Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) ΤΩΝ ΑΝΑΛΓΗΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ.

ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) ΤΩΝ ΑΝΑΛΓΗΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ. 07 Ιουλ 2015 23:47 #10

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
batista έγραψε:

Έτσι μπράβο Παναγιώτη, αλλά είμαι σίγουρος ότι μπορείς και καλύτερα και πιο πιπεράτα γιατί διακρίνω μια συστολή ... και έλλειψη ... οίστρου

Παράδειγμα:

Όπως έγραψε και μια από τις σοβαρές εφημερίδες σήμερα, "...Οι ουρές στα ΑΤΜ έδωσαν άλλοθι στους παράνομους εραστές..." και στο πεντάστηλο "...ΤΟΝ ΚΕΡΑΤΩΝΕ ΣΤΗΝ ... ΟΥΡΑ ΤΟΥ ΑΤΜ"

Αν αυτό δεν αποτελεί μεταμνημονιακό ευεργέτημα, (όχι για τον κερατά, για τον άλλο), τι αποτελεί;;;


Έεεεεε....

Κάτσε, ρε...

Εξαρτάται απο την τράπεζα...

Απο την ώρα κ την ημέρα..

Εξαρτάται αν έχει λογαριασμούς σε μια ή πολλές τράπεζες..

Για παράδειγμα, αν η σύζυγος έχει έναν λογαριασμό στη eurobank κ βγει για χρήμα τα μεσάνυχτα, τότε ο κερατάς έπρεπε να υπολογίσει απουσία της συζύγου, ένα εικοσάλεπτο..

Αν όμως η σύζυγος έχει λογαριασμό στην Εθνική, κάνει ένα σαραντάλεπτο..

Τώρα, αν η σύζυγος έχει 4 λογαριασμούς, βγει έξω το πρωΐ, πετύχει κ ημερα που πληρώνονται οι συνταξιούχοι...

Τότε ο κερατάς οφείλει να δείξει κατανόηση κ να περιμένει την σύζυγο κατα το βραδάκι..

Στις τόσες ώρες που έχουν χρόνο ,το παράνομο ζεύγος, μπορεί να πάει κ ημερήσια ως το Μιλάνο... :P


Γιατί νομίζεις ότι όλοι οι σοβαροί οικονομολόγοι συνιστούσαν εμφατικά ... διασπορά καταθέσεων;;;;; Εεεεεεεεεε;;;;;;;
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) ΤΩΝ ΑΝΑΛΓΗΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ. 13 Ιουλ 2015 13:05 #11

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2977
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1368
  • Κάρμα: 147
Άλλο καλό που μας έκαναν τα C.C ,είναι πως επιτέλους διαμορφώνουμε άποψη για την ευφυΐα του διπλανού μας.
Χθες βράδυ, επέστρεφα απο θάλασσα κ λίγι πριν το σπίτι, σταμάτησα στην Άλφα για την καθημερινή μου δόση. :woohoo:

Μένω σε αραιοκατοικιμένη περιοχή κ λίγο-πολυ γνωριζόμαστε όλοι, τουλαχιστον εξ όψεος..
Λίγο πριν παρκάρω, βλεπω μπροστα μου ένα μεγάλο , πολυτελες 4×4 που παρκάρει πριν απο μένα..
Κατεβαινει μια κυρία γύρω στα 60 κ αμέσως την αναγνωρίζω..

Είναι φαρμακοποιός κ ταυτόχρονα εισοδηματίας, απο μεγάλα καταστηματα που έχει, πάνω σε κεντρική λεωφόρο..
Την καλησπερίζω κ στέκομαι πίσω της..

Έρχεται η σειρά της, πάει στο ΑΤΜ, χτυπάει να βγάλει 60€..το μηχάνημα αρνείται..
Βγάζει ένδειξη, να διαλεξει 50 ή 100€..

Αυτή διαλεγει 100€.
Το μηχάνημα αρνείται..
Ξανά κ ξανά..

3 φορές..
Εγώ βιαζομαι όμως, γιατί το πρωΐ δουλεύω..
Της λέω να διαλέξει τα 50€..
Μα, αφού έχει σαν επιλογή κ τα 100€, μου λεει..
Γιατι να μην τα διαλέξω;;;
Ναι , αλλα το όριο είναι στα 60€, πως θα πάρετε περισσότερα, της απαντάω;
Με τα πολλά, τα κατάφερε να πάρει τα 50 κ να φύγει..
Είμαι βεβαιος, οτι αν δεν περίμενα στην ουρά μαζί με 2-3 ακομη, θα το προσπαθούσε κ άλλο.. :blink:
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Τελευταία διόρθωση: 13 Ιουλ 2015 13:07 από ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) ΤΩΝ ΑΝΑΛΓΗΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ. 13 Ιουλ 2015 13:41 #12

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Άλλο καλό που μας έκαναν τα C.C ,είναι πως επιτέλους διαμορφώνουμε άποψη για την ευφυΐα του διπλανού μας.

Αυτό ξαναπές το....γιατί αν και γνωρίζαμε πάνω κάτω την ευφυία του διπλανού μας, τώρα πλέον άρθηκε και η τελευταία αμφιβολία.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα