Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Το νεο νομοσχέδιο για τις καταθέσεις

Το νεο νομοσχέδιο για τις καταθέσεις 24 Feb 2016 00:59 #10

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • NOW ONLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
vlass wrote:
aadaa wrote:
στην πραξη αμα σκασει κανονι στο συστημα ,οχι οι 100 ουτε οι 10 χιλιαδες δεν θα ειναι σε προστασια,


αλλα ετσι θεωρητικα ,αν καποιος γνωριζει.Αν εχω σε μια τραπεζα 300 χιλιαρικα με συνδικαιουχους τα 2 ανηλικα παιδια μου,ειμαι και οι 3 απο 100 χιλαρικα σε προστασια ή επειδη ειναι ανιλικα και χωρις ΑΦΜ θα κατσω στο μακρυτερο? :ohmy: και μονο τα 100 θα ειναι και καλα προστατευμενα;

Θεωρητικα παντα και επειδη υπαρχουν στο λογαριασμο 3 συνδικαιουχοι προστατευονται
τα 300000χιλιαρικα, μη σε ανησυχει που δεν εχουν αφμ αλλα οπως το ειπες οταν γινει το κακο και επειδη τα εχει χωρισει ο κοσμακης σε 100000 και κατω το κουρεμα θα γινει απο 10000 και πανω αν οχι απο το 1 ευρω. :angry:

Η Πειραιώς σε αντίστοιχο ερώτημα μου απάντησε οτι τα ανήλικα τεκνα δεν προστατεύονται από ΤΕΚΕ και ας έχουν ΑΦΜ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Το νεο νομοσχέδιο για τις καταθέσεις 24 Feb 2016 17:34 #11

  • vlass
  • vlass's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 242
  • Thank you received: 60
  • Karma: 4
gus (gus326) wrote:
vlass wrote:
aadaa wrote:
στην πραξη αμα σκασει κανονι στο συστημα ,οχι οι 100 ουτε οι 10 χιλιαδες δεν θα ειναι σε προστασια,


αλλα ετσι θεωρητικα ,αν καποιος γνωριζει.Αν εχω σε μια τραπεζα 300 χιλιαρικα με συνδικαιουχους τα 2 ανηλικα παιδια μου,ειμαι και οι 3 απο 100 χιλαρικα σε προστασια ή επειδη ειναι ανιλικα και χωρις ΑΦΜ θα κατσω στο μακρυτερο? :ohmy: και μονο τα 100 θα ειναι και καλα προστατευμενα;

Θεωρητικα παντα και επειδη υπαρχουν στο λογαριασμο 3 συνδικαιουχοι προστατευονται
τα 300000χιλιαρικα, μη σε ανησυχει που δεν εχουν αφμ αλλα οπως το ειπες οταν γινει το κακο και επειδη τα εχει χωρισει ο κοσμακης σε 100000 και κατω το κουρεμα θα γινει απο 10000 και πανω αν οχι απο το 1 ευρω. :angry:

Η Πειραιώς σε αντίστοιχο ερώτημα μου απάντησε οτι τα ανήλικα τεκνα δεν προστατεύονται από ΤΕΚΕ και ας έχουν ΑΦΜ.

Τότε ο φίλος πρέπει να κάνει εμβασμα σε ξένη τράπεζα για τα άλλα 200 :angry:
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Το νεο νομοσχέδιο για τις καταθέσεις 27 Feb 2016 05:50 #12

  • kathrine
  • kathrine's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1270
  • Thank you received: 527
  • Karma: 77
H Moody's τελικά δεν επικαιροποίησε σήμερα όπως αναμενόταν την αξιολόγηση για την Ελλάδα, την Αυστρία, τη Γερμανία και το Λουξεμβούργο. Η εξέλιξη αυτή σχετίζεται με το γεγονός ότι οι επιτροπές αξιολόγησης της Moody's θέλουν να εξετάσουν καλύτερα τις εξελίξεις στην ΕΕ, τόσο σε θέματα όπως το μεταναστευτικό, όσο και στο ενδεχόμενο Brexit και τις επιπτώσεις που εχουν αυτά τα γεγονότα στην αξιοπιστία των κρατών της ΕΕ...
Οι καιροί ου μενετοί...
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Το νεο νομοσχέδιο για τις καταθέσεις 06 Mar 2016 22:44 #13

  • tsi_160
  • tsi_160's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 169
  • Thank you received: 24
  • Karma: 2
common sense: σε μία χώρφα που όλα είναι υπό κατάρρευση, έχει νόημα να συζητάμε για νόμους και νομοσχέδια γραμμένα στο πόδι, ως εχέγγυα των αποταμιεύσεων?
The administrator has disabled public write access.

Το νεο νομοσχέδιο για τις καταθέσεις 10 Mar 2016 03:02 #14

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
ακουσα σε εκπομπες δημοσιογραφικες για κουρεμα καταθεσεων το καλοκαιρι απο το πρωτο ευρω.μοδα εγινε καθε καλοκαιρι να ακουγεται για κουρεμα? ή το λενε λογω των μνημονιακων δεσμευσεων και προσφυγικου?

αποριας αξιον μετα απο τοσα μετρα,περικοπες,απολυσεις,φορολαιλαπα παντου να γινει και κουρεμα.το κερασακι στη τουρτα θελουν?
The administrator has disabled public write access.

Το νεο νομοσχέδιο για τις καταθέσεις 13 Mar 2016 23:57 #15

  • petros1
  • petros1's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 1
  • Karma: 0
Αν γίνει κάτι τέτοιο τότε θα πρόκειται για μοναδική περίπτωση καθώς ακόμα και στην Κύπρο το 2013 κουρεύτηκαν μόνο οι καταθέσεις άνω των 100.000. Η αλήθεια είναι ότι εδώ και 4 περίπου χρόνια το θέμα αυτό όλο και επανέρχεται χωρίς όμως να αποτελεί κάτι περισσότερο από απλή φήμη. Όσο για το προσφυγικό δεν καταλαβαίνω πως είναι δυνατόν να παίξει ρόλο σε ένα θέμα σαν κι αυτό.
The administrator has disabled public write access.

Το νεο νομοσχέδιο για τις καταθέσεις 14 Mar 2016 02:44 #16

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
petros1 wrote:
εδώ και 4 περίπου χρόνια το θέμα αυτό όλο και επανέρχεται χωρίς όμως να αποτελεί κάτι περισσότερο από απλή φήμη.

Διαψεύδεται δε από τα πιο επίσημα χείλη:

File Attachment:

File Name: KanenasKindynos.mp3
File Size: 88 KB


Οπότε δεν υπάρχει λόγος καμίας ανησυχίας.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: maria (mb361), Αφροδίτη

Το νεο νομοσχέδιο για τις καταθέσεις 14 Mar 2016 14:45 #17

Και μονο που ακουσα τη φωνη του με επνιξαν οι ανησυχιες για τα λεφτα του κοσμακη. Ο Θεος να βαλει το χερι του
The administrator has disabled public write access.

Το νεο νομοσχέδιο για τις καταθέσεις 14 Mar 2016 15:41 #18

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
Nικος (van62) wrote:
Και μονο που ακουσα τη φωνη του με επνιξαν οι ανησυχιες για τα λεφτα του κοσμακη. Ο Θεος να βαλει το χερι του

Τι υπονοείς δηλαδή;;;;

Ότι μπορεί μετά από μια πορεία (εδώ και 5 χρόνια) απόλυτης ειλικρίνειας, προσγειωμένης πάντα στην πραγματικότητα πολιτικής και 100% υλοποίησης των υπεσχημένων, να λέει ψέματα ή (άκουσον άκουσον) να πέσει έξω στην εκτίμησή του;;;;;;;
Θα είναι η ... πρώτη φορά.... :silly:
Σε καλώ και σε παρακαλώ να ανακαλέσεις...
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.084 seconds