Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Διακοπή προθεσμιακής κατάθεσης

Διακοπή προθεσμιακής κατάθεσης 22 Jul 2015 21:12 #1

Καλησπέρα σήμερα πήγα στην εθνική τράπεζα για να σπάσω την προθεσμιακή κατάθεση μου για να πληρώσω ΦΠΑ. Η απάντηση που πήρα είναι ότι θα τραβήξω το ποσό που χρειάζεται και τα υπόλοιπα λεφτά θα μείνουν στην προθεσμιακή κατάθεση. Νόμιζα ότι σπάει και μένουν τα υπόλοιπα στο λογαριασμό έχω λάθος?
The administrator has disabled public write access.

Διακοπή προθεσμιακής κατάθεσης 22 Jul 2015 21:36 #2

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
Last year αυτά. Τώρα έχουμε πρώτη φορά Αριστερά...
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Διακοπή προθεσμιακής κατάθεσης 23 Jul 2015 00:19 #3

Δηλαδή μένουν μέσα......
The administrator has disabled public write access.

Διακοπή προθεσμιακής κατάθεσης 23 Jul 2015 02:53 #4

tasos (tasos01) wrote:
Καλησπέρα σήμερα πήγα στην εθνική τράπεζα για να σπάσω την προθεσμιακή κατάθεση μου για να πληρώσω ΦΠΑ. Η απάντηση που πήρα είναι ότι θα τραβήξω το ποσό που χρειάζεται και τα υπόλοιπα λεφτά θα μείνουν στην προθεσμιακή κατάθεση. Νόμιζα ότι σπάει και μένουν τα υπόλοιπα στο λογαριασμό έχω λάθος?

Εννοείς ότι νομιζες πως θα έμεναν στον συνδεδεμένο με την προθεσμιακή λογαριασμό ταμιευτηρίου;
The administrator has disabled public write access.

Διακοπή προθεσμιακής κατάθεσης 23 Jul 2015 10:23 #5

tasos (tasos01) wrote:
Καλησπέρα σήμερα πήγα στην εθνική τράπεζα για να σπάσω την προθεσμιακή κατάθεση μου για να πληρώσω ΦΠΑ. Η απάντηση που πήρα είναι ότι θα τραβήξω το ποσό που χρειάζεται και τα υπόλοιπα λεφτά θα μείνουν στην προθεσμιακή κατάθεση. Νόμιζα ότι σπάει και μένουν τα υπόλοιπα στο λογαριασμό έχω λάθος?

Δεν ξέρω τι ποσό έχεις στην προθεσμιακή σου, πάντως θα πρέπει να δοξάζεις την καλή σου τύχη που έχεις προθεσμιακή με το Χ επιτόκιο...
Γιατι, απο Δευτέρα, οι προθεσμιακές που θα γίνονται, θα δίνουν το μισό επιτόκιο απο αυτό που έδιναν..
Κατάλαβες εκβιασμός;
Σου λέει η Λούκα...
Τι θα κάνει ο μ@λάκας;
Λεφτά να τραβήξει δεν μπορεί..αναγκαστικά θα τα κλείσει σε προθεσμιακή, τα μισά τουλάχιστον..
Ε, πάρε επιτόκια 0,75%-1,3% για να σε ευχαριστήσω... :angry: :angry: :evil:
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Διακοπή προθεσμιακής κατάθεσης 23 Jul 2015 11:26 #6

ΕΡΜΗΣ (ΕΡΜΗΣ83) wrote:
Εννοείς ότι νομιζες πως θα έμεναν στον συνδεδεμένο με την προθεσμιακή λογαριασμό ταμιευτηρίου;
Σωστά κατάλαβες.
The administrator has disabled public write access.

Διακοπή προθεσμιακής κατάθεσης 23 Jul 2015 11:32 #7

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Δεν ξέρω τι ποσό έχεις στην προθεσμιακή σου, πάντως θα πρέπει να δοξάζεις την καλή σου τύχη που έχεις προθεσμιακή με το Χ επιτόκιο...
Γιατι, απο Δευτέρα, οι προθεσμιακές που θα γίνονται, θα δίνουν το μισό επιτόκιο απο αυτό που έδιναν..
Κατάλαβες εκβιασμός;
Σου λέει η Λούκα...
Τι θα κάνει ο μ@λάκας;
Λεφτά να τραβήξει δεν μπορεί..αναγκαστικά θα τα κλείσει σε προθεσμιακή, τα μισά τουλάχιστον..
Ε, πάρε επιτόκια 0,75%-1,3% για να σε ευχαριστήσω... :angry: :angry: :evil:
Δεν είναι πολλά άλλα δεν παύει να είναι η οικονομίες μου. Η υποχρεώσεις δεν σταμάτησαν και αφού δεν έχω έσοδα πρέπει να χρησιμοποιήσω αυτά τα λεφτά
The administrator has disabled public write access.

Διακοπή προθεσμιακής κατάθεσης 02 Aug 2015 00:06 #8

Έχει κάνει κάποιος πρόωρα διακοπή την προθεσμιακής κατάθεσης του?
Από δεσμεύτηκε όλο το ποσό ή μόνο τα χρήματα που χρειάζονται για της οφειλές του δημοσίου και του ασφαλιστικού φορέα?
The administrator has disabled public write access.

Διακοπή προθεσμιακής κατάθεσης 02 Aug 2015 00:20 #9

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1688
  • Karma: 35 (-37)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
tasos (tasos01) wrote:
Καλησπέρα σήμερα πήγα στην εθνική τράπεζα για να σπάσω την προθεσμιακή κατάθεση μου για να πληρώσω ΦΠΑ. Η απάντηση που πήρα είναι ότι θα τραβήξω το ποσό που χρειάζεται και τα υπόλοιπα λεφτά θα μείνουν στην προθεσμιακή κατάθεση. Νόμιζα ότι σπάει και μένουν τα υπόλοιπα στο λογαριασμό έχω λάθος?

Δεν ξέρω τι ποσό έχεις στην προθεσμιακή σου, πάντως θα πρέπει να δοξάζεις την καλή σου τύχη που έχεις προθεσμιακή με το Χ επιτόκιο...
Γιατι, απο Δευτέρα, οι προθεσμιακές που θα γίνονται, θα δίνουν το μισό επιτόκιο απο αυτό που έδιναν..
Κατάλαβες εκβιασμός;
Σου λέει η Λούκα...
Τι θα κάνει ο μ@λάκας;
Λεφτά να τραβήξει δεν μπορεί..αναγκαστικά θα τα κλείσει σε προθεσμιακή, τα μισά τουλάχιστον..
Ε, πάρε επιτόκια 0,75%-1,3% για να σε ευχαριστήσω... :angry: :angry: :evil:

Kαι τσουπ Παναγιωτη...σκανε μυτη οι Ρωσοι και ''της αντιμιλανε'' (...οσο γινεται φυσικα)

www.kedr.gr/el/υπηρεσίες/προθεσμιακές-καταθέσεις
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.066 seconds