Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας

ΘΕΜΑ: Παραλληλο νομισμα

Παραλληλο νομισμα 07 Απρ 2014 18:05 #154

  • Kratistos (Ekratistos)
  • Το Άβαταρ του/της Kratistos (Ekratistos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 773
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 70
  • Κάρμα: -6 (-68)
George έγραψε:
Maria

Έχω βαρεθεί να σε βλέπω να ανοίγεις νήματα με μόνο και ένα θέμα το πως θα την «πεις» στον Σύριζα. Ο χρόνος που αφιερώνεις, η εμμονή σου, ο τρόπος σε συνδυασμό με το ότι δεν έχεις πρόταση, οδηγεί σε απαξιωτικά συμπεράσματα για το άτομο σου.
Επιπλέον οι χυδαίες αναφορές σου σε ιστορικά γεγονότα και πρόσωπα εποχής που δεν έζησες, ενισχύουν αυτά τα συμπεράσματα. Κράτα επιφυλάξεις για την πηγή που διδάχθηκες και για αυτά που παρέλειψες να μάθεις - όπως όλοι πρέπει να κάνουμε.
Τέλος μάθε να ασχολείσαι και να προωθείς πράγματα που θέλεις στη ζωή σου, όχι αυτά που δεν θέλεις. Κάνε προπαγάνδα για αυτά που πιστεύεις. Υιοθέτησε την θετική στάση στη ζωή σου.
Υ.Γ. 1: Δεν διαβάζω ποτέ τα σεντόνια που γράφεις πέρα από 5 σειρές και κάνα δυο προτάσεις ανάμεσα. Είναι η απόλυτη αρνητική ιντερνετική μουρμούρα!

Υ.Γ 2: Ο τσιγκούνης θα τα έχει ¨παίξει¨. Σε λίγο δεν θα υπάρχει διαφήμιση στο site! Τους διώξατε όλους! Μονοπωλείται το φορουμ από (4) άτομα με ένα σκυλοκαβγά σε 3-4 νήματα. Το ζευγαράκι Σύριζα, ένας αναποφάσιστος και μία ακροδεξιά, κατακρίνουν ο ένας τον άλλον για τα δικά τους όμως ελαττώματα. Εξαιρώ σε βαθμό τον (αναποφάσιστο) Soto51, -δεν δικαιολογώ όμως την συμμετοχή του στο επίπεδο αυτό-, επειδή προβάλει μια λογική, έχει εμπειρία της ¨πιάτσας¨ και επιχειρηματολογεί. Οι άλλοι είστε κολλημένοι σε ιδεοληψίες και προκαταλήψεις, υπαλληλάκοι του συστήματος.

Δείξτε έλεος στον εαυτό σας και στον site, κόφτε το.

( ………κάτσε να μπω και σαν Soto51 τώρα να με ευχαριστήσω…. :laugh: )



Βασικα όπως εχεις δει μέχρι στιγμης εγω προσωπικα δεν γραφω σεντονια. Εχω καταγραψει τις αποψεις σε προηγουμενες αναφορες μου. Απλως επειδη εχει γινει η κατασταση λιγο χαβαλες κανω και εγω το χαβαλε μου.
Απο εκει και υστερα δεν θα απαγορεψουμε σε κανεναν να γραψει τα δικα του. Εαν εσενα δεν σου αρεσουν απλως μη τα διαβαζεις. Εσυ εαν θελεις γραψε τις δικες σου αποψεις. Ηδη εγραψες κατι για τα ομολογα. Θα σου πουμε κατι επειδη εσυ εγραψες αυτο που νομιζεις ή ρωτας αυτο που θελεις?
Η Μαρια γουσταρει να γραφει αυτα που γραφει, αλλωστε τα συγκεριμενα νηματα που εχει γραψει ειναι πιο πολυ πολιτικου περιεχομενου και οχι καθαρα οικονομικου, δεν γραφουν για επιτοκια καταθεσεων ουτε για ομολογα κλπ.
Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα "φιλε George".
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Παραλληλο νομισμα 08 Απρ 2014 01:59 #155

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
George έγραψε:
Maria

Έχω βαρεθεί να σε βλέπω να ανοίγεις νήματα με μόνο και ένα θέμα το πως θα την «πεις» στον Σύριζα. Ο χρόνος που αφιερώνεις, η εμμονή σου, ο τρόπος σε συνδυασμό με το ότι δεν έχεις πρόταση, οδηγεί σε απαξιωτικά συμπεράσματα για το άτομο σου.
Επιπλέον οι χυδαίες αναφορές σου σε ιστορικά γεγονότα και πρόσωπα εποχής που δεν έζησες, ενισχύουν αυτά τα συμπεράσματα. Κράτα επιφυλάξεις για την πηγή που διδάχθηκες και για αυτά που παρέλειψες να μάθεις - όπως όλοι πρέπει να κάνουμε.
Τέλος μάθε να ασχολείσαι και να προωθείς πράγματα που θέλεις στη ζωή σου, όχι αυτά που δεν θέλεις. Κάνε προπαγάνδα για αυτά που πιστεύεις. Υιοθέτησε την θετική στάση στη ζωή σου.
Υ.Γ. 1: Δεν διαβάζω ποτέ τα σεντόνια που γράφεις πέρα από 5 σειρές και κάνα δυο προτάσεις ανάμεσα. Είναι η απόλυτη αρνητική ιντερνετική μουρμούρα!

Υ.Γ 2: Ο τσιγκούνης θα τα έχει ¨παίξει¨. Σε λίγο δεν θα υπάρχει διαφήμιση στο site! Τους διώξατε όλους! Μονοπωλείται το φορουμ από (4) άτομα με ένα σκυλοκαβγά σε 3-4 νήματα. Το ζευγαράκι Σύριζα, ένας αναποφάσιστος και μία ακροδεξιά, κατακρίνουν ο ένας τον άλλον για τα δικά τους όμως ελαττώματα. Εξαιρώ σε βαθμό τον (αναποφάσιστο) Soto51, -δεν δικαιολογώ όμως την συμμετοχή του στο επίπεδο αυτό-, επειδή προβάλει μια λογική, έχει εμπειρία της ¨πιάτσας¨ και επιχειρηματολογεί. Οι άλλοι είστε κολλημένοι σε ιδεοληψίες και προκαταλήψεις, υπαλληλάκοι του συστήματος.

Δείξτε έλεος στον εαυτό σας και στον site, κόφτε το.

( ………κάτσε να μπω και σαν Soto51 τώρα να με ευχαριστήσω…. :laugh: )

Καλησπερα,

Το ιδιο ''αυστηρος'' να εισαι και με τους αλλους και οχι με εμενα μονομερως. :laugh:
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Παραλληλο νομισμα 27 Ιαν 2015 19:51 #156

  • Kratistos (Ekratistos)
  • Το Άβαταρ του/της Kratistos (Ekratistos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 773
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 70
  • Κάρμα: -6 (-68)
soto51 έγραψε:
Kratistos έγραψε:
Ζητω! Τι εχεις τελειωσει London School of Economics ή εχεις ντοκτορα στα οικονομικα απο το Harvard?
Ησουν συμμαθητης στο Harvard μαζί με τον Αντωνάκη και τον Γιωργάκη?

Δεν πειράζει θα το εμπεδώσεις του χρονου μετά τις βουλευτικές εκλογες που θα γινουν αναγκαστικα λογω ληξης της θητειας του Παπουλια και θα εκλεγει ο Συριζα.

Βρε αστοιχείωτε,
Τι να εμπαιδώσω? Έχεις αντίληψη για την έννοια των λέξεων?
το "ζήτω"?
Ότι θα βγει ο συριζα κυβέρνηση εγώ το έχω πει πρώτος, εδώ και πολύ καιρό. Σου έχω πει ποτέ ότι δεν θα βγεί?

Όσο για το άλλο κείμενο που έβαλες, θα το διαβάσω κι αυτό.
(Τα πάντα διαβάζω).
Αλλά κάθε πράμα στον καιρό του.

Δε μου είπες όμως, εσύ:
Από τη μελέτη του ινστ. Levy, ΕΣΥ, τι κατάλαβες??

ΤΑ ΕΓΡΑΦΑ Ο ΔΥΣΤΥΧΗΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΓΑΖΑΤΕ ΤΡΕΛΛΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΓΒΑΙΝΕ ΝΟΗΜΑ.
Η ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ PROJECT MANAGMENT ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΓΑΙ 12 ΜΗΝΕΣ 300.000 ΑΝΕΡΓΩΝ (ΠΡΟΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟΥ LEVY).

ΠΑΡΤΑ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!

Αναπληρώτρια υπουργός Εργασίας, αρμόδια για την καταπολέμηση ανεργίας, είναι η Ράνια Αντωνοπούλου, βουλευτής Επικρατείας του ΣΥΡΙΖΑ και καθηγήτρια στο Bard College, το πρόσωπο-έκπληξη στη νέα κυβέρνηση.

Είναι επίσης διευθύντρια του τμήματος έρευνας για την ισότητα των φύλων του Levy Economics Institute στη Νέα Υόρκη και ερευνήτρια στο Ινστιτούτο Εργασίας. Έχει δημοσιεύσει τις μελέτες της σε διεθνή επιστημονικά περιοδικά όπως το Journal of Income Distribution, Feminist Economics Journal, Eastern Economic Review και σε βιβλία, και έχει παρουσιάσει τις εργασίες της σε διεθνή επιστημονικά συνέδρια και επιτροπές των Ηνωμένων Εθνών.

Έχει διατελέσει καθηγήτρια Οικονομικής Επιστήμης στο New York University, επισκέπτρια καθηγήτρια στο Barnard College, Columbia University και εμπειρογνώμων στα Ηνωμένα Έθνη και στο Διεθνή Οργανισμό Εργασίας. Είναι απόφοιτη του τμήματος Οικονομικών Επιστημών και κάτοχος ΜΑ και PhD απο το Πανεπιστήμιο New School for Social Research, ΗΠΑ. Η κυρία Αντωνοπούλου αναλαμβάνει το εξαιρετικά δύσκολο έργο της καταπολέμησης της ανεργίας.
Τμήμα ειδήσεων defencenet.gr
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα