Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Γιατί δεν πέφτουν τελικά οι τιμές των ακινήτων;

Απ: Γιατί δεν πέφτουν τελικά οι τιμές των ακινήτων; 03 Μαρ 2011 19:48 #19

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13157
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1249
  • Κάρμα: -29 (-1)
Επειδή μου αρέσει να μιλάω με στοιχεία, δείτε εδώ ωραία σπίτια, διακοσίων περίπου τετραγωνικών μέτρων, που πωλούνται στη Σουηδία, σε τιμές έκπληξη:

www.thelocal.se/property/?county=&munici...price=800000&search=

Κάντε εδώ τη μετατροπή από Σουηδικές Κορώνες ( SEK ) σε ευρώ ( EUR), και κρατηθείτε μην πέσετε:

www.xe.com/ucc/
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Γιατί δεν πέφτουν τελικά οι τιμές των ακινήτων; 03 Μαρ 2011 20:16 #20

  • τζινι
  • Το Άβαταρ του/της τζινι
Σωστα μεχρι εδω η προταση ποια ειναι για να καταλαβω ????
Αγοραζουμε διαμερισμα στη σουηδια ,σε ενα χωριο της στο οποιο θα μεταναστευσουμε, η θα το δωσουμε για εκμεταλευση σε ενα τοπικο μασιτικο γραφειο σε μια αγνωστη αλλα σταθερη οικονομια να λαμβανουμε το ενοικιο(ποσο??? χωριο ειναι το πρωτο που μου εβγαλε) και μετα εδω που θα ζησω???) και το κυριοτερο και εδω ενα τετοιο κτισμα με σουηδικη αρχιτεκτονικη ειναι εξισου οικονομικο σα κατασκευη το μεγαλο προβλημα στη χωρα ειναι η γη και τα οικοπεδα .Απο εκει ξεκινανε ολα.Σε αυτα τα 3 χρονια η τασης τους ειναι ΑΝΩΔΙΚΕΣ ουτε καν σταθερες.Απο εκει πρεπει να προσεγγισουμε την οποια διαφορετικοτητα στη τιμη.Αυτος ειναι και ο κυριοτερος λογος απομακρυνσης μου απο την εν λογο δραστηριοτητα.Δε μπορει ο λαος να μην εχει ρευστο (οαεε κλεισιμο στροφιγγας και τραπεζες το ιδιο)και τα οικοπεδο να παιρνουν την ανηφορα.
Τα δεδομενα της κτηματαγορας μας αυτα ειναι ...

Εαν και εφοσον οι τιμες των οικομεδων ηταν στα επιπεδο του 2002 (τουλαχιστον) αφου ο πραγματικος και οχι ο οναμαστικος μισθος του μισθωτου ειναι στα επιπεδα του 1999(περικοπες-φορολογιες) οι τιμες τωτε και μονον τωτε θα μπορουμε να απολαμβανουμε τιμες απο τις μεσες τιμες εως και 30% κατω.
Επιπλεον πληροφορια

Ηδη τα νεοδμητα στη χωρα μας ειναι με λιγοτερα τ.μ. στις εμπορικες περιοχες (του λαου) για να ειναι πιο ανεκτα οικονομικα με αποτελεσμα το μεγαλυτερο κοστος κτισης τους ανα τ.μ.
ΜΙΑ Η ΑΛΛΗ ΔΛΔ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Γιατί δεν πέφτουν τελικά οι τιμές των ακινήτων; 03 Μαρ 2011 23:40 #21

  • bill kost
  • Το Άβαταρ του/της bill kost
Καλησπέρα.

Υπάρχει αντίστοιχο thread για τις τιμές των ενοικιαζόμενων και αν πέφτουν/ανεβαίνουν/μένουν στάσιμες;

Ευχαριστώ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Γιατί δεν πέφτουν τελικά οι τιμές των ακινήτων; 04 Μαρ 2011 14:31 #22

  • επιθετικός
  • Το Άβαταρ του/της επιθετικός
Αν είχατε χρήματα να αγοράσετε μια καινούρια γκαρσονιέρα, θα την αγοράζατε ή θα παίρνατε μια 30ετίας η οποία με την ανακαίνηση θα σας έβγαινε στο 60-70% της αξίας της καινούριας?ο πρωην κατασκευαστής θα ήταν χρήσιμο να μου πει την γνώμη του.για καινούρια γκαρσονιέρα θέλω γύρω στα 100χιλιάρικα ενώ για να ανακαινήσω και να αγοράσω μια παλιά 30ετίας θέλω 70.τι θα κάνατε στην θέση μου?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Γιατί δεν πέφτουν τελικά οι τιμές των ακινήτων; 04 Μαρ 2011 15:35 #23

  • Nick (Roidis)
  • Το Άβαταρ του/της Nick (Roidis)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Ως γνωστόν, οι καινούργιες κατοικίες υστερούν κατά πολύ σε ποιότητα υλικών. Αναφέρομαι σε πλακάκια, βρύσες, πόρτες, παράθυρα κλπ. Αυτό γίνεται φυσικά για να ρίξει η κατασκευαστής το κόστος, δεκτόν.
Πιστεύω πως αξίζει περισσότερο να πάρεις μία παλιά κατοικία και να την ανακαινήσεις σύμφωνα με τις δικές σου ανάγκες. Είτε θέλεις να το μισθώσεις, είτε θέλεις να το χρησιμοποιήσεις για ιδιοκατοίκηση.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.178 δευτερόλεπτα