Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing?

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 26 Apr 2016 18:43 #64

  • aceman
  • aceman's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 167
  • Thank you received: 36
  • Karma: 5
ermakos wrote:
Εστειλα απο number26 να δουμε!

Επίσης αν θέλει κάποιος να δανειστεί μπορεί απο τη :

www.bitbond.com/ μου απάντησαν οτι δέχονται και απο Ελλάδα. Δε ξερω τί θα ζητήσουν
απο χαρτια...

Έστειλα κι εγώ στη μίντος τελικά. Για να δούμε, λογικά μέχρι Μ. Παρασκευή θα μπουν.

Mintos: We have information that ID card has to be changed after 15 years after issue date and at the moment it is 15 years since issue date. Do you have passport and can you send it to us?

Εν το μεταξύ το απίστευτο, κοίταξα την ταυτότητά μου και σήμερα έχει γενέθλια 15 χρόνων. Έλεος. χαχ
Last Edit: 26 Apr 2016 18:48 by aceman.
The administrator has disabled public write access.

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 26 Apr 2016 22:46 #65

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Αρα τα κοιτάνε γρήγορα τα χαρτιά. Καλά που ξέρουν πότε πρέπει να αλλαχθεί η ταυτότητα? Εγω θα στείλω διαβατήριο, αλλά όταν έρθει η ώρα της ανάληψης.
The administrator has disabled public write access.

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 27 Apr 2016 02:21 #66

Σε όσους ξεκίνησαν ή πάνε να ξεκινήσουν:
Ερώτηση: Ποια ειναι ακριβώς η προσδοκία; Τι περιμένεται; Το ρωτάω και έν όψη των cc που υπάρχουν προς το παρόν. Αλλά και ασχέτως αυτών.
"More men have become great through practice than by nature."- Democritus

Trade freely etoro.tw/2JKYCS9
Join the growth bondora.com/ref/georger
Work in a great Company with a great Team --> www.gws.gr/

My favourite youtube video
The administrator has disabled public write access.

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 27 Apr 2016 02:58 #67

  • aceman
  • aceman's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 167
  • Thank you received: 36
  • Karma: 5
giorgos (scrooge) wrote:
Σε όσους ξεκίνησαν ή πάνε να ξεκινήσουν:
Ερώτηση: Ποια ειναι ακριβώς η προσδοκία; Τι περιμένεται; Το ρωτάω και έν όψη των cc που υπάρχουν προς το παρόν. Αλλά και ασχέτως αυτών.

Από τη στιγμή που έχεις κάποια χρήματα στην άκρη τα οποία δεν τα χρειάζεσαι άμεσα, κερδίζεις από το επιτόκιο. Άλλο 0,5 κι άλλο 12,5 πχ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: giorgos (scrooge)

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 27 Apr 2016 03:10 #68

  • vag1129 (Akis Papas)
  • vag1129 (Akis Papas)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • frugallivingingreece
  • Posts: 373
  • Thank you received: 124
  • Karma: 9 (3)
giorgos (scrooge) wrote:
Σε όσους ξεκίνησαν ή πάνε να ξεκινήσουν:
Ερώτηση: Ποια ειναι ακριβώς η προσδοκία; Τι περιμένεται; Το ρωτάω και έν όψη των cc που υπάρχουν προς το παρόν. Αλλά και ασχέτως αυτών.

εγώ το ξέκινησα για λόγους πειραματισμών και difersification, όμως βλέπω ότι πλέον το μέλλον θα είναι το bitcoin και θα ασχοληθώ περισσότερο με αυτό. Το bitcoin είναι το ίδιο σαν οντότητα νόμισμα, χρυσός, ομόλογο, μετοχή και είναι κάτι πιο βαθύ. Είναι ότι είναι το πρωτόκολλο TCP/IP για το internet. Δηλαδή είναι το ίδιο το μέλλον. Είναι σαν είμαστε το 1970 στην Ελλάδα και να πειραματίζονται στα πανεπίστημια των ΗΠΑ με το TCP/IP,
πόση απόσταση έχει το 1970 από το 1995 που έπαιρνες με 38.000 δραχμές σύνδεση internet με modem dial-up 14K.

και φυσικά υπάρχουν ήδη crowdfunding με bitcoin, peer2peer lending με bitcoin και πολλά καλουδια για όσους θέλουν να κάνουν πειράματα.
γέλα κι ο κόσμος θα γελάει μαζί σου. κλάψε και θα κλαις μόνος.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi), giorgos (scrooge), aceman

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 27 Apr 2016 03:12 #69

  • aceman
  • aceman's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 167
  • Thank you received: 36
  • Karma: 5
vag1129 (Akis Papas) wrote:
giorgos (scrooge) wrote:
Σε όσους ξεκίνησαν ή πάνε να ξεκινήσουν:
Ερώτηση: Ποια ειναι ακριβώς η προσδοκία; Τι περιμένεται; Το ρωτάω και έν όψη των cc που υπάρχουν προς το παρόν. Αλλά και ασχέτως αυτών.

εγώ το ξέκινησα για λόγους πειραματισμών και difersification, όμως βλέπω ότι πλέον το μέλλον θα είναι το bitcoin και θα ασχοληθώ περισσότερο με αυτό. Το bitcoin είναι το ίδιο σαν οντότητα νόμισμα, χρυσός, ομόλογο, μετοχή και είναι κάτι πιο βαθύ. Είναι ότι είναι το πρωτόκολλο TCP/IP για το internet. Δηλαδή είναι το ίδιο το μέλλον. Είναι σαν είμαστε το 1970 στην Ελλάδα και να πειραματίζονται στα πανεπίστημια των ΗΠΑ με το TCP/IP,
πόση απόσταση έχει το 1970 από το 1995 που έπαιρνες με 38.000 δραχμές σύνδεση internet με modem dial-up 14K.

και φυσικά υπάρχουν ήδη crowdfunding με bitcoin, peer2peer lending με bitcoin και πολλά καλουδια για όσους θέλουν να κάνουν πειράματα.

Δεν θα με χάλαγε να ασχοληθώ με δαύτο αλλά είμαι παντελώς άσχετος με το bitcoin. :\
The administrator has disabled public write access.

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 27 Apr 2016 04:21 #70

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Ξεκινάει κανείς πειραματικά και βλέπει. Υπάρχουν και πλατφόρμες που μπορείς και να δανιστείς σε bitcoin ή να δανίσεις και αυτό είναι κάτι για πειραματισμό. Δε ξέρω όμως αν μπορείς να εμπιστευτείς μεγάλα ποσά σε αυτές τις πλατφόρμες, γιατί αν κάποια στιγμή κλείσουν τί γίνεται? ποιός ειναι απο πίσω? Πχ ρίχνεις χρήματα σε ενα δάνειο αρκετών χιλιάδων και? αν ειναι εικονικό και μαζέψει τα χρήματα κάποιος και γίνει Λούης? Κάποιες πλατφόρμες παρέχουν ασφάλεια, αλλά πόσα διαθέσιμα έχουν για να το κάνουν αυτό και να ζημιώσουν? Πχ ζητάω εγώ ενα δάνειο απο τη πλατφόρμα www.bitbond.com που μου απάντησαν οτι γίνεται. Τί εγγυήσεις έχουν οτι θα επιστρέψω τα χρήματα? Απλά δε θα με ξαναδανίσουν. Δε θα έχω φάει όμως...κάποιες χιλιάδες ευρω? Το κόστος απλά μοιράζεται και τη χασούρα δε τη τρώει η πλατφόρμα αλλά ο επενδυτής. Γι αυτό θέλει ψάξιμο και προσοχή. Επίσης στη πλατφόρμα btcjam.com μου απαντήσανε και στα ελληνικά οτι μπορεις να παρεις δανειο απο αυτους! Λογικά μόνο σε bitcoins.
Last Edit: 27 Apr 2016 11:20 by ermakos.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: aceman

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 27 Apr 2016 17:00 #71

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
aceman wrote:
ermakos wrote:
Εστειλα απο number26 να δουμε!

Επίσης αν θέλει κάποιος να δανειστεί μπορεί απο τη :

www.bitbond.com/ μου απάντησαν οτι δέχονται και απο Ελλάδα. Δε ξερω τί θα ζητήσουν
απο χαρτια...

Έστειλα κι εγώ στη μίντος τελικά. Για να δούμε, λογικά μέχρι Μ. Παρασκευή θα μπουν.

Mintos: We have information that ID card has to be changed after 15 years after issue date and at the moment it is 15 years since issue date. Do you have passport and can you send it to us?

Εν το μεταξύ το απίστευτο, κοίταξα την ταυτότητά μου και σήμερα έχει γενέθλια 15 χρόνων. Έλεος. χαχ

Εμενα τα χρήματα μπήκανε! Την επόμενη ημέρα δηλαδή και χωρίς κάποια προμήθεια.
The administrator has disabled public write access.

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 27 Apr 2016 17:30 #72

  • aceman
  • aceman's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 167
  • Thank you received: 36
  • Karma: 5
ermakos wrote:
aceman wrote:
ermakos wrote:
Εστειλα απο number26 να δουμε!

Επίσης αν θέλει κάποιος να δανειστεί μπορεί απο τη :

www.bitbond.com/ μου απάντησαν οτι δέχονται και απο Ελλάδα. Δε ξερω τί θα ζητήσουν
απο χαρτια...

Έστειλα κι εγώ στη μίντος τελικά. Για να δούμε, λογικά μέχρι Μ. Παρασκευή θα μπουν.

Mintos: We have information that ID card has to be changed after 15 years after issue date and at the moment it is 15 years since issue date. Do you have passport and can you send it to us?

Εν το μεταξύ το απίστευτο, κοίταξα την ταυτότητά μου και σήμερα έχει γενέθλια 15 χρόνων. Έλεος. χαχ

Εμενα τα χρήματα μπήκανε! Την επόμενη ημέρα δηλαδή και χωρίς κάποια προμήθεια.

Άντε με το καλό. Να μας πεις εντυπώσεις να βοηθήσεις λίγο την κατάσταση. :) Τελικά έγινε πλήρη επιβεβαίωση στη μιντος. Έστειλα εχθές το βράδυ το έμβασμα οπότε σήμερα θα φύγει. Προμήθεια 1€.
Last Edit: 27 Apr 2016 17:31 by aceman.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.074 seconds