Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

TOPIC: Υγεία

Δαπάνες Υγείας και θνησιμότητα ασθενών 28 Aug 2017 19:28 #379

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Κάνεις κάποια λάθη φίλε μου.
Πρώτον, για να γίνει μια κολονοσκόπηση πρέπει να πληρωθεί ο γαστρεντερολογος, τα αναλώσιμα, ο αναισθησιολογος, τα φάρμακα κ τα αναλώσιμα αναισθησίας συν την παραμονή στο νοσοκομείο.
Είναι πολλά τα 450€;
Όχι απλά πολλά, εξωφρενικά θα έλεγα..
Απάντηση;
Γιατι εγραψα οτι δεν χρειαζετε ολο το τσουρμο των Ιατρών που αναφέρεις η μήπως εγραψα οτι η εξέταση στην Ιδιωτική Κλινική και με Ιδιωτική Ασφάλεια παρακαλών (συμπληρώνω) ειναι φθηνή?
Που τα διάβασες αυτά?
Για την αμοιβή στα παραστατικά που ελαβε απο το Λογιστήριο απο τα 450 euros εγραφε τα 80 euros μηχάνημα (κάποιο μηχάνημα που ιθανόν να εκανε check up) σύν αλλα 150 euros τα Εξοδα Λογιστηρίου σύν κάτι αλλα εξοδα (δεν τα θυμάμαι τ΄΄ωρα αναλυτικά) αλλά πρόσεξα Αμοιβή Ιατρού ......στα 3 euros.

Bασικά μαλα ητανε και ειναι ο φίλος του φίλου μου γιατί για απλή μωροειδες που ειχε αλλά και λίγο τα "ξύδια" και τα καυτερά που εμένα δεν με πειράζουν της Thailand διατροφής ολα αυτά τον πείραξαν.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Δεύτερον, γραφεις πως για μία επέμβαση που έγινε στο "Αττικό", ο χειρουργός κ ο αναισθησιολογος δεν ζήτησαν αμοιβή.
Αυτό δεν ισχύει.
Οι γιατροί στο ΕΣΥ είναι ΔΥ κ πληρώνονται με σταθερό μισθό κάθε μήνα, ανεξάρτητα των αριθμό επεμβάσεων, ή γενικά των ιατρικών πράξεων που θα κάνουν.
ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΑΜΟΙΒΗ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΚΕΛΑΚΙ.
Δεν υπάρχει πρόσθετη αμοιβή ιατρού.

Απάντηση δεύτερη
Γιατί εγραψα οτι ζήτησαν?
Απλά σημείωσα και εδωσα εμφαση οχι μόνο δεν ζήτησαν πρόσθετη αμοιβή Ιατρικής δαπάνης αλλά και οι εξαίρετοι τιμιότητας και ηθικής Χειρουργοί (δύο) σύν τον Αναισθησιολόγο ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΤΟ ΨΑΞΑΜΕ ΑΜΦΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΔΙΑΤΗΡΟΥΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ .....μόλις "μυρίστηκαν" φακελάκι ετρεξαν πρός την αιθουσα Ιατρών να φέρουν σε δύσκολη θέση τον ασθενή και τους συγγενείς που λόγω ευγνωμοσύνης θέλησαν πρόσθετα να τους ανταμοίψουν και αμφότεροι πήγαν στην Αιθουσα των Ιατρών.

Πίσω εχει η αχλάδα την ουρά εχουμε σημειώσει τα ονόματα των Ιατρών (τέρατα τιμιότητας και ηθικής) και θα κοιτάξουμε "προσωπικά" τα παιδιά τους γιατί ο αλλοςμεγαλοιατρός στο Αττικό οπως εγραψα ειναι θρήσκος και εχει και 7 παιδιά που πάει να πεί εχει δεχθεί τεράστιες πιέσεις για να τα αναθρέψει και ταυτόχρονα να ειναι θρήσκος (μιλάμε για οικογένεια καλή οχι "ρδέλο").

Να με διαβάζεις φίλε Παναγιώτη γιατί και αλλού σε τσάκωσα fault στις κάρτες που εγραψες (οπως και αλλοι) με το paypall ειτε για αγορές απο Κίνα οτι ανοίγουν και ελέγχουν δέματα αποστολής οι Εφοριακοί.
Λάθος εισαστε!
Παρέλαβα πρίν απο dυόμιση εβδομάδες tablet 10 inches octa core και μάλιστα απο site οχι και τόσο αξιόπιστο Bangoood οπως ειδα στο trust pilot και μου ηρθε μέσα σε 15 ημέρες κανονικά στην πόρτα μου με την ταχυδρόμο.
Τα ιδια και την περασμένη εβδομάδα ειχα παραγγείλει το Xiaomi 10 core /2 ghz /32 rom /64 gb τιμή ειχε προσφορά (8 ωρη απο οτι ειδα) στα 138 euros ολα μέσα και τα post και ηρθε στην πόρτα μου.

Πιθανόν να μην τα ξέρετε αλλά οπως ειχα ξαναγράψει ειχα παραγγείλει spot led 5 w και μάλιστα πυλωτής με το εξωτερικό spot αλουμινένιο σύνολο τεμαχίων σε τρείς δόσεις πάνω απο 240 κομμάτια με κόστος μου ηρθαν στα 35 cents/watt.
Αυτά πήγα και τα πήρα μόνος μου απο το ταχυδρομείο γιατί ηξερα πότε ακριβώς ερχονται και ειδοποίησα την γκόμενα ταχυδρόμο μην την αγγαρεύω να τα πάρω με το αυτοκίνητο.

Τα βλέπετε?
Τι εισαγωγή απο warehouse απο τρίτη Χώρα κλπ για να πληρωθούν οι δασμοί στην Ευρωπαική Ενωση Σοβιετικών Ομοσπονδιών?
Οποιον μαλά "πιάσουμε" ειναι οι τύποι γιατί ξέρουν οτι οι νεοελληνες φοβούνται και την σκιά τους και ευκολα συγκινούνται και δεν μιλάνε και "περνάνε στεγνά" τους πάντες.
Ο αληταράς ο Κινέζος στην Athenes China Town τα ιδια τα led spot 5 w τα βρεικα σε τιμή 10 euros το καθένα ενώ τα αγόρασα στα 2,40 euros το καθένα.
Αμα εχετε πάει στην Athenes China Town θα δείτε εχουν γίνει (οχι ολοι) ....Ελληνες ακριβά αυτοκίνητα και επώνυμα ρούχα (υβριδικά Honda Jeep -Mercedes -BMW Jeep κλπ).
Θα φάτε καλά και σείς τους ειπα αμα μας μοιάσετε.

Δεν αλλαξα θέμα αλλα θέλω να δώσω μια διαστρέβλωση των πραγμάτων που νομίζετε οτι ετσι ειναι και ειδικότερα στο θέμα της Υγείας μια προειδοποίηση στον επόμενο της επόμενης Συγκυβέρνησης Πρωθυπουργό κ Κυριάκο Μητσοτάκη που θα στρέψει ολον τον κόσμο στις Ιδιωτικές Ασφάλειες και Ιδιώτες Παρόχους Υγείας.
Δεν πάμε να εχουμε αλλον εναν "Τσίπρα" κ Κυριάκο Μητσοτάκη γιατί ο κόσμος "μουρμουράει" αυτήν την στιγμή ο Σ.ΡΙΖ.Α -και η νέα Δημοκρατία του Καμένου επιβιώνουν γιατί δεν απλά συμφωνεί σιωπηλά η νέα Νέα Δημοκρατία.

Αμερική σας εγραψα οτι γίνετε "του τσίπρα το καγγελο" στον Χώρο της Υγείας που οταν αρρωστήσεις οι Ιδιωτικές Ασφαλιστικές Εταιρείες "δεν ακούνε" τα τηλέφωνα αμα τους καλέσετε και οταν επιτέλους σας απαντήσουν και εξετάσουν το Ιδιωτικό Συμβόλαιο Υγείας που εχετε υπογράψει θα σας ζητήσουν αρχικά Κατάθεση $2.000 επιλέον του Συμβολαίου που πληρώνατε για να σας καλύψουν ενώ το συνολικό Κόστος Υγειονομικής περίθαλψης θα σας ζητήσουν αλλο Συμβόλαιο να υπογράψετε και αμα δεν εχετε χρήματα θα ζητήσουν το σπίτι σας.
Μιλάμε για τραγελαφικά πράγματα που τα κ@λ2παιδα οι Δημοκρατικοί τα ειχανε τινάξει ολα στον αέρα στην Αμερική.
Ο αλλος του καλούσε στο τηλέφωνο για την γυναίκα του και δεν απάνταγαν και εφθασε εξω απο τα γραφεία τους και του επαιρνε τηλέφωνο και του απάνταγαν "δεν ακούμε" τηλέφωνο.
Τι δεν ακούτε ρε λαμόγια εξω ειμαι τους ειπε απο την πόρτα σας και εγώ το ακούω.
Τέλος πάντων .......

Εγώ ξεκαθάρισα και ξεκαθαρίζω την θέση μου στις επόμενες Εκλογές οχι μόνο θα στηρίξω αλλά θα παροτρύνω και οικογενειακούς -επαγγελματικούς φίλους να στηρίξουν το Μουσουλμανικό Κόμμα με οποια επωνυμία "κατέβει" στις Εκλογές.

Οχι να καλοδεχόμαστε (του κ@λου τα εννιαμερα) τα παιδιά τους στα Σχολεία αλλά μόλις "ηγγικεν η ωρα" να διοριστεί και ο Πτυχιούχος Ανώτερης -Ανώτατης Σχολής Μουσουλμάνος στον Δημόσιο Τομέα .......τότε να σας πιάνουν τα "χρυσαυγίτικα".
Αλλά να ειναι Μουσουλμάνοι και οχι αυτός ο αχταρμάς Μουσουλμάνων υποτίθετε με σκουλαρίκια και tattoo οι ανδρες που βλέπουμε στην Ελλάδα γιατί αυτά τα λαμόγια ηταν και ειναι αθεοι και στην πατρίδα τους.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Last Edit: 29 Aug 2017 19:13 by Ο Τσιγκούνης (T$ig). Reason: Παραθέσεις
The administrator has disabled public write access.

Δαπάνες Υγείας και θνησιμότητα ασθενών 29 Aug 2017 15:38 #380

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
PARIS33 wrote:
Αμερική σας εγραψα οτι γίνετε "του τσίπρα το καγγελο" στον Χώρο της Υγείας που οταν αρρωστήσεις οι Ιδιωτικές Ασφαλιστικές Εταιρείες "δεν ακούνε" τα τηλέφωνα αμα τους καλέσετε και οταν επιτέλους σας απαντήσουν και εξετάσουν το Ιδιωτικό Συμβόλαιο Υγείας που εχετε υπογράψει θα σας ζητήσουν αρχικά Κατάθεση $2.000 επιλέον του Συμβολαίου που πληρώνατε για να σας καλύψουν ενώ το συνολικό Κόστος Υγειονομικής περίθαλψης θα σας ζητήσουν αλλο Συμβόλαιο να υπογράψετε και αμα δεν εχετε χρήματα θα ζητήσουν το σπίτι σας.
Μιλάμε για τραγελαφικά πράγματα που τα κ@λ2παιδα οι Δημοκρατικοί τα ειχανε τινάξει ολα στον αέρα στην Αμερική.
[/b]

Καλά λοιπόν που ήλθε ο Ντόναλντ στα πράγματα και έφυγαν τα ... "κ@λ2παιδα οι Δημοκρατικοί", μήπως και δουν και αυτοί οι Αμερικανοί μια περίθαλψη της ... προκοπής :woohoo: :sick: :woohoo:
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Δαπάνες Υγείας και θνησιμότητα ασθενών 29 Aug 2017 20:12 #381

PARIS33 wrote:
Γιατι εγραψα οτι δεν χρειαζετε ολο το τσουρμο των Ιατρών που αναφέρεις η μήπως εγραψα οτι η εξέταση στην Ιδιωτική Κλινική και με Ιδιωτική Ασφάλεια παρακαλών (συμπληρώνω) ειναι φθηνή?
Που τα διάβασες αυτά?
Για την αμοιβή στα παραστατικά που ελαβε απο το Λογιστήριο απο τα 450 euros εγραφε τα 80 euros μηχάνημα (κάποιο μηχάνημα που ιθανόν να εκανε check up) σύν αλλα 150 euros τα Εξοδα Λογιστηρίου σύν κάτι αλλα εξοδα (δεν τα θυμάμαι τ΄΄ωρα αναλυτικά) αλλά πρόσεξα Αμοιβή Ιατρού ......στα 3 euros.

Bασικά μαλα ητανε και ειναι ο φίλος του φίλου μου γιατί για απλή μωροειδες που ειχε αλλά και λίγο τα "ξύδια" και τα καυτερά που εμένα δεν με πειράζουν της Thailand διατροφής ολα αυτά τον πείραξαν.
Δεν κατάλαβα ακριβώς τι σε πείραξε.
Τα 450€ που έδωσε ο φίλος σου ή τα 3€ αμοιβή ιατρού που έγραφε η απόδειξη του νοσοκομείου;
Δηλ, τον ενόχλησε που ο γιατρός δεν πληρώθηκε καθόλου;
Αν ο γιατρός έπαιρνε 903€ θα ήταν όλα οκ;
Τι εννοείς οτι ο φίλος σου έχει "απλή μωροειδες";

PARIS33 wrote:
Απάντηση δεύτερη
Γιατί εγραψα οτι ζήτησαν?
Απλά σημείωσα και εδωσα εμφαση οχι μόνο δεν ζήτησαν πρόσθετη αμοιβή Ιατρικής δαπάνης αλλά και οι εξαίρετοι τιμιότητας και ηθικής Χειρουργοί (δύο) σύν τον Αναισθησιολόγο ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΤΟ ΨΑΞΑΜΕ ΑΜΦΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΔΙΑΤΗΡΟΥΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ .....μόλις "μυρίστηκαν" φακελάκι ετρεξαν πρός την αιθουσα Ιατρών να φέρουν σε δύσκολη θέση τον ασθενή και τους συγγενείς που λόγω ευγνωμοσύνης θέλησαν πρόσθετα να τους ανταμοίψουν και αμφότεροι πήγαν στην Αιθουσα των Ιατρών.

Πίσω εχει η αχλάδα την ουρά εχουμε σημειώσει τα ονόματα των Ιατρών (τέρατα τιμιότητας και ηθικής) και θα κοιτάξουμε "προσωπικά" τα παιδιά τους γιατί ο αλλοςμεγαλοιατρός στο Αττικό οπως εγραψα ειναι θρήσκος και εχει και 7 παιδιά που πάει να πεί εχει δεχθεί τεράστιες πιέσεις για να τα αναθρέψει και ταυτόχρονα να ειναι θρήσκος (μιλάμε για οικογένεια καλή οχι "ρδέλο").
Δεν είσαι σαφής.
Άλλα σκεφτεσαι, άλλα θες να πεις κ άλλα γράφεις.
Λες πως οι γιατροί δεν δέχτηκαν αμοιβή, ενώ εννοούσες πως δεν ζήτησαν ΦΑΚΕΛΑΚΙ.
Κ είναι αυτός λόγος επιβράβευσης;
Επειδή δεν παρανόμησαν;
Τότε να βραβεύσουμε κ τον εφοριακό που δεν λαδώνεται, τον σερβιτόρο που δεν μας ριχνει τα φαγητά στο κεφάλι, τον κουρέα που δεν μας κάνει γλόμπους κλπ...

PARIS33 wrote:
Να με διαβάζεις φίλε Παναγιώτη γιατί και αλλού σε τσάκωσα fault στις κάρτες που εγραψες (οπως και αλλοι) με το paypall ειτε για αγορές απο Κίνα οτι ανοίγουν και ελέγχουν δέματα αποστολής οι Εφοριακοί.
Λάθος εισαστε!
Παρέλαβα πρίν απο dυόμιση εβδομάδες tablet 10 inches octa core και μάλιστα απο site οχι και τόσο αξιόπιστο Bangoood οπως ειδα στο trust pilot και μου ηρθε μέσα σε 15 ημέρες κανονικά στην πόρτα μου με την ταχυδρόμο.
Τα ιδια και την περασμένη εβδομάδα ειχα παραγγείλει το Xiaomi 10 core /2 ghz /32 rom /64 gb τιμή ειχε προσφορά (8 ωρη απο οτι ειδα) στα 138 euros ολα μέσα και τα post και ηρθε στην πόρτα μου.

Πιθανόν να μην τα ξέρετε αλλά οπως ειχα ξαναγράψει ειχα παραγγείλει spot led 5 w και μάλιστα πυλωτής με το εξωτερικό spot αλουμινένιο σύνολο τεμαχίων σε τρείς δόσεις πάνω απο 240 κομμάτια με κόστος μου ηρθαν στα 35 cents/watt.
Αυτά πήγα και τα πήρα μόνος μου απο το ταχυδρομείο γιατί ηξερα πότε ακριβώς ερχονται και ειδοποίησα την γκόμενα ταχυδρόμο μην την αγγαρεύω να τα πάρω με το αυτοκίνητο.

Τα βλέπετε?
Τι εισαγωγή απο warehouse απο τρίτη Χώρα κλπ για να πληρωθούν οι δασμοί στην Ευρωπαική Ενωση Σοβιετικών Ομοσπονδιών?
Οποιον μαλά "πιάσουμε" ειναι οι τύποι γιατί ξέρουν οτι οι νεοελληνες φοβούνται και την σκιά τους και ευκολα συγκινούνται και δεν μιλάνε και "περνάνε στεγνά" τους πάντες.
Ο αληταράς ο Κινέζος στην Athenes China Town τα ιδια τα led spot 5 w τα βρεικα σε τιμή 10 euros το καθένα ενώ τα αγόρασα στα 2,40 euros το καθένα.
Αμφισβητείς οτι μου άνοιξαν το δέμα κ με χρέωσαν ΦΠΑ κ έξοδα ταχυδρομείου;
Ήσουν μαζί μου όταν παρέλαβα το δέμα;
Έγραψα το περιστατικό που μου έτυχε πριν λίγους μήνες.
Εσύ όμως, παραγγέλνεις κ σου έρχονται όλα χωρίς χρέωση κ μάλιστα στο σπίτι!.
Γιατί δεν μας γράφεις απο που ψωνίζεις να γλιτώσουμε κ εμείς τις χρεώσεις;
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Last Edit: 29 Aug 2017 20:17 by Ο Τσιγκούνης (T$ig). Reason: Παραθέσεις
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Δαπάνες Υγείας και θνησιμότητα ασθενών 29 Aug 2017 20:49 #382

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
Σημαντικότατη ανακάλυψη από το Πανεπιστήμιο της Γλασκώβης.

Νέα ελπίδα για τον καρκίνο: Θεραπεία αποδεικνύεται πιο αποτελεσματική από τη χημειοθεραπεία.

www.protothema.gr/ugeia/article/709122/n...-ti-himeiotherapeia/
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)

Αναποτελεσματικές χημειοθεραπείες 30 Aug 2017 02:59 #383

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13144
  • Thank you received: 1249
  • Karma: -29 (-1)
batista wrote:
Θεραπεία αποδεικνύεται πιο αποτελεσματική από τη χημειοθεραπεία.


Πρόσφατες μελέτες που δημοσιεύτηκαν στην περιώνυμη British Medical Journal (BMJ), στις οποίες συμμετείχε κι ο Καθηγητής του Λονδίνου Ηλίας Μόσσιαλος, απέδειξαν περίτρανα οτι οι κύκλοι χημειοθεραπειών με συνδυασμούς από αρκετά καινοτόμα ή παλιά αντικαρκινικά φάρμακα, κατάφερναν να παρατείνουν τη ζωή των καρκινοπαθών για μέγιστο 3 μήνες!

www.bmj.com/content/355/bmj.i5792
www.bmj.com/content/356/bmj.j30
www.bmj.com/content/357/bmj.j2097
www.bmj.com/content/358/bmj.j3756
www.protothema.gr/ugeia/article/715314/k...o-eidikou-sunedriou/



jamaoncology_Prasad_2017_le_170005.pdf.gif
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 21 Sep 2017 08:58 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.

Αναποτελεσματικές χημειοθεραπείες 30 Aug 2017 09:24 #384

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
Καράντη Μαρία (cross) wrote:

Πρόσφατες μελέτες που δημοσιεύτηκαν στην περιώνυμη British Medical Journal (BMJ), στις οποίες συμμετείχε κι ο Καθηγητής του Λονδίνου Ηλίας Μόσσιαλος, απέδειξαν περίτρανα οτι οι κύκλοι χημειοθεραπειών με συνδυασμούς από αρκετά καινοτόμα ή παλιά αντικαρκινικά φάρμακα, κατάφερναν να παρατείνουν τη ζωή των καρκινοπαθών για μέγιστο 3 μήνες!

www.bmj.com/content/356/bmj.j30
www.bmj.com/content/358/bmj.j3756

Το ότι έχουν βγει ... κάποιες μελέτες οι οποίες καταλήγουν στο συμπέρασμα ότι ... κάποιες θεραπείες αυξάνουν το προσδόκιμο ζωής των καρκινοπαθών σε μέγιστο 3 μήνες, δεν σημαίνει ότι αναφέρονται στην συγκεκριμένη θεραπεία που αναφερόταν στο άρθρο που παράθεσα.
Εσένα όμως ποιος είναι ο προβληματισμός σου;;; Μήπως αυτές οι θεραπείες που θα αυξήσουν την επιβίωση των καρκινοπαθών, έστω για 3 μήνες, επιβαρύνουν το σύστημα υγείας;;; Αν αυτός είναι ο προβληματισμός σου, μάλλον θα πρέπει να αναθεωρήσεις, καθώς η επιμήκυνση της ζωής ενός ανθρώπου (ειδικά με νορμάλ ποιότητα ζωής) είναι κάτι το ανεκτίμητο. Δεν είναι όλα φράγκα.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Αναποτελεσματικές χημειοθεραπείες 30 Aug 2017 23:09 #385

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Pànagioti kampos
Καταρχην σε βλεπω παρεξηγηθηκες πιο πολλυ που εγραψα υπαρχουν τιμιοι Ιατροι (και μαλιστά και οι δυο Χειρουργοι ηταν ειδικων καθηκοντων .....) οπως και ο αναισθησιολογος παρα τα υπολοιπα.
Για απο που εκανα αγορες εγραψα για το τηλεφωνο decacore 2ghz ,32 GB RAM,64 GB ram και συμπληρωνω με παρα πολλυ καλη φωτογραφικη μηχανη απο το bangood.
To tablet octacore 10 inches ,2,4 GHz, 32 GB ram,64 GB ram και αυτο παρα πολυ καλης ποιοτητας φωτογραφικη μηχανη απο το eBay.
Κοστος εγραψα στα 138 € τηλεφωνο και και στα 75 € tablet ,8.000 ma μπαταριά αλλα ηδη εχω παραγγειλει και power bank 300.000 ma στα 12 -13 €.

Τα spot led με αλουμινενια βαση νά μπαινουν χωνευτα στα μπαλκονια και την πυλωτη οπου απλα πηρα ενα κατσαβιδακη ράπτομηχανης φθηνο 0,30 € μια σκαλα με 5 σκαλοπατιά ενα κοφτακι ηλεκτρονικου κοστος 3 € ...….εφτιαξα μιά φραπεδια ανευ ζαχάρεως και τα εβαλα.(συνολο πανω απο 240 spot led.
Τι αλλο θελεις να σου γραψω?
Αμαν πια αυτη η δισπιστια για απλα πραγματά......
Γιατι να γραψω ψεμματα?
Τι κερδος θα ειχα?
Μετοχες παντως στο eBay -bangood δυστυχως δεν εχω (σε αλλες εταιρειες Asia εχω).
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.

Αναποτελεσματικές χημειοθεραπείες 30 Aug 2017 23:41 #386

Εντάξει Paris, δεν παρεξηγήθηκα.
Θα δοκιμάσω κ το bangood μήπως δεν υπάρχουν χρεώσεις.

Μια ερώτηση, ψιλοασχετη.
Γιατί θα υποστηριζες μουσουλμανικό κόμμα;
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Αναποτελεσματικές χημειοθεραπείες 01 Sep 2017 00:12 #387

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Θα σου κανω την ιδια ερωτηση γιατι να ξανα -ψηφισω νεα Νεα Δημοκρατια η αλλοι φιλοι του forum ΠΑ.ΣΟ.Κ -ΣΥ.ΡΙΖ.Α?
Ειμουνα και τα ειδα τουλαχιστον στην νεα Νεα Δημοκρατια και κυριως για να μην ξαναβγει εξαιτιας μου ο κΤσιπρας το 2020 με την Εκλογη Προεδρου Δημοκρατιας.
Θα προτεινει ο κ Τσιπρας τον Κουβελη που εριξε τον Σαμαρα και τον εκανε Πρωθυπουργο.
Η νεα Νεα Δημοκρατια τι θα πειτο 2019 που θα ειναι Συγκυβερνηση?
Αν συμφωνησει θα διασπαστει απλα τα πραγματα.
Θα εχει νά αντιμετωπισει:

1.Νά πληρωσει το Ομολογο Σαμαρά υψους 5,5 δις € με τους τοκους στα 6,5 δις € που το 2014 ειχαμε βγει στος αγορες.
Το συγκεκριμενο Ομολογο ηταν να πληρωθει φετο 1 Ιουλιου και ο κ Τσιπρας το εκανε Swap να πληρωθει τον Αυγουστο 2019 με αγνωστο επιτοκιο αποπληρωμης καθοτι η πραξη μεταχρονολογημενου δανειου δεν περασε απο την Βουλη να ενημερωθουν οι Βουλευτες.

2.θελει δεν θελει ο Κυριακος με τον Γεωργιαδη αναγκαστικα και γραφω την ημερομηνια να τους προειδοποιησω 1 Σεπτεμβριου 2019 θά ανακοινωσουν το 5 Μνημονιο που γινομαι συγκεκριμενος θά το πουν Προγραμμα Επιτηρησης και αμα "τραβηξουν" ζορια θα το πουν Δημοσιονομικη Προσαρμογη.
Θελουν δεν θελουν ελατε τωρα μην κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας εχει κυκλοφορησει στα Γερμανικά οπως και η Αγλικη ακριβης μεταφραση "παντου".
Ενημερωθειτε δενμπορω να το αναρτησω διοτι γραφει και τον μαλά τον Γερμανο που επισημα το "κυκλοφορησε" (το γραφειο του).

3.θά ψηφισω και μαλιστα θα παροτρυνω οικογενειακους και επαγγελματικους φιλους να ψηφισουν με την οποια ονομασια "κατεβει" το νεο Μουσουλμανικο Κομμα για νά σταματησουν πιά οι ιεροσυλοι πολιτικοι αγυρτες να προσβαλλουν τα θρησκευτικα προτυπα.
Αν θελουν η Δημοκρατια δινει το δικαιωμα νά αλλαξουν το Συνταγμα που οριζει την επικρατουσα θρησκεια στην Ελλαδα οτι ειναι η Ορθοδοξος αλλα οταντο κανουν να ξερουν οτι δικαιωμα Προσληψεων στο Δημοσιο και στους Ενστολους θα εχουν και οι Μουσουλμανοι.
Σας αρεσουν αυτα τα δημοσιευματα που εκανε μια πολιτικη αγυρτησα επισημα σε Υπουργειο?

www.protothema.gr/greece/article/708862/...agias-sta-skoupidia/

Θα τολμαγε η ανωτερω "κυρια" να τα κανει αυτα σε Μουσουλμανους ειτε σε Βουδιστες?
Για τον Ιουδαικο χωρο δεν το διανοουμαι θα την εβαζαν δημοσια να κανει στοματικο ερωτα και καμσεις στο Παναθηναικο Σταδιο στον Μουσουλμανο επιχειρηματια που προκειτε να αγορασει τον Παναθηναικο.

Αυτα για να μην δουλευομαστε γιατι φιλους πολλυ καλους εχω στην Asia που παω απο τον Ιουδαικο χωρο που δεντα εγκρινουν τετοιες αναρμοστες συμπεριφορες.

Ζητω συγνωμη για τις εκφρασεις αλλα η λαμογια και το "γλυψιμο" σε ευκαταστατους κυριους του Συμβουλιου εχει και τα ορια του.
Διαβαστε τα ανεξάρτητα αν πιστευετε η οχι να φριξετε.
Καταγγελουν ΣΥ.ΡΙΖ.Α -αια οτι πεταξε την εικονα της Παναγιας στα σκουπιδια.

www.protothema.gr/greece/article/708862/...agias-sta-skoupidia/

Τα βλεπετε γιατι θελω τον Μουσουλμανο και μαλιστα Τουρκο Μουσουλμανο στην Ελλαδα και ηταν τυχερη η "κυρια" Ελενη Γιανακοπουλου που δεν την ειδαν Μουσουλμανοι.
Τον Αρχαγγελο Γαβριηλ κυρια μου οπως και την Παναγια τον Αγιο Γεωργιο και αλλους Αγιους τους σεβονται οι Μουσουλμανοι να πατε να ενημερωθειτε αμα δεν το ξερετε μια και εισαι Υπαλληλος Διευθυντρια στο Υπουργειο Παιδειας.
Θα σε σκιζανε οι Μουσουλμανοι αμα σε βλεπανε να πετας την αγια εικονα της Παν-αγιας στα σκουπιδια και αυτο αφορα ολοντον Μουσουλμανικο κοσμο γιατι περσυ ετυχε και ειχα μεινει 3 ημερες σε Μουσουλμανικο ναο ως και σε Ινδικο ναο στην Bangkok και αποκομισα α.ρ.ι.σ.τ.ε.ς...εντυπωσεις.
☺☺☺
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.379 seconds