Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Γενικη τραπεζα

Γενικη τραπεζα 14 Mar 2012 02:28 #1

Παιδια το πως βλεπετε το 6% για χρονο? Αρκετα γενναιοδωρο για μια τραπεζα σαν τη Γενικη,ε?Ισως κ το υψηλοτερο της αγορας απ τις μεγαλες τραπεζες , αν δεν κανω λαθος? Ηθελα τη γνωμη σας. νομιζω πως τα επιτοκια θα εχουν πτωση και στη συνεχεια

Ευχαριστω, Ηλιας
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γενικη τραπεζα 14 Mar 2012 02:44 #2

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Ηλια και εκτος αυτο δεν περναει απαρατηρητο και το 5.5% της Εμπορικης,Ειναι πολυ θετικο, παρα τις αντιθετες προβλεψεις, οτι τραπεζες με μεγαλο πελατολογιο ακολουθουν τον δρομο των λεγομενων μικρων τραπεζων..
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γενικη τραπεζα 14 Mar 2012 16:40 #3

  • Christos7
  • Christos7's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 85
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0 (2)
ΗΛΙΑΣ wrote:
Παιδια το πως βλεπετε το 6% για χρονο? Αρκετα γενναιοδωρο για μια τραπεζα σαν τη Γενικη,ε?Ισως κ το υψηλοτερο της αγορας απ τις μεγαλες τραπεζες , αν δεν κανω λαθος? Ηθελα τη γνωμη σας. νομιζω πως τα επιτοκια θα εχουν πτωση και στη συνεχεια

Ευχαριστω, Ηλιας


Μια χαρα ειναι...ορμα....
ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ, ΑΣΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.....
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γενικη τραπεζα 14 Mar 2012 17:39 #4

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Το έχω κάνει για μικρό ποσό και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχει λίγο γραφειοκρατία στην αρχή για να ανοίξεις το λογαριασμό αλλά κατά τα άλλα μια χαρά.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γενικη τραπεζα 14 Mar 2012 18:30 #5

Και'γω στην Γενικη τα εκλεισα τα χρηματα μου για 3μηνο. Το μετανιωσα που δεν τα εκλεισα για μεγαλύτερο διαστημα,
αλλα ελπιζω να κρατηθουν τα ψηλα επιτοκια και αργοτερα.
Παντως ειχα συνεργασθει και στο παρελθον με την ιδια τραπεζα,οπως και τωρα, και δεν ειχα κανενα προβλημα σε ολες μου
τις συναλλαγες.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γενικη τραπεζα 14 Mar 2012 19:09 #6

Ανώνυμος wrote:
Το έχω κάνει για μικρό ποσό και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχει λίγο γραφειοκρατία στην αρχή για να ανοίξεις το λογαριασμό αλλά κατά τα άλλα μια χαρά.

τι εννοείς γραφειοκρατια??γιατι θα παω την επομενη εβδομαδα..τι χαρτια χρειαζονται?
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γενικη τραπεζα 15 Mar 2012 01:13 #7

  • Dinos (airdinos)
  • Dinos (airdinos)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 120
  • Thank you received: 11
  • Karma: 0 (1)
PANAGIOTIS wrote:
Ανώνυμος wrote:
Το έχω κάνει για μικρό ποσό και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχει λίγο γραφειοκρατία στην αρχή για να ανοίξεις το λογαριασμό αλλά κατά τα άλλα μια χαρά.

τι εννοείς γραφειοκρατια??γιατι θα παω την επομενη εβδομαδα..τι χαρτια χρειαζονται?

Εκτός από τα γνωστά :
Εκκαθαριστό, Ταυτότητα και κάποιο λογαριασμό Θέλουν και το βιβλιάριο της τράπεζας που πήρες τα χρήματα για να τα πας σε αυτούς.
Είναι λίγο κουραστικοί ...
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γενικη τραπεζα 16 Mar 2012 16:33 #8

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Να ρωτησω κατι: στην περιπτωση που τα κλεισω για εξαμηνο κ θελω να τα αποσυρω τα λεφτα νωριτερα, πρεπει να παω στην ιδια τραπεζα που τα εκλεισα να το κανω αυτο ή μπορω σε οποιοδηποτε υποκαταστημα της γενικης να το κανω αυτο?? αν δεν γινεται, το ιδιο ισχυει κ οταν ληξει η προθεσμιακη καταθεση μετα απο 6 μηνες?

οταν πηγα κ ρωτησα για την προσφορα του 6%, ο υπαλληλος μου ειπε οτι αυτη ισχυει μεχρι σημερα.. εχετε καποια αλλη ενημερωση εσεις? τι πιστευετε? θα πεσει το επιτοκιο?
The administrator has disabled public write access.

Απ: Γενικη τραπεζα 16 Mar 2012 16:49 #9

  • Christos7
  • Christos7's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 85
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0 (2)
Ανώνυμος wrote:
Να ρωτησω κατι: στην περιπτωση που τα κλεισω για εξαμηνο κ θελω να τα αποσυρω τα λεφτα νωριτερα, πρεπει να παω στην ιδια τραπεζα που τα εκλεισα να το κανω αυτο ή μπορω σε οποιοδηποτε υποκαταστημα της γενικης να το κανω αυτο?? αν δεν γινεται, το ιδιο ισχυει κ οταν ληξει η προθεσμιακη καταθεση μετα απο 6 μηνες?

οταν πηγα κ ρωτησα για την προσφορα του 6%, ο υπαλληλος μου ειπε οτι αυτη ισχυει μεχρι σημερα.. εχετε καποια αλλη ενημερωση εσεις? τι πιστευετε? θα πεσει το επιτοκιο?

Μπορεις να πας σε οποιοδηποτε καταστημα της Γενικης, αρκει να εχεις μαζι σου την καρτελα που σου εδωσαν οταν υπεγραψες την συμβαση. Μη πας δηλαδη μονο με το βιβλιαριο, δε θα στο κανουν....
Τωρα για οτι αφορα τα επιτοκια καλυτερα να βιαστεις...η 12μηνη με μηνιαιο εκτοκισμο και χωρις ποινες ειναι οτι καλυτερο

ΥΓ. Αν εχεις 6μηνη που δεν ειναι μηνιαια...θα πληρωσεις ποινη επι των τοκων.....
ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ, ΑΣΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.....
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.059 seconds