Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Τσεκούρι 40% στους φοροφυγάδες

Τσεκούρι 40% στους φοροφυγάδες 13 Δεκ 2012 13:15 #613

  • WOW
  • Το Άβαταρ του/της WOW
Moυ ειρθε το ραβασακι απο την εφορια για τα 100000 ΕΥΡΩ που εστειλα στην Κυπρο.Σε 20 μερεσ πρεπει να παω στην εφορια με ολα τα δικαιολογητικα με ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΤΟΣ 2004...οπως επι λεξη αναφερει η επιστολη
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τσεκούρι 40% στους φοροφυγάδες 13 Δεκ 2012 13:28 #614

  • xristos g
  • Το Άβαταρ του/της xristos g
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 925
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 176
  • Κάρμα: 1 (-184)
WOW έγραψε:
Moυ ειρθε το ραβασακι απο την εφορια για τα 100000 ΕΥΡΩ που εστειλα στην Κυπρο.Σε 20 μερεσ πρεπει να παω στην εφορια με ολα τα δικαιολογητικα με ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΤΟΣ 2004...οπως επι λεξη αναφερει η επιστολη

φιλε WOW σοβαρά η κάνεις πλάκα γιατί αν αρχίσανε με τα 100χιλ θέλουν πολλές σφαλιάρες :woohoo:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τσεκούρι 40% στους φοροφυγάδες 13 Δεκ 2012 13:44 #615

  • παραμύθια
  • Το Άβαταρ του/της παραμύθια
WOW έγραψε:
Moυ ειρθε το ραβασακι απο την εφορια για τα 100000 ΕΥΡΩ που εστειλα στην Κυπρο.Σε 20 μερεσ πρεπει να παω στην εφορια με ολα τα δικαιολογητικα με ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΤΟΣ 2004...οπως επι λεξη αναφερει η επιστολη

Αν σου έχει έρθει εσένα ραβασάκι τότε και εγώ είμαι Ο Πάπας Της Ρώμης ! :laugh: :laugh:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τσεκούρι 40% στους φοροφυγάδες 13 Δεκ 2012 13:53 #616

  • WOW
  • Το Άβαταρ του/της WOW
ΝΑΙ ΜΟΥ ΕΙΡΘΕ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΨΕΜΑΤΑ????ΦΑΙΝΕΤΕ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΥΧΕΡΟΥΣ...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τσεκούρι 40% στους φοροφυγάδες 13 Δεκ 2012 14:00 #617

  • παραμύθια
  • Το Άβαταρ του/της παραμύθια
WOW έγραψε:
ΝΑΙ ΜΟΥ ΕΙΡΘΕ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΨΕΜΑΤΑ????ΦΑΙΝΕΤΕ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΥΧΕΡΟΥΣ...

Αν νομίζεις ότι μας δουλεύεις τότε τράβα να δεις αν έρχομαι ! :evil:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τσεκούρι 40% στους φοροφυγάδες 13 Δεκ 2012 15:21 #618

  • rebel
  • Το Άβαταρ του/της rebel
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 219
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 52
  • Κάρμα: 0 (7)
Μη μασάτε ο συγκεκριμένος τύπος επανειλημμένως γράφει ότι παπαρια του κατέβει σε μια προσπάθεια να τομοκρατησει τους αναγνώστες του site

στο θέμα μας τώρα όπως έχω ξαναπεί το ΣΔΟΕ θα προσπαθήσει να κάνει κάποιους ελέγχους σε μεγαλοκαταθετες έχουν στοιχεία για ανεξέλεγκτες υποθέσεις εκατομμυρίων και προς το παρόν δεν θα ασχοληθούν με τον καταθέτει τον 100 χιλ
άσε που οι εφορίες υπολειτουργούν

Το άλλο και ποιο σημαντικό που δεν γνωρίζουν οι περισσότεροι είναι ότι κανένα πρόστιμο δεν μπορεί να επιβληθεί σε καταθέτει, ανεξαρτήτως το ύψος τις κατάθεσης εάν πρώτα δεν ύπαρξη άνοιγμα λογαριασμών, μόνο με αυτό τον τρόπο μπορεί να προσδιοριστεί αν και πότε υπήρξε φορολογική παράβαση και να επιβληθεί το ανάλογο πρόστιμο
Και αυτό είναι κάτι που είναι αδύνατο να γίνει στο σύνολο τον καταθετών για αυτό και τρομάζουν τον κόσμο και σου λένε φέρτε μας τις δηλώσεις τον τελευταίον 10 ετών
Μα κάποιος μπορεί να μην κάνει καθόλου δήλωση και να έχει 100 χιλ πριν από 20 χρόνια τι θα κάνουν λοιπόν θα του τα πάρουν ??
όχι βέβαια δεν μπορούν γιατί πολύ απλά δεν μπορούν να εντοπίσουν καμιά παράβαση
άσε που μετά την δεκαετία συνήθως ούτε στοιχεία υπάρχουν και φορολογικές παραβάσεις παραγράφονται
Τελευταία διόρθωση: 13 Δεκ 2012 15:23 από rebel.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": xristos g

Τσεκούρι 40% στους φοροφυγάδες 13 Δεκ 2012 15:24 #619

  • WOW
  • Το Άβαταρ του/της WOW
παραμύθια έγραψε:
WOW έγραψε:
ΝΑΙ ΜΟΥ ΕΙΡΘΕ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΨΕΜΑΤΑ????ΦΑΙΝΕΤΕ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΥΧΕΡΟΥΣ...

Αν νομίζεις ότι μας δουλεύεις τότε τράβα να δεις αν έρχομαι ! :evil:
ΟΤΑΝ ΘΕΑ ΕΡΘΗ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΜΙΛΑΣ.ΠΕΣ ΜΟΥ,ΑΝΑΓΩΓΕ ΚΑΙ ΑΞΕΣΤΕ ΤΙ ΛΟΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΨΕΜΑΤΑ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τσεκούρι 40% στους φοροφυγάδες 13 Δεκ 2012 15:35 #620

  • sos
  • Το Άβαταρ του/της sos
rebel έγραψε:
Μη μασάτε ο συγκεκριμένος τύπος επανειλημμένως γράφει ότι παπαρια του κατέβει σε μια προσπάθεια να τομοκρατησει τους αναγνώστες του site

στο θέμα μας τώρα όπως έχω ξαναπεί το ΣΔΟΕ θα προσπαθήσει να κάνει κάποιους ελέγχους σε μεγαλοκαταθετες έχουν στοιχεία για ανεξέλεγκτες υποθέσεις εκατομμυρίων και προς το παρόν δεν θα ασχοληθούν με τον καταθέτει τον 100 χιλ
άσε που οι εφορίες υπολειτουργούν

Το άλλο και ποιο σημαντικό που δεν γνωρίζουν οι περισσότεροι είναι ότι κανένα πρόστιμο δεν μπορεί να επιβληθεί σε καταθέτει, ανεξαρτήτως το ύψος τις κατάθεσης εάν πρώτα δεν ύπαρξη άνοιγμα λογαριασμών, μόνο με αυτό τον τρόπο μπορεί να προσδιοριστεί αν και πότε υπήρξε φορολογική παράβαση και να επιβληθεί το ανάλογο πρόστιμο
Και αυτό είναι κάτι που είναι αδύνατο να γίνει στο σύνολο τον καταθετών για αυτό και τρομάζουν τον κόσμο και σου λένε φέρτε μας τις δηλώσεις τον τελευταίον 10 ετών
Μα κάποιος μπορεί να μην κάνει καθόλου δήλωση και να έχει 100 χιλ πριν από 20 χρόνια τι θα κάνουν λοιπόν θα του τα πάρουν ??
όχι βέβαια δεν μπορούν γιατί πολύ απλά δεν μπορούν να εντοπίσουν καμιά παράβαση
άσε που μετά την δεκαετία συνήθως ούτε στοιχεία υπάρχουν και φορολογικές παραβάσεις παραγράφονται


ΜΠΡΑΒΩ REBEL
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τσεκούρι 40% στους φοροφυγάδες 13 Δεκ 2012 16:25 #621

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
O διαλογος με τους γνωστους χρυσαυγητες τυπου rebel και με οσα ονοματα χρησιμοποιουν ,διαπιστωνεται ακομα μια φορα οτι ειναι αδυνατος.Επιστολη ειρθε και σε μενα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα