Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Ε1 2014 - ΤΟΚΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ

Ε1 2014 - ΤΟΚΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ 20 Apr 2014 19:35 #37

  • bfc_xxx
  • bfc_xxx's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 100
  • Thank you received: 24
  • Karma: 0 (-1)
costantinos wrote:
bfc_xxx wrote:
Σε μένα το Gsis εμφανίζει μόνο τους τόκους από τις καταθέσεις ταμιευτηρίου (τρ. Πειραιώς και Αλφα) δηλ 1,5€ ευρώ περίπου ενώ δε μου εμφανίζει καθόλου τους τόκους από τις προθεσμιακές (τρ. Πειραιώς). Πρέπει να πάρω βεβαίωση από τη τράπεζα η απλά δηλώνω αυτό που θεωρώ σωστό?
συνηθως εμφανιζει τους τοκους απο τους λογαριασμους (μαζι κ προθεσμιες) μονο στον πρωτο δικαιουχο

Σε όλους τους λογαριασμούς είμαι ο μόνος δικαιούχος και πάλι δε μου εμφανίζει τους τόκους από τις προθεσμιακές.
The administrator has disabled public write access.

Ε1 2014 - ΤΟΚΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ 21 Apr 2014 02:52 #38

Μήπως οι τόκοι που λες, σου αποδόθηκαν μες στο 2014; Θυμήσου ότι μιλάμε για εισόδημα του 2013...
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: bfc_xxx

Ε1 2014 - ΤΟΚΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ 21 Apr 2014 04:00 #39

  • bfc_xxx
  • bfc_xxx's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 100
  • Thank you received: 24
  • Karma: 0 (-1)
Μάριος Αντωνίου wrote:
Μήπως οι τόκοι που λες, σου αποδόθηκαν μες στο 2014; Θυμήσου ότι μιλάμε για εισόδημα του 2013...

Όχι, εχω πάρει τόκους το 2013.
The administrator has disabled public write access.

Ε1 2014 - ΤΟΚΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ 21 Apr 2014 05:29 #40

Η Πειραιώς γενικά τα έχει κάνει μαντάρα με τις βεβαιώσεις και τις αποστολές στο ταξις. Αναμένουμε εάν θα διορθωθούν τα στοιχεία (χλωμό) και εάν όχι αποφασίζουμε τι θα δηλώσουμε.
The administrator has disabled public write access.

Ε1 2014 - ΤΟΚΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ 21 Apr 2014 17:01 #41

bfc_xxx wrote:
costantinos wrote:
bfc_xxx wrote:
Σε μένα το Gsis εμφανίζει μόνο τους τόκους από τις καταθέσεις ταμιευτηρίου (τρ. Πειραιώς και Αλφα) δηλ 1,5€ ευρώ περίπου ενώ δε μου εμφανίζει καθόλου τους τόκους από τις προθεσμιακές (τρ. Πειραιώς). Πρέπει να πάρω βεβαίωση από τη τράπεζα η απλά δηλώνω αυτό που θεωρώ σωστό?
συνηθως εμφανιζει τους τοκους απο τους λογαριασμους (μαζι κ προθεσμιες) μονο στον πρωτο δικαιουχο

Σε όλους τους λογαριασμούς είμαι ο μόνος δικαιούχος και πάλι δε μου εμφανίζει τους τόκους από τις προθεσμιακές.

Τους τοκους της προθεσμιακης τους επαιρνες στο χερι ή εμπαιναν στο λογ/σμο?
The administrator has disabled public write access.

Ε1 2014 - ΤΟΚΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ 21 Apr 2014 17:38 #42

Άρα αν κατάλαβα καλά είναι στη διακριτική μας ευχέρεια να δηλώσουμε τόκους καταθέσεων για τους οποίους το σύστημα δεν έχει ενημερωθεί ηλεκτρονικά? Για τόκους από προθεσμιακή στο ΤΠΔ έχω πάρει βεβαίωση. Είναι ακόμα σε εξέλιξη η διαδικασία ενημέρωσης του συστήματος από τις τράπεζες ή δε λαμβάνουν μέρος όλες?
The administrator has disabled public write access.

Ε1 2014 - ΤΟΚΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ 21 Apr 2014 17:59 #43

  • bfc_xxx
  • bfc_xxx's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 100
  • Thank you received: 24
  • Karma: 0 (-1)
euro wrote:
bfc_xxx wrote:
costantinos wrote:
bfc_xxx wrote:
Σε μένα το Gsis εμφανίζει μόνο τους τόκους από τις καταθέσεις ταμιευτηρίου (τρ. Πειραιώς και Αλφα) δηλ 1,5€ ευρώ περίπου ενώ δε μου εμφανίζει καθόλου τους τόκους από τις προθεσμιακές (τρ. Πειραιώς). Πρέπει να πάρω βεβαίωση από τη τράπεζα η απλά δηλώνω αυτό που θεωρώ σωστό?
συνηθως εμφανιζει τους τοκους απο τους λογαριασμους (μαζι κ προθεσμιες) μονο στον πρωτο δικαιουχο

Σε όλους τους λογαριασμούς είμαι ο μόνος δικαιούχος και πάλι δε μου εμφανίζει τους τόκους από τις προθεσμιακές.

Τους τοκους της προθεσμιακης τους επαιρνες στο χερι ή εμπαιναν στο λογ/σμο?

Σε λογ/σμο.

Θα πάω αύριο στην Πειραιώς να πάρω μια βεβαίωση και αν δεν περιέχει τους τόκους της προθεσμιακής δε θα τους δηλώσω.
The administrator has disabled public write access.

Ε1 2014 - ΤΟΚΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ 22 Apr 2014 05:39 #44

  • n.g
  • n.g's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 28
  • Thank you received: 10
  • Karma: 2
ΣΕ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΣΤΗ ΤΡ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΙ ΤΟΚΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ, ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΟΚΩΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΧΑΡΤΙΟΥ!!
The administrator has disabled public write access.

Ε1 2014 - ΤΟΚΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ 22 Apr 2014 06:35 #45

n.g wrote:
ΣΕ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΣΤΗ ΤΡ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΙ ΤΟΚΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ, ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΟΚΩΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΧΑΡΤΙΟΥ!!

Ε, και δεν τους πας 2-3 φύλλα Α4; Να δεις αν ισχύει ή αν παίζει κάτι άλλο.

Πάντως η Αττικής μου φαίνεται χαβαλές τράπεζα.
Αλλιώς, γιατί να την αφήσουν ανοιχτή και δεν την έκλεισαν όπως όλους τους άλλους ανταγωνιστές;
Και πράγματι... ούτε καν προσπαθεί να τους ανταγωνιστεί...
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.070 seconds