Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας

TOPIC: Ο πατριωτισμός των Ελλήνων

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 14 Jul 2015 23:44 #19

  • DragonHD
  • DragonHD's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 47
  • Thank you received: 10
  • Karma: -2 (-3)
kostas bg (kostas.bg) wrote:
DragonHD wrote:
kostas bg (kostas.bg) wrote:
DragonHD έγραψε:


Επιβαλλεται και μακαρι να γινει.Δεν υπαρχει πιο αντεθνικη πραξη,απο αυτην που εχουν κανει καποιοι βγαζοντας τα λεφτα τους εξω.Τουλαχιστον 50% φορολογια και φορολογικος ελενχος ειναι επιβεβλημενα για αυτους τους κυριους!!!

kostasbg
Kαι ο Βενιζέλος είναι πατριώτης που κούρεψε 15000 ομολογιούχους Τα δικά του όμως δεν τα πείραξε δεν έδωσε ούτε ένα ευρώ για να σώσει τι χώρα Φίλε επειδή μας τα φάγανε οι πατριώτες τα στείλαμε έξω Ασε τους πατριωτισμούς και τον εύκολο τρόπο να κλέβετε τα λεφτά από τους πολίτες ελεύθερη διακίνηση κεφαλαίων έχουμε στην ΕΕ
Αγαπητέ Κωστα εγω δεν εκλεψα λεφτα απο κανενα,οπως θα διαβασες ο Βενιζελος με εκλεψε το 2012.Και φυσικα ειμαι GR και οχι Bg.Το τι κανουν οι αθλιοι πολιτικοι το γνωριζω,και συμφωνω μαζι σου.Και συγνωμη αν ειμαι GR και οχι Bg!Μη νοιωθεις ενοχές για το Bg σου,δυστυχως αλλοι σου το επετρεψαν η στο επεβαλλαν.Αλλα μην νοιθεις και υπερηφανια για αυτο.Νασε καλα,και καλο σου απογευμα
To gr η bg δεν έχει σημασία στο θέμα Εμένα με ενοχλεί ο κάθε πατριώτης να θέλει να φάι τις οικονομίες των άλλων που με ιδρώτα τις έχουν αποκτήσει και τις έστειλαν έξω για να τις σώσουν από τους κλέφτες πολιτικούς Αν είναι αλήθεια ότι σου κουρέψανε το 2012 τα ομόλογα και άφησες τις υπόλοιπες οικονομίες σου σε ελληνική τράπεζα τότε αρχηγέ είσαι 2 φορές μαλακ.ς Και εμένα με κούρεψε η κουράδα ο Βενιζέλος και μου γράφεις γιατί έστειλα ότι μου απόμεινε έξω Δεν θέλω κανένας να χάσει τις οικονομίες του είτε στην Ελλάδα είτε στο εξωτερικό από τους ξεφτιλισμένους πολιτικούς!
Αδερφε,και εγω δεν θελω να χασει κανενας τις οικονομιες του.Απλα πιστευω(μου επιτρεπεις ε;)οτι το μεγαλυτερο ποσοστο των χρηματων που βγηκε εξω ειναι καταμαυρο.Εγω που εχω τα λεφτα μου στην Ελλαδα ειμαι 10000% διαθεσιμος σε καθε φορολογικο ελεγχο.Για αυτον που εχει βγαλει τα λεφτα του εξω,εχω πολλες αμφιβολιες.Η διαφορα μας φιλε μου πως για μενα το Gr ειναι τιμη,και το bg ποτε μου δεν θα το προτιμουσα,και πιστεψε με οτι λογω της περιοχης που διαμενω,για μενα ειναι πανευκολο και τα χρηματα μου να εχω παει σε τραπεζα bg και την επιχειρηση μου να εχω στην bg και κανενα Gr να μην απασχολω,αλλα να απασχολω φτηνοτερα bg!!!Ομως για να αγαπας την πατριδα σου θελει αλλα πραγματα να ειναι στην ψυχουλα σου,και να το αποδικνυεις καθημερινα,ακομα και με την ιδιοτητα του Ακριτα !!!Καλο σου βραδυ και θα σε παρακαλουσα να μην χαραχτηριζεις μ@@ς ,ατομα που δεν γνωριζεις.Σου επιστρεφω λοιπον τον χαραχτηρισμο .Οσο αυτη η πατριδα μας πικραινει ,τοσο εμεις οι μαζοχες θα την αγαπαμε.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: takis600

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 15 Jul 2015 00:14 #20

Τελικά έχεις κώλυμα με το bg και τους καταθέτες εξωτερικού Αν είσαι μαζόχας δικό σου θέμα Την πατρίδα την αγαπάς όταν σε αγαπάει και αυτή ! Επειδή είμαστε πολλοί οι καταθέτες εξωτερικού και τα λεφτά μας τα έχουμε αποκτήσει με κόπο προτεραιότητα έχει να ζήσουμε την οικογένεια μας εξασφαλίζοντας τις οικονομίες μας στο εξωτερικό!
The administrator has disabled public write access.

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 15 Jul 2015 00:30 #21

kostas bg (kostas.bg) wrote:
Τελικά έχεις κώλυμα με το bg και τους καταθέτες εξωτερικού Αν είσαι μαζόχας δικό σου θέμα Την πατρίδα την αγαπάς όταν σε αγαπάει και αυτή ! Επειδή είμαστε πολλοί οι καταθέτες εξωτερικού και τα λεφτά μας τα έχουμε αποκτήσει με κόπο προτεραιότητα έχει να ζήσουμε την οικογένεια μας εξασφαλίζοντας τις οικονομίες μας στο εξωτερικό!

Συμφωνώ με αυτή την άποψη.

Και το προχωράω...πρέπει πρώτα να αγαπάμε το Έθνος μας.

Η πατρίδα είναι ο χώρος και το κράτος ένας τρόπος οργάνωσης του χώρου.
Οι Εβραίοι ήταν για χιλιάδες χρόνια έθνος , χωρίς κράτος και μακριά από την πατρίδα.
Επέζησε το έθνος,έφτιαξε κράτος και επέστρεψε στην πατρίδα του.

Το δικό μας κράτος , έχει σαπίσει...Δεν μπορείς να εμπιστεύεσαι τους κόπους σου σε κάτι σάπιο...
www.parapolitika.gr/article/308054/parai...is-i-nantia-valavani
The administrator has disabled public write access.

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 15 Jul 2015 00:52 #22

  • DragonHD
  • DragonHD's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 47
  • Thank you received: 10
  • Karma: -2 (-3)
kostas bg (kostas.bg) wrote:
Τελικά έχεις κώλυμα με το bg και τους καταθέτες εξωτερικού Αν είσαι μαζόχας δικό σου θέμα Την πατρίδα την αγαπάς όταν σε αγαπάει και αυτή ! Επειδή είμαστε πολλοί οι καταθέτες εξωτερικού και τα λεφτά μας τα έχουμε αποκτήσει με κόπο προτεραιότητα έχει να ζήσουμε την οικογένεια μας εξασφαλίζοντας τις οικονομίες μας στο εξωτερικό!
Συμφωνω αδερφε.Αυτο που σε ενδιαφερει ειναι μονο πως θα επιβιωσεις εσυ ,οπως λες.Αυτη ειναι η διαφορα μας.Τωρα για την αγαπη στην πατριδα,αστο.Την πατριδα την αγαπας οσο και αν σε πικραινει.Μαρτυρας μου το G3 που εχω στην ντουλαπα μου και οι ετοιμες γεμιστηρες μου!!!Ετσι για να μπορεις εσυ και οι ομοιοι σου να βγαζουν τα χρηματα που αποκτηθηκαν στην χωρα μου ,ελευθερα στο εξωτερικο.Ναι σου ειπα και πριν.Θεωρω τους καταθετες εξωτερικου ,λαμογια.Ειμαι ξεκαθαρος.Και ουτε Συριζαιος η ψεκασμενος,κουμουνιστης η φασιστας ειμαι,για να μην το παρεξηγησεις πολιτικα.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: takis600

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 15 Jul 2015 01:10 #23

Το G3 τι ρόλο παίζει ? Στο στρατό Διδυμότειχο μεριά είχα FN να φιλάω την χώρα από τους Τούρκους (χαμένα 2 χρόνια) εσύ το G3 για πιο λόγο το έχεις?
The administrator has disabled public write access.

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 15 Jul 2015 01:20 #24

  • Filoxrimatos
  • Filoxrimatos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 882
  • Thank you received: 294
  • Karma: 18 (-1)
DragonHD wrote:
Συμφωνω αδερφε.Αυτο που σε ενδιαφερει ειναι μονο πως θα επιβιωσεις εσυ ,οπως λες.Αυτη ειναι η διαφορα μας.Τωρα για την αγαπη στην πατριδα,αστο.Την πατριδα την αγαπας οσο και αν σε πικραινει.Μαρτυρας μου το G3 που εχω στην ντουλαπα μου και οι ετοιμες γεμιστηρες μου!!!

Ελπίζω να είσαι εθνοφύλακας, διαφορετικά δεν σε τιμάει να έχεις τυφέκιο μάχης σπίτι σου.
Ετσι για να μπορεις εσυ και οι ομοιοι σου να βγαζουν τα χρηματα που αποκτηθηκαν στην χωρα μου ,ελευθερα στο εξωτερικο.Ναι σου ειπα και πριν.Θεωρω τους καταθετες εξωτερικου ,λαμογια.Ειμαι ξεκαθαρος.Και ουτε Συριζαιος η ψεκασμενος,κουμουνιστης η φασιστας ειμαι,για να μην το παρεξηγησεις πολιτικα.

Άποψη σου. Όπως και κάποιοι άλλοι θεωρούν τους καταθέτες εσωτερικού μ@λ@κες. Αλλά η αλήθεια είναι ότι είτε έχεις τα λεφτά μέσα είτε έξω, δεν έχει να κάνει με πατριωτισμό, εθνικά συμφέροντα ή οτιδήποτε άλλο ευγενές και πιασάρικο. Έχει απλά να κάνει με τραπεζικά ιδρύματα, τα οποία στην περίπτωση μας είναι χρεωκοπημένα και επιβαρύνουν όλους μας με χρέη.
The administrator has disabled public write access.

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 15 Jul 2015 01:22 #25

  • takis600
  • takis600's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 321
  • Thank you received: 49
  • Karma: 3
Πολλές φιλίες και πολλά σπίτια θα χαλάσουν αυτή την εποχή πάντως.
Που ήταν κρυμένο τόσο μίσος ρε παιδιά;
The administrator has disabled public write access.

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 15 Jul 2015 02:35 #26

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
takis600 wrote:
Πολλές φιλίες και πολλά σπίτια θα χαλάσουν αυτή την εποχή πάντως.
Που ήταν κρυμένο τόσο μίσος ρε παιδιά;

Για δες στα θρανία των σχολείων.
The administrator has disabled public write access.

Ο πατριωτισμός των Ελλήνων 15 Jul 2015 04:19 #27

  • Midi (Midi )
  • Midi (Midi )'s Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 64
  • Thank you received: 10
  • Karma: 0 (1)
οκ μας επεισες ..μπορεις τωρα να καταθεσεις και τα υπολοιπα χρηματα που σου εμειναν απο το κουρεμα στον λογαριασμο του ΔΝΤ υπερ του εθνικου χρεους . μετα μη ξεχασεις να ποσταρεις και την αποδειξη .
Κι επειδη ειμαι και αποτυχημενο μεντιουμ οπως ειπες μαλλον σε κοβω για κρατικοδιαιτο ( μονο αυτοι κομπαζουν για τα 100% καθαρα και δικαιολογημενα χρηματα τους ) γι αυτο και τοσο μενος προς οποιον προσπαθει να σωσει τα δικα του χρηματα απο τια τρωκτικα του δημοσιου αδηφαγου τερατος.
nice try

ps

η οικογενεια μου ηδη μετρα 300 κ απωλειες απο το ΟΕΔ οποτε ασε το δουλεμα
Last Edit: 15 Jul 2015 04:20 by Midi (Midi ).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: kostas bg (kostas.bg)
Time to create page: 0.072 seconds