Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας

TOPIC: Ο πατριωτισμός των Ελλήνων

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 15 Jul 2015 04:29 #28

  • Turms
  • Turms's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 132
  • Thank you received: 21
  • Karma: 0 (1)
DragonHD wrote:
kostas bg (kostas.bg) wrote:
Τελικά έχεις κώλυμα με το bg και τους καταθέτες εξωτερικού Αν είσαι μαζόχας δικό σου θέμα Την πατρίδα την αγαπάς όταν σε αγαπάει και αυτή ! Επειδή είμαστε πολλοί οι καταθέτες εξωτερικού και τα λεφτά μας τα έχουμε αποκτήσει με κόπο προτεραιότητα έχει να ζήσουμε την οικογένεια μας εξασφαλίζοντας τις οικονομίες μας στο εξωτερικό!
Συμφωνω αδερφε.Αυτο που σε ενδιαφερει ειναι μονο πως θα επιβιωσεις εσυ ,οπως λες.Αυτη ειναι η διαφορα μας.Τωρα για την αγαπη στην πατριδα,αστο.Την πατριδα την αγαπας οσο και αν σε πικραινει.Μαρτυρας μου το G3 που εχω στην ντουλαπα μου και οι ετοιμες γεμιστηρες μου!!!Ετσι για να μπορεις εσυ και οι ομοιοι σου να βγαζουν τα χρηματα που αποκτηθηκαν στην χωρα μου ,ελευθερα στο εξωτερικο.Ναι σου ειπα και πριν.Θεωρω τους καταθετες εξωτερικου ,λαμογια.Ειμαι ξεκαθαρος.Και ουτε Συριζαιος η ψεκασμενος,κουμουνιστης η φασιστας ειμαι,για να μην το παρεξηγησεις πολιτικα.

χωρις καμια διαθεση να μαλωσουμε, αν δεν εισαι εθνοφυλακας αλλα εχεις G3 μεσα στο σπιτι , τοτε με το μισος που βγαζεις για αυτους που εχουν τα λεφτα τους στο εξωτερικο, σορρυ φιλε που θα στο πω, αλλα εισαι ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟΣ.
The administrator has disabled public write access.

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 15 Jul 2015 21:55 #29

  • DragonHD
  • DragonHD's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 47
  • Thank you received: 10
  • Karma: -2 (-3)
Midi (Midi ) wrote:
οκ μας επεισες ..μπορεις τωρα να καταθεσεις και τα υπολοιπα χρηματα που σου εμειναν απο το κουρεμα στον λογαριασμο του ΔΝΤ υπερ του εθνικου χρεους . μετα μη ξεχασεις να ποσταρεις και την αποδειξη .
Κι επειδη ειμαι και αποτυχημενο μεντιουμ οπως ειπες μαλλον σε κοβω για κρατικοδιαιτο ( μονο αυτοι κομπαζουν για τα 100% καθαρα και δικαιολογημενα χρηματα τους ) γι αυτο και τοσο μενος προς οποιον προσπαθει να σωσει τα δικα του χρηματα απο τια τρωκτικα του δημοσιου αδηφαγου τερατος.
nice try

ps

η οικογενεια μου ηδη μετρα 300 κ απωλειες απο το ΟΕΔ οποτε ασε το δουλεμα
σου ειπα και πιο πανω,οτι δεν το εχεις με τις προβλεψεις φιλε μου.αστο σου λεω,δεν το εχεις.Αν διαβαζες καλυτερα αντι να κραυγαζεις θα διαβαζες για επιχειρηση και εργαζομενους.
οσο για τους προφανως ασχετους που μιλουν για G3 κλπ,θα επρεπε να γνωριζουν οτι τα συγκεκριμενα οπλα χορηγουνται στους πολιτες καποιων περιοχων,για συγκεκριμενους λογους και σκοπο.Αλλα απο την ασφαλεια της Αθηνας ,φυσικο ειναι να μη γνωριζεις καποια πραγματα,και το μονο που σε ενδιαφερει να ειναι το σαρκιο σου και το πως θα βγαλεις τα μαυρα σου λεφτα στοεξωτερικο,αδιαφορωντας για την πατριδα σου.Ολα τα υπολοιπα περι"αδικου και αδηφαγου κρατους"αν και σε πολλα συμφωνω,θεωρω πως δεν ταιριαζουν στην περιπτωση και στη νκατασταση που βρισκομαστε.Οι πραγματικα επικυνδυνοι ειναι για μενα οι παρτακηδες που βγαζουν τα λεφτα τους εξω,και θελουν κρεμασμα.Τι να κανω,αυτη ειναι η γνωμη μου,και φυσικο ειναι να μην αρεσει σε καποιους παρτακηδες..Και μη νψαχνετε για μισος κλπ.Το μισος το δειχνουν αυτοι που κανουν μισητες και αντεθνικες πραξεις.Αντε καλο σας απογευμα
The administrator has disabled public write access.

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 15 Jul 2015 22:06 #30

  • Filoxrimatos
  • Filoxrimatos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 882
  • Thank you received: 294
  • Karma: 18 (-1)
DragonHD wrote:
Και μη νψαχνετε για μισος κλπ.Το μισος το δειχνουν αυτοι που κανουν μισητες και αντεθνικες πραξεις.

Όπως αυτοί που χωρίς λόγο επιτίθενται και χαρακτηρίζουν τους συμπατριώτες τους, ας πούμε.
The administrator has disabled public write access.

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 16 Jul 2015 01:48 #31

DragonHD wrote:
τα συγκεκριμενα οπλα χορηγουνται στους πολιτες καποιων περιοχων,για συγκεκριμενους λογους και σκοπο.
Σοβαρά?
Μπορείς να μας πεις το νόμο βάσει του οποίου υφίσταται αυτή η διαδικασία?
Ή έστω να μας μοστράρεις εδώ (με κρυμμένα τα προσωπικά σου προφανώς) την ΑΔΕΙΑ οπλοκατοχής που σου έχει δοθεί "σαν πολίτης"?
Αυτή θα γράφει και τους λόγους, και τους νόμους, και το σκοπό.
The administrator has disabled public write access.

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 16 Jul 2015 02:09 #32

DragonHD wrote:
Midi (Midi ) wrote:
οκ μας επεισες ..μπορεις τωρα να καταθεσεις και τα υπολοιπα χρηματα που σου εμειναν απο το κουρεμα στον λογαριασμο του ΔΝΤ υπερ του εθνικου χρεους . μετα μη ξεχασεις να ποσταρεις και την αποδειξη .
Κι επειδη ειμαι και αποτυχημενο μεντιουμ οπως ειπες μαλλον σε κοβω για κρατικοδιαιτο ( μονο αυτοι κομπαζουν για τα 100% καθαρα και δικαιολογημενα χρηματα τους ) γι αυτο και τοσο μενος προς οποιον προσπαθει να σωσει τα δικα του χρηματα απο τια τρωκτικα του δημοσιου αδηφαγου τερατος.
nice try

ps

η οικογενεια μου ηδη μετρα 300 κ απωλειες απο το ΟΕΔ οποτε ασε το δουλεμα
σου ειπα και πιο πανω,οτι δεν το εχεις με τις προβλεψεις φιλε μου.αστο σου λεω,δεν το εχεις.Αν διαβαζες καλυτερα αντι να κραυγαζεις θα διαβαζες για επιχειρηση και εργαζομενους.
οσο για τους προφανως ασχετους που μιλουν για G3 κλπ,θα επρεπε να γνωριζουν οτι τα συγκεκριμενα οπλα χορηγουνται στους πολιτες καποιων περιοχων,για συγκεκριμενους λογους και σκοπο.Αλλα απο την ασφαλεια της Αθηνας ,φυσικο ειναι να μη γνωριζεις καποια πραγματα,και το μονο που σε ενδιαφερει να ειναι το σαρκιο σου και το πως θα βγαλεις τα μαυρα σου λεφτα στοεξωτερικο,αδιαφορωντας για την πατριδα σου.Ολα τα υπολοιπα περι"αδικου και αδηφαγου κρατους"αν και σε πολλα συμφωνω,θεωρω πως δεν ταιριαζουν στην περιπτωση και στη νκατασταση που βρισκομαστε.Οι πραγματικα επικυνδυνοι ειναι για μενα οι παρτακηδες που βγαζουν τα λεφτα τους εξω,και θελουν κρεμασμα.Τι να κανω,αυτη ειναι η γνωμη μου,και φυσικο ειναι να μην αρεσει σε καποιους παρτακηδες..Και μη νψαχνετε για μισος κλπ.Το μισος το δειχνουν αυτοι που κανουν μισητες και αντεθνικες πραξεις.Αντε καλο σας απογευμα
Μάλλον εσύ θέλεις δέσιμο κ Γ. Παπαδόπουλε Ποιος είσαι εσύ που θα μας κρεμάσεις ρε απίθανε
Last Edit: 16 Jul 2015 03:39 by kostas bg (kostas.bg).
The administrator has disabled public write access.

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 16 Jul 2015 02:13 #33

ρε παιδια μην τρελαθουμε εντελως! Εθνοφυλακας εναι ο ανθρωπος στην παραμεθόριο. Θα ειναι στην πρωτη γραμμη του πυρος την ωρα εναρξης του πολεμου. Αυτοι θα πολεμησουν για την οικογενεια τους και την πατριδα στα νησια. Ειναι αξιεπαινος για αυτο.
Καλα δεν υπηρετησατε στο στρατο; Δε λες που υπαρχουν και αυτοι... Αλλιως θα πεσουν τα νησια αμαχητί! Και ξερετε οτι αιχμαλώτους τους άμαχους, δεν πιανουν οι γειτονες και φιλοι μας
Μακαρι να ειχαμε τα κοτσια να εχουμε τα λεφτα μας μεσα να μας τα κουρεψουν. Δυστυχως οι ιδιοι οι πολτικοι μας δινουν το κακο παραδειγμα και δυστυχως ειναι αδηφαγοι. Απο την αλλη να ειναι καλα όποιος πιστευει στην πατριδα του
Last Edit: 16 Jul 2015 02:21 by Ψαχνόμενος (ant).
The administrator has disabled public write access.

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 16 Jul 2015 03:14 #34

  • Turms
  • Turms's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 132
  • Thank you received: 21
  • Karma: 0 (1)
χωρις διαθεση για αντιπαραθεση αλλα με βαση αυτα που γραφει ο φιλος παραπανω

απο την ασφαλεια της Αθηνας ,φυσικο ειναι να μη γνωριζεις καποια πραγματα,και το μονο που σε ενδιαφερει να ειναι το σαρκιο σου και το πως θα βγαλεις τα μαυρα σου λεφτα στοεξωτερικο,αδιαφορωντας για την πατριδα σου

μου θυμιζουν την φαση που καποιοι θελανε να μπουνε στο δημοσιο και ενω φιλουσαν κατουρημενες ποδιες δεν μπορεσανε. Και μετα βριζαν ολη μερα και ολη νυχτα τους δημοσιους υπαλληλους
ή καποιους αλλους που θα γουσταραν πολυ να φυγουνε καμια ΗΠΑ για να ζησουν, αλλα επειδη δεν μπορουνε βγαινουν και κραζουν ως προδοτες οσους πηγανε (και φαντασου οτι εκει πας με τα προσοντα σου αν δεν εχεις διαβατηριο)

Προφανως και ο φιλος αυτος θα προσπαθησε και θα ηθελε να βγαλει λεφτα στο εξωτερικο.
Επειδη για καποιους λογους (που δεν μας απασχολουν) δεν τα καταφερε, βγαζει ενα τρελο μισος και κομπλεξ προς ολους οσους εχουν λεφτα στο εξωτερικο, τους βαζει ολους σε ενα τσουβαλι ως φοροφυγαδες, κατοικους αθηνας, που νοιαζονται μονο για την παρτη τους.

Σου συστηνω μια επισκεψη σε εναν ψυχολογο.
Last Edit: 16 Jul 2015 03:18 by Turms.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Optimus (optimus), kostas bg (kostas.bg)

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 16 Jul 2015 04:31 #35

εγω δεν εχω λεφτα το εξωτερικο, δεν μπορω όμως και να πω αρνητικα για αυτον που προσπαθει να σωσει τους κοπους μιας ζωης με οποιοδήποτε τροπο
Απο την άλλη θαυμαζω αυτον που αφηνει τα χρηματα σε καταθεση για πιθανο κουρεμα στο αδηφάγο κρατος
The administrator has disabled public write access.

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 16 Jul 2015 06:43 #36

  • Optimus (optimus)
  • Optimus (optimus)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 588
  • Thank you received: 61
  • Karma: -3 (-86)
DragonHD wrote:
kostas bg (kostas.bg) wrote:
Τελικά έχεις κώλυμα με το bg και τους καταθέτες εξωτερικού Αν είσαι μαζόχας δικό σου θέμα Την πατρίδα την αγαπάς όταν σε αγαπάει και αυτή ! Επειδή είμαστε πολλοί οι καταθέτες εξωτερικού και τα λεφτά μας τα έχουμε αποκτήσει με κόπο προτεραιότητα έχει να ζήσουμε την οικογένεια μας εξασφαλίζοντας τις οικονομίες μας στο εξωτερικό!
Συμφωνω αδερφε.Αυτο που σε ενδιαφερει ειναι μονο πως θα επιβιωσεις εσυ ,οπως λες.Αυτη ειναι η διαφορα μας.Τωρα για την αγαπη στην πατριδα,αστο.Την πατριδα την αγαπας οσο και αν σε πικραινει.Μαρτυρας μου το G3 που εχω στην ντουλαπα μου και οι ετοιμες γεμιστηρες μου!!!Ετσι για να μπορεις εσυ και οι ομοιοι σου να βγαζουν τα χρηματα που αποκτηθηκαν στην χωρα μου ,ελευθερα στο εξωτερικο.Ναι σου ειπα και πριν.Θεωρω τους καταθετες εξωτερικου ,λαμογια.Ειμαι ξεκαθαρος.Και ουτε Συριζαιος η ψεκασμενος,κουμουνιστης η φασιστας ειμαι,για να μην το παρεξηγησεις πολιτικα.
Ποιός είσαι να αποκαλείς λαμόγιο όποιον βγάζει χρηματα έξω; Και θα τους κρεμάσεις κιόλας; Θεωρείσαι Έλληνας εσυ;
Tsig;
Last Edit: 16 Jul 2015 06:46 by Optimus (optimus).
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.073 seconds