Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: PrivatBank

PrivatBank 06 Nov 2010 14:14 #19

Δεν ξέρω γιατί δίνει τόσο μεγάλο επιτόκιο ή πόσο αξιόπιστη είναι. Αλλά στο τέλος ακόμα και αξιόπιστες τράπεζες πτωχεύουν.

Η PrivatBank καλύπτεται από το Σχέδιο Προστασίας Καταθέσεων της Κύπρου μέχρι 100.000 ευρώ ανά καταθέτη.

Τηλέφωνα και email υπάρχουν στην σελίδα privatbank.ua/info/index3.stm?fileName=d6_30_2_18e.html.
Γνῶθι σαὐτόν
Last Edit: 08 Nov 2010 21:03 by Ο Τσιγκούνης (T$ig).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: manolis002

PrivatBank 08 Nov 2010 20:53 #20

  • ΜΒ
  • ΜΒ's Avatar
Το Σχέδιο Προστασίας Καταθέσεων της Κύπρου μας καλύπτει από πιθανή χρεωκοπία της τράπεζας έτσι δεν είναι;
Τι γίνεται στην περίπτωση χρεωκοπίας της Ουκρανίας; Δεσμεύονται οι καταθέσεις των τραπεζών της; Ή χάνουμε τα χρήματά μσς;
The administrator has disabled public write access.

PrivatBank 08 Nov 2010 22:43 #21

ΜΒ wrote:
Το Σχέδιο Προστασίας Καταθέσεων της Κύπρου μας καλύπτει από πιθανή χρεωκοπία της τράπεζας έτσι δεν είναι;
Τι γίνεται στην περίπτωση χρεωκοπίας της Ουκρανίας; Δεσμεύονται οι καταθέσεις των τραπεζών της; Ή χάνουμε τα χρήματά μσς;

Νομίζω ότι με τον ίδιο τρόπο που οι καταθέσεις σε ξένες τράπεζες της Ελλάδας (hsbc, citibank, royal bank of scotland κλπ) καλύπτονται, το ίδιο ισχύει και για μη-κυπριακές τράπεζες που λειτουργούν στην Κύπρο. Υπάγονται στη νομοθεσία της χώρας στην οποία διενεργούν τις εργασίες τους.
ΝΟΜΙΖΩ.
The administrator has disabled public write access.

PrivatBank 09 Nov 2010 11:01 #22

  • manolis002
  • manolis002's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 354
  • Thank you received: 55
  • Karma: 2
Κωνσταντίνε αυτό κατά τη γνώμη σου σημαίνει ότι δεν μπορεί η Ουκρανία να επέμβει στη λειτουργία της PrivatBank (και κατ' επέκταση στο υποκατάστημά της στην Κύπρο) με αποτέλεσμα να κολλήσουν επ' αόριστον ή να χαθούν εντελώς οι καταθέσεις;
Αν τυχών κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο ας μας ενημερώσει σαφέστερα. Ευχαριστώ
Last Edit: 09 Nov 2010 11:02 by Ο Τσιγκούνης (T$ig).
The administrator has disabled public write access.

PrivatBank 16 Nov 2010 14:17 #23

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΠΙΤΟΚΙΟ!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟ TSIG ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ ΤΩΝ ΤΟΚΩΝ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ (ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΦΟΡΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΠΩΣ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΛΕΓΧΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΔΙΝΩ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΦΟΡΟ), ΠΩΣ Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΠΡΙΑΚΟ ΚΑΙ ΕΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΕΠΑΝΑΠΑΤΡΙΣΜΟΥ?
ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ
The administrator has disabled public write access.

PrivatBank 22 Nov 2010 14:23 #24

ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗ PRIVATBANK ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΕΠΙΤΟΚΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ 9,5% ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕΣΩ INTERNET ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: kathrine

PrivatBank 22 Nov 2010 14:55 #25

  • nai
  • nai's Avatar
Eννοειται πως το επιτοκιο ηταν κραχτης.Βαζω στοιχημα πως στα ψηλα γραμματα της προθεσμιακης της τραπεζας θα γραφει για αναπροσαρμογη του επιτοκιου.
The administrator has disabled public write access.

PrivatBank 22 Nov 2010 15:23 #26

  • manolis002
  • manolis002's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 354
  • Thank you received: 55
  • Karma: 2
DIMITRIS wrote:
ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗ PRIVATBANK ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΕΠΙΤΟΚΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ 9,5% ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕΣΩ INTERNET ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ

ΑΣΤΑΘΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΉ.....
ΚΑΛΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΜΦΙΤΑΛΑΝΤΕΥΟΝΤΑΙ.. ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..
ΑΠ' ΟΤΙ ΞΕΡΩ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΤΗςΣ ΟΥΚΡΑΝΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠ' ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΗ.
'ΟΠΟΙΟΣ ΓΥΡΕΥΕΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΧΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΙΓΑ..'
The administrator has disabled public write access.

PrivatBank 22 Nov 2010 16:05 #27

  • nai
  • nai's Avatar
Ναι,αλλα ο τσιγκουνης στο πινακακι της Κυπρου γραφει πως ισχυει και σημερα το 12,5%.Tsig εχασες τις εξελιξεις;
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.071 seconds