Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών

TOPIC: Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 07 Jul 2023 23:38 #442

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Merq wrote:
Δεν υπάρχει κατάστημα HSBC στη περιοχή μου gus. Επίσης, δεν θεωρώ πως μετά την απορρόφηση της HSBC ότι η νέα πλέον Παγκρήτια θα συνεχίσει να προσφέρει εφάμιλλα επιτόκια με εκείνα της HSBC, αντιθέτως εκτιμώ πως τα νέα επιτόκια της Παγκρήτιας θα κινηθούν πτωτικά αμέσως μετά τη συγχώνευση για πολλούς λόγους. Άλλωστε, και το ρεύμα των εξελίξεων προδιαγράφει πτώση επιτοκίων παγκοσμίως.
Φυσικά, αν ήμουν Αθήνα θα επέλεγα λογικά db για την οποία από εσένα μαθαίνω κάποια πολύ θετικά γεγονότα.

Σε ευχαριστούμε και όλας για τη συμβολή σου γιατί παράγεις έργο στον τομέα αυτό διαχρονικά και σε παρακολουθούμε.

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Προφανώς μετά τις 28/7 τέρμα τα επιτόκια αυτά.
The administrator has disabled public write access.

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 07 Jul 2023 23:43 #443

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Vasileios1981 wrote:
Φίλε είναι περίεργο για αυτό ρώτησα γιατί συνέχεια κάποιοι οι ίδιοι και οι ίδιοι βλέπω εδώ μέσα κυνηγάνε το ετησία επιτόκια και κάποιοι διαβάζω διαπραγματεύονται συνέχεια και γράφουν πως περιμένουν και λέω τι κάνουν σπάνε καταθέσεις συνέχεια ετήσιους ή περιμένουν χωρίς τοκούς ?? Μου φάνηκε περίεργο ...Τώρα αμά έχουν τόσες προθεσμιακές όπως λες και λίγουν κάθε μέρα πόσες έχουν δηλαδή μπες διάβασε τα ποστ εχουν 40 προθεσμιακές και λίγουν κάθε λίγο και λιγάκι. ?? ΟΚ τότε...ΟΚ σορυ πάω πάσο.


Εδώ ο άλλος μιλάει για 3.5% για οκτώ έτη ? για οκτώ έτη ? Σου δίνω και εγώ 8% για 20 έτη. Εχει χαθεί η μπαλα. Προθεσμιακή είπαμε να κάνουμε όχι διαθήκη.

Ναι ρε φίλε έχουμε σε όλες τις τράπεζες για να είμαστε στο όριο των 100Κ. Κάνουμε διασπορά στα οκτώ χρόνια βάζοντας και τα παιδια μας μέσα. Ναι ενδιαφέρομαι για το 8% για 20 έτη. Προφανώς μιλάς για 20 x 8 ήτοι 160%. Μια χαρα είναι. Εμένα πάντως με ικανοποιεί το 25%+ για οκτώ χρόνια. Τα 7ψηφια νουμερα χρειάζονται διασπορά. Ένα μέρος τους είναι και πρέπει να είναι τα μετρητα. Τα υπολοιπα σε άλλο λήμμα.
The administrator has disabled public write access.

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 07 Jul 2023 23:45 #444

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
gus (gus326) wrote:
Ναι ρε φίλε έχουμε σε όλες τις τράπεζες για να είμαστε στο όριο των 100Κ. Κάνουμε διασπορά στα οκτώ χρόνια βάζοντας και τα παιδια μας μέσα. Ναι ενδιαφέρομαι για το 8% για 20 έτη. Προφανώς μιλάς για 20 x 8 ήτοι 160%. Μια χαρα είναι. Εμένα πάντως με ικανοποιεί το 25%+ για οκτώ χρόνια. Τα 7ψηφια νουμερα χρειάζονται διασπορά. Ένα μέρος τους είναι και πρέπει να είναι τα μετρητα. Τα υπολοιπα σε άλλο λήμμα.

Σύντομα νέα από UBS, CIM, JULIUS BAER.
The administrator has disabled public write access.

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 07 Jul 2023 23:52 #445

  • Vasileios1981
  • Vasileios1981's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 101
  • Thank you received: 60
  • Karma: 0
gus (gus326) wrote:
Ναι ρε φίλε έχουμε σε όλες τις τράπεζες για να είμαστε στο όριο των 100Κ. Κάνουμε διασπορά στα οκτώ χρόνια βάζοντας και τα παιδια μας μέσα. Ναι ενδιαφέρομαι για το 8% για 20 έτη. Προφανώς μιλάς για 20 x 8 ήτοι 160%. Μια χαρα είναι. Εμένα πάντως με ικανοποιεί το 25%+ για οκτώ χρόνια. Τα 7ψηφια νουμερα χρειάζονται διασπορά. Ένα μέρος τους είναι και πρέπει να είναι τα μετρητα. Τα υπολοιπα σε άλλο λήμμα.

Δηλαδή έχεις 8 παιδιά και κάνεις διασπορά στο όριο των 100Κ γιατί έχεις 7ψηφια νούμερα. Εγώ σου δίνω άμα θες και 200% απλά τους τόκους και το ποσό θα το πάρεις στο τέλος της προθεσμιακής μετα από 20 χρόνια. Δώσε μου εσύ το 7ψηφιο και μετά από 20χρόνια θα τα πάρεις όλα πίσω αν υπάρχει ευρώ μέχρι τότε...

Να είσαι καλά ρε φίλε συνέχισε την ενημέρωση.
The administrator has disabled public write access.

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 08 Jul 2023 00:13 #446

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Vasileios1981 wrote:
Δηλαδή έχεις 8 παιδιά και κάνεις διασπορά στο όριο των 100Κ γιατί έχεις 7ψηφια νούμερα. Εγώ σου δίνω άμα θες και 200% απλά τους τόκους και το ποσό θα το πάρεις στο τέλος της προθεσμιακής μετα από 20 χρόνια. Δώσε μου εσύ το 7ψηφιο και μετά από 20χρόνια θα τα πάρεις όλα πίσω αν υπάρχει ευρώ μέχρι τότε...

Να είσαι καλά ρε φίλε συνέχισε την ενημέρωση.
Καλά στα νουμερα δεν παίζεσαι. 4 άτομα Χ 100 = 400 ανα τράπεζα. Εγώ γράφω τα δικά μου δεδομένα και οποίος κρίνει ότι κάτι χρειάζεται το κρατά, ειδάλλως προσπερνά. Το να γίνεται κάποιος προσβλητικός επειδή έχει αντίθετη άποψη είναι απαράδεκτο.
The administrator has disabled public write access.

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 08 Jul 2023 00:21 #447

  • Vasileios1981
  • Vasileios1981's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 101
  • Thank you received: 60
  • Karma: 0
gus (gus326) wrote:
Καλά στα νουμερα δεν παίζεσαι. 4 άτομα Χ 100 = 400 ανα τράπεζα. Εγώ γράφω τα δικά μου δεδομένα και οποίος κρίνει ότι κάτι χρειάζεται το κρατά, ειδάλλως προσπερνά. Το να γίνεται κάποιος προσβλητικός επειδή έχει αντίθετη άποψη είναι απαράδεκτο.

Φίλε με συγχωρείς αν παρεξηγήθηκες δεν σε πρόσβαλα πουθενά αλλά το όριο των 100Κ που λες δεν πάει ανα τράπεζα αλλά ανά άτομο απλά στο λέω να το ξέρεις για το ΤΕΚΕ. Απλά αυτά που γράφεις μου φαίνονται περίεργα για αυτό ρωτάω.

Να είσαι και πάλι καλά και συνέχισε την καλή σου ενημέρωση .
The administrator has disabled public write access.

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 08 Jul 2023 01:05 #448

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Vasileios1981 wrote:
Φίλε με συγχωρείς αν παρεξηγήθηκες δεν σε πρόσβαλα πουθενά αλλά το όριο των 100Κ που λες δεν πάει ανα τράπεζα αλλά ανά άτομο απλά στο λέω να το ξέρεις για το ΤΕΚΕ. Απλά αυτά που γράφεις μου φαίνονται περίεργα για αυτό ρωτάω.

Να είσαι και πάλι καλά και συνέχισε την καλή σου ενημέρωση .
Ανα ΑΦΜ ανα τράπεζα. 4 άτομα 4 συστημικές 1,6Μ!
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 08 Jul 2023 12:17 #449

  • Vasileios1981
  • Vasileios1981's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 101
  • Thank you received: 60
  • Karma: 0
gus (gus326) wrote:
Ανα ΑΦΜ ανα τράπεζα. 4 άτομα 4 συστημικές 1,6Μ!

Ναι αυτό δεν το ήξερα ότι είναι ανά τράπεζα, εγώ είχα μείνει στο πολύ παλιό ΤΕΚΕ που ήταν μόνο ανά ΑΦΜ δεν ήξερα τώρα ότι είναι ανα τράπεζα. Δηλαδή αν εχεις 100κ σε 10 τράπεζες στα καλύπτει το ΤΕΚΕ. Παλιά ήταν 100Κ μόνο ανα ΑΦΜ το όριο. Αυτό βρήκα περίεργο. Γιατί έτσι στην ουσία σε αναγκάζει να μοιράζεις τα λεφτά σε τράπεζες ενώ παλιά σου έλεγε εγώ σου καλύπτω μονο 100Κ. Φαίνεται αυτό άλλαξε γιατί τώρα είναι ιδιωτικές στην ουσία οι τράπεζες στην Ελλάδα. Για αυτό σε ρωτάω μην παρεξηγήστε.
The administrator has disabled public write access.

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 10 Jul 2023 13:18 #450

  • Maria (bjork)
  • Maria (bjork)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 2
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
Καλησπέρα σε όλους!
Ήθελα να ρωτήσω για την deutsche bank, γιατί βλέπω ότι τη συζητάτε.
Μπορούμε να ανοίξουμε προθεσμιακή στην db στο κατάστημα στην Αθήνα;
Αν ναι, γιατί δε βλέπουμε τα επιτόκια στις προθεσμιακές, ανεπίσημες ή μη;
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: vortex
Time to create page: 0.095 seconds