Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ

Re: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 07 Feb 2012 21:09 #64

Εγώ είμαι σύμφωνος.
Βέβαια απο Αγ.Παρασκευή δεν γνωριζω πολλά .
Να είναι κεντρικός δρόμος .... Καλό είναι να προταθεί απο τώρα μια καφετέρια η κάτι άλλο.
Επίσης καλό είναι να βρεθεί τρόπος να ενημερωθούν όσο το δυνατόν ποιο πολύ .
The topic has been locked.

Re: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 08 Feb 2012 10:49 #65

  • spiran
  • spiran's Avatar
τελικά που θα γίνει το ραντεβού; υπάρχει πολύς κόσμος που τον καίει αυτό το θέμα και αν μη τι άλλο, μια ομαδική αντίδραση μπορεί να έχει θετικότερα αποτελέσματα απο κάποια μεμονομένη.
Αρκεί βέβαια η αντίδραση αυτή να πατά σε στέρεο έδαφος και όχι σε επιπόλαιες εικασίες ή θεωρείες.
The topic has been locked.

Απ: Re: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 08 Feb 2012 12:40 #66

  • 222222222222222
  • 222222222222222's Avatar
kala bre palikaria sobarologite otan pernate ta xrimata itan kala gia na parete ta spitia ton oneiron sas xoris fisika na exete frago (ta metaxota brakia teloun kai epidejious kolous) filoi mou kai esis to eixate jexasi tora zitate kai ta resta den nomizo na sas ebale kanis to pistoli sto kefali gia sobaraftite ligo leo egv kai egv agorasa etniki me 40€ kai tora exei 3€ ayto den simeni oti me koroidece kanenas :woohoo:
The topic has been locked.

Απ: Re: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 08 Feb 2012 16:56 #67

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Φιλε, εσυ μαλλον για να μιλας ετσι, σιγουρα το σπιτακι σου το βρηκες ετοιμο απο την μαμακα και τον μπαμπακα σου, ετσι δεν ειναι;
The topic has been locked.

Απ: Re: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 08 Feb 2012 20:15 #68

  • 222222222222222
  • 222222222222222's Avatar
Ανώνυμος wrote:
Φιλε, εσυ μαλλον για να μιλας ετσι, σιγουρα το σπιτακι σου το βρηκες ετοιμο απο την μαμακα και τον μπαμπακα σου, ετσι δεν ειναι;

file to grafo kai pio pano ta metaxota brakia teloun kai epidejious kolous
The topic has been locked.

Re: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 08 Feb 2012 22:29 #69

κώλος είναι γενικά η συμπεριφορά σου .... τι πάει να πεί τα μεταξωτά βρακιά μπορεί να θέλουν επιδέξιους κώλους .
Λίγο πολύ όλοι μας είμαστε υπάλληλοι κάπου και πήραμε ενα σπιτι 100 τ.μ Ούτε τα σπίτια των ονείρων μας αποκτήσαμε ,ούτε μετανιώσαμε για το δάνειο που πήραμε . Υποθέτω διάβασες απο την αρχή το θέμα , αν δεν κατάλαβες τι επιδιώκουμε και λες ανοησίες δικό σου θέμα.
The topic has been locked.

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 09 Feb 2012 16:25 #70

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Ανώνυμε/Επώνυμε δανειολήπτη του ελβετικού φράγκου.


Κατάλαβε ο 22222222 και μάλιστα πολύ καλά.
Εσύ δεν κατάλαβες όταν πέσανε πάνω σου 3 υπάλληλοι της τράπεζας Ε (ξέρεις ποιά είναι) να το πάρεις σε ελβετικό ότι κάποιο λάκο έχει η φάβα?
Εσύ δεν κατάλαβες ότι δεν είσαι πιο τυχερός επειδή το πήρες με μικρότερο επιτόκιο από το γείτονα σου (που το πήρε σε ευρώ)... ντεμέκ κλειδωμένο επιτόκιο που σου έλεγε η τράπεζα Ε?
Εσύ δεν κατάλαβες ότι κάτι παίζεται όταν είδες ότι πρώτη στο προιόν αυτό είναι ποιά άλλη ...η τράπεζα Ε ....
Ρώτησες τι σημαίνει ισοτιμία, συνάλλαγμα, τραπεζικοί όροι, συμβόλαιο, δάνειο????????

Αλλά ας το πάμε διαφορετικά... ας πούμε ότι καλά έκανες και το πήρες σε ελβετικό. Ποιά έπρεπε να ήταν η πρώτη σου δουλειά σε αυτήν την περίπτωση??????ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ Η ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΝ ΑΝΕΒΕΙ ΤΟ ΕΛΒΕΤΙΚΟ ΦΡΑΓΚΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΥΡΩ Η ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΕΛΒΕΤΙΚΟ ΦΡΑΓΚΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΥΡΩ.
ΑΠΛΑ ΠΡΆΓΜΑΤΑΚΙΑ 2 ΠΕΡΙΠΤΏΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ...


Το έκανες? Ήξερες τι θα συμβεί σε κάθε περίπτωση???? περίμενες ότι η ισοτιμία θα σε συμφέρει για πάντα ή θα κολλήσει στο 1,65 και θα πάει 1,90 2,50 5,00 ίσως?
Υπέγραψες στου κασίδη το κεφάλι??? ψάχνεσαι να τα βάλεις με την τράπεζα ενώ ξέρεις από πριν "κονσέρβα" το αποτέλεσμα ποιό θα είναι.



Πραγματικά ξέρω ότι δεν φταίς και αυτό είναι που με θυμώνει. Ξέρω ότι παλεύεις καθημερινά για το μεροκάματο.
Σε έβαλαν στο τρυπάκι όταν πήγες να πάρεις ένα δάνειο να πάρεις ένα σπίτι για την οικογένεια σου και τώρα σου ζητάνε τα ρέστα. Πέσανε πάνω σου τα κοράκια της χρηματαγοράς, υπάλληλοι εκπαιδευμένοι και εσύ έπρεπε με γνώσεις ελάχιστες περί οικονομίας να τους αντιμετωπίσεις. Έχεις δίκιο αλλά η κατάσταση αυτή είναι δύσκολο να ανατραπεί. Καλή τύχη από μένα και καλό κουράγιο.
The topic has been locked.

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 09 Feb 2012 21:15 #71

Συγγνώμη ρε παιδιά, έχουμε λαλήσει όλοι μαζί. Ο καθένας από εμάς έχει και το πρόβλημά του, έτσι όπως έχουμε γίνει.
Όλοι μπορεί να πιαστήκαμε σε κάτι "κορόιδο". Και εγώ πήρα 2λιτρο πριν 5 χρόνια και τα τέλη από 380, έφτασαν 660 + το φόρο πολυτελείας (όχι-όχι δεν πήρα πόρσε :P ), δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να ξέρω τι θα γίνει μετά από κάποια χρόνια, ούτε ότι περίμενα να μου το πει κάποιος και ούτε ότι δεν θα το κυνηγήσω να βρω οποιαδήποτε λύση για να ρίξω το κόστος (εκτός από το να το πουλήσω για τρίχες).
Είναι λογικό λοιπόν πως πριν λίγα χρόνια, όπου τα εργασιακά μας και μισθολογικά μας ήταν καλύτερα, μας είχαν βάλει και στο τρυπάκι, να κάνουμε κινήσεις τέτοιες χωρίς να υπολογίζουμε ότι θα φτάναμε σε αυτό το χάλι. Λογικό νομίζω. Όπως λογικό ο κάθε ένας από εμάς, να κοιτάει το συμφέρον του, από το μικρότερο στο μεγαλύτερο.
Υπομονή και κουράγιο σε όλους μας και ελπίζω να μην φτάσουμε ποτέ σε χειρότερα._
The topic has been locked.

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 09 Feb 2012 21:38 #72

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Το κακο με εμας τους Ελληνες ξερετε ποιο ειναι ρε παιδια; Οτι αντι να μαζευτουμε 2 εκατομμυρια κοσμος εξω απο την βουλη και να ριξουμε την κυβερνηση, καθομαστε και φαγονωμαστε μεταξυ μας. Και το κακο ειναι οτι το ξερουν αυτο οι πολιτικοι, γι΄αυτο και τα κανουν αυτα. Αλλωστε ποτε μα ποτε δεν θα τα εβαζαν με εναν λαο ξυπνιο, αλλα κοιμισμενο. Κοιμισμενοι ειμαστε κι εμεις. Κι ο παραπανω που μιλαει αν διαβασαμε την συμβαση, θα του απαντησω πως οχι, κι ας με πει και ηλίθια.Μα ειναι δυνατον, ετσι οπως τα γραφουν οι τραπεζες να διαβασω 20 σελιδες και να βγαλω ακρη; Ουτε οικονομικα σπουδασα, ουτε απο ισοτιμιες ηξερα, και φυσικα ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑΝ απο την αρχη της συμβασης οτι το ΚΕΦΑΛΑΙΟ ανεβαινει, οταν ανεβαινει και το ελβετικο.Και δεν ηταν μονο η Ε τραπεζα που εδινε αυτα τα δανεια, αλλα ηταν κι αλλες μαζι στο κολπο. Γι΄αυτο φιλοι μου προτιμω να με αποκαλειτε "χαζη" επειδη δεν το εψαξα ετσι οπως επρεπε για αυτου του ειδους τα δανεια, παρα να λενε καποιοι οτι ξεραμε κι οτι τα ηθελε ο κώ....ς μας. Τωρα εσεις αν θελετε, μπορειτε να συνεχισετε να μας κραζετε ελευθερα.Θα σας παρακαλουσα ομως λιγο πιο κόσμια, γιατι ηδη ειμαι σαλταρισμενη αρκετα με αυτο που εχω παθει και με ολα αυτα που θα υποστουμε γενικα σαν λαος, και ειναι κριμα να φρικαρω τελειως...

Ευχαριστω πολυ
The topic has been locked.
Time to create page: 0.064 seconds