Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Το ενδεχόμενο πτώχευσης της Ελλάδας και επιπτώσεις www.tsig.gr/lang-el/banks/536-xreokopia-xoras
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: 10 Λόγοι που η Ελλάδα ΔΕΝ θα χρεοκωπήσει κ ΔΕΝ θα ξαναγυρίσει στις δραχμές !!!

Απ: 10 Λόγοι που η Ελλάδα ΔΕΝ θα χρεοκωπήσει κ ΔΕΝ θα ξαναγυρίσει στις δραχμές !!! 01 Jun 2011 15:00 #10

  • Μάκης
  • Μάκης's Avatar
ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ, έχω κάτι ρετάλια Σαραντόπουλος πριν από το '99, άμα θες να στα δώσω να τα βάλεις στο χαρτοφυλάκιο, από τότε που "δεν πέφτει κάτω από τις 5000 μονάδες με καμμία κυβέρνηση", αν θυμάσαι...

Και τότε τα πίστευες και τώρα ομόλογα οτυ Δημοσίου θα αγοράσεις!
The administrator has disabled public write access.

Απ: 10 Λόγοι που η Ελλάδα ΔΕΝ θα χρεοκωπήσει κ ΔΕΝ θα ξαναγυρίσει στις δραχμές !!! 01 Jun 2011 18:05 #11

ΕΓΩ ΚΟΝΤΡΟΛΑΡΩ ΤΟ ΜΕΣΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ ΚΕΡΔΟΣ ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.ΜΗΝ ΠΑΓΙΔΕΥΕΣΤΕ ΣΤΟ ΚΕΡΔΟΣ.ΕΙΠΑΜΕ ΧΡΗΜΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟ ΟΜΩΣ ΟΧΙ.ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: 10 Λόγοι που η Ελλάδα ΔΕΝ θα χρεοκωπήσει κ ΔΕΝ θα ξαναγυρίσει στις δραχμές !!! 01 Jun 2011 21:50 #12

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
plaka kaneis...? einai sobaroi logoi aytoi? zeis sthn ellada h kapoy alloy..... O ΓΑΠ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΓΡΑΜΜΗ? ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΒΛΕΠΕΙΣ? ΤΟ ΙΝΤΕΡΕΤ ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙΣ? ΤΑ ΣΥΔΙΚΑΤΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΙΚΡΙΝΕ? ΤΑ ΚΛΕΙΣΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΑΝΟΙΞΑΝ? ΤΑ ΞΕΝΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΝΤΟΠΙΑ ΔΕΝ ΕΠΕΝΔΕΙΟΥΝ ΠΙΑ ΕΔΩ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΤΕΤΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΘΡΟΠΟΙ ΠΟΥ ΕΠΙΡΕΑΖΟΝΤΑΙ....

ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ. ΚΑΙ ΤΗ ΔΟΣΗ ΤΟΥ ΙΟΥΛΙΟΥ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ....ΕΣΟΔΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ....Η ΣΤΑΣΗ ΠΛΗΡΟΜΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ.......

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ....ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ.....Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΑΝΤΗΛΗΨΗ......
The administrator has disabled public write access.

Απ: 10 Λόγοι που η Ελλάδα ΔΕΝ θα χρεοκωπήσει κ ΔΕΝ θα ξαναγυρίσει στις δραχμές !!! 02 Jun 2011 11:58 #13

  • ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ
  • ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ's Avatar
Στην "αχίλλειο πτέρνα" του πακέτου της νέας πρότασης διάσωσης της Ελλάδας, την διακράτηση και ανακύκλωση κρατικών ομολόγων, "χτυπάει" η χθεσινή νέα υποβάθμιση του ελληνικού χρέους από την Moody΄s. :( :( :( :( :(
The administrator has disabled public write access.

Απ: 10 Λόγοι που η Ελλάδα ΔΕΝ θα χρεοκωπήσει κ ΔΕΝ θα ξαναγυρίσει στις δραχμές !!! 02 Jun 2011 22:29 #14

ΑΝΩΝΥΜΕ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΚΛΑΨΟΥΡΙΖΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΣΟΥ .ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΙΚΡΥΝΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ .ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙΑΛΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ 200000 ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ. ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΠΛΩΣ ΤΗΝ ΔΙΕΥΡΥΝΕΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΞΕΝΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΠΟΤΕ ΜΗ ΣΩΣΟΥΝ ΝΑ ΕΠΕΝΔΥΣΟΥΝ.ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΡΕ ΑΝΩΝΥΜΕ ΕΙΝΑΙ?ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΕΜΟΥΜΕ ΚΑΛΟ ΔΥΝΑΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΡΕ ΞΥΠΝΙΕ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΒΑΣΤΙΚΗ ΕΚΠΟΗ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΦΡΙΚΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ .ΟΥΤΕ ΠΟΚΕΡ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.Ο ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΙΧΝΕΙ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: 10 Λόγοι που η Ελλάδα ΔΕΝ θα χρεοκωπήσει κ ΔΕΝ θα ξαναγυρίσει στις δραχμές !!! 05 Jul 2011 11:25 #15

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
15 Λόγοι που η Ελλάδα ΔΕΝ θα χρεοκωπήσει κ ΔΕΝ θα ξαναγυρίσει στις δραχμές !!!



Με την πραγματικη ανεργια πανω απο 20% και συνεχως αυξανομενη,
με του φορους να σκοτωνουν τα παντα,
με το ικανοτερο κομματι της κοινωνιας να μεταναστευει,
με τα χρεη να προβλεπεται να φτασουν συμφωνα με το Νεο Μνημονιο το 150%,
με την ανυπαρκτη παραγωγικη βαση,
με τον πληθωρισμο να σκοτωνει τα εισοδηματα,
με το βασικο μισθο στα 596 ευρω,
με τα ακινητα λιγο πριν την μεγαλη κατρακυλα,
με τις καταθεσεις στις τραπεζες να μειωνονται συνεχως,
με την εφαρμογη σκληρων μετρων λιτοτητας,
με την ασυννεοησια της Ευρωπης,
με το ΧΑΑ στις 1300 μοναδες,
με ενα κοσμο πλημμυρισμενο απο παγκοσμια χρεη που δε γεννουν αναπτυξη,
με ενα OTC αερο-παραγωγοτζιρο 1. 200. 000. 000. 000. 000 $ πανετοιμο να σκασει,
με τραπεζες φορτωμενες δανεια που ποτε δε θα αποπληρωθουν,
με δωσιλογους και κλεφτες κυβερνοντες,
ενα βημα πριν την οριστικη καταρρευση των παντων σε λιγα χρονια,

ΝΑΙ, Βρισκομαστε σε πολυ καλο δρομο.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.050 seconds