Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.

TOPIC: περιουσιολογιο και καταθεσεις εξωτερικου

περιουσιολογιο και καταθεσεις εξωτερικου 06 Feb 2015 18:45 #55

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
Na μπλεχτώ και εγώ λίγο στην συζητησή σας . Καταλαβαίνω την αγανάκτηση σας και τον τρόπο που βλέπετε τα πράγματα δουλεύοντας και δημιουργόντας στην Ελλάδα . Εγώ θα σας δώσω μια άλλη οπτική αυτού που είναι πολύ κοντά σας και ζει και δημιουργεί σε άλλη χώρα με χαμηλότερο στανταρ ζωής και σε περιβάλλον πολύ δύσκολο και πολλές φορές διεφθαρμένο .
Υπάρχει μία διαφορά μεγάλη ότι στην Ελλάδα δεν βλέπει κανένας την ελπίδα ότι κάτι θα αλλάξει . Και ξέρετε γιατί κατά την γνώμη μου ;; Γιατί δεν το θέλουν πολλοί από τους πολίτες της ιδιας της χώρας . Ριχνουμε κάθε φορά βάρη στους πολιτικούς . Λυπάμαι αλλά εμείς τους ψηφίζουμε .
Εγινε πριν απολίγες ημέρες μια φαινομενικά μεγάλη πολιτικη αλλαγή σε αυτή την χώρα και δεν έχει κλείσει 10ημερο και βλέπεις τα ιδια φαινόμενα ψέματα ανακολουθίες κρυφά προγράμματα ανοργανοσια . Αυτό που ζούμε είναι ένας καθρέφτης της κοινωνιας μας και αυτό το κομμάτι της κοινωνιας μας είναι αυθάδες κουτοπόνηρο και καπάτσο . Ξερει πολύ καλά να προασπίζεται την παρασιτική του ζωή προσαρμοζόμενο κάθε φορά σε κάθε έναν κυβερνήτη . Ξέρει να ουρλιάζει ενώ θα έπρεπε να λουφάζει να βρίζει ενώ θα έπρεπε να τον βρίζουν και δυστυχώς να αδιαφορεί για ολους εκτός από την πάρτη του . Λυπάμαι που σας το λέω αλλά εάν δεν περάσει το υπόλοιπο μισό του κόσμου στην αντεπίθεση και κατά την γνώμη μου είναι η πλειοψηφία και να βγει μπροστά να φωνάξει να τους βάλει στην θέση του να μην ανέχεται τέτοιες συμπεριφορές αυτό θα διαιωνίζεται .
Ξέρετε ολοι σας τι σας λένε τώρα και σας κουνανε το δάχτυλο;;; Εσυ εισαι ο μαλακας της παρέας που όλα τα χρονια ήσουν συγκρατιμένος δημιουργούσες πάλευες με τις τράπεζες να ξεπληρώνεις τα χρωστούμενα που δουλευες πολύ . Και εγώ είμαι ο μάγκας με την φραπεδιά με το κρασακι στο χέρι να κάθομαι να τα ξύνω να γράφω και δεκα μαλακιες στο πληκτρολογιο και θα με πληρώσεις . Θα με πληρώσεις γιατί εάν δεν το κάνεις θα σε πάρω στον πάτο μαζί μου . Σε κοροϊδεύω μπροστά στα μάτια σου και γουστάρω και οσο και να μην το γουστάρεις εγώ θα είμαι ο μάγκας η δική μου πολιυτική θα καθορίζει την μοπίρα σου . Δεν με νοιάζει σου λέει που εσεις ειστε περισσότεροι από την καθαρίστρια που καθαρίζει τις σκαλες να παει ένα μπουκαλι γαλα στο παιδί της και στον άρωστο πατέρα της ως τον γιατρό που κάθεται με τις ώρες στο γραφειο του στον Εοππυυ για 10 ευρώ την επισκεψη με μπλοκάκι όταν και εφόσον θα τα πάρει ως τον επιχειρηματια που από τα 100000 που βγαζει καθαρα το κράτος του παίρνει τα 60000 με διαφορους φορους . Ειμαι εγώ ο μάγκας η καθαρίστρια με τις 3000 στο υποργείο με 3 ωρες δουλεια την ημέρα και σύνταξη στα 45 ο μεγαλογιατρός με τα 400.000 μαυρα τον χρονο και την κλινική του δημοσιου δική μου και ο επιχειρηματιας λαμογιο που βγαζει 1.000.000 το χρονο μαύρα ωραια χρωστάει στις τράπεζες τα παντα όλα εχει κανει 10 πρωχεύσεις και έχει αφήσει μουσι τωρα να τον περνάνε για ΣΥΡΙΖΑΙΟ .
Εγώ προσωπικά βαρέθηκα , οσο και αν είμαι μακριά και δεν με αγγίζουν , όταν έρχεται ο συνάδελφός μου που όταν εγώ έφευγα για άλλες πολιτείες και με θεωρούσε μαλάκα που αφήνω τα κλαμπάκια με τα γκομενάκια το ΧΑΑ το γήπεδο την Κυριακή τα κοψίδια και τον ηλιο και την θάλλασα της Ελλάδας και έφυγα για να μην κάνω τον μαλάκα και εγώ , βαρέθηκα να τον ακούω να μου λεει ότι χρωστάει 5 χρονια τώρα τα 120 τετραγωνικά στο περιστέρι που τα αγόρασε 290.000 λες και αγόραζε βίλλα στην θάλλασα . Βαρέθηκα να μου μιλάει για σεισάχθια ότι εγώ πρέπει να πληρώσω την μαγκιά του .
Εμένα δεν μου φταίει λοιπον κανένας πολιτικός σε αλλεπάληλες εκλογες υπάρχουν πολιτικοί [που σου λένε την αλήθεια και τους μαυρίζουν και αυτούς που λένε ψέματα μπροστά στα μούτρα μας τους αποθεώνουμε . Τον Γιανίτση μονο που δεν τον γδάραμε στο Συνταγμα , τον Αλογοσκούφη που φώναζε έρχετε καταιγίδα μαζευτείτε τον κράζαμε που έφερε επιτήρηση , την Παπαρήγα μην ξεχάσω και τους κομουνιστές που ειπε αλήθειες και ειπε αν θέλετε να κυβερνήσει η αριστερά πρέπει να πονέσουμε να πινάσουμε να γίνει πόλεμος την μαυρίσαμε .
Εχει αλλάξει η νοοτροπία των γύρω μας επικρατεί ο λαϊκισμός η αμάθεια και η βλακεία και η κουτοπονηριά .
Τωρα λοιπόν που ολοι μας δεξιοι κεντρώοι αριστεροι αφήσαμε τους μαλάκες να πάρουν το πάνω χέρι είναι αργά . Κοιτάχτε και μόνο τον τρόπο που μιλαει ο Μπαρουφάκης όταν ειναι στο εξωτερικό και πως μιλάει στην Ελλάδα στους ιθαγενείς .
Ξέρω εφοπλιστές που είχαν 20 30 πλοια με ελληνική σημαία ενώ θα μπορούσαν να έχουν 15 με ξένη και να κερδίζουν τα ίδια να μου μιλάνε για τα ποσά που λαδώνουν τους υπαλλήλους του ΥΠΕΝ για να κανουν απλά την δουλειά τους στην ώρα τους και μου λένε τα ίδια κάνουμε και στην Αφρική στην Ε.Ε όμως ή στις ΗΠΑ κλαρίνο .
Ε λοιπόν μάγκες αυτό που βλέπουμε στις διάφορες παρακμιακές ιστοσελίδες να κράζουν την Ευρώπη και τους θεσμούς της είναι η αλήθεια και δεν είναι περιθωριακοί τύποι είναι πολλοί και αυτό εκπροσωπούν . Την αντίσταση στο να γίνει η Ελλάδα κανονικό κράτος . Δεν το θέλουν . Σημερα βρήκαν καταφύγιο στο κυβερνων κόμμα χθες στο ΠΑΣΟΚ πιο παλια στην παλαιοκομματική ΔΕΞΙΑ παντού .
Είναι νοοτροπια είναι παιδεία και δυστυχώς πολλοί δάσκαλοι απλοί καθηγητές πανεπιστημιακοί είναι και αυτοί που το αναπαράγουν αυτό . Δείνουν αυτή την παιδεία από μικρό στον Έλληνα . Θα κανεις φροντηστηριο για να μάθεις γιατί εγώ έρχομαι στο σχολείο για να κάνω το συνδικαλιστή και να βαράω κάρτα και να παίρνω τον μισθό .
Μαζεύομαι λοιπόν και σας ξαναλέω τα εξής , το έχω ξαναγράψει και αλλού οι φόροι θα είναι δυσβάσταχτοι αλλιώς η Ελλάδα θα χρεωκοπήσει αμεσα , οποιον έχει δημιουρήσει ή έχει αποταμιεύσει θα τον κυνηγήσουν . Αυτή είναι η ιδεολογία τους ισοπέδωση προς τα κάτω . Ελπιζω να έρθουν έτσι τα πράγματα και να μην το ζήσουμε αλλά δυστυχώς έτσι είναι . Σε στοχοποιούν κάθε μέρα και δεν θαξεφύγεις . :angry: :angry: :angry:
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: maria (mb361)

περιουσιολογιο και καταθεσεις εξωτερικου 06 Feb 2015 19:08 #56

  • El_Malak
  • El_Malak's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 910
  • Thank you received: 373
  • Karma: 33 (2)
Έτσι ακριβώς.


Μόνο με μεγάλο αγώνα του σύγχρονου ντόπιου και διεθνούς αντικοπριταριάτου μπορεί να νικηθεί το μέτωπο του παρασιτισμού στο Ελλαδιστάν.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), batista

περιουσιολογιο και καταθεσεις εξωτερικου 07 Feb 2015 08:24 #57

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
batista wrote:
Αγαπητέ Soto,

1) Δεν προσωποποιώ τίποτα. Άλλωστε οι απόψεις μας κατατίθενται σε περιβάλλον ανωνυμίας, οπότε αυτό που σε ενοχλεί δεν έχει καν ουσιαστικό περιεχόμενο και επίσης, προφανώς οι απόψεις που καταγράφεις είναι προσωπικές σου απόψεις και όχι κάποιου τρίτου. Θυμίσου, επίσης, τι απάντησες σε κάποιον που αρνήθηκε πρόσφατα να σου απαντήσει στην ερώτηση του "τι ψήφισες", η οποία ήταν πολύ ποιο προσωπική από αυτά που αναφέρω εγώ. Όχι δύο μέτρα και δύο σταθμά...

2) Δεν δραματοποιώ τίποτα. Όταν λειτουργούμε με την λογική ότι "εφαρμόζω όποιους κανόνες εγώ επιθυμώ", μπορεί ο οποιοσδήποτε (ανάλογα με το μυαλό που κουβαλάει, όπως διευκρίνισα αλλά το αγνόησες) να εφαρμόσει αυτή την λογική και σε όποιο πεδίο γουστάρει όσο ακραία και να είναι αυτή η εφαρμογή. Άλλωστε και η φοροδιαφυγή (οι παρόντες εξαιρούνται της κατηγορίας) είναι μια (έμμεσα έστω) βάναυση επίθεση στα συμφέροντα του διπλανού που ... πληρώνει προκειμένου να υπάρχει έστω αυτό το δυσλειτουργικό πράγμα που ονομάζεται ελληνικό κράτος.

3) Σε αυτό που αναφέρεις για την δυνατότητα φοροδιαφυγής και ύπαρξης οφέλους του συναλλασσόμενου "φακελωμένου υπαλλήλου" αγοραστή μέσω μη έκδοσης απόδειξης.
Άνθρακες ο θυσαυρός φίλε Σώτο για τον "φακελωμένο υπάλληλο". Μόνο η ψευδαίσθηση της ωφέλειας του μένει καθώς ανόμα και αν κερδίζει κάποια ψίχουλα (γιατί για τέτοια μιλάμε) η ζημιά στα δημόσια έσοδα επιστρέφει, στο πολλαπλάσιο, πίσω στον σε αυτόν με την μορφή εξτρά άμεσης (συνήθως) φορολογικής επιβάρυνσης επειδή «δεν επιτεύχθηκε ο στόχος» την ίδια στιγμή που ο ΕΕ που συμμετείχε στην εν λόγω συναλλαγή όχι μόνο γλιτώνει την απόδοση ΦΠΑ (μεγάλο μέρος του οποίου, τις περισσότερες φορές, τον βάζει στην τσέπη) αλλά αποκρύπτει και εισόδημα που θα έπρεπε να φορολογηθεί με αποτέλεσμα την ίδια στιγμή να βγαίνει πάντα αφορολόγητος. Ελπίζω με αυτά να κατάλαβες το απρόσφορο της απόπειρας του «φακελωμένου υπαλλήλου» να φοροδιαφύγει με τον τρόπο που ανέφερες και το ποιος είναι πάντα ο κερδισμένος της «έξυπνης» αυτής κίνησης.

4) Δεν έκανα καμία επίκληση στην "δημοκρατία". Σου ανέφερα απλά το γεγονός ότι αυτός είναι ο τρόπος με τον οποίο εκλέγονται αυτοί που αποφασίζουν τους εκάστοτε κανόνες. Ανέφερα επίσης και την θεωρητική εναλλακτική (του "πεφωτισμένου" μονάρχη) η οποία φυσικά δεν πρόκειται ποτέ να υπάρξει. Έχεις κάποια άλλη περίπτωση στο μυαλό σου ή αυτό που προτείνεις ως μόνη στάση ζωής είναι η μόνιμη "αντίσταση των κλεφτών και των αρματολών απέναντι στην Τουρκοκρατία"; Που καταλήγει αυτό; Στο να διαφυλάττουν κάποιοι τα ατομικά συμφέροντά τους και τα υπόλοιπα...στάχτη και μπούρμπερη...who cares???

5) Μακάρι φίλε Σώτο, το πρόβλημα των ελληνικών διακυβερνήσεων να ήταν οι βουλευτές στόκοι (και λοιπές ειδικότητες) που μπαίνουν στην Βουλή. Το πραγματικό πρόβλημα είναι οι πολιτικοί που ψηφίζονται μαζικά προκειμένου να εξυπηρετήσουν (πέρα από τα δικά τους συμφέροντα) και τα άνομα ατομικά ή ομαδικά συμφέροντα της πελατείας που τους στέλνει εκεί με προφανή στόχο την επανατοποθέτηση τους στις ίδιες θέσεις. Γιατί "μαζί τα τρώνε", ο καθένας στο ... μπόι του...

6) Η ξαφνική επιθυμία τους για αύξηση των ποσών που διαχειρίζονται προέκυψε, επαναλαμβάνω, τα τελευταία 4-5 χρόνια που χρεοκοπήσαμε γιατί έτσι καλά που τα κάναμε δεν θέλει κανείς να μας δανείσει. Για τα προηγούμενα χρόνια της "ευμάρειας" και της χαμηλής φορολόγησης (που τα ζητούμενα φορολογικά έσοδα ήταν πολύ λιγότερα και τα πλήρωναν πάλι οι ίδιοι), ποιά είναι η δικαιολογία; Απάντηση θα πάρω ποτέ σε αυτό; Προφανέστατα, όμως, και αυτό το δικό σου, αυτή τη φορά, κόλλημα (για να σου το αντιστρέψω) είναι ιδεολογικό και δεν έχει να κάνει με τις εκάστοτε συνθήκες. Είναι η λογική της, εφ’ όρου ζωής, λειτουργίας του πολίτη ως ... αρματολού εναντίον των Τούρκων κατακτητών. Εσύ, λοπόν, ωραιοποίησέ το, αποενοχοποίησέ το, πέστο αυτοάμυνα και problem solved. Προσωπικά δεν μπορώ να βλέπω το μέλλον με αυτή την βολική και μόνιμα μαύρη προοπτική, ούτε μπορώ να ενστερνιστώ, όσο και να βασανίζομαι, την λογική μόνο της "πάρτης μου" επειδή "η κοινωνία είναι άτιμη", ούτε να μεταφέρω στα παιδιά μου την λογική της ζούγκλας (ΑΚΑ φάτους πριν σε φάνε) ως μονόδρομο.

Αγαπητέ Batista,

Θα είμαι σύντομος. Έχω κουραστεί. Δεν θέλεις να καταλάβεις, δεν πειράζει.

1) «Προσωποποιείς» όχι με την έννοια της ταυτοποίησης, αλλά με την έννοια της αιτιολογίας λόγω των ιδιοτήτων. Δηλαδή επιχειρηματολογείς στηριζόμενος σε κάποια ιδιότητα (δική σου), και υποθέτοντας την δική μου. Εγώ δεν είπα ποτέ αν είμαι ΙΥ, ΔΥ, ΕΕ, άνεργος, συνταξιούχος, ναυτικός, μαθητής, φοιτητής, πουτάνα, καπετάνιος, βουλευτής, ή πρέσβυς. Είπα αυτά που θεωρώ σωστά να λέγονται ΑΣΧΕΤΑ με το τι είμαι. Εσύ λες: «Το ΑΒΓ είναι το σωστό, γιατί εγώ είμαι τάδε, και αυτό μου κάθεται καλύτερα».
Είπες συγκεκριμένα:
«Εσύ το βλέπεις από την σκοπιά κάποιου ο οποίος έχει, λόγω επαγγέλματος προφανώς, την επιλογή...» και
«Για εμένα και άλλους ομοίους δεν ισχύει, προφανώς δεν έχουμε καν την επιλογή να διαλέξουμε βουνοκορφή».
Αυτό εννοώ προσωποποίηση, όχι βέβαια πως είπες ότι είμαι ο Σώτος Παπαδόπουλος, γιατρός που δεν κόβει αποδείξεις.

2) Δραματοποιείς, όταν συζητάμε για φόρους, και το χοντραίνεις μέχρι πυροβολισμούς για να γίνεις πιο γλαφυρός. Να βάλω κι εγώ βιασμούς μικρών παιδιών στην κουβέντα, για να γίνω πιο πειστικός?

3) Σου έφερα το παράδειγμα του συνεργείου (και της ταβέρνας – αλλά μπορώ να το επεκτείνω και με άλλα παραδείγματα) για να σου καταδείξω πως αυτό που ισχυρίζεσαι (και μας τα έχεις πρήξει πως δεν μπορείς να αποφύγεις κανένα φόρο) δεν είναι αληθές.

4) Έκανες. Είπες συγκεκριμένα:
«Αυτό είναι το σύστημα εκλογής αυτών που αποφασίζουν (προτείνεις κάποιο άλλο; ) και προφανώς, ούτε εσύ, ούτε εγώ έχουμε την αυταπάτη ότι μπορούμε να επηρεάσουμε σε αυτό το θέμα, καθοριστικά, απλά με την ψήφο μας, ειδικά όσο υπάρχει και θα υπάρχει δυστυχώς πάντα κόσμος ο οποίος αποφασίζει με αποκλειστικό κριτήριο την εξυπηρέτηση της πάρτης του, ο κόσμος να καεί. Αυτή η στρέβλωση της δημοκρατίας, μάλλον δεν θα μπορέσει δυστυχώς να διορθωθεί ποτέ.»
Το οποίο εγώ το μεταφράζω ως:
«Τέτοια σκατά είναι η δημοκρατία μας, σ’ αυτά τα φορολογικά σκατά πρέπει να δεχτούμε να ζήσουμε».
Στο ξαναλέω: Σεβαστή η άποψη σου, αλλά μπορώ εγώ να μην την εφαρμόζω σαν κανόνα? Όποτε μου δίνεται η ευκαιρία, θα βγάζω το κεφάλι μου έξω από τα σκατά, να παίρνω καμιά ανάσα.
Εσύ μην το βγάζεις.

5) Ας μην ανοίξουμε τώρα την κουβέντα για το τι είναι «το πρόβλημα των ελληνικών διακυβερνήσεων». Θα πάει μακριά. Έχω άποψη πάντως, αλλά ούτε σε αυτήν θα συμφωνήσεις.

6) Όχι. Οι διαχειριστές του δημόσιου πλούτου ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ να έχουν μεγάλο αντικείμενο διαχείρισης (αντί για μικρό) μόνιμα, γιατί έτσι έχουν μεγαλύτερα οφέλη. Τα έχω ξαναγράψει αυτά. Είναι θέμα τζίρου. Ποιος θέλει να μειώνεται ο τζίρος του στη δουλειά του? Τώρα (τα τελευταία 4-5 χρόνια) απλώς βρήκαν ευκαιρία να χώσουν το χέρι τους στην τσέπη μου (και την δική σου) ακόμα πιο βαθιά, και με μια καλή δικαιολογία που στέκει.

Αυτά.

Όσο για το επόμενο ποστ σου (απάντηση στον gus), τι να σου πω... Έχεις πάρει φόρα και απογειώνεσαι.
Αλλά δεν θα παρέμβω, μια που μάλιστα δεν απευθύνεσαι σε μένα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

περιουσιολογιο και καταθεσεις εξωτερικου 07 Feb 2015 14:43 #58

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
Αγαπητέ Soto,

Θα είμαι και εγώ σχετικά σύντομος καθώς, υποθέτω, ότι δεν διεκδικείς αποκλειστικότητα στην ... κούραση, όταν αυτός με το οποίον ανταλλάσεις απόψεις δεν καταλαβαίνει (ή δεν θέλει να καταλάβει) αυτά που γράφεις.

Πρώτα απ΄όλα δεν είναι ανάγκη να μου πεις (ούτε το ζήτησα ποτέ) το τι επάγγελμα κάνεις. Επίτρεψε μου, όμως, για χάρη της συζήτησης να είμαι 99,999% σίγουρος (και έχεις όλη την ευχέρεια αν επιθυμείς να το διαψεύσεις, όση σημασία κι αν έχει αυτό) ότι δεν είσαι υπάλληλος (χωρίς άλλα εισοδήματα). Αν ανήκες σε αυτήν την κατηγορία, πίστεψέ με θα καταλάβαινες αυτόματα αυτά που σου γράφω γιατί θα ερχόσουν στην θέση τη δική μου και πολλών εκατοντάδων χιλιάδων άλλων. Επίσης είμαι όλος μάτια για να διαβάσω τους άλλους τρόπους με τους οποίους μπορώ να φοροδιαφύγω (αν ήθελα) χωρίς αυτό να γυρίσει στα μούτρα μου επι δύο, όπως σου εξήγησα και το πέρασες βιαστικά λόγω ... κούρασης.

Όσο για το "θα βγάζω που και που το κεφάλι μου από τα σκατά για να αναπνεύσω" ακούγεται σαν μια αναγκαία και αντανακλαστική ενδεχομένως αντίδραση η οποία τέλος πάντων θα μπορούσε να είναι και κατανοητή (σε περιπτώσεις που δεν θα αναλύσω) αν ταυτόχρονα δεν έσπρωχνες πιο βαθιά στα σκατά αυτούς στους οποίους πατάς για να βγάλεις το κεφάλι σου έξω από τα σκατά και να αναπνεύσεις. Προφανέστατα, επίσης, λειτουργώντας μέσα σε ένα ανύπαρκτο "κράτος" έχεις την πολυτέλεια να κάνεις ότι θέλεις (και ναι το προσωποποιώ για να μην παίζουμε τις κουμπάρες). Μην έχεις όμως και την απαίτηση να συμφωνήσουν με αυτό και οι άλλοι οι οποίοι, λόγω αυτού που κάνεις, έρχονται σε ακόμα δυσχερέστερη θέση από αυτήν που ήδη βρίσκονται.

Τώρα, για το post που απευθυνόταν στον gus. Αν η απλή παράθεση του ότι δεν μπορεί κάποιος να επιλέγει βολικά (με αποκλειστική βάση το ατομικό του συμφέρον) ποιους κανόνες θα εφαρμόζει και ταυτόχρονα να ασκεί υψηλή κριτική στα στραβά που κάνουν οι άλλοι, είναι φόρα και απογείωση, τότε ναι, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Σίγουρα πάντως δεν είναι υποκρισία.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 07 Feb 2015 14:44 by batista.
The administrator has disabled public write access.

περιουσιολογιο και καταθεσεις εξωτερικου 07 Feb 2015 14:46 #59

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
El_Malak wrote:
Έτσι ακριβώς.


Μόνο με μεγάλο αγώνα του σύγχρονου ντόπιου και διεθνούς αντικοπριταριάτου μπορεί να νικηθεί το μέτωπο του παρασιτισμού στο Ελλαδιστάν.

Και μόνο για το ... "διεθνούς αντικοπριταριάτου"...είσαι Θεός...
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

περιουσιολογιο και καταθεσεις εξωτερικου 07 Feb 2015 15:54 #60

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
batista wrote:
είμαι όλος μάτια για να διαβάσω τους άλλους τρόπους με τους οποίους μπορώ να φοροδιαφύγω (αν ήθελα)


Δεν θέλεις όμως.
Επομένως περιττεύει και το να στους υποδείξω.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

περιουσιολογιο και καταθεσεις εξωτερικου 07 Feb 2015 17:02 #61

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
soto51 wrote:
batista wrote:
είμαι όλος μάτια για να διαβάσω τους άλλους τρόπους με τους οποίους μπορώ να φοροδιαφύγω (αν ήθελα)


Δεν θέλεις όμως.
Επομένως περιττεύει και το να στους υποδείξω.


Μην με αφήνεις στο σκοτάδι Σώτο μηηηη .... :)
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

περιουσιολογιο και καταθεσεις εξωτερικου 07 Feb 2015 17:35 #62

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
batista wrote:
soto51 wrote:
batista wrote:
είμαι όλος μάτια για να διαβάσω τους άλλους τρόπους με τους οποίους μπορώ να φοροδιαφύγω (αν ήθελα)


Δεν θέλεις όμως.
Επομένως περιττεύει και το να στους υποδείξω.


Μην με αφήνεις στο σκοτάδι Σώτο μηηηη .... :)

Δλδ baristas λες ότι καλως με φορολογεί με 80% αφού δεν μπορεί να πιάσει τα λαμογια π.χ. γιατρούς δικηγόρους και ότι πρέπει να το δεχτώ χωρίς "αντίδραση". Το 80% ΔΕΝ είναι λάθος.
The administrator has disabled public write access.

περιουσιολογιο και καταθεσεις εξωτερικου 07 Feb 2015 20:17 #63

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
batista wrote:
Μην με αφήνεις στο σκοτάδι Σώτο
Πλήρωνες τόσα χρόνια τον Τσοβόλα, τον Αλογοσκούφη, τον Παπακωσταντίνου, τον Στουρνάρα, τον Βενιζέλο, τον Χαρδούβελη, και τώρα τον Βαρουφάκη. (Και άλλους που ξεχνάω).
Συνέχισε να τους πληρώνεις.
Δε θα σου λείψει τίποτα. Καλά πας.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)
Time to create page: 0.107 seconds