεωθω τα 40 ευρω κατι που δεν το λεει ο υπαλληλοςτης τραπεζας
Οσο για τους ειδη χρονια πελατες της τραπεζας αυτης μηπως γνωριζατε αυτην την 40 αρα χρεωση ????
Σε αλλες τραπεζες ισχυει????
Προσεξτε το παιδια.............
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: FBBANK και επιτόκιο 6,5%?????????? 26 Νοε 2011 15:28 #14

  • bmwdakias (tsaros)
  • Το Άβαταρ του/της bmwdakias (tsaros)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 95
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 7
  • Κάρμα: 0 (2)
theoskoul new έγραψε:
Kωστα1
Σε ευχαριστω για την επιβεβαιωση
Σε αυτο το σαιτ βλεπουμε ωφελιμα πραγματα και θεματα
Καποιοι βεβαια (π.χ. ο bmwdakias και ο elwing) βιαζονται να χαρακτηρισουν το καθε τι ραδιο αρβυλα χωρις να το ψαξουν
Εγω παντως βλεποντας .διαβαζοντας και κρινοντας εμαθα (gibson ευχαριστω) οτι δεν θα κανω αναληψεις μετρητων πανω απο 29.999 ευρω
ωστε να μην χρεωθω τα 40 ευρω κατι που δεν το λεει ο υπαλληλοςτης τραπεζας
Οσο για τους ειδη χρονια πελατες της τραπεζας αυτης μηπως γνωριζατε αυτην την 40 αρα χρεωση ????
Σε αλλες τραπεζες ισχυει????
Προσεξτε το παιδια.............
ΚΑΤ΄ΑΡΧΗΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΚΑΡΤΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΕΧΟΥΝ ΕΤΗΣΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΒΑΣΕΙ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΥ. ΠΟΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΟΜΩΣ ΧΡΕΩΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗ? ΜΟΛΙΣ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΤΟΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΣΟΥ ΑΝΤΙΛΟΓΙΖΟΥΝ ΤΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΧΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ.
ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΙΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΗΣ FBB ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΧΡΕΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΣΟ ΑΝΑΛΗΨΗΣ ΣΕ ΜΕΤΡΗΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30000 ΕΥΡΩ.
ΤΡΙΤΟΝ ΚΑΜΙΑ ΧΡΕΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΕΩΣ ΚΑΙ 120000 ΕΥΡΩ ΑΝΑΛΗΨΗ ΠΟΥΘΕΝΑ(ΠΕΙΡΑΙΩΣ,ΑΛΦΑ,ΓΙΟΥΡΟΜΠΑΝΚ,ΤΤ)
ΤΕΤΑΡΤΟΝ ΕΙΜΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ 25 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΩΣ ΒΙΑΣΥΝΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ "ΔΟΥΛΕΥΕΙ" ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: FBBANK και επιτόκιο 6,5%?????????? 26 Νοε 2011 20:30 #15

  • theoskoul new
  • Το Άβαταρ του/της theoskoul new
bmwdakia
Τελικα ομως δεν μας ειπες αν η αναφορα μου ειναι παδιο αρβυλα και υπερβολη
Εγω και παλι ομως απο την απαντηση σου κρινοντας και εκτιμοντας καταλαβα οτι αυτο το 40 ευρω ισως το αποφυγω απειλοντας καπως την τραπεζα οτι θα τα παρω και θα φυγω.Δεν ξερω,ισως δουλεψει
Και οταν αναφερω κατι το κανω για καλο σκοπο,απο το δικο μου παθημα να δουν καποιοι αλλοι
Μην περνεται ολα τα σχολια ως πικροχολα ,ασχετα και υπερβολικα
Αυτο το σαιτ μας βοηθαει ολους
φιλικα παντα
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: FBBANK και επιτόκιο 6,5%?????????? 26 Νοε 2011 20:56 #16

  • bmwdakias (tsaros)
  • Το Άβαταρ του/της bmwdakias (tsaros)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 95
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 7
  • Κάρμα: 0 (2)
theoskoul new έγραψε:
bmwdakia
Τελικα ομως δεν μας ειπες αν η αναφορα μου ειναι παδιο αρβυλα και υπερβολη
Εγω και παλι ομως απο την απαντηση σου κρινοντας και εκτιμοντας καταλαβα οτι αυτο το 40 ευρω ισως το αποφυγω απειλοντας καπως την τραπεζα οτι θα τα παρω και θα φυγω.Δεν ξερω,ισως δουλεψει
Και οταν αναφερω κατι το κανω για καλο σκοπο,απο το δικο μου παθημα να δουν καποιοι αλλοι
Μην περνεται ολα τα σχολια ως πικροχολα ,ασχετα και υπερβολικα
Αυτο το σαιτ μας βοηθαει ολους
φιλικα παντα
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ theoskoul new.
Η ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: FBBANK και επιτόκιο 6,5%?????????? 26 Νοε 2011 23:17 #17

  • Κάτω η Χούντα
  • Το Άβαταρ του/της Κάτω η Χούντα
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ, ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΧΡΕΩΣΗ

Να δω τι άλλο θα σκεφτούν οι τράπεζες για να κλέβουν τα χρήματά μας!!!

Ευχαριστούμε κ. theoskoul new που το φέρατε εις γνώση μας και ελπίζουμε επειδή διαβάζεται και από τους ίδιους αυτό το forum, να αποσυρθεί γρήγορα αυτός ο κατάπτυστος και καταχρηστικός όρος προτού αποσύρουμε τα χρήματά μας και μας παρακαλάνε γονυπετείς να τα πάμε πίσω.

Επίσης σε όποιον κάνουν τον δύσκολο να του δώσουν σε μετρητά τα χρήματα που επιθυμεί και δε θέλει να κάνει φασαρία (εγώ θα έκανα) τότε ας τους ζητήσει ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ σε τραπεζική επιταγή και ας τα πάει σε άλλη τράπεζα. Εκεί να δείτε τσούξιμο και κλάμα.

theoskoul new 2 ερωτήσεις:

1) Οι όροι συναλλαγών κάνουν λόγο για χρέωση σε αναλήψεις άνω των 30.000€ (δηλαδή 30.000,01 και πάνω). Εσένα σίγουρα στο ζήτησαν για 20.000€ ;

2) Σε ποιο κατάστημα σου συνέβη; Γιατί το μυαλό μου πάει σε άλλο ένα σοβαρό παράπονο που έγινε για την FBBank πριν μερικούς μήνες:
http://www.tsig.gr/lang-el/forum/9-Κριτική-τραπεζών-και-τραπεζικών-προϊόντων/2255-χρεωστικοί-τόκοι-σε-προθεσμιακή-συνηθίζεται
Τελευταία διόρθωση: 26 Νοε 2011 23:23 από Ο Τσιγκούνης (T$ig). Αιτία: Διόρθωση συνδέσμου
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: FBBANK και επιτόκιο 6,5%?????????? 27 Νοε 2011 11:54 #18

  • theoskoul new
  • Το Άβαταρ του/της theoskoul new
Πηγα να κανω προθεσμιακη σε καταστημα βορειων προαστιων ,και πανω στην συζητηση για τυχον μερικο η ολικο μελλοντικο σπασιμο της μου αναφερε για αυτο το χαρατσι των 40 ευρω σε περιπτωση που κατοπιν 3μερης προειδοποιησης μου επιθυμω μετρητα.Δεν μου αναφερε οριο αναληψης χωρις το χαρατσι προτεινοντας μου τραπεζικη επιταγη αν καποτε σπασω την προθεσμιακη.Και βεβαια μου τονισε εντονα για το κοστος (αρκετο)του σπασιματος ,ενω η δικαιολογια του για το χαρατσι ηταν οτι υπαρχει αυξημενο κοστος χρηματαποστολων !!!!!!!!
Βεβαια αν γνωριζα οτι το οριο ηταν 30000 ευρω τοτε και εγω θα του ελεγα οτι θα τα παρω μετρητα σε καθημερινες δοσεις των 30000 ωστε να αποφυγω το χαρατσι ,κατι που φυσικα ο υπαλληλος δεν θα το ηθελε...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα