Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας

TOPIC: Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls?

Re:Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 13 Aug 2015 18:38 #19

  • GRIGORIS
  • GRIGORIS's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 43
  • Thank you received: 14
  • Karma: 3 (-1)
sdoros wrote:
Γρήγορη ψάχτηκες με skrill ?

Εφόσον καταφέρεις και ανεβάσεις εκεί χρήματα , βγάζεις την skrill prepaid MasterCard που κάνεις αγορές χωρίς CC και την δηλώνεις στο PayPal έτσι ώστε να τραβάει από εκεί λεφτά το PP .

Αυτό κάνω εγώ .

Δεν έχω ψάξει ποτέ τη συγκεκριμένη δυνατότητα. Ευχαριστώ πάντως για την πληροφόρηση. Κατάφερα σήμερα και έκανα απευθείας αγορά από Banggood με prepaid Eurobank με χρέωση στην κάρτα και όχι μέσω PayPal. Αλλά site αυτό δεν το δέχονται. Μάλιστα έκανα τρεις διαφορετικές παραγγελίες οι οποίες χρεώθηκαν στην κάρτα κανονικά!
Όλα αυτά βέβαια πριν μου ανοίξει τα μάτια ο Βλαδίμηρος :)
Last Edit: 13 Aug 2015 18:41 by GRIGORIS.
The administrator has disabled public write access.

Re:Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 13 Aug 2015 19:03 #20

  • Vladimiros
  • Vladimiros's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 195
  • Thank you received: 65
  • Karma: 3
GRIGORIS wrote:
Όλα αυτά βέβαια πριν μου ανοίξει τα μάτια ο Βλαδίμηρος :)


panagiotis.jpg
The administrator has disabled public write access.

Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 14 Aug 2015 00:55 #21

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Εγώ αυριο θα έχω στα χέρια μου αυτή τη κάρτα www.e-coin.io που γεμίζει με bitcoins. Ερχεται σε 2-3 μέρες με dhl στη πόρτα σας. Το κακό ειναι οτι αγοράζεις απο Ελλάδα bitcoins και τα μεταφέρεις εκεί, οπότε χάνεις στη μεταφορά.
The administrator has disabled public write access.

Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 14 Aug 2015 05:29 #22

ermakos wrote:
Εγώ αυριο θα έχω στα χέρια μου αυτή τη κάρτα www.e-coin.io που γεμίζει με bitcoins. Ερχεται σε 2-3 μέρες με dhl στη πόρτα σας. Το κακό ειναι οτι αγοράζεις απο Ελλάδα bitcoins και τα μεταφέρεις εκεί, οπότε χάνεις στη μεταφορά.

Αγόρασε Bitcoin για επένδυση η για να τα χρησιμοποιήσεις σαν Bitcoin.
Το να αγορεσεις Bitcoin για να τα περάσεις στην κάρτα της e-coin.io και μετα να τα περάσεις στο PayPal για αγορα, θα εχεις χασούρα πανω απο 20%

Για μικροποσά οκ, για για μεγάλες αγορες δεν συμφαιρει. Βρες κάποιον με λογαργιαςμο στο εξωτερικο να σου φορτώσει το PayPal και να του δωςεις ρευστο.

παντος πουλάω Bitcoin αλλα με 10% πανω τις τρέχουσας ισοτιμίας. Εχουν γινει ανάρπαστα, τι να κανουμε :p
The administrator has disabled public write access.

Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 14 Aug 2015 18:45 #23

Evangelos (evangeloslar) wrote:

Αγόρασε Bitcoin για επένδυση η για να τα χρησιμοποιήσεις σαν Bitcoin.

παντος πουλάω Bitcoin αλλα με 10% πανω τις τρέχουσας ισοτιμίας. Εχουν γινει ανάρπαστα, τι να κανουμε :p

Δηλ, Εvangele...

Το μέλλον είναι τα bitcoins;

Αντί για χαρτονομίσματα ,λίρες, ράβδους χρυσού, κοσμήματα, ομόλογα, Α/Κ κλπ, κλπ...
Θα έχουμε bitcoins αποθηκευμένα στο κινητό μας;
Μήπως είναι λίγο νωρίς;
Το προϊόν αυτό ειναι πειραματικό κ δεν είναι σίγουρη η πορεία του στο μέλλον...
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 14 Aug 2015 19:42 #24

Μακάρι να ηξερα αν το μέλλον ειναι αυτο η οχι, παντος ηδη τα χαρτονομίσματα οπως βλεπουμε όλοι μας εχουν αντικατασταθεί απο καρτες, απο PayPal και γενικά απο ηλεκτρονικό χρημα.
The administrator has disabled public write access.

Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 14 Aug 2015 20:13 #25

Evangelos (evangeloslar) wrote:
Μακάρι να ηξερα αν το μέλλον ειναι αυτο η οχι, παντος ηδη τα χαρτονομίσματα οπως βλεπουμε όλοι μας εχουν αντικατασταθεί απο καρτες, απο PayPal και γενικά απο ηλεκτρονικό χρημα.

Ίσως έχεις δίκιο.
Τα πάντα είναι διαφήμιση..

Αν διαφημίσουν καλά το bitcoin, μπορεί να γίνει περισσότερο γνωστό κ να βελτιωθεί..

Έτσι πιστεύω..
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 16 Aug 2015 00:54 #26

  • Optimus (optimus)
  • Optimus (optimus)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 588
  • Thank you received: 61
  • Karma: -3 (-86)
To bitcoin είναι οικονομικό παράδοξο. Χωρίς να έχει κεντρική τράπεζα κάποιο κράτος απο πίσω έχει ισοτιμία και φέρεται σαν κανονικό νόμισμα. Ολοι οι ξερόλες μιλάγαν για απατη κτλ, τπτ δεν έγινε εδω είμαστε ακόμα με bitcoin.
Οσοι πήραν bitcoin με τις ισοτημίες 5Euro=1 bitcoin πλούτισαν. Eίχε φτάσει να δίνεται και 400-500 αν θυμάμαι καλά. Σήμερα είναι γύρω στα 200 ευρω 1 bitcoin παρακαλώ...θεε και κύριε.
Βy the way, θυμάμαι συζήτηση πριν 1-2 χρόνια δεν θυμάμαι, σε forum ήταν 40-50 ευρώ 1bt και όλοι λέγαν θα πέσει θα χάσετε τα χρηματά σας μην αγοράζετε....
The administrator has disabled public write access.

Είχε κανείς φορτωμένα euro ή $ στο Paypal μέσα στα Capital Controls? 23 Aug 2015 19:51 #27

  • vag1129 (Akis Papas)
  • vag1129 (Akis Papas)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • frugallivingingreece
  • Posts: 373
  • Thank you received: 124
  • Karma: 9 (3)
παιδιά δεν υπήρχε παλιά επιλογή add-money για να βάλεις στο balance κατευθείαν από την κάρτα που έχεις συνδέσει στο paypal?
πάντα είχε το top-up και το πέρναγες από λογαριασμό με IBAN?
γέλα κι ο κόσμος θα γελάει μαζί σου. κλάψε και θα κλαις μόνος.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.072 seconds