Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing?

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 26 Oct 2016 01:31 #154

  • vag1129 (Akis Papas)
  • vag1129 (Akis Papas)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • frugallivingingreece
  • Posts: 373
  • Thank you received: 124
  • Karma: 9 (3)
update

λοιπόν, ρευστοποίησα εχθές το μισό μου κεφάλαιο που είχα στο bondora για να έχω εικόνα όλης της διαδικάσιας.
Τα λεφτά ήρθαν σήμερα κανονικά στον τραπεζικό λογαριασμό με μια μικρή κράτηση της τράπεζας. όλα καλά.
Γενικά από όλα αυτά συμπεραίνω ότι είναι αρκετά καλό για διαφοροποίηση κεφαλαίου, με μικρές καταβολές μπορείς να μαζέψεις ένα σιγά-σιγά ένα σεβαστό ποσό στο εξωτερικό για ασφάλεια.

Επίσης παράτησα το bitbond γιατί έχουν μια περίεργη διαδικασία on-line πιστοποίησης και θέλουν έγγραφα με ολογράμματα, μακριά...
Συνεχίζω μόνο με το btcjam που φαίνεται οτι δουλεύει κανονικά.

Τέλος κάνω μικρά πειράματα με το crowdcube για να δω πως δουλεύει.
γέλα κι ο κόσμος θα γελάει μαζί σου. κλάψε και θα κλαις μόνος.
Last Edit: 26 Oct 2016 01:32 by vag1129 (Akis Papas).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: giorgos (scrooge)

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 26 Oct 2016 20:27 #155

vag1129 (Akis Papas) wrote:
... με μια μικρή κράτηση της τράπεζας...

Ευχαριστώ για το feedback! Θα μπορούσες να διευκρινήσεις αν η κράτηση ήταν από την τράπεζα αποστολέα ή από την τράπεζα λήψης και σε περίπτωση που ήταν από την τράπεζα λήψης, οκ αυτό αν θέλεις σε π.μ. αν η τράπεζα λήψης είναι greek. Ρωτάω γιατί έχω παρατηρήσει σημαντικές διαφορές στις κρατήσεις που χρεώνουν στα εισερχόμενα εμβάσματα οι ελληνικές τράπεζες.

Επίσης θέλω να σας ενημερώσω, μια που αναφέρθηκαν κάποιες ανησυχίες για σχήματα ponzi, κλπ., οτι υπάρχει ένα ανώνυμο ή μάλλον ψευδόνυμο δημοσίευμα (εννοώ blogάρισμα) που παρουσιάζει κάποια στοιχεία συγκεκριμμένα για την π.φ. mintos. Ουσιαστικά λέει, απ'όσο κατάλαβα οτι λίγο πολύ, έμμεσα ή άμεσα όλες οι εγγυήτριες εταιρείες των δανείων στην π.φ. ανήκουν στον ίδιο (ή στην ίδια οικογένεια) ιδιοκτήτη που ανήκει και η πλατφόρμα η ίδια.
Φυσικά δεν υποστηρίζω ή ασπάζομαι κάτι απλά το παραθέτω ενημερωτικά μια που παρατήρησα αρκετά μεγάλη συζήτηση σε ξενόγλωσσο σχετικό forum: mintos-independent-review.blogspot.gr/20...platform-mintos.html
"More men have become great through practice than by nature."- Democritus

Trade freely etoro.tw/2JKYCS9
Join the growth bondora.com/ref/georger
Work in a great Company with a great Team --> www.gws.gr/

My favourite youtube video
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Thanasis (atsi)

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 26 Oct 2016 22:12 #156

  • Thanasis (atsi)
  • Thanasis (atsi)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 390
  • Thank you received: 164
  • Karma: 12
Σήμερα μου τηλεφώνησαν απο την Bondora, δυστυχώς και τις δυο φορές δεν μπορούσα να μιλήσω λόγω δουλειάς. Μου έστειλαν μετα και ένα αυτοματοποιημένο,πιστεύω εμαιλ

για όποιον ενδιαφέρεται το pdf που μου έστειλε:


File Attachment:

File Name: BondoraCorporatePresentation.pdf
File Size: 296 KB



ίσως αντι να παίξω λόττο, να βάλω ένα 100αρικο να τρέχει.
Για μεγαλύτερα ποσά το βλέπω ριψοκίνδυνο
Lagom
The administrator has disabled public write access.

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 27 Oct 2016 05:47 #157

  • vortex
  • vortex's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 343
  • Thank you received: 132
  • Karma: 15
giorgos (scrooge) wrote:
Επίσης θέλω να σας ενημερώσω, μια που αναφέρθηκαν κάποιες ανησυχίες για σχήματα ponzi, κλπ., οτι υπάρχει ένα ανώνυμο ή μάλλον ψευδόνυμο δημοσίευμα (εννοώ blogάρισμα) που παρουσιάζει κάποια στοιχεία συγκεκριμμένα για την π.φ. mintos. Ουσιαστικά λέει, απ'όσο κατάλαβα οτι λίγο πολύ, έμμεσα ή άμεσα όλες οι εγγυήτριες εταιρείες των δανείων στην π.φ. ανήκουν στον ίδιο (ή στην ίδια οικογένεια) ιδιοκτήτη που ανήκει και η πλατφόρμα η ίδια.
Φυσικά δεν υποστηρίζω ή ασπάζομαι κάτι απλά το παραθέτω ενημερωτικά μια που παρατήρησα αρκετά μεγάλη συζήτηση σε ξενόγλωσσο σχετικό forum: mintos-independent-review.blogspot.gr/20...platform-mintos.html

Το συγκεκριμένο δημοσίευμα με έχει απασχολήσει κι εμένα αρκετά (και υποθέτω και πολλούς άλλους αν κρίνει κανείς από τον ασυνήθιστα μεγάλο αριθμό δανείων που πωλούνται την τελευταία εβδομάδα στο SM). Δεν αναφέρει πουθενά τη λέξη ponzi, απάτη, κλπ. όμως ουσιαστικά αυτό υπονοεί. Έκανα μια έρευνα στο διαδίκτυο για τους μετόχους των εταιρειών, αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να επιβεβαιώσω ή να διαψεύσω τους ισχυρισμούς καθώς τα στοιχεία αυτά δεν είναι ελεύθερα προσβάσιμα.
The administrator has disabled public write access.

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 27 Oct 2016 13:48 #158

  • Thanasis (atsi)
  • Thanasis (atsi)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 390
  • Thank you received: 164
  • Karma: 12
με αυτα που διαβάζω θα προτιμήσω να φάω σουβλάκια το 100ευρω αντι να το βάλω στην πλατφόρμα
Lagom
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 27 Oct 2016 20:12 #159

  • aceman
  • aceman's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 167
  • Thank you received: 36
  • Karma: 5
Thanasis (atsi) wrote:
Σήμερα μου τηλεφώνησαν απο την Bondora, δυστυχώς και τις δυο φορές δεν μπορούσα να μιλήσω λόγω δουλειάς. Μου έστειλαν μετα και ένα αυτοματοποιημένο,πιστεύω εμαιλ

για όποιον ενδιαφέρεται το pdf που μου έστειλε:


File Attachment:

File Name: BondoraCorporatePresentation.pdf
File Size: 296 KB



ίσως αντι να παίξω λόττο, να βάλω ένα 100αρικο να τρέχει.
Για μεγαλύτερα ποσά το βλέπω ριψοκίνδυνο

Μία τα ίδια και σε μένα.
The administrator has disabled public write access.

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 20 Nov 2016 03:07 #160

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Α κι εμενα με πηρανε τηλ. Δεν απαντησα επειδη ειδα περιεργο αριθμό.

Προς το παρόν εχω βάλει ενα ποσό εδω και αυγατίζει

coinn.io/?ref=ermis

Εχει και link στην αρχικη σελίδα που δειχνει οτι πληρώνει (εκανα αναληψη και με εβγαλε)! Ειναι οκ το site. Φυσικα ξαφνικα θα σταματήσει...όπως όλα.
The administrator has disabled public write access.

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 20 Nov 2016 03:26 #161

  • vag1129 (Akis Papas)
  • vag1129 (Akis Papas)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • frugallivingingreece
  • Posts: 373
  • Thank you received: 124
  • Karma: 9 (3)
δεν ξέρω αν έχω αναφερει το crowdcube στο οποίο έχει αρχίσει να κάνω πειράματα με μικροποσά.
φαίνεται αρκετά οργανωμένο και ειναι αγγλικό.
γέλα κι ο κόσμος θα γελάει μαζί σου. κλάψε και θα κλαις μόνος.
The administrator has disabled public write access.

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 21 Nov 2016 14:34 #162

  • aceman
  • aceman's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 167
  • Thank you received: 36
  • Karma: 5
ermakos wrote:
Α κι εμενα με πηρανε τηλ. Δεν απαντησα επειδη ειδα περιεργο αριθμό.

Προς το παρόν εχω βάλει ενα ποσό εδω και αυγατίζει

coinn.io/?ref=ermis

Εχει και link στην αρχικη σελίδα που δειχνει οτι πληρώνει (εκανα αναληψη και με εβγαλε)! Ειναι οκ το site. Φυσικα ξαφνικα θα σταματήσει...όπως όλα.

Φίλε ερμάκο καλό είναι να αποφεύγονται τέτοιες σελίδες καθώς γνωρίζεις ήδη ότι θα βγουν scam. HYIP υπάρχουν πολλά, θα χάσουμε τη μπάλα αν αρχίσουμε να τα βάζουμε νομίζω. Όσο για το crowdcube, αναμένουμε εντυπώσεις και περισσότερες πληροφορίες. ;)
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Reactor
Time to create page: 0.072 seconds