Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: χρήματα κι έξοδος της Ελλάδας από το ευρώ

χρήματα κι έξοδος της Ελλάδας από το ευρώ 15 Δεκ 2012 15:38 #397

  • Ο Τσιγκούνης (T$ig)
  • Το Άβαταρ του/της Ο Τσιγκούνης  (T$ig)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
  • Δημοσιεύσεις: 1241
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 740
  • Κάρμα: 110 (74)
Έχει βγει ανακοίνωση σχετικά με το πρόβλημα που παρουσιάστηκε στον server της ιστοσελίδας, με αποτέλεσμα να χαθούν όλα τα δεδομένα μερικών ημερών. Δυστυχώς μέσα στα δεδομένα που χάθηκαν ήταν και τα μηνύματα.
Δεν διαγράφονται αυθαίρετα μηνύματα παρά μόνο αυτά που παραβιάζουν τους κανόνες της συζήτησης.
Τώρα δεν αποκλείεται κάποιοι που γράφουν να είναι παπαγαλάκια, αφού στην σελίδα μπορεί να γράψει όποιος θέλει. Αλλά δεν μπορεί να θεωρηθεί υπεύθυνο το tsig.gr για τις θέσεις του κάθε συνομιλητή. Φυσικά, σε καμία περίπτωση δεν υπάρχουν διορισμένα άτομα από το tsig.gr για να κάνουν τέτοιες τοποθετήσεις με πολιτικές ή άλλες σκοπιμότητες.
Γνῶθι σαὐτόν
Τελευταία διόρθωση: 15 Δεκ 2012 15:41 από Ο Τσιγκούνης (T$ig).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

χρήματα κι έξοδος της Ελλάδας από το ευρώ 15 Δεκ 2012 16:07 #398

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
tsolias έγραψε:
Ο Τσιγκούνης έγραψε:
Αν θες πες μου κάποια δημοσίευση που πρέπει να διαγραφεί.

Έλειπα από Ελλάδα μερικές μέρες και πριν φύγω είχα γράψει ένα post σχετικά με τον kratisto και τώρα είδα ότι έχει διαγραφεί. Επίσης βλέπω και παράπονα και άλλων μελών για διαγραφή των δικών τους.

Καλά τι είδους φορουμ είναι αυτό? Μπαίνει ο admn και διαγράφει αυθαίρετα? Αν αυτό γίνεται δεν υπάρχει ελευθερία λόγου. Επίσης κάποιοι, γράφουν ότι ορισμένοι είναι παπαγαλάκια. Όντως έχω επισημάνει κάνα δυο, οι οποίοι πρέπει να κάθονται όλη μέρα και αντικρούουν ότι κάποιος γράψει, είτε προς μια κατεύθυνση, είτε προς την άλλη. Μουφα τότε το tsig. gr, Χάνουμε την ώρα μας, εάν βέβαια ισχύει.

Προσωπικά είμαι απλός επισκέπτης στο tsig.gr εδώ και πολύ καιρό. Το μόνο που έχω να πω είναι ότι πρόκειται για ένα από τα πιο αξιόπιστα site και forum ταυτόχρονα, ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες που μου έχει δώσει ως τώρα. Το ότι δημιουργήθηκε ένα τεχνικής φύσεως πρόβλημα σημαίνει ότι πρέπει να τα μηδενίσουμε όλα;;; Αλλά έτσι ήμασταν πάντα, κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος...άξιος ο μισθός μας!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

χρήματα κι έξοδος της Ελλάδας από το ευρώ 15 Δεκ 2012 19:33 #399

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
@Νεοφιλελεύθερος τενεκές

:laugh: :laugh: :laugh:

Εξαιρετική επιλογή nick φίλε μου, Θα είσαι οπαδός του Σαμαρά κι εσύ σαν κι εμένα. Το "τενεκές" προέρχεται από τον αείμνηστο Γιαννόπουλο (τενεκές ξεγάνωτος); Το νεοφιλελεύθερος σίγουρα θα προέρχεται από τα πρόσφατα "νεοφιλελεύθερα" φορολογικά μέτρα που τελείωσαν με συνοπτικές διαδικασίες τους μικρούς Ε.Ε στην Ελλάδα.

Όσο για τον φίλο μας μην χάνεις την ώρα σου, έχει προνομιακή θέση εδώ μέσα. Του υπενθυμίζω να ψάξει καλά να βρει που ανέφερα το ΕΕΤΗΔΕ, όπως επίσης να επαναλάβω το γνωστό "επειδή αυτός έχει αμολήσει 5-6 χαρακτήρες μαϊμούδες εδώ μέσα να λιβανίζουν τους banksters τα αφεντικά του, δεν σημαίνει ότι το κάνουν και άλλοι".

-Και να μην ξεχνιόμαστε:

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΠΛΗΡΏΝΕΤΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΦΌΡΟ. ΣΗΚΩΣΤΕ ΟΛΑ ΣΑΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ. ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΕ ΤΑ ΝΥΧΤΑ ΕΚΤΟΣ Ε.Ε Η ΑΚΟΜΑ ΘΑΨΤΕ ΤΑ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ. ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ; ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΦΑΙΔΡΑΣ ΠΟΡΤΟΚΑΛΕΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΤΡΩΣΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΜΙΑ ΛΕΦΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΟ ΝΕΟ ΦΟΡΟ ΣΤΑ ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΤΡΙΟ ΣΤΟΥΤΖΕΣ ΘΑ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΩΣΕΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΟΤΑΜΙΕΎΣΕΙΣ ΣΑΣ. ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ.

:laugh: :laugh: :laugh:

-Όσο για τις απορίες μερικών στο αν πληρώνω ή όχι φόρους, τους αφήνω να αναρωτιούνται αν το κάνω, όπως και να αναρωτιούνται ποιος είμαι και γιατί τους "χαλάω" τη σελίδα. Να πάνε στην ΔΗΕ αν έχουν πρόβλημα, να μου κάνουν μήνυση και να έρθουν να με πιάσουν (καλό ξεμπέρδεμα με τις IP που αφήνω).
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 15 Δεκ 2012 19:46 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": xristos g

χρήματα κι έξοδος της Ελλάδας από το ευρώ 15 Δεκ 2012 21:47 #400

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Συμφωνώ με τον makper στο σημείο της ΜΗ πληρωμής φόρων.
Με όποιον τρόπο μπορεί ο καθένας.
Είναι η μορφή αντίστασης που μπορεί κανείς να εφαρμόσει απέναντι σε αυτό το ληστρικό, ψευδόμενο, προδοτικό και εντελώς ανίκανο καθεστώς που μας έχει κατσικωθεί στο σβέρκο, και μετέρχεται ό,τι απίθανες δικαιολογίες είναι δυνατόν να εφευρεθούν για να διατηρήσει τα προνόμια του.
Προσωπικά πιστεύω ότι οι εποχές έχουν αλλάξει, ότι η αντίσταση δεν μπορεί να γίνει πια στο βουνό (όπως γινόταν άλλες εποχές), αλλά σπρώχνοντας τα διάφορα "μέτρα" που καταβάλλεται προσπάθεια να επιβληθούν στο να αποτύχουν.
Κάποια στιγμή το καρκίνωμα θα σπάσει.
Και πάλι προσωπικά, έχω ανάγει σε επιστήμη το να μην παίρνω αποδείξεις από κανέναν (όσο γίνεται - π.χ. στο σουπερμαρκετ δεν γίνεται), και (διατί να το κρύψω άλλωστε?) με ίδιον όφελος (δεν μου χρεώνουν ΦΠΑ). Άσε που μου χαμογελάνε κι όλας.
Φτάνει που πληρώνω 45% φόρο, να πληρώνω και 23% ΦΠΑ? Δεν βρίσκω λόγο.
Αντίθετα, βρίσκω λόγο στο να ΑΠΟΤΥΧΟΥΝ όλα τα "μέτρα" που έχουν ψηφίσει και πάνε να εφαρμόσουν, οπότε θα φτάσουν (με βάση τα αυτόματα ¨"διορθωτικά" τους) να ξηλώνουν και τις μασέλες απ' τις γιαγιάδες για να ικανοποιήσουν τις υποσχέσεις τους προς τα έξω, οπότε τότε (και μόνο τότε δυστυχώς) ίσως ξεσηκωθούν και οι γιαγιάδες και τους στείλουν εκεί από όπου τους έφεραν.

ΜΗΝ πληρώνετε φόρους, ΜΗΝ ζητάτε αποδείξεις, οργανώστε τη ζωή σας όσο μπορείτε ΕΞΩ από τη "συντεταγμένη" πολιτεία. Κρύψτε ότι μπορεί να κρυφτεί.
Δείξτε τους ότι η "αναμόρφωση" του φορολογικού συστήματος δεν σας βρίσκει σύμφωνους, τώρα που έχουν ανάγκη από λεφτά. Ας την έκαναν σε ανύποπτο χρόνο. Τότε θα την συζητάγαμε. Τώρα ΔΕΝ την συζητάμε, γιατί τώρα είναι εκ του πονηρού. Δεν γίνεται επειδή "αυτό είναι το σωστόνα γίνει", γίνεται επειδή θέλουν να μαζέψουν φράγκα. Και στ' αρχίδια τους "το σωστό". Ας με πείσει κάποιος ότι δεν είναι έτσι.

Συμφωνώ και με την ανάληψη που λέει ο makper.
Πηγαίνετε στην τράπεζα σας και σηκώστε ότι μπορείτε. Στείλτε τα έξω, βάλτε τα σε κάλτσες, ντουλάπες, στρώματα, καναπέδες, κρεβάτια, καρέκλες, πολυθρόνες, σκαμνάκια, ντιβάνια, μαξιλάρια, κομοδίνα, καταψύξεις, ράντζα, γλάστρες, όπου αλλού, εκτός από τράπεζα. Να στραγγίξει το μπουρδέλο.
Θα τους τελειώσετε μια ώρα αρχήτερα.
Κάθε μέρα στο ΑΤΜ, και ανάληψη 1.000, 1.500, όσα δίνει.
Αυτό με τις τράπεζες είναι αυτό που τρέμουν πάνω απ' όλα.
Τις διαδηλώσεις δεν τις φοβούνται, έχουν τα ΜΑΤ με τα χημικά για να τις αντιμετωπίσουν.
Την "Ανάληψη Μετρητών" από το ΑΤΜ δεν έχουν με τι να την αντιμετωπίσουν.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": xristos g

χρήματα κι έξοδος της Ελλάδας από το ευρώ 15 Δεκ 2012 22:07 #401

  • xristos g
  • Το Άβαταρ του/της xristos g
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 925
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 176
  • Κάρμα: 1 (-184)
soto51 έγραψε:
Συμφωνώ με τον makper στο σημείο της ΜΗ πληρωμής φόρων.
Με όποιον τρόπο μπορεί ο καθένας.
Είναι η μορφή αντίστασης που μπορεί κανείς να εφαρμόσει απέναντι σε αυτό το ληστρικό, ψευδόμενο, προδοτικό και εντελώς ανίκανο καθεστώς που μας έχει κατσικωθεί στο σβέρκο, και μετέρχεται ό,τι απίθανες δικαιολογίες είναι δυνατόν να εφευρεθούν για να διατηρήσει τα προνόμια του.
Προσωπικά πιστεύω ότι οι εποχές έχουν αλλάξει, ότι η αντίσταση δεν μπορεί να γίνει πια στο βουνό (όπως γινόταν άλλες εποχές), αλλά σπρώχνοντας τα διάφορα "μέτρα" που καταβάλλεται προσπάθεια να επιβληθούν στο να αποτύχουν.
Κάποια στιγμή το καρκίνωμα θα σπάσει.
Και πάλι προσωπικά, έχω ανάγει σε επιστήμη το να μην παίρνω αποδείξεις από κανέναν (όσο γίνεται - π.χ. στο σουπερμαρκετ δεν γίνεται), και (διατί να το κρύψω άλλωστε?) με ίδιον όφελος (δεν μου χρεώνουν ΦΠΑ). Άσε που μου χαμογελάνε κι όλας.
Φτάνει που πληρώνω 45% φόρο, να πληρώνω και 23% ΦΠΑ? Δεν βρίσκω λόγο.
Αντίθετα, βρίσκω λόγο στο να ΑΠΟΤΥΧΟΥΝ όλα τα "μέτρα" που έχουν ψηφίσει και πάνε να εφαρμόσουν, οπότε θα φτάσουν (με βάση τα αυτόματα ¨"διορθωτικά" τους) να ξηλώνουν και τις μασέλες απ' τις γιαγιάδες για να ικανοποιήσουν τις υποσχέσεις τους προς τα έξω, οπότε τότε (και μόνο τότε δυστυχώς) ίσως ξεσηκωθούν και οι γιαγιάδες και τους στείλουν εκεί από όπου τους έφεραν.

ΜΗΝ πληρώνετε φόρους, ΜΗΝ ζητάτε αποδείξεις, οργανώστε τη ζωή σας όσο μπορείτε ΕΞΩ από τη "συντεταγμένη" πολιτεία. Κρύψτε ότι μπορεί να κρυφτεί.
Δείξτε τους ότι η "αναμόρφωση" του φορολογικού συστήματος δεν σας βρίσκει σύμφωνους, τώρα που έχουν ανάγκη από λεφτά. Ας την έκαναν σε ανύποπτο χρόνο. Τότε θα την συζητάγαμε. Τώρα ΔΕΝ την συζητάμε, γιατί τώρα είναι εκ του πονηρού. Δεν γίνεται επειδή "αυτό είναι το σωστόνα γίνει", γίνεται επειδή θέλουν να μαζέψουν φράγκα. Και στ' αρχίδια τους "το σωστό". Ας με πείσει κάποιος ότι δεν είναι έτσι.

Συμφωνώ και με την ανάληψη που λέει ο makper.
Πηγαίνετε στην τράπεζα σας και σηκώστε ότι μπορείτε. Στείλτε τα έξω, βάλτε τα σε κάλτσες, ντουλάπες, στρώματα, καναπέδες, κρεβάτια, καρέκλες, πολυθρόνες, σκαμνάκια, ντιβάνια, μαξιλάρια, κομοδίνα, καταψύξεις, ράντζα, γλάστρες, όπου αλλού, εκτός από τράπεζα. Να στραγγίξει το μπουρδέλο.
Θα τους τελειώσετε μια ώρα αρχήτερα.
Κάθε μέρα στο ΑΤΜ, και ανάληψη 1.000, 1.500, όσα δίνει.
Αυτό με τις τράπεζες είναι αυτό που τρέμουν πάνω απ' όλα.
Τις διαδηλώσεις δεν τις φοβούνται, έχουν τα ΜΑΤ με τα χημικά για να τις αντιμετωπίσουν.
Την "Ανάληψη Μετρητών" από το ΑΤΜ δεν έχουν με τι να την αντιμετωπίσουν.

ετσι είναι να φύγουν να πάνε αλλού οι αληταράδες :woohoo:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

χρήματα κι έξοδος της Ελλάδας από το ευρώ 15 Δεκ 2012 23:02 #402

  • IRENE (K_)
  • Το Άβαταρ του/της IRENE (K_)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 207
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 15
  • Κάρμα: 0
Ρε Σοτο πολύ ελεύθερο χρόνο έχεις!!! :P

Στείλε τίποτα και προς τα δω!!!!


υγ.Στο τέλος καθε σελίδας γράφε ένα ρεζουμε να βοηθας και μας. :laugh:
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

χρήματα κι έξοδος της Ελλάδας από το ευρώ 16 Δεκ 2012 01:52 #403

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
IRENE έγραψε:
Ρε Σοτο πολύ ελεύθερο χρόνο έχεις!!!
Ναι, έχω.
Αλλά κυρίως ξέρω να διαχειρίζομαι αυτόν που έχω.
Κακό είναι κι αυτό?

Περιλήψεις δεν θα σου κάνω.
Μάθε να διαβάζεις.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

χρήματα κι έξοδος της Ελλάδας από το ευρώ 16 Δεκ 2012 14:31 #404

  • IRENE (K_)
  • Το Άβαταρ του/της IRENE (K_)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 207
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 15
  • Κάρμα: 0
soto51 έγραψε:
Μάθε να διαβάζεις.

Δε φταιώ εγώ, κάθε φορά που μπαίνω μου έχετε αραδιάσει καμμιά 20αρια σελίδες.


ΥΓ.Θέλω σεμινάρια διαχείρισης χρόνου!!!
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

χρήματα κι έξοδος της Ελλάδας από το ευρώ 16 Δεκ 2012 19:40 #405

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.106 δευτερόλεπτα